mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 622 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 32  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 16 paź 2017, 08:31 
Cytuj  
Ktoś tu odpływa totalnie pisząc że 10k pensja to grosze i porównuje do zjebanej branży IT.
Jeśli w służbie zdrowia zarobki zaczynają się od 2000zł brutto to rezydent mający 3100-3200zł brutto powinien być bardzo zadowolony, a potencjał dorabiania jest tylko trzeba chcieć, jeśli ktoś wybiera taki zawód musi to kalkulować, co z tego że zagranicą dostanie 3x więcej jak życie tam kosztuje, chyba że będzie mieszkał w pokoju z lokatorami i będzie się żywił odpadkami z tesco.
Czy każdy rezydent to świetny dobrze zapowiadający się lekarz, który szybko po paru miesiącach zacznie piąć się po szczeblach kariery, nie sądzę, podobnie jak w IT gdzie wielu zostanie na minimalnych pensjach i nie sięgnie tych wyżyn jakie prezentuje tczewiakowo.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 811
Dołączył(a): 29.05.2006
Offline
PostNapisane: 16 paź 2017, 08:48 
Cytuj  
Rezydent za dyzur w warszawskim szpitalu dostaje od 50-80 zlt za godzine.

Dyzur trwa 24h czyli moze dostac 1200-1920 dodatkowej kasy.

Moze teoretycznie wziac max 4 dyzury w miesiacu, czyli wychodzi od 4800-7680 zlociszy. Ofc te najlepiej platne sa na izbach przyjec gdzie zapierdzielasz non-stop.

Do tego dochodzi jego podstawowa pensja.

Jest problem z obsadzeniem wszystkich dyzurow.

Nie oceniam, podaje fakty.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 16 paź 2017, 08:59 
Cytuj  
Teo napisał(a):
Ktoś tu odpływa totalnie pisząc że 10k pensja to grosze i porównuje do zjebanej branży IT.
Jeśli w służbie zdrowia zarobki zaczynają się od 2000zł brutto to rezydent mający 3100-3200zł brutto powinien być bardzo zadowolony, a potencjał dorabiania jest tylko trzeba chcieć, jeśli ktoś wybiera taki zawód musi to kalkulować, co z tego że zagranicą dostanie 3x więcej jak życie tam kosztuje, chyba że będzie mieszkał w pokoju z lokatorami i będzie się żywił odpadkami z tesco.
Czy każdy rezydent to świetny dobrze zapowiadający się lekarz, który szybko po paru miesiącach zacznie piąć się po szczeblach kariery, nie sądzę, podobnie jak w IT gdzie wielu zostanie na minimalnych pensjach i nie sięgnie tych wyżyn jakie prezentuje tczewiakowo.

10k to podstawa taka żeby przeżyć w dużym mieście.
Za mniej się nie da.
Można wegetować, ale nie żyć.
Dyżur rezydenta w Trójmieście to ~20zł/h.
No kurwa kokosy.
To ja mam kurwa więcej za 8h niż oni za całą dobę ryzykownego zapierdalania. I mam czas na życie.

Wy dalej nie ogarniacie, że przez takie traktowanie za niedługo nie będzie miał kto was leczyć? Jak już napisałem - ja mam was w dupie, bo mnie stać prywatnie, ale wy będziecie w końcu zdychać gdy ci lekarze wypierdolą na zachód i prywatne praktyki. Może to i dobrze.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 16 paź 2017, 09:13 
Cytuj  
Serio? Rezydenci mają 20zł/h ?

Ja pierdole, nic dziwnego że mamy obsługę do dupy.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 16 paź 2017, 09:18 
Cytuj  
Aż z ciekawości zadzwoniłem do kuzynki co pracuje w Krakowie w szpitalu, dyżury są od 50zł/h, a na "intensywnych" 80zł/h i tam mało chętnych, też brakuje ludzi do pełnej obsady, można maksymalnie sześć dyżurów po 12h brać na jeden łeb.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 16 paź 2017, 09:23 
Cytuj  
Wiesz, że temat dotyczy REZYDENTÓW? Lekarzy na rezydenturze.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

****
Avatar użytkownika

Posty: 1024
Dołączył(a): 2.11.2005
Offline
PostNapisane: 16 paź 2017, 09:26 
Cytuj  
Ja bym sie zgodzil ze trzeba wiecej dosypac do publicznej sluzby zdrowia i dac wiecej zarobic kazdemu i rezydentom i pielegniarkom.Ale...

Tczewiak tak pierdoli kiedy zrownuje zawod lekarza z kazdym doslownie kazdym innym bo motywacja studenta medycyny badz przyszlego lekarza to ma byc chec niesienia pomocy innym a nie gratyfikacja finansowa w wysokosci conajmniej kilkukrotnej sredniej krajowej (gdyby byla to ok a jak nie ma to sry zly kierunek studiow wybrales)

Chuja cie stac na prywatna sluzbe zdrowia zadnych powaznych operacji rak, przeszczep jakiekolwiek operacje neurologincze kardio.. etc to bys sie zesral jakby ci wystawili rachunek do pokrycia, a te luxmedy i inne to sa takie dobre coby lekarz przepisal antybiotyk albo wyslal na rehabilitacje po kontuzji.

Narzekanie przez rezydentow ze dyzury tak dlugo trwaja ze chcieliby 8h i szlus do domu no to ponownie chyba sie komus zawody pomylily. Mam dobrego znajomego chirurga i przeciez to nie tylko czas jaki spedza fizycznie w szpitalu to jego praca ale i przygotowanie sie do operacji doksztalcanie, a i odbieranie telefonow od niektorych pacjentow sie na to sklada. No i chyba jednak dla takiego rezydenta to chyba wlasnie w dobie za malo godzin jest i powinien do gory skakac z radosci ze godzin sporo bo to doswiadczenie ktore nabierze teraz bedzie mu procentowalo w przyszlosci, w zawodzie w ktorym kazdy pacjent jest inny kazdy przypadek jest inny to zbieranie informacji z autopsji jest na wage zlota.

I co to jest za pierdolenie nie dacie im pieniedzy to wyjada, jak slowo daje powinni przed wstapieniem na studia medyczne podpisywac jebany cyrograf na kilkanascie baniek tak zeby mu nigdy nie przemknelo na mysl ze moze sie wyksztalcic zdobyc doswiadczenie i spierdolic gdzies (przeciez ta kurwa zabrala miejsce na roku komus kto by zwiazal sie z Polska) Kazdy lozy z podatkow na ich wyksztalcenie a oni mysla ze ten wysilek ktory wlozyli w zdobycie wyksztalcenia to wszystko co sie liczy a pieniadze podatnika to generlanie mu sie nalezaly.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 16 paź 2017, 09:55 
Cytuj  
To akurat jest rozwiązane w US.
Płatne uczelnie lub ew. kredyt studencki. Piękna sprawa, ale znając nas to pewnie by wzieli, skończyli szkołę i uciekli nie płacąc ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 16 paź 2017, 09:59 
Cytuj  
Dracos napisał(a):
Tczewiak tak pierdoli kiedy zrownuje zawod lekarza z kazdym doslownie kazdym innym bo motywacja studenta medycyny badz przyszlego lekarza to ma byc chec niesienia pomocy innym a nie gratyfikacja finansowa w wysokosci conajmniej kilkukrotnej sredniej krajowej (gdyby byla to ok a jak nie ma to sry zly kierunek studiow wybrales)

Nie, bo mój brat właśnie chce ratować życia, ale widzę i słyszę jak się młody męczy. Jego to kręci, ale nie jest różowo i obecnie to jest pierdolona wegetacja, a nie życie. W każdym zawodzie start jest ciężki, ale tutaj jednak waży się życie "klientów". No i trzeba szybko wyrobić sobie twardą dupę, bo ludzie jednak zdychają. Trzeba się wyzbyć empatii, bo musieliby chyba popaść w ostry alkoholizm.

Cytuj:
Chuja cie stac na prywatna sluzbe zdrowia zadnych powaznych operacji rak, przeszczep jakiekolwiek operacje neurologincze kardio.. etc to bys sie zesral jakby ci wystawili rachunek do pokrycia, a te luxmedy i inne to sa takie dobre coby lekarz przepisal antybiotyk albo wyslal na rehabilitacje po kontuzji.

100-200k za leczenie to nie jest tak dużo. Da się zapłacić.
Oczywiście nie dla tych co głosują na popisy :D Oni będą wtedy zdychać.

Cytuj:
Narzekanie przez rezydentow ze dyzury tak dlugo trwaja ze chcieliby 8h i szlus do domu no to ponownie chyba sie komus zawody pomylily.

Pojebany jesteś.
To są ludzie. Oni nie chcą żeby praca stała się lekka tylko żeby wyeliminować ryzyko pomyłek. Jesteś świadomy jak działa organizm ludzi po 20h na nogach? Myślisz o tym żeby wrócić do domu i pierdolnąć w kimono. Łatwo wtedy o durną pomyłkę. Jak się pomylisz przy kodowaniu to wyjdzie to przy CR czy na testach. Jak się pomylisz na dyżurze to ktoś może umrzeć.

Cytuj:
Mam dobrego znajomego chirurga i przeciez to nie tylko czas jaki spedza fizycznie w szpitalu to jego praca ale i przygotowanie sie do operacji doksztalcanie, a i odbieranie telefonow od niektorych pacjentow sie na to sklada.

No i w praktyce nie pracuje 40h tygodniowo czy 48h, a ponad 70. Jak jakiś pierdolony niewolnik. Nie widzisz tu pewnego idiotyzmu?
To wynika z braku lekarzy, a tych brakuje, bo warunki pracy są chujowe.

Cytuj:
No i chyba jednak dla takiego rezydenta to chyba wlasnie w dobie za malo godzin jest i powinien do gory skakac z radosci ze godzin sporo bo to doswiadczenie ktore nabierze teraz bedzie mu procentowalo w przyszlosci, w zawodzie w ktorym kazdy pacjent jest inny kazdy przypadek jest inny to zbieranie informacji z autopsji jest na wage zlota.

Dwa akapity wyżej Ci wyjaśniłem.

Cytuj:
I co to jest za pierdolenie nie dacie im pieniedzy to wyjada, jak slowo daje powinni przed wstapieniem na studia medyczne podpisywac jebany cyrograf na kilkanascie baniek

No pewnie. Wtedy w ogóle nie będziesz mieć lekarzy w Polsce. Młodzi liczą na to, że po 30-40 się ustatkują, ale życie ich kopie w dupy jak są na rezydenturze, bo to są kurwa chore, bardzo chore ilości godzin w Polsce. Porównaj z tym jak rezydentury przebiegają w innych krajach i czy rezydenci muszą tam wegetować.

Cytuj:
Kazdy lozy z podatkow na ich wyksztalcenie a oni mysla ze ten wysilek ktory wlozyli w zdobycie wyksztalcenia to wszystko co sie liczy a pieniadze podatnika to generlanie mu sie nalezaly.

Zasadniczo to studia nie powinny być bezpłatne z podatków tylko niech każdy buli albo szuka sponsora/funduszy stypendialnych.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 16 paź 2017, 10:18 
Cytuj  
Wraz z wygraną pisu odrodził się w Polsce komunizm i ataki na tych lepiej zarabiających.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 16 paź 2017, 11:34 
Cytuj  
Dracos napisał(a):
I co to jest za pierdolenie nie dacie im pieniedzy to wyjada, jak slowo daje powinni przed wstapieniem na studia medyczne podpisywac jebany cyrograf na kilkanascie baniek tak zeby mu nigdy nie przemknelo na mysl ze moze sie wyksztalcic zdobyc doswiadczenie i spierdolic gdzies (przeciez ta kurwa zabrala miejsce na roku komus kto by zwiazal sie z Polska) Kazdy lozy z podatkow na ich wyksztalcenie a oni mysla ze ten wysilek ktory wlozyli w zdobycie wyksztalcenia to wszystko co sie liczy a pieniadze podatnika to generlanie mu sie nalezaly.


No dokladnie. Dobrze, ze studia sa darmowe, bo to otwiera droge zdolnym dzieciakom z biedniejszych rodzin, ale w wypadku wyjazdu za granice powinno sie oddawac kase w takiej wysokosci jak placa obcokrajowcy za studia u nas. Platne w ratach, powiedzmy przez 10 lat.

Rezydenci placza, ze malo zarabiaja, ale dostaja za darmo od panstwa studia, ktore w innych krajach kosztuja majatek. Sa i tak na plus w porownaniu z dzieciakami z innych krajow.
Gadalem w UK z Hindudsem, ktory obslugiwal moje firmowe konto w banku. Mowil, ze mam zajebiste szczescie, ze moj syn studiuje medycyne, bo jego prawdopodbnie nie byloby stac na oplacenie studiow medycznych swojego dziecka (szeregowi pracownicy w bankach w UK zarabiaja bardzo marnie).

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 16 paź 2017, 11:50 
Cytuj  
Mrynar masz syna studiującego, a tak pierdolisz. Kształcenie medyczne w Polsce nie jest drogie. To nie są miliony na głowę. Owszem to są droższe studia niż inne, ale miesięczne opłacenie wykształcenia studenta nie przekracza średnio 1000zł (czyli to co określacie "z podatków"). I to licząc eksploatację sprzętu, który tak naprawdę finansowany na uczelniach jest z innych środków.
UMy w Polsce to fabryki. Kształcenie drogie zaczyna się na stażach, które już bezpośrednio stażyści odpracowują wycierając starcom dupy.
Biedny też mógłby studiować - wystarczyłoby, że olimpijczycy tak samo jak teraz dostawaliby indeks, bo uczelniom jednak na wybitnie uzdolnionym też zależy.

~70k za całe studia to nie jest dużo.
Są też "wieczorowi" (tak naprawdę studiują normalnie, ale mieli zbyt chujowe wyniki żeby się dostać) studenci medycyny, którzy płacą. 14k/semestr
14k x 12 = 168k.
To nie są jakieś zawrotne pieniądze.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 16 paź 2017, 12:10 
Cytuj  
kamilus napisał(a):
Mrynar masz syna studiującego, a tak pierdolisz. Kształcenie medyczne w Polsce nie jest drogie. To nie są miliony na głowę. Owszem to są droższe studia niż inne, ale miesięczne opłacenie wykształcenia studenta nie przekracza średnio 1000zł (czyli to co określacie "z podatków").


Student ktory chce spierdolic za granice powinien placic tyle ile obcokrajowcy czyli pewnie jakies 50k za rok, ewentulanie tyle co placa zaoczni czyli 22k za rok. Pewnie ze to nie jest duzo w porownaniu z Zachodem, ale byloby to w miare uczciwe.

Uczelnie powinne byc samowystarczalne fianansowo, a tak naprawde powinne przynosic zyski, ktore inwestowaloby sie w szpitale akademickie, sprzet dla studentow itd

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 16 paź 2017, 12:12 
Cytuj  
kamilus: a te 70k to skad wziales?

***

Posty: 626
Dołączył(a): 22.05.2010
Offline
PostNapisane: 16 paź 2017, 12:50 
Cytuj  
Jak slysze ze 200k to nie jest duzo aby zaplacic za operacje to sie komus ostro w glowie pojebalo.
Sama operacja 200k- ok da sie jakos uzbierac badz poswiecic czesc/wiekszosc oszczednosci (aby nie brac kredytow etc.- i tak nieliczna czesc naszego narodu byla by w stanie tak zrobic), do tego sobie doliczmy rehabilitacje i inne pierdoly pewnie kolejne 100k. Jak sie nie powiedzie operacja to od nowa - jak Ci rachunek wyjdzie 1 mln to nadal tak będzie fajnie?

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 16 paź 2017, 13:17 
Cytuj  
Ale to nie ja psioczę na lekarzy. Skoro bieda znalazła sobie nowego wroga ludu to jebać biedę.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 16 paź 2017, 13:19 
Cytuj  
Bieda nie narzeka na lekarzy, ja bym tam chętnie im podniósł pensje, nawet niech zarabiają tacy rezydenci dwie pensje kasjerki z tesco :)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 16 paź 2017, 13:23 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
kamilus: a te 70k to skad wziales?

Średnio kształcenie studenta medycyny kosztuje uczelnię 1k miesięcznie (w całej rozciągłości studiów - dane z GUM, na innych może być jeszcze taniej).
12 semestrów po 6 miesięcy (bo kadra pracuje bity rok, a nie tylko 5 jak studenci) daje te ~70k.
Mówię o czystych kosztach bez żadnego generowania zysku jak jest w przypadku studiów wieczorowych.
Tak dla tych co buldupią ile do kosztuje wykształcenie rezydenta, który jedzie na rezydenturę za granicę, bo tutaj ma dość.

Tak leczenie ludzi to jest misja i powołanie, ale trzeba zachować odrobinę godności, a nie nie dość, że z brudnymi, chujowymi plebami trzeba się całodniowo użerać to jeszcze żyć jak jakieś gówno.
W USA byłem razem z parką lekarzy ze Śląska. Na wycieczkę po USA odkładali hajs dwa lata. Zapierdalając na dyżurach i dwóch etatach. Po rezydenturze już. Musieli w trakcie liczyć hajs. No kurwa - cudowne zarobki nie ma co.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 16 paź 2017, 13:39 
Cytuj  
Ale nikt go nie zmusza do nauki w takim zawodzie, nawet jeśli to jego powołanie i marzenia to trzeba brać pod uwagę że ten zawód to kalkulacja biznesowa, wybór specjalizacji, miejsca praktyk i potem wykonywania zawodu, a do tego bez dobrych znajomości nie wpadnie dobre miejsce w dobrym szpitalu z dobrą kasą.
Dlaczego tak duże grono lekarzy nie spieszy się do wyjazdu zagranicę tylko akurat szum jest koło rezydentów ?
3200zł brutto to nie jest mało, niech się obudzą albo zmieniają póki czas fach.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 16 paź 2017, 13:52 
Cytuj  
ja znalazlem, ze rocznie ksztalcenie studenta medycyny kosztuje 24k.
chujowych lekarzy znasz tczewiak.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 622 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 32  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.