mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 622 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 32  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 16 paź 2017, 14:08 
Cytuj  
Trzew sie objadal hamburgerami a biedni lekarze jedli czerstwe kanapki z Polski.
Na wyjazd do USA to mozna odlozyc nawet pracujac w Tesco.

Znam lekarzy, ktorzy placza ze musza calymi dniami zapierdalac zeby przezyc, tyle ze maja wielkie chaty, 3 mieszkania pod wynajem i 4 samochody. Zapewne chcieliby to samo pracujac 8 godzin dziennie.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1024
Dołączył(a): 2.11.2005
Offline
PostNapisane: 16 paź 2017, 14:16 
Cytuj  
No skonczy sie tak ze podniesiona bedzie skladka zdrowotna tylko pytanie o ile bo w 3 lata te circa 2% PKB podniesc na sluzbe zdrowia to ciezkie zadanie.
Ogolnie samo wyliczanie kosztu studiow to jest tylko jedna strona medalu druga to taka ze on zabiera miejsce komus innemu (ok zdal lepiej egzaminy prawdopodobnie bedzie lepszym lekarzem tylko co z tego jak czmychnie) No i czy w tych kosztach to sa naklady poniesione na utrzymanie budynkow akademikow przyszlych remontow ? Zreszta relatywnie male pieniadze zarabiaja i pielegniarki i ratownicy medyczni biorac pod uwage stres i odpowiedzialnosc i tez by wypadalo im podniesc płace.

@Kamilus Co do mojego znajomego to on sobie nie krzywduje dla niego to jest naturalne ze tyle godzin mu wychodzi. Dla ludzi pracujacych normalnie to faktycznie wyglada dziwnie bo w przeliczeniu na roboczogodziny kokosow nie zbija, ale jest zadowolony z zycia ma zone dzieci po prostu inny mindset :) (Z czystym sumieniem moge powiedziec ze on sie napewno nie minal z powolaniem)

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 16 paź 2017, 15:03 
Cytuj  
Otworzyć rynek na białoruś, ukrainę, kazachstan itp, zwyczajnie w tym zawodzie brak konkurencji.
Według mnie zarabiają mało ale ostatnio wiele było jak to górnicy dużo zarabiają, a wojskowi mogą szybko iść na emerytury, zatem nic nie stoi na przeszkodzie żeby zmienić fach na górnika lub żołnierza.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 16 paź 2017, 15:08 
Cytuj  
socjalista z tczewa napisał(a):
Mówię - niech robią tylko prywatnie i jebać biedę.
Przeciętny lekarz z 15 letnim stażem w małej mieścinie ledwo 10k wyciąga. Po wówczas 12h dziennie średnio. Więc jednak ma chujową pensyjkę w porównaniu do przeciętnego programisty. Lekarz prowadzący prywatną klinikę to bardziej biznesmen niż lekarz i wtedy to on zatrudnia tych za 10k, a sam spija śmietankę. Jednak jak w każdej branży są to nieliczne jednostki, a nie wszyscy lekarze.

Rezydenci oczekują 30k za 5h? No chyba jednak nie.
Oni chcą tylko modelu zachodniego - 8h, maksymalnie 5 dni dyżurnych (nie łączonych z normalnym dniem pracy) i godziwej zapłaty żeby móc przeżyć, a nie wegetować.


A niech zarabia i 100k miesiecznie tylko niech nie wyciaga reki po “panstwowe”. Rzucasz liczbami kompletnie z dupy - raz 1400 raz “ledwie 10k” - zdecyduj sie.
Leczylem sie w prywatnej klinice, zajmowala sie mna wlascicielka kliniki (jak widac skutecznie laczy prace z prowadzeniem biznesu, da sie!) - za ~10h siedzenia na fotelu zaplacilem 30k i bylo warto. Nie porownuj lekarzy specjalistow do byle klepaczy o IQ klapka - to zupelnie inna liga i zupelnie inne mozliwosci. Ludzie wydadza ostatniego pena na ratowanoe zdrowia/zycia.
Zreszta wydaje mi sie, ze tak ich bronisz bo masz brata na studiach medycznych. Dobrze, ze na gornika nie poszedl...

Jak ktos ma glowe na karku to nawet na zamiataniu ulic sie dorobi maserati, jak ktos nie ma to i wszelkie dofinansowania i podwyzki z budzetu nie pomoga.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 16 paź 2017, 15:42 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
A niech zarabia i 100k miesiecznie tylko niech nie wyciaga reki po panstwowe. Rzucasz liczbami kompletnie z dupy - raz 1400 raz “ledwie 10k” - zdecyduj sie.

Odróżniasz rezydenta od lekarza ze stażem?
Wiesz na czym polega rezydentura w Polsce czy tak sobie po prostu pierdolisz jak zwykle?
Ja tam jestem za tym żeby wszystko było prywatnie, studia płatne jeśli nie ma wybitnych wyników, leczenie tylko prywatne, rezydentura prywatnie i chuj na grób z powszechną opieką zdrowotną.

Cytuj:
Leczylem sie w prywatnej klinice, zajmowala sie mna wlascicielka kliniki (jak widac skutecznie laczy prace z prowadzeniem biznesu, da sie!) - za ~10h siedzenia na fotelu zaplacilem 30k i bylo warto.

Wow 3k/h. Zapewne nic wcześniej nie musiała przysiąść, skonsultować i pracuje sama samiusieńka :D
Jednak operacje powiększania kutasa muszą kosztować sporo. To w końcu towar luksusowy.

Cytuj:
Nie porownuj lekarzy specjalistow do byle klepaczy o IQ klapka - to zupelnie inna liga i zupelnie inne mozliwosci.

Ależ ja ich do ciebie nie porównuję.

Cytuj:
Ludzie wydadza ostatniego pena na ratowanoe zdrowia/zycia.

A teraz im się wydaje, że lekarze rezydenci powinni robić za hajs kasjerki z tesco.

Cytuj:
Zreszta wydaje mi sie, ze tak ich bronisz bo masz brata na studiach medycznych.

Ups - zawsze szanowałem zawody medyczne. Mój brat też - dlatego poszedł w tym kierunku, bo jego jara ratowanie ludzkiego życia. Ja akurat większość ludzi uważam za gówno, ale szanuję lekarzy, bo kiedyś być może będą ratować moje życie, a nie jeden raz ratowali już zdrowie.

Cytuj:
Dobrze, ze na gornika nie poszedl dopiero dalbys popis nepotyzmu.

Nope. Mam w rodzinie akurat nie górnika, ale wojskowego. Sram na niego.

Cytuj:
Jak ktos ma glowe na karku to nawet na zamiataniu ulic sie dorobi maserati

Udowodnij. Kiedy podjedziesz swoim?

Cytuj:
jak ktos nie ma to i wszelkie dofinansowania i podwyzki z budzetu nie pomoga.

Ale rozumiesz, że w Polsce póki co inaczej się nie da, bo prawo definiuje co trzeba ukończyć, aby móc pracować.

Podpytam o szczegóły brata jak wróci z wczasów, teraz nawet nie jestem pewien czy ze względu na doktorat specjalizacji nie zmieniał.
Wiem, że rok temu miał ostry zapierdol i gówno z tego dla siebie, ale był szczęśliwy i jarał się nawet uratowaniem jakiegoś menela (moim zdaniem meneli od razu powinni na nawóz przerabiać, a nie kurwa marnować środki). Natomiast są limity badań specjalistycznych i jak dajmy na to 10 meneli struje się denaturatem pierwszego dnia miesiąca, to nie będzie badań dla dziecka, które otruje się ostatniego dnia miesiąca. I w zwiększeniu nakładów względem PKB chodzi między innymi o to (podkreślam - mi akurat by odpowiadało to, że trzeba za wszystko płacić, a jak cię nie stać to zdychaj - często ożywione kłótnie z bratem o to mamy).

A wasze gadzinówki napierdalają jak to lekarze źli są i wrogowie ludu pracującego. Nosz kurwa.

Dracos napisał(a):
Co do mojego znajomego to on sobie nie krzywduje dla niego to jest naturalne ze tyle godzin mu wychodzi. Dla ludzi pracujacych normalnie to faktycznie wyglada dziwnie bo w przeliczeniu na roboczogodziny kokosow nie zbija, ale jest zadowolony z zycia ma zone dzieci po prostu inny mindset

Nie wątpię, że jest szczęśliwy, bo widzę to po swoim bracie, ale musisz wiedzieć, że takie żyłowanie organizmu ma swoją cenę.
Podam Ci przypadek radiologa.
Skończył mu się dyżur i musi zrobić pilny opis zdjęcia.
Jest wyjebany na pysk, łatwo o pomyłkę. Wiesz czym to grozi prawda?
I o to chodzi w tych popierdolonych u nas dyżurach. Zamiast je rozpisać sensownie po nawet 16h to nie chuj - szpitale napierdalają fikcję jak janusze na tirach z tachografami. Dlaczego szpitale tak kombinują? Bo nie ma kurwa kasy na pełną kadrę.
Kasa w nfz jest źle dysponowana.

Mendol napisał(a):
ja znalazlem, ze rocznie ksztalcenie studenta medycyny kosztuje 24k.

To jest koszt dla samego studenta wieczorowego. Z zyskiem dla uczelni już.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 16 paź 2017, 16:53 
Cytuj  
kamilus napisał(a):
Ja tam jestem za tym żeby wszystko było prywatnie, studia płatne jeśli nie ma wybitnych wyników, leczenie tylko prywatne, rezydentura prywatnie i chuj na grób z powszechną opieką zdrowotną.

"Wszystko było prywatnie" =/= "powszechna służba zdrowia".

Ciągnąć twoje podatki na usługi zdrowotne dla innych podatników można bardzo skutecznie bez powszechnej służby zdrowia i z wolnym rynkiem ma to niewiele wspólnego. USA najlepszym przykładem i to nawet jak Obama Care nie było/jak już niedługo znów nie będzie.

Brak ciągnięcia hajsu z podatków na służbę zdrowia dla powszechnej populacji (i wianuszka firm i środowisk) to będzie jak praca tych milionów programistów, urzędników, księgowych, inżynierów, prawników, itp zostanie zastąpiona przez AI i nie mowię tu o prawdziwe świadomej inteligencji tylko nauczaniu maszynowym, itp

Idzie w tym kierunku także się może przekonamy.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 16 paź 2017, 17:09 
Cytuj  
Żeby sobie uświadomić o jakich kwotach na pensje dla rezydentów jest dyskusja to wyliczono że na podwyżkę jaką chcą w jednym roku, WOŚP musiałby zagrać 10 lat :D


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2624
Dołączył(a): 25.08.2010
Offline
PostNapisane: 16 paź 2017, 17:22 
Cytuj  
Niah napisał(a):
Wraz z wygraną pisu odrodził się w Polsce komunizm i ataki na tych lepiej zarabiających.

+1

O to, to, to...

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 16 paź 2017, 17:48 
Cytuj  
brat tak narzeka, a na wczasy pojechal.
ktos tu kreci.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 16 paź 2017, 21:11 
Cytuj  
Brat nie narzeka właśnie, ale to ja narzekam, bo widzę jak chujowo żyje mimo ciężkiej harówki.
Wczasy w Portugalii na kilka dni. Także wiesz. WOW!
Chociaż może w łodzi to wyczyn.


Żeby była jasność - piszpan nie zna umiaru i wypierdala na urlop dwutygodniowy. Robal chciał takich nic nie znaczących userów permbanować ja jestem dużo bardziej wyrozumiały. Jak się kutas nie nauczy zachowywać to poleci na miesiąc, a potem pół roku.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 16 paź 2017, 21:38 
Cytuj  
Widze posty pokasowane, jakieś bany, piana poszła tczewiakowi na klawiaturę.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 17 paź 2017, 06:45 
Cytuj  
tczewiak ty dalej nie rozumiesz, tak wygladala i wyglada droga kariery w tym zawodzie. Rezydent to praktykant do przyuczenia, podaj, przynies, pozamiataj i widocznie wiecej nie jest wart. Sa zawody, gdzie masz bardzo male szanse by dostac jakiekolwiek pieniadze za praktyki.
No szkoda braciszka, taki niekumaty i nieobrotny - nieswiadomie wybral sobie zawod, nie sprawdzajac jak wygladaja realia placowe na samym poczatku. Uzasadnianie tego “powolaniem” czy inna “checia ratowania zyc” jest po prostu smieszne :)

Wybierz sobie stawke jaka chcialbys zarabiac, wybierz stanowisko, (nawet firme) na jakim widzisz siebie za 5-10 lat i do tego dopasuj droge. W cholere latwiej widzac przed soba jasno okreslony cel.
A nie idzie taki jeden z drugim glab na medycyne bo ciocia powiedziala przy obiedzie, ze “lekarze to maja dobrze” a po 5 latach wielkie zdziwienie, ze praktyki zawodowe slabo platne i zawodzenie “dajcie ludzie wiecej bo pojechalbym na Sri Lanke, a jade do Portugalii, chlip chlip”. I tak niech podzieluje cioci czy wujkowi, ze to nie religioznastwo czy pedagogika bo musialby zaczynac od nowa chcac przeskoczyc 3k+/miesiac.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 17 paź 2017, 07:03 
Cytuj  
Pierdolenie.
Żyjemy w kraju gdzie górnikom z nierentownych kopalń daje się kokosy bo ważna praca, bo trudna, bo potrzeba węgla itd.
Najmniej mają nowi po 2500 brutto z dodatkiem gwarantowanym 36zł/dzień i 8 ton węgla lub 550zł wypłacane przez 8 miesięcy.
Razem taki zielony może wyciągnąć 4k brutto - ciekaw jestem czy też mają te słynne 13tki i 14tki.

Ja jebie, w takich realiach mają ci rezydenci pracować? To nie jest tylko przyuczenie do zawodu, sorry ale przyuczenie do zawodu nie odbywa się w trybie "cały etat + dyżury". To jest zwykła oszczędność NFZ. Taki sam precedens jak uczniowie zawodówek dostający po 100-300zł na miesiąc pracując na praktykach.

Realia się zmieniły i to dawno, nikt już za grosze "do przyuczenia" nie zapierdala. Staże z urzędu i dziura na rynku pracy (brak pracowników) robi swoje.
I mark tu nie chodzi o to że "powinni się uczyć i nie sapać albo zmienić branżę" - tu chodzi o brak przyszłych lekarzy i spieprzanie za granicę.
Serio, jak brakowało im kasy to w Łodzi przez lata 90te aż do ujawnienia w 2002 ładnie sobie lekarze dorabiali Pavulonem. Chciałbyś wrócić do tych czasów? W ogóle nie wiem czego sapiesz, uciekłeś z kraju i tam sobie sprawdź jak mają rezydenci, w końcu jako kraj rozwijający się powinniśmy w jakimś kierunku dążyć a nie stać w miejscu.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 17 paź 2017, 07:17 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
tczewiak ty dalej nie rozumiesz, tak wygladala i wyglada droga kariery w tym zawodzie. Rezydent to praktykant do przyuczenia, podaj, przynies, pozamiataj i widocznie wiecej nie jest wart. Sa zawody, gdzie masz bardzo male szanse by dostac jakiekolwiek pieniadze za praktyki.

Nadal nie rozumiesz, ale ciężko tego oczekiwać po kimś kto jest ledwo piśmienny.

Cytuj:
No szkoda braciszka, taki niekumaty i nieobrotny

No olimpijczyk to zapewne niekumaty. Jednak to nie on studiów nie potrafił ukończyć :D

Cytuj:
nieswiadomie wybral sobie zawod, nie sprawdzajac jak wygladaja realia placowe na samym poczatku. Uzasadnianie tego “powolaniem” czy inna “checia ratowania zyc” jest po prostu smieszne

Dla cymbała bez szkoły zapewne :D

Cytuj:
A nie idzie taki jeden z drugim glab na medycyne bo ciocia powiedziala przy obiedzie, ze “lekarze to maja dobrze” a po 5 latach wielkie zdziwienie, ze praktyki zawodowe slabo platne i zawodzenie “dajcie ludzie wiecej bo pojechalbym na Sri Lanke, a jade do Portugalii, chlip chlip”. I tak niech podzieluje cioci czy wujkowi, ze to nie religioznastwo czy pedagogika bo musialby zaczynac od nowa chcac przeskoczyc 3k+/miesiac.

U nas każdy kierunek studiów wybierał sobie sam, bez wpływu rodziny. To nie wiejska rodzinka gdzie ksiądz i lekarz musi być.
Młody akurat nie narzeka, bo sobie hajsy odłożył, ale nadal twierdzę, że przy tej ilości godzin to nie jest życie, a wegetacja.

Swoją drogą buldupicie o fortuny lekarzy po 50ce. Tylko musicie być świadomi, że skoro nie ma się przez 20+ lat czasu na życie i się tylko zapierdala to się hajs odkłada.
Na zachodzie rezydentura również jest ciężka, ale nie ma akcji 24h dyżur, 8h snu, 8h pracy, 8h snu, 24h dyżur jakie zdarzają się często i gęsto w Polsce, a o to buldupią rezydenci. Tak się nie da pracować wydajnie, ani skutecznie. Jak popełnią przez to pomyłkę to przecież ktoś ucierpi.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 17 paź 2017, 07:20 
Cytuj  
Teo napisał(a):
Widze posty pokasowane, jakieś bany, piana poszła tczewiakowi na klawiaturę.

Z polewą.
Piszpan napierdalał same obelgi bez żadnej merytoryki czy związku z tematem. Nie wnosi absolutnie nic na forum, bo dawno już się nie udziela po za flames. Dostał na dwa tygodnie żeby miał czas przemyśleć swoje zachowanie. Może się cieszyć, że to nie roball nakładał, bo by był perm już.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 17 paź 2017, 07:59 
Cytuj  
jednak slaby w chuj jestes tczewiak.
sam wyjezdzasz z debilami, spluczkami itd., a potem bany rozdajesz bo ktos ci we flames pojechal.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 17 paź 2017, 08:00 
Cytuj  
To była odpowiedź na jego wyzwiska. Potem już przestał nad sobą panować i rzucał samym mięsem bez jakiegokolwiek związku z tematem więc poleciał. Ochłonie dwa tygodnie, dobrze mu to zrobi może.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 17 paź 2017, 08:01 
Cytuj  
moze ty tez ochlon przez dwa tygodnie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 17 paź 2017, 08:11 
Cytuj  
Bluzgi w temacie nazywającym się FLAMES i za to ban ?

Górnicy i ich legendarne zarobki, jakieś dziady co nadal robią pod ziemią ze wszystkimi szkoleniami i dodatkami z tego wynikającymi to mogą wyciągać niezłą kasę jeśli im na to zdrowie pozwala jeszcze, temat górnictwa jest trudny bo nie posiadając atomu tu nie chodzi o wydobycie węgla tylko o produkcje enrgii, a to temat strategiczny, całe szczęście ich protestów już nie ma.
Policja i armia też nie nie słynie z wielkich pensyjek, a jednak można tam zarobić i wielu ciągnie do takiej kariery, jest to generalnie spokojna kariera, przewidywalna, dodatkowa kasa, socjal i gwarancja, ktoś godzący się na początkowe 2500zł na rękę bierze pod uwagę całość.

Lekarze to specjalizacje i możliwość dorabiania, na tym można wybudować garaż i go zapełnić, a nie na rezydenturze, która wprowadza w zawód uczniów.
Żądania rezydentów są idiotyczne w naszych realiach, na same ich pensje musiałoby iść 1 miliard rocznie, zarabialiby więcej niż większość specjalistów w technicznych czy naukowych specjalizacjach.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 17 paź 2017, 08:17 
Cytuj  
Teo napisał(a):
Bluzgi w temacie nazywającym się FLAMES i za to ban ?

No przy takim nawarstwieniu i gównopostowaniu jaki reprezentował piszpan - tak :)

Cytuj:
Policja i armia też nie nie słynie z wielkich pensyjek, a jednak można tam zarobić i wielu ciągnie do takiej kariery, jest to generalnie spokojna kariera, przewidywalna, dodatkowa kasa, socjal i gwarancja, ktoś godzący się na początkowe 2500zł na rękę bierze pod uwagę całość.

Serio porównujesz pracownika fizycznego do umysłowego?

Cytuj:
Żądania rezydentów są idiotyczne w naszych realiach, na same ich pensje musiałoby iść 1 miliard rocznie, zarabialiby więcej niż większość specjalistów w technicznych czy naukowych specjalizacjach.

To obudzisz się w końcu w takich realiach, że nie będzie chętnych, aby leczyć twoje stare dupsko i będziesz zdychać jak złapiesz cokolwiek.
Parafrazując posłankę twojej partyjki "niech jadą".


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 622 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 32  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.