mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 168 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 6 lip 2017, 19:50 
Cytuj  
już czyścimy buty elektrykom!

Same studia z nikogo nie robią programisty, a po informatyce tez nie wszyscy są programistami. Jest kupa innych zawodow.
A programista programiscie nierówny.


_________________
.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 6 lip 2017, 20:25 
Cytuj  
a dlaczego miałbyś czyścić buty elektrykom, albo dlaczego elektrycy mieliby czyścić buty ajti-owcom? Wytłumacz bo tego właśnie nie kumam :)

te święte przekonanie o elitarności zawodu ajti-owca, to właśnie to z czego brechtam. Weź chociaż pod uwagę, że w każdym zawodzie można być miernotą, i w KAŻDYM ZAWODZIE ludzie ponadprzeciętni czy wybitni to rzadkość.

I serio wolę pogadać z ponadprzeciętnym.. np. kucharzem, niż z kolejną miernotą "ajti" bo "ajti" o wybujałbym ego.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5772
Dołączył(a): 23.01.2008
Offline
PostNapisane: 6 lip 2017, 20:55 
Cytuj  
Ta nocna przepychanka z discord coś czuje że na długo zapisze się w kartach historii tego boardu


_________________
Vanilla Wow: Nyxs - Rogue Undead

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 6 lip 2017, 21:47 
Cytuj  
Bo do jebania crudow nie trzeba rocket science, ale do tego zeby wyznaczyc sciezke podazania kuleczki po zadanej linii to juz trzeba cos niecos wiedziec o pochodnej

co zabawne ci ostatni zarabiaja czesto mniej, no ale taki mamy klimat w gamedev


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 6 lip 2017, 21:57 
Cytuj  
Pepe napisał(a):

Kazdy moze byc programista, ale nie kazdy moze byc specjalista elektrykiem.



a to niby gdzie wyczytałeś? :D Bo nic takiego nie napisałem.

Po tym jak nie ogarnąłeś tak intuicyjnych podstaw jak ograniczenia sprzętowe, przydzielanie zasobów mam o tobie bardzo mierne zdanie. Rezus ajti. A teraz doszedł jeszcze brak umiejętności czytania ze zrozumieniem.

wracaj przycinać obrazki za grosze 8)

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 6 lip 2017, 22:13 
Cytuj  
hehe PROFESJONALNA obróbka fotek klientowi z ukeja - super!
Co do twoich luk w pamięci - ryby. Fosfor ponoć pomaga.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 6 lip 2017, 22:21 
Cytuj  
fair play roballka :D

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 6 lip 2017, 22:29 
Cytuj  
nie brandzluj sie juz tak - nie spojrzalem na nicka i uznalem ze to ty wciaz boldupisz.
Mimo wieku do Alzheimera mi dalej niz tobie..

btw. bo mnie dręczy pytanie tak na serio, bo nie potrafię tego ogarnąć moim pięknym rozumkiem.
Nie rozumiem, jak dzisiejszy ajtiowiec nie potrafi tego zrozumieć. Niegdysiejsze komputerki były bardzo podobne do dzisiejszych konsol, stąd mi jest dosyć łatwo zrozumieć jakie ograniczenia niesie za sobą system zamknięty, precyzyjne i twarde rozdzielenie zasobów - na te dostępne programistom i te zablokowane pod OS/firmware konsoli. Nawet było kilka newsów, że OS usprawniano, jego wielkość zmniejszano i dodatkowe MB zwalniano programistom (druga sprawa, że zawsze jest bufor na rozbudowę, który z czasem moze okazać sie za duży).
Spectrum/atari etc. miało identyczny podział. Pamietam kilka programów (gier) uciekających się do karkołomnych tricków - np. wykorzystanie pamięci ekranu jako standardowej pamięci na dane - ekran gry był ograniczany, na części była "sieczka" - dane. W tcyh czasach programista dokładnie wiedział jakie ma zasoby co do bajta.
Czy naprawdę aktualnie takie niuanse to już zapomniana wiedza tajemna? Będę wdzieczny za normalną odpowiedź - kiedyś to wiedział chyba każdy kto wyszedł poza "hello world", aktualnie programista z 18-letnim stażem patrzy na mnie jak na wariata. ;)

******
Avatar użytkownika

Posty: 4646
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 6 lip 2017, 22:50 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Ash:
"na konsoli się nie programuje"
no jasne pierwsze programy zrzucają alieny z kosmosu, a potem rozmnażają się przez pączkowanie

Widze dalej nie widzisz roznicy miedzy:
- na konsole
vs
- na konsoli

Obrazek

No ale nie widzisz tez roznicy miedzy HIGHLANDER a robal/pepe, wiec w sumie co tu sie dziwic... xD

Obrazek


_________________
Once upon a time games was fun and too quickly became about winning, being the best or leveling up to get sick loot. Screw that... it is the time to have fun. - Day9

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 7 lip 2017, 05:08 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
a dlaczego miałbyś czyścić buty elektrykom, albo dlaczego elektrycy mieliby czyścić buty ajti-owcom? Wytłumacz bo tego właśnie nie kumam :)

te święte przekonanie o elitarności zawodu ajti-owca, to właśnie to z czego brechtam. Weź chociaż pod uwagę, że w każdym zawodzie można być miernotą, i w KAŻDYM ZAWODZIE ludzie ponadprzeciętni czy wybitni to rzadkość.

I serio wolę pogadać z ponadprzeciętnym.. np. kucharzem, niż z kolejną miernotą "ajti" bo "ajti" o wybujałbym ego.


Masz od kilku lat taki niemilosierny ból dupy o konsole i IT.

Cytuj:
beka z ciebie w chuj, ze odniosles sie do posta highlandera flamujac go bo jestes zbyt glupi zeby zauwazyc, ze ja sie tam slowem nie odezwalem.


_________________
.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 7 lip 2017, 06:22 
Cytuj  
highlander - po prostu nie lubię ludzi którzy traktują innych z poczuciem wyższości i z góry jedynie dlatego, że są ajti-owcami. Szczególnie tak mało kumaci jak ty - Punkt 3 z twojego postu wczoraj. Sorry jako elektryk!! nie bede sie klanial przed kazdym klepaczem. Ale pochyle czolo przed osoba bardzo dobra w tym co robi - cokolwiek by to nie bylo.
Tak samo nie trawię gimbazy która ma święte poczucie wyższości bo preferuje zabawę przy biurku celując myszą i sterując klawiaturą nad tymi co wolą bawić się padem, nazywając tych drugich "retardami".

ravushimo - ale "wersja developerska konsoli" to wciąż KONSOLA. A moze po podpieciu klawiatury do PS4 (pasuje kazda usb) przeistacza sie ona w PC?
Szkoda, ze nie zacytowałeś dalszej części rozmowy, w ktorej próbowałem mu wyargumentować, iż granie padem podczas gdy inni posługują się k+m jest totalnie bez sensu. Czesto tez cala gra zostala stworzona i zoptymalizowana na PC pod k+m i sterowanie padem sie po prostu nie sprawdza. Dlatego gram na konsoli a nie na PC z padem podpietym do TV. Nie dotarło.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 7 lip 2017, 08:21 
Cytuj  
No i co najlepszego zrobiliście? Znowu obudziliście konsolowego potwora. Teraz będzie bez ładu i składu napieprzał z pada w losowych kierunkach. Bo forum jest zoptymalizowane na mysz i klawiaturę i nie ma autoaima.


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5772
Dołączył(a): 23.01.2008
Offline
PostNapisane: 7 lip 2017, 08:37 
Cytuj  
Posty też pisze na padzie bo tak wygodniej i szybciej


_________________
Vanilla Wow: Nyxs - Rogue Undead

*
Avatar użytkownika

Posty: 5772
Dołączył(a): 23.01.2008
Offline
PostNapisane: 7 lip 2017, 08:43 
Cytuj  
Bezpieczniki analogowe lepsze od gałek


_________________
Vanilla Wow: Nyxs - Rogue Undead

*
Avatar użytkownika

Posty: 5772
Dołączył(a): 23.01.2008
Offline
PostNapisane: 7 lip 2017, 08:47 
Cytuj  
Na snesa?


_________________
Vanilla Wow: Nyxs - Rogue Undead

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 7 lip 2017, 08:59 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
"wersja developerska konsoli" to wciąż KONSOLA. A moze po podpieciu klawiatury do PS4 (pasuje kazda usb) przeistacza sie ona w PC?

To zdanie świadczy o twojej wiedzy. Devkit to sprzęt podłączany do PC, na którym sprzętowo uruchamia się buildy przygotowywane na PC.

Cytuj:
Szkoda, ze nie zacytowałeś dalszej części rozmowy, w ktorej próbowałem mu wyargumentować, iż granie padem podczas gdy inni posługują się k+m jest totalnie bez sensu. Czesto tez cala gra zostala stworzona i zoptymalizowana na PC pod k+m i sterowanie padem sie po prostu nie sprawdza. Dlatego gram na konsoli a nie na PC z padem podpietym do TV. Nie dotarło.

Pierdolisz jak potłuczony. Gram na PC i pspro. Na PC jak chcę pograć padem to gram padem. Jak chcę się wyjebać na kanapie przed TV to to robię. Nie ma żadnych problemów. Mamy rok 2017, a nie kurwa 1991. Grając na konsoli czuję się po prostu niekomfortowo, bo nie ma stabilnych 60+ fps.

Konsola jest po prostu tania i przez to napędza dużo większą sprzedaż gierek AAA wśród dżonów i ahmedów. Stać ich na to z zasiłków. Gaming rig to dużo wyższa kwota. Co za tym idzie wydawcom nie opłaca się inwestować w developerów, którzy wypieściliby grę na gaming rigi. Gdyby konsole zdechły, a branża rozrywkowa przestała być kierowana na zasiłkowy plebs to automatycznie jakość gier musiałaby pójść w górę. To się jednak nie stanie i pozostają nam jeno dywagacje na ten temat.

Tymczasem wypierdalam napierdalać czołem o klawiaturę jak szympans. Znowu zrobię kilka stówek dniówki w pracy dla małp :D


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 7 lip 2017, 09:29 
Cytuj  
1. tczewiak - nie znasz kontekstu. Ja tylko rzucilem ze "niegdysiejsze komputery to konsole". Chodzilo mi o fakt, ze dzisiejsze konsole a spectrum czy atari to system zamkniety w odwrotnosci do popularnych PC.


2. Naprawde we wszystko? PUBG, Dota, PoE, Diablo? Zagrasz komfortowo na padzie? Wymieniac dalej?
gdyby konsole zdechly to schede po nich przejelyby tanie PC. I to ci gracze stanowiliby trzon i wyznacznik dla devsow. Procent gaming ribgow wsrod "plebow" pozostalby identyczny.
Do tego doszlyby dwa dodatkowe zagrozenia:
1. monopol
2. nigdy nie zoptymalizujesz na system otwarty i milion konfiguracji tak dobrze jak na system zamkniety i okreslona jedna konfiguracje.
Glupota i mrzonki.

3. zadna rewelacja - to tyle co kopacz rowow w UK ;) Zreszta do Ciebie nic nie mam - moge sie ponabijac z inwestycji w btc :) Lubie pasjonatow a akurat ty mi wygladasz na pasjonate w tym co robisz. No i znales asm.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 7 lip 2017, 09:56 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
highlander - po prostu nie lubię ludzi którzy traktują innych z poczuciem wyższości i z góry jedynie dlatego, że są ajti-owcami.

Ja czegoś takiego nie zauważyłem ani ze swojej strony ani kogokolwiek tutaj.
A generalizowanie też nie ma sensu.

Tak samo jest z elektrykiem, jest Stachu ze Szwagrem i ktoś wykwalifikowany. Jak i JanuszSoft i programista.

Zaskakuje mnie tylko Twój długoletni ból dupy.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 7 lip 2017, 10:28 
Cytuj  
Tu sa dopiero ludzkie problemy panowie :D

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1160486

Cytuj:
Może mój problem wyda wam się co najmniej dziwny, ale już na prawdę nie mam siły i pojęcia jak to rozwiązać...

Z moim mężem znamy się 8 lat. Mamy różne temperamenty seksualne, on libido ma prawie zawsze na najwyższym poziomie. Problemem jest to że jego ulubioną forma seksu to fellatio, gdzie sama myśl o tym przyprawia mnie o mdłości. Owszem robię mu to ale za każdym razem muszę się zmuszać i on dobrze o tym wie. Po prostu nie trawię tego, dla mnie to przede wszystkim ponizajace. Kiedyś robiłam mu to częściej niż teraz ale już nie jestem w stanie tak dłużej robić, za każdym razem czuje coraz większe obrzydzenie do siebie i jego.

Największy problem jest w tym że za każdym razem jak odmawiam mu "loda" to on albo kręci aferę, urządza dwugodzinna kłótnie i jest obrażony dopóki w końcu mu nie "obciagne" (czasem po kilku dniach ulegam, czasem zaraz po jego wyrzutach i wpedzaniu mnie w poczucie winy). A jeszcze jak słyszę jego teksty że lubi jak się "krztusze jego ku*asem" to aż mnie skręca, bo nie czuje się wtedy jak jego żona która szanuje tylko jak jakaś dziwka spod lasu. On twierdzi z przecież krzywda mi się nie dzieje a on będzie miał chwilę przyjemności. Ja Proponuję seks zamiast "loda" a on twierdzi że to nie to samo i dalej truje swoje. Nawet jeśli to miałby być seks bez orgazmu dla mnie (co sie zdarza nierzadko) to wolę to niż fellatio.

Czy tylko ja jestem taka "antylodowa"? Może wiecie jak przekonać faceta do rezygnacji z fellatio? Chodzi mi tylko o takie fellatio od początku do końca, jako gra wstępna jest to dla mnie akceptowalne. Ja chcę żeby w łóżku nam obojgu było dobrze a nie tylko jemu (on zawsze ma orgazm, a ja nie bo nie zawsze mnie doprowadzi mimo że bardzo dobrze potrafi i dużo mi nie potrzeba żebym doszla), czuje się poszkodowana w tej kwestii. Lubię się przebierać (Nie raz go zaskoczylam) mam masę erotycznych ciuchów i trochę gadżetów ale on nie może żyć bez loda. Tragedia.

Póki co dla niego życie seksualne bez fellatio jest powiedzmy nie pełne (o ile w ogóle istnieje). Dla mnie jego penis w moich ustach to ostatnio traumatyczne przeżycie. Na początku związku to on mnie namówił (natrętnie namawial) i mimo że nie byłam do tego przekonana to to zrobiłam. I od tamtej pory tego nie cierpię.


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 7 lip 2017, 11:00 
Cytuj  
umyj kutasa


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 168 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.