mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 168 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 312
Dołączył(a): 4.01.2005
Offline
PostNapisane: 22 cze 2017, 13:40 
Cytuj  
Xender napisał(a):

konfigurowanie Windowsa



Windowsowcy to najwieksze peasanty przeciez. Linux Master Race!


_________________
"Jeśli już nie masz o czymś pojęcia, to przynajmniej postaraj się o zamieszanie."

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 22 cze 2017, 13:45 
Cytuj  
Xender napisał(a):
Tak się składa że ludzie z mojej grupy na studiach, którzy grali na konsolach teraz są sprzedawcami w Saturnie/MediaMarketcie, a prawdziwi PC Master Race zostali przedstawicielami jedynego słusznego zawodu - Programistami. Faktów nie podważysz.


Wiesz, znam programistów, którzy zarabiają ok. 2500 zł miesięcznie i znam ludzi, którzy w marketach po 4k zarabiają... A już nawet nie będę ponownie rozpoczynał dyskusji ile średnio w połowie okresu produkcji zarabiali programiście w pewnej firmie, która później tak chętnie chwaliła się na świecie jak to tanio zrobiła zajebistą grę...


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ


Ostatnio edytowano 22 cze 2017, 13:47 przez TobiAlex, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 22 cze 2017, 13:46 
Cytuj  
tia słyszałem, że ktoś znowu w vanecie pracuje lol :P


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 22 cze 2017, 13:52 
Cytuj  
TobiAlex napisał(a):
Xender napisał(a):
Tak się składa że ludzie z mojej grupy na studiach, którzy grali na konsolach teraz są sprzedawcami w Saturnie/MediaMarketcie, a prawdziwi PC Master Race zostali przedstawicielami jedynego słusznego zawodu - Programistami. Faktów nie podważysz.


Wiesz, znam programistów, którzy zarabiają ok. 2500 zł miesięcznie i znam ludzi, którzy w marketach po 4k zarabiają... A już nawet nie będę ponownie rozpoczynał dyskusji ile średnio w połowie okresu produkcji zarabiali programiście w pewnej firmie, która później tak chętnie chwaliła się na świecie jak to tanio zrobiła zajebistą grę...


Taki programista z 2500 zł na rękę to napewno na konsoli gra ;)

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 22 cze 2017, 14:14 
Cytuj  
Pepe napisał(a):
Programista z 2.5k na reke to chyba programuje kasy w biedronce.


Możliwe, tyle tylko, że o 1k więcej mieli programiści pewnej gry...


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 22 cze 2017, 14:14 
Cytuj  
Wiedźmin 3?

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 22 cze 2017, 14:15 
Cytuj  
Xender napisał(a):
Wiedźmin 3?


Domyśl się, ale ja tego nie powiedziałem :lol:


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 22 cze 2017, 14:18 
Cytuj  
Pepe napisał(a):
Sami sa sobie winni.


Dokładnie, ale nie o tym tu mowa.


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 22 cze 2017, 14:35 
Cytuj  
no... "programista" za 2,5k netto to pewnie robi opisy na sklepie internetowym i najbardziej zaawansowana rzecz to wpisanie z ręki w html pogrubienie fontów.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 6 lip 2017, 16:57 
Cytuj  
Discord
Cytuj:
mark24 - Wczoraj o 01:13
w liceum pisaliśmy prince of persia, więc wiem, że konsole są lepsze od PC, dziwko


Cytuj:
mark24 - Wczoraj o 00:51
macbook to konsola z klawiaturą


Cytuj:
mark24 - Today at 12:47 AM
na konsoli i na spectrum można było w języku programowania niskiego rzędu odwoływać się do poszczególnych komórek pamięci tych fizycznych


_________________
.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 6 lip 2017, 17:30 
Cytuj  
rotfl roball nie wytrzymał :lol:

1. pisaliśmy, zrobiliśmy z kolegą działające kilka plansz wzorując się na pierwszym prince of persia - podejrzewam, że i dzisiaj nie stanowiłoby to dla mnie wielkiego problemu. Naucz się kopiować - nie było tam żadnego "dziwko". Rozumiem, ze nie mogłeś się powstrzymać?
2. konsola to sprzęt zamknięty tak jak niegdysiejsze komputerki - chodziło mi jedynie o to. Skrót myślowy. Na konsoli i na pierwszych komputerkach były odpowiednio przydzielone zasoby sprzętowe. Te pod firmware/OS i te do wykorzystania przez programistów.
Nie wiem jak wygladało wtedy apple - pisałem o spectrum/atari/commodore etc. Tomu nalegał...
To jest to czego nie potrafiłeś roballku skumać, przy dyskusji kilka lat temu odnośnie cross-game chatu na PS3 - i o czym potem oficjalnie wypowiedziało się potem Sony. Na dodanie cross game chatu było z późno, bo trzeba by było zająć cześć zasobów oddanych wcześniej do dyspozycji twórcom gier, co mogło powodować masę problemów z tym softem.
Serio musi być z ciebie strasznie kiepski ajtiowiec bo ty nawet nie masz pojecia o ograniczeniach czy o dobraniu odpowiedniego narzędzia do zadania. Rowy to byś pewnie młotkiem kopał.
3. wklikanie odpowiedniej wartości w asm w odpowiednią komórkę pamięci zapalało punkt na ekranie - jak ktoś zaczynał programować od visauli i nigdy nie sięgnął do języków niskiego rzędu to chyba nie o tym pojęcia....
Procedurka w asm zapalająca punkt wyglądała tak:
wymuszenie odpowiedniego trybu graficznego
wrzucenie odpowiedniej wartości pod odpowiedni adres pamięci.
Tyle.

A teraz ja:

Ash:
"na konsoli się nie programuje"
no jasne pierwsze programy zrzucają alieny z kosmosu, a potem rozmnażają się przez pączkowanie

luźny przekaz roballka i ashtonka:
"konsole trzeba zabić to gry na PC bendom sóper" - jasne, jak znikną konsole to devsi od razu zaczną ładować 10x więcej kasy by gra na PC wyglądała conajmniej 10x lepiej. A tych co siedzą na PC-tach słabszych niż i7 i 1080ti zamknie się w więzieniach i będzie biczować pindolami po plecach!
Aktualnie się nie da dać ustawień ultra, very high na PC bo są konsole. Logika nastolatka - "die konsole, die!"

i:
"na pewno nie masz pojęcia co piszesz, bo co prawda ja nigdy w TP, ani w asm nie pisałem to wiem, że ty tego nie robiłeś, jestem gamedevem z 18-letnim doświadczeniem a po godzinach przepowiadam przeszłość"
/super
/ręce
/łał_jesteś_bogiem!!!11

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 6 lip 2017, 18:06 
Cytuj  
Jaki roball?
A moze specjalnie przeinaczylem co pisales, zebys tu przylazl i kontynuowal pisanie bredni? ;D


_________________
.


Ostatnio edytowano 6 lip 2017, 18:09 przez Highlander, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 6 lip 2017, 18:09 
Cytuj  
A może przeinaczył przeinaczone żebyś myślał że przeinaczone nie jest przeinaczone po przeinaczeniu ?


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 6 lip 2017, 18:10 
Cytuj  
Teo napisał(a):
A może przeinaczył przeinaczone żebyś myślał że przeinaczone nie jest przeinaczone po przeinaczeniu ?


Ktoz wie co urodzilo sie w tym pieknym umysle?


_________________
.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 6 lip 2017, 18:17 
Cytuj  
to nie ty roball? Po 3 zmienie nicka się pogubiłem :D

rzeczywiście brednie - na konsole się nie programuje, jak konsole umrą to gry na PC będą wyglądały 10x lepiej! Dlatego tam nie wchodzę - monotematyczny rak tysiąc razy większy niz to forum.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 6 lip 2017, 18:25 
Cytuj  
Dobrze, ze Ty sie nie zmieniasz :P


_________________
.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 6 lip 2017, 18:29 
Cytuj  
ee nie widzę potrzeby ;)

teraz wygoglane:

http://skowi_magik.republika.pl/lekcja09.htm

niektóre przerwania do tej pory znam na pamięć.

zacytuj teraz tego deva z 18-letnim doświadczeniem który twierdzi, że to tak nie działa - bo on ma 18-letnie doświadczenie rotfl. 8)

teraz programowanie to składanie puzzli dla debili - szympans by sobie z tym poradził. A większość "programistów" to zwykli wyrobnicy z przerośniętym ego.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 6 lip 2017, 19:08 
Cytuj  
Spoko, niedługo te nieuki programisty będą żebrać na ulicach, bo każdy gupi umie to robic. Zoba, niedlugo bedzie ich za duzo!
http://www.wwsi.edu.pl/pg.php/news/info ... _pi__/772/


_________________
.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 6 lip 2017, 19:12 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Spoko, niedługo te nieuki programisty będą żebrać na ulicach, bo każdy gupi umie to robic. Zoba, niedlugo bedzie ich za duzo!
http://www.wwsi.edu.pl/pg.php/news/info ... _pi__/772/

LoL, jak psychologia śmiga po drabinie sukcesu.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 6 lip 2017, 19:41 
Cytuj  
ale wiesz, że duża popularność jedynie potwierdza moją tezę, że aktualnie "programistą" może być każdy? :D

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 168 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.