mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 855
Dołączył(a): 19.11.2001
Offline
PostNapisane: 19 gru 2001, 16:19 
Cytuj  
Zerknijcie:

Official Origin Systems answer

Any comments? :smile:


_________________
... Create your own World, before it creates You ...

****

Posty: 1059
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 19 gru 2001, 17:22 
Cytuj  
jeszcze musisz ich nauczyc czytac po angielsku
bo ci powiedza, ze jezykiem obowiazujacym w polsce jest polski i texty napisane w innych jezykach ich nie dotycza, bo nie sa zrozumiale.
tak przynajmniej ja bym sie bronil :wink:


Posty: 21
Dołączył(a): 8.12.2001
Offline
PostNapisane: 19 gru 2001, 17:24 
Cytuj  
Moze jednak lepiej ten topic umiescic na forum CLSE - jakby nie patrzec to ich w sczegolnosci dotyczy:)

*

Posty: 167
Dołączył(a): 19.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 gru 2001, 01:10 
Cytuj  
A jakie mamy sankcje wobec nieprzestrzegajacych tegoz regulaminu:
natychmiastowe zablokowanie konta, brak mozliwosci "wkupienia sie w laski" Oryginu oraz utrata czasu niewykorzystanego.

**

Posty: 7310
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 gru 2001, 01:37 
Cytuj  
zabijalbys ludzi jakby za to nei karali dziadu? rozkradaj poki jest z czego poki sie da i poki cie nie zlapia! skad ja to znam...


Posty: 21
Dołączył(a): 8.12.2001
Offline
PostNapisane: 20 gru 2001, 01:55 
Cytuj  
eh dzi4du naprawde tak trudno jest ci zrozumiec pewne sprawy? przeciez wiekszosc "klotni" jest o to czy uzywanie emulatorow uo jest legalne czy nie - powyzszy link chyba wszystko wyjasnia i dalsza dyskusja na ten temat jest bezcelowa.koniec.kropka.

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: kovval dnia 2001-12-20 02:35 ]</font>

*

Posty: 167
Dołączył(a): 19.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 gru 2001, 02:37 
Cytuj  
konrador - nie wiem skad ty to znasz :smile: - to nie w moim typie :grin:.

kovval - Beast przytoczyl punkty odnosnie stosunku Originu wobec free shardow... ja przyblizylem sankcje nakladane - czy jest w tym cos zlego / sprosnego?

A co do powodow "klotni" - nie tylko to, choc do tego wszystko sprowadzac zaczal konrador :smile:.

Ale teraz juz wiemy, ze granie na free shardach mozemy dolozyc do list:
- zakupu pirackiego oprogramowania
- posiadania mp3'ek na hdk'ach
i innych tego typu rzeczy.
Ludzie o tym wiedza, a jednak nadal to robia i raczej mala szansa na zmiane takiego stosunku... shit happens :wink:.

***

Posty: 508
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 gru 2001, 10:09 
Cytuj  
Panowie, dajcie juz spokój. Gówno i tak zawsze bedzie na wierzchu :sad:


_________________
Vhailor

****

Posty: 1447
Dołączył(a): 17.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 gru 2001, 16:35 
Cytuj  
Fakt, ale ja bym sie bronil inaczej... Skoro licencje dostaje w zapieczetowanym pudelku, to nie moge jej znac poki nie rozpakuje. Skoro nie moge jej znac, to nie moge wyrazic na nia zgody. Z chwila rozpakowania pudelka, zapoznaje sie z licencja, ale nikt mi juz nie przyjmie gry z powrotem - bo jest rozpakowana i sprzedawca bedzie sie bronil ze on nie wie ile kopii jej zostalo zrobionych.
Wniosek, dostaje kolejne zobowiazania, mimo zakupu legalnego oprogramowania, na ktore nie wyrazilem zgody swoim podpisem.

Madrzej zrobil to juz nawet Microsoft... licencje musisz posiadac a gwarancja przestaje obowiazywac w momencie poprawnego zainstalwoania z nosnika.

A teraz pytanie.
Zgadzajac sie ze lamie prawo, ze jestem piratem i wedle slow niektorych zlodziejem (no coz) to czy kazde najbardziej bezsensowne prawo nalezy z calym szacunkiem dla prawa powazac?

Bo zarowno prowadzenie emulatora, jak i gra na innym jest lamaniem tego prawa, ale IMHO tak samo szkodliwym jak przechodzenie przez ulice na czerwonym swietle - poki nic nie jedzie, nie szkodzi.

Kupujac oryginal Ultimy, place za prace wlozona przez programistow z Origin w wyprodukowanie gry i podstawy swiata - bo to dostaje tak naprawde na plytce.

Grajac na OSI place administratorom tamtych serwerow za to ze sa, pomagaja, pilnuja zeby wszystko dzialalo, jesli nie stac mnie albo nie mam ochoty na to, to czemu mam byc przywiazany do "uslugi dodanej" jaka jest gra na serwerach - no bo nie z powodu ze sobie ktos cos postanowil i to bez informowania przed zakupem produktu.

Taki jest moj punkt widzenia i uwazam ze jest on na swoj sposob uczciwy aczkolwiek nie twierdze ze naleze do charakterow praworzadnych :wink:

A no i jeszcze jedno... bardzo altwo jest powiedziec ze nie mozna poki sie nie dsotanie pisemnego zezwolenia... szkoda ze niegdzie nie jest tak samo dokladnie opisane co zrobic aby je otrzymac...

_________________
Ciemno, zimno i do domu daleko....
Tu mi dobrze tu sie rozmnoze :wink:

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Szerszen dnia 2001-12-21 16:37 ]</font>

****

Posty: 1059
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 gru 2001, 17:34 
Cytuj  
fakt
probowalismy porozumiec sie z IMG
wiecie jaka byla ich reakcja ???
ZADNA
po prostu nie kontynuowali z nami rozmowy
kilka razy nas poprzerzucali od jednego managera do drugiego i na tym sie skonczylo
w razie co, szerszen ma emaile, ktore do nich wyslal.
niech teraz oni zajma stanowisko.


Posty: 9
Dołączył(a): 3.12.2001
Offline
PostNapisane: 28 gru 2001, 21:44 
Cytuj  
tak, ale czy zwrocil ktos uwage jakim tonem to napisali na stronce orginu??

" You will not attempt ...."
" Nie bedziesz probowal ...."

" You will not create, use or ...."
" Nie bedziesz tworzyl, uzywal czy ...."

co oni se wyobrazaja, ze sa bogiem czy co??

przeciez mozna to bylo napisac kulturalnie np. It is permitted to...(Jest zabronione aby...), ktorego to zwrotu uzywa sie we wszelkich oficjalnych pismach pisanych po angielsku a zakazujacych czegokolwiek...


_________________
It is a good Day to die....


Posty: 9
Dołączył(a): 3.12.2001
Offline
PostNapisane: 28 gru 2001, 22:12 
Cytuj  
grrr.... wkleilo 2 razy..... niech zyja lagi

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Arrow dnia 2001-12-28 22:13 ]</font>

**

Posty: 7310
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 28 gru 2001, 23:06 
Cytuj  
rofl arrow.. no juz cos ciekawszego trzeba wymyslic ze cie nie stac or something bo takie pierdoly to mnie nie ruszaja :)
jak taki z ciebie master to wiedzialbys ze It is permitted to... to nie jest Jest zabronione aby :<
poza tym to slabo gramatycznie wyglada


Posty: 20
Dołączył(a): 9.12.2001
Offline
PostNapisane: 31 gru 2001, 17:05 
Cytuj  
Sorx ze wyciagne dyskusje ale musze cos powiedziec :razz:

http://endore.angrenost.org/chm/FAQ/UOXLegal.html

tu macie legalnosc emulatora UOX i jak z tego wynika do tworzenia i rozpowszechniania
OSI nie moze sie przyczepic (to tak jakby Micro$oft zabronil rozpowszechniac Linuxa) jedynie do podlaczania sie cientem z T2Am, przerabianiem mapy (ale nie tworzeniem od podstaw) i rozpowszechnianiu starszych clientow.

**

Posty: 7310
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 1 sty 2002, 23:16 
Cytuj  
o tym mowimy.. :/
stawiac serwer mozesz sobie w domu zeby zrobic historyjke w stylu imanewbie a nie udostepniac to dziesiatkom czy setkom ludzi

*

Posty: 185
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 2 sty 2002, 02:07 
Cytuj  
konrador - kiedys juz o tym dyskutowalismy. Kupuje oryginal - place tworcom gry. Gram na OSI - place za prowadzenie gry. A jesli nie gram na OSI i nie place tym samym ekipie prowadzacej oficjalne shardy, czy jestem zlodziejem ? Przeciez zaplacilem za produkt, a nie grajac na oficjalnych shardach, nie place za obsluge.
Jak tylko zainstaluja mi SDI w domu, bede gral i na OSI, i na CL i SC. Czy wtedy tez nazwiesz mnie zlodziejem ? Przeciez bede placil te 10$ miesiecznie.


Posty: 20
Dołączył(a): 9.12.2001
Offline
PostNapisane: 2 sty 2002, 16:37 
Cytuj  
konrador nie zrozumiales.
Udostepniac to mozesz nawet 10000000 ludzi bo to jest osobny produkt i OSI nie moze nic zrobic. Nielegalne jest to ze logujesz sie na klijencie z T2A i w zwyz jak logujesz sie z zwyklego UO to moga ci naskoczyc.
Kolejne porownanie: mody do Quakow czy granie na nich jest nielegalne??

**

Posty: 7310
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 2 sty 2002, 20:58 
Cytuj  
tak moga ci naskoczyc ale to jest nielegalne
eot
wszyscy widze maja to samo podejscie do tematu

**

Posty: 487
Dołączył(a): 1.12.2001
Offline
PostNapisane: 2 sty 2002, 21:24 
Cytuj  
ale o czym wy wogule mowicie....ja pierdole jak moga naskoczyc to przepraszam,ale takich praw jest dosc duzo, ktore wszyscy maja gleboko w dupie i nikt sie nimi nie przejmuje i po co prowadzic ta dyskusje...doskonale sobie zdaje sprawe ze to jest nielegalne, ale jakos bardzo zle sie z tym nie czuje i watpie zeby ktokolwiek mial jakiekolwiek wyrzuty sumienia...
To jest smutne, no ale watpie zeby konrador stal na czele prawosci i czystego sumienia, wiec teraz pozostaje pytanie co z tym fantem zrobic...
wydaje mi sie ze raczej nic sie nie uda wymyslec, oprocz polaczenia sie 3 shardow, ktore nastepnie sie polacza z osi, tyle ze duza czesc gra wlasnie na tych shardach z powodu braku kasy na takie cos,lub z powodu klimatu tudziez z przyzwyczajenia, wiec 3/4 graczy prawdopodobnie odejdzie i zacznie szukac nowego free sharda i tak w kolko....


Posty: 34
Dołączył(a): 19.11.2001
Offline
PostNapisane: 2 sty 2002, 21:32 
Cytuj  
Ja to widze tak. Ci z originu jak tam wladze us maja to wszystko w DUPIE doslownie w dupie. No przeciez popatrzcie ze istnieja takie strony z domena com jak imagine nations czy jakis warez.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.