mmorpg.pl

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 107 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość

PostNapisane: 26 lis 2008, 22:50 
Cytuj:
From: "accountsupport@blizzard.com
This is a notification regarding your World of Warcraft account. It has come to our attention that ! you are trying to sell/trade your personal World of Warcraft ! account. As you may or may not be aware of, this conflicts with the Terms of Agreement. If this proves to be true, your account can and will be disabled. It will be ongoing for further investigation by Blizzard employees. Blizzard might consider taking legal actions against your crime, if it seems to be of an extreme nature.

If you wish to not get your account suspended you should immediately verify your account. This action is taken because we at Blizzard Entertainment takes these sales quite serious. We need to confirm you are the original owner of the account. This is most easily done by confirming your personal information along with concealed information about your account. You can confirm that you are the original owner of the account by replying to this email with:

Use the following template below to verify your account and information via email.

* First and Last name
* Address
! * Zip code
* Phone number - Daytime
* Country
* Account e-mail
* CD-key, alternative a photograph of your CD-key that is located on your manual for World of Warcraft.
* Account name
* Account password
* Secret Question and Answer

If you ignore this mail your account can and will be closed permanently.
We ask you to not change password until the investigation is fully completed.

As soon as we have this information we will be able to progress the resolution of this matter for you.

If you wish to review our current Rules and Polices, they can be found at:
WoW -> Legal -> Terms of Use

Please be sure to maintain safe Internet practices and safeguard all World of Warcraft account information for the most secure! gaming experience. Feel free to contact us with any further questions! or concerns you may have. For more computer/Internet safety and security tips, please visit Blizzard Technical Support.

Any disputes or questions concerning this account action can only be addressed by Account Administration. To learn more about how Account Administration is able to assist you, please visit us at Blizzard Technical Support.

We thank you in advance for respecting our position and hope that you will continue to enjoy your gaming experience in World of Warcraft.

Regards,

Hacilus
Account Administration
Blizzard Entertainment
P.O. Box 18979
Irvine, CA 92623
World of Warcraft Community Site

Ostatnio cos takiego dostalem.Fajny mailbomber.
Ten kawalek najbardziej mi sie podoba:
Cytuj:
We ask you to not change password until the investigation is fully completed.

*

PostNapisane: 10 sie 2009, 15:35 
Hej mam takie pytanie. Czy ktoś z was oferował może zamianę golda za prepaida ? Interesuje mnie jak najbezpieczniej przeprowadzić taką transakcję, żeby się nie okazało, że golda przekazałem a prepaida nie ma lub jest zużyty.

*

PostNapisane: 10 sie 2009, 18:08 
Najlepiej przez allegro. Gość nie może mieć koperty przy nicku(jak nie ma to znaczy, że adres na allegro jest prawdziwy)

PostNapisane: 1 wrz 2011, 06:52 
Kto zna, jakąś w 100% pewną stronę, na której mogę sprzedać konta do gier MMO? Jako że w polsce panuje przelicznik 1 zł = 1 euro = 1 dolar , nie mam zamiaru sprzedawać na allegro. A Ebay nie pozwala. Wiem że przynajmniej paru z was zarobiło te parę K na kontach ;)

PostNapisane: 1 wrz 2011, 09:05 
wowtrade.dk i mmobay.net - tylko pamietaj ze nie-trusted randomom sprzedajesz w sposob kasa, a potem postac. sa tez userzy, ktorzy masowo kupuja konta na resell za troche mniej kasy i maja po kilkaset pozytywnych transakcji - takim mozna zaufac i to widac w profilu danej osoby .
jesli random sie boi to zawsze mozesz skorzystac z uslug middlemana(jest to koszt 10-15euro za usluge) - sa to zaufane osoby, ktore posrednicza w usludze aka ty dajesz im wszystkie dane, tamta osoba przesyla kase i jesli wszystko jest okej to on przekazuje dalej dane/kase. mmobay.net ma wlasnych bezpiecznych middlemanow ze stronki, a na wowtrade.dk to roznie z tym bywa - ja osobiscie moge polecic kolesia o nicku LFDRUID.

no i co najwazniejsze to pamietaj, ze masa gnojstwa i scammerow panoszy sie po tym stronach i musisz zwrocic uwage na doslownie najmniejszy szczegol, czy ktos czegos nie kombinuje(gnoje podrabiaja nicki na windows messengerze itp, wiec zawsze sprawdzaj czy wszystko sie zgadza co do literki w tych sprawach).

PostNapisane: 13 sty 2012, 03:18 
Wiec jezeli ktos zgodzi sie zaoferowac tyle ile mnie satysfakcjonuje jestem w stanie zaryzykowac- zwlaszcza ze acc jest/moze byc puste-wiec nic nie trace.

*

PostNapisane: 2 wrz 2013, 10:08 
Polecam użytkownika Lazarpl - kupiłem od niego FF XIV - wszystko poszło, szybko i gładko.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 107 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6