mmorpg.pl

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 107 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
**

PostNapisane: 14 kwi 2008, 07:12 
tak to przestępstwo, tak samo jakbyś poszedł do banku i przedłożył tam dowód osobisty innego człowieka i chciał brać kredyt, albo telefon komórkowy itp. Posługiwanie się jest przestępstwem.

Art. 275. § 1. Kto posługuje się dokumentem stwierdzającym tożsamość innej osoby albo jej prawa majątkowe lub dokument taki kradnie lub go przywłaszcza,

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto bezprawnie przewozi, przenosi lub przesyła za granicę dokument stwierdzający tożsamość innej osoby albo jej prawa majątkowe.

Źródło: Kodeks Karny

PostNapisane: 14 kwi 2008, 07:51 
Ja bym na waszym miejscu w ogóle uważał z wysyłaniem skanów ID bo można te dane wykorzystać do innych celów (patrz wyżej). Dla przykładu jak ktoś ma zaprzyjaźnionego sprzedawcę w sieci telefonii komórkowej.

whiteman#2717

PostNapisane: 14 kwi 2008, 08:32 
A jak to wyglada z uzywaniem paypala? Jezeli on chce placic przez pp to jaki jest czas oczekiwania i co z tym cofaniem kasy?

*

PostNapisane: 19 kwi 2008, 15:50 
kasę ma sie instantowo na koncie dosłownie w kilka sekund ale
osobiście odradzam paypala ... używałem do kilku transakcji było wszytko ok... ale raz mnie ktoś zrobił w ciula.. wpłacił kasę ja mu dałem dane ( cale szczęście nie dostał skanu ID i cd keyow ) a po 15min zażądał zwrotu kasy bo podobno transakcja nie autoryzowana czy coś... oczywiście paypal mu kasę zwrócił ... kłóciłem sie z nimi miesiąc ale nic nie dało...
teraz sprzedaje tylko przez moneybookers albo wester union ew bank 2 bank transfer

*

PostNapisane: 24 maja 2008, 12:25 
Jak chce placic przez PP to niech placi ale ty po otrzymaniu kasy odczekac musisz 48h zanim mu cos dasz w zamian i to jest znana procedura na PayPal kazdy kto sie bedzie upominal "o juz zaplacilem daj mi to.... niech sie buja" te 48h to pending kasy mimo ze jest juz na twoim koncie, mozna ja dowolnie cofnac w tym czasie .. Oczywiscie sprzedajecie wirtualne dobra wiec klopot polega na tym ze nie macie na to kwitu wysylki itd nie jestescie w stanie udowodnic ze takie konto czy item sprzedaliscie bo ktos nieuczciwy wycofa sie twierdzac ze nie otrzymal towaru... miedzy innymi dlatego na calym swiecie wstrzymano handel wirtualnymi dobrami.

*

PostNapisane: 26 maja 2008, 19:17 
nie wiem za bardzo gdzie zapytać, na ile panowie byście wycenili to konto.
Obecnie mam ustalony limit 450zł ponizej ktorego raczej nie chcialbym zejsc, ale nie wiem czy to konto nie jest wiecej warte - w realnych polskich warunkach oczywiscie.

http://allegro.pl/item371167005_world_o ... _epic.html

PostNapisane: 14 cze 2008, 10:26 
Oto kilka moich porad dotyczacych handlu kontami a mianowicie :
1.
Wymiana kont- tutaj istnieje najwieksze prawdopodobienstwo ze mozesz zostac oszukanym. Póki na twoim koncie nie jest zmieniony e mail i "klient" nie zna secret answer to konta ci nie stealnie. Podstawowa zasada jest to zeby nie miec hasla takiego samego w emailu jak i na koncie. Co do samej wymiany. Coz ktos musi wyslac te passy jako pierwszy. Czasami wystarczy powiedziec ze chce sie to zalatwic za pomoca posrednika to na 50% taka kwestia wystraszy potencjalnego scamera.
2.
Sprzedawanie ,kupywanie.
Ryzyko mniejsze jednak istnieje. Jesli sprzedajesz mozesz potencjalnemu buyerowi dac dane (tylko login i pass,pamietajac zeby e mail na koncie i e mail kontaktowy nie byl taki sam ,a i bron Boze zeby haslo bylo w obu przypadkach to samo )Kasa- najlepiej przelewem, pay pale itp dla mnie zbyt niepewne.

*

PostNapisane: 20 cze 2008, 23:03 
Silver napisał(a):
Jak chce placic przez PP to niech placi ale ty po otrzymaniu kasy odczekac musisz 48h zanim mu cos dasz w zamian i to jest znana procedura na PayPal kazdy kto sie bedzie upominal "o juz zaplacilem daj mi to.... niech sie buja" te 48h to pending kasy mimo ze jest juz na twoim koncie, mozna ja dowolnie cofnac w tym czasie

o czym Ty mowisz?? nie ma zadnych 48h !!! poczytaj regulamin zanim zaczniesz pisac takie brednie
Cytuj:
Jeśli Użytkownik zgłosi niewłaściwy dostęp do konta i zostanie on przez nas potwierdzony, dokonamy pełnego zwrotu z tytułu nieautoryzowanych transakcji wysłanych z konta Użytkownika, które nastąpiły w ciągu 60 dni od momentu, kiedy Użytkownik się o nim dowiedział

tak dobrze widzicie !! użytkownik ma 60 dni żeby zgłosić nieautoryzowana transakcje !!! to jest chore !! dlatego już nie używam paypala ;p

oczywiście można poczekać 4-5dni i wypłacić sobie kasę na konto a potem mieć debet na paypalu jednak odradzam taka zabawę bo paypal ma swoje sposoby na odzyskiwanie pieniędzy

PostNapisane: 5 paź 2008, 16:09 
Z przelewem tez ostroznie, jakis czas temu oszukal mnie tu na forum koles ktory spreparowal potwierdzenie przelewu. Najlepiej nic nie dawac az nie zobaczysz kasy na koncie. Poniewaz to on przesyla ci dane to ma pewnosc ze dane ktore dostal do przelewu sa prawdziwe ,wiec ma z czym isc na policje.
Jak dasz login i password to scamnie ci kase, itp.

*

PostNapisane: 13 paź 2008, 10:28 
Znalazlem na stronie blizza ochrone przed keyloggerami. To jest cos w stylu tego co sprzedawal jeden gosc (takie pendrivy jakby) Blizzard Authenticator czy jakos tak. Za to sie placi. Idealne zabezpieczenie. Polega na tym ze automatycznie wpisuje haslo do wowa, przez co nie trzeba wystukiwac tego na klawiaturze (keylogger nie wykryje tego). Wystawilem to na swoja strone, jako ze aby sciagnac to ze strony blizza, trzeba zaplacic 3 euro.

Instalacja: Trzeba to wrzucic do Folderu wowa i wlaczyc. i tyle.

Link wyciety.

Ostatnio edytowano 13 paź 2008, 11:24 przez Sztacheta, łącznie edytowano 2 razy

PostNapisane: 13 paź 2008, 10:32 
Sztacheta napisał(a):
Instalacja: Trzeba to wrzucic do Folderu wowa i wlaczyc. i tyle.

www.celibat.boo.pl/BlizzardAutenthication.exe
czyli to link do trojana ? :wink:
dokładnie takie klikanie w takie execi to najszybsza droga do płaczu typu "zostałem shackowany a zabezpieczałem sie precyzyjnie" :>

*

PostNapisane: 13 paź 2008, 10:49 
To nie jest trojanek. Program zakupiony od blizzardu. Mam avasta, i przepuścił go. Mozliwe, ze zawiera jakieś treści które są uznawane przez niektóre programy anty-wirusowe za trojan. Nie doczytalem do konca o tym programie, w kazdym razie to NAJPRAWDOPODOBNIEJ wysyła do Blizza informacje o waszym IP aby sprawdzić czy jesteś jedynym uzytkownikiem tego konta. Dlatego może to być uznawane przez anty-wirusy za trojana lub takie inne pierdoły

Link do tego programu wysłano mi z blizza, po tym jak mojego konto zostało shackowane. Dla niedowiarków moge wysłać screen z maila.

PostNapisane: 13 paź 2008, 10:53 
Sztacheta napisał(a):
To nie jest trojanek
ogólnie może prawda moze nie prawda natomiast sprawa jest prosta - nikt mi nie shackuje konta bo go sobie nie shackuje sam, nigdy nie zainstaluje żadnego execa w folderze czy poza folderem. nawet jak mi go blizzard przyśle.

Ostatnio edytowano 13 paź 2008, 10:54 przez Deshroom, łącznie edytowano 1 raz
*

PostNapisane: 13 paź 2008, 10:54 
Jeżeli ktoś nie czuje sie z tym bezpieczny - poprostu niech nie ściąga. Ja nie chce żeby mnie potem oskarżano że wystawiam jakieś nie takie programy na forum.

PostNapisane: 13 paź 2008, 10:55 
Sztacheta napisał(a):
Ja nie chce żeby mnie potem oskarżano że wystawiam jakieś nie takie programy na forum.
własnie to robisz. ja tylko ostrzegam innych.

*

PostNapisane: 13 paź 2008, 11:02 
no to wybacz. Staram się pomóc ludziom którzy mieli już okazje spotkać sie z keyloggerami.

**

PostNapisane: 13 paź 2008, 11:07 
tylko dlaczego ten program ma blad w nazwie :lol: ?
Autenthication a powinno byc Authentication jak juz chyba , no i to 3 euro :lol: pokaz stronke gdzie to blizz za 3 euro sprzedaje

przy okazji poswiecilem sie i sprawdzilem co za trojan w tym jest :
Found Backdoor.Win32.Pahador.t wiec radze uwazac na tego kolesia co ten link tu zapodal

PostNapisane: 13 paź 2008, 11:16 
spoko, keyloggera właśnie trzeba sobie zainstalować a robi się to właśnie w dokładnie taki sposób jaki proponujesz - nie chodzi o twoje dobre checi tylko o zasadę żeby nigdy nie instalować żadnych plików exe z niewiadomego (czyli np Twojego) źródła

**

PostNapisane: 13 paź 2008, 11:43 
a ja proponuje banika dla tego kolesia , teraz szybko zmienil nazwe programu i link na poprawny gramatycznie :lol: :lol: :wtf: nie ma jak to na bezczelnego trojany na forum rozsylac

PostNapisane: 13 paź 2008, 12:31 
lukaszn napisał(a):
a ja proponuje banika dla tego kolesia , teraz szybko zmienil nazwe programu i link na poprawny gramatycznie :lol: :lol: :wtf: nie ma jak to na bezczelnego trojany na forum rozsylac

Co tez wlasnie zrobilem. ;)

Pozdrawiam,

Beast

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 107 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona