mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 430 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Następna strona
Autor Wiadomość

Posty: 2
Dołączył(a): 18.06.2005
Offline
PostNapisane: 18 cze 2005, 12:47 
Cytuj  
Witam wszystkich!

Właśnie zakupiłem SWG: TE i wkroczyłem do universum via serwer Eclipse. Przywitać się jeszcze nie zdążyłem bo wyłączyli serwer :(. Poczytałem już sporo na forum o samej grze i różnych sprawach z nią związanych, jednak wiele skrótów, opisów itd, jest jeszcze dla mnie nie bardzo czytelnych. Proszę więc o wybaczenie jeśli zapytam o coś co juz zostało wcześniej poruszone.

Nie ukrywam, że ze świata SW największą sympatią darzę Ewoki i Wookie. Ewokami grać nie można więc wybrałem Wookiego o wdzięcznym imieniu Łamignat (w grze Lamignat niestety). W tym miejscu pojawiają się pierwsze wątpliwości:

1. Po lekturze wielu postów na temat Jedi, nie ukrywam, że długa i żmudna droga do osiągnięcia jego statusu bardzo mi odpowiada, lubię wyzwania, więc chętnie spróbowałbym stać się Jedi. I tutaj mam pierwsze pytanie: czy są jakieś przeciwskazania dla niektórych ras do stania się Jedi. Czy niektóre rasy są bardziej predystynowane do postaci Jedi? Muszę się przyznać, że sam na razie nie wyobrażam sobie Woookiego z mieczem świetlnym, ale tym bardziej mnie kusi żeby spróbować :).

2. Czytałem topic o Jedi i mniej więcej rozumiem o co chodzi (choć fazy są dla mnie ciągle czarną magią), lecz chciałbym wiedzieć czy do uzyskania statusu "Inner Glowing" są wymagane konkretne profesje. Jak następuje przejście ze zwykłego gracza do "Inner Glowing" i potem do dalszych etapów? Może podam swój przykład. Wybrałem dla mojego Wookiego następujący template:

Master Creature Handler (bo lubię oswajać zwierzaki :) )
Master Bounty Hunter

+ wymagane profesje pośrednie oczywiście

I teraz: czytam, że to MBH głównie polują na Jedi więc jeśli chcę zrobić z mojego kudłacza Jedi czy planowanie go jako MBH ma w ogóle sens? Czy jeśli wkroczę na ścieżkę Jedi to oznacza to rezygnację z wcześniejszych profesji? (CH i BH) ?

3. Czy fakt, że Wookie są trochę ograniczeni jeśli chodzi o języki powoduje jakieś ograniczenia w grze? (mniej questów itd.)

4. Gildia - czy wszyscy Polacy na Eclipse są zrzeszeni w jednej gildii, czy jest ich więcej? Czy trzeba spełnić jakies warunki żeby dołączyc do gildii?

Dziękuję z góry za odpowiedzi i przepraszam jeśli moje pytania są nieco chaotyczne :).

**

Posty: 372
Dołączył(a): 30.04.2003
Offline
PostNapisane: 18 cze 2005, 14:37 
Cytuj  
Sadze ze tu znajdziesz odpowiedzi na wiekszosc pytan (jak i na nowe):
KLIKNIJ MNIE

***
Avatar użytkownika

Posty: 540
Dołączył(a): 13.09.2004
Offline
PostNapisane: 19 cze 2005, 00:07 
Cytuj  
ad 1 i 2: nie ma zadnych ograniczen rasowych:)
polecam ten watek: http://www.mmorpg.pl/viewtopic.php?t=8748

btw predzej czy pozniej jak zostaniesz jzu jedi bedziesz musial zrezygnowac ze zwyklych profesji.

ad 3 niema, teoretycznie wsyzscy gracze sa rowni (chodzace dywany tez:/)

ad4. http://www.mmorpg.pl/viewtopic.php?t=6496


_________________
--
IGN:
Past: Giwera @ LotRO.Snowbourn // Giwera @ WoW.Burning Legion - Horde // Giwera @ SWG.Eclipse PreCU Jedi // Giwera @ AoC.Fury // Giwera @ EQ2.Nagafen(PVP) - FP // Giwera @ MXO.Syntax // Lady Giwera @ GW


Posty: 20
Dołączył(a): 12.06.2004
Offline
PostNapisane: 21 cze 2005, 12:19 
Cytuj  
Mam drobne pytanko... ściągam już chyba z 4 (z file planet) raz trial Star Wars Galaxies (podstawaowy) 10 dniowy i zawsze wyskakuje mi przy rozpakowywaniu data corupted... i chciałbym zaptac jaka moze byc tego przyczyna... czy ja cos moze zle robie? czy to trial już jest zamknięty?

Z góry dzięki.

DN.

**

Posty: 372
Dołączył(a): 30.04.2003
Offline
PostNapisane: 21 cze 2005, 12:30 
Cytuj  
Dark_Nekrus napisał(a):
Mam drobne pytanko... ściągam już chyba z 4 (z file planet) raz trial Star Wars Galaxies (podstawaowy) 10 dniowy i zawsze wyskakuje mi przy rozpakowywaniu data corupted... i chciałbym zaptac jaka moze byc tego przyczyna... czy ja cos moze zle robie? czy to trial już jest zamknięty?


SWG z fileplanet jest ok (sam z tamtad mam). Ale jesli sciagasz triala SWG liczac na to ze pograsz sobie za darmo bez zakupu klucza to niestety sie rozczarujesz. Trial SWG juz nie istnieje od hmm roku. Na fileplanet zostala po nim tylko instalka.


_________________
Nie ma rzeczy niemozliwych, sa tylko nieoplacalne.


Posty: 2
Dołączył(a): 18.06.2005
Offline
PostNapisane: 21 cze 2005, 12:57 
Cytuj  
Dziękuję za podpowiedzi i proszę o kolejne:). Ok, mój dzielny dywan zrobił pierwsze questy po lądowaniu na Tatooine, spotkał pierwszego przesymaptycznego rodaka, który wspomógł go pożyczką na domek na Talus (wielkie dzięki) i szczerze mówiąc znowu utknąłem. Piszę znowu, bo jest to moje drugie podejście do SWG, pierwsze było krótko po premierze i było... krótkie:). W czym mam problem? Z najbardziej prozaiczną sprawą czyli z kasą. Zacząłem brać misje z terminala typu destroy. Pamiętam, że kiedyś misje z difficulty ok.8 robiłem spokojnie, więc teraz wziąłem 2 misje za 450 kredytów z difiiculty 5 i dostałem łomot, że hej. Fakt, faktem, że walczę ciągle pistolem, który dostałem na starcie więc podejrzewam, że nie jest to imba broń. Skilla mam już prawie 3 z 4 w pistoletach a dwarf nuna mnie masakrują:). Co ciekawe te do misji z terminala są dużo twardsze (lvl 5?) niż te szwendające się samopas niedaleko Mos Eisley. Chcę porobić kilka misji żeby zarobić na skille i lepszy sprzęt, ale przyznam się, że nie mam pomysłu. Zarobiłem jakieś 1500 na chyba najłatwiejszych zadaniach, ale to mi nie starczy na naprawę X31 nawet :). Czy lepszym rozwiązaniem jest rozpoczęcie od misji kurierskich, czy może jak gdzieś kiedyś Xanth radził wyprawa w kosmos i zbieranie śmieci? Wiem, że można zaoszczędzić na kupowaniu skilli, prosząc graczy o szkolenie, ale chciałbym na początku sam sobie jakoś poradzić, tracąc być może więcej czasu i pieniędzy, ale mając jednocześnie frajdę z każdego zarobionego grosza. Idąc dalej, jak długo siedzieć na Tatooine zanim zapuszczę się na inne planety bez ryzyka "sudden death"?
Kolejne pytanie tyczy się zmiany, która zaszła chyba w SWG od czasu mojej ostatniej bytności. Zauważyłem, że zarówno przy HAM-ie mojej postaci jak i moba, gracza itd., jest ikonka odpowiedniego koloru z cyfrą w środku. Domyślam się, że chodzi o poziom danej postaci tylko nie wiem jak jest on naliczany. Mój Wookie ma teraz 3 i jestem ciekawy kiedy awansuje na lvl4. Jeśli się mylę z tymi lvl-ami to proszę o wyprostowanie :).
Pamiętam, że swego czasu sporo nerwów przysporzyła mi identyfikacja np. broni. Przeglądając bazar trafiałem na broń w przystępnej cenie, dużo lepszą od mojej, kupowałem ją i się okazywało, że nie mogę jej jeszcze dłuuuugo używać. Wiem, że np. marksman wraz z awansem w drzewku otrzymuje możliwość używania kolejnych typów broni, tylko mój problem polegał na tym, że typ broni, którą kupowałem nie był wymieniony w żadnym miejscu drzewka marksmana. Po czym poznać, że moja postać na 100% będzie mogła użyć broni, armora etc.?
Uff... chyba ostatnie pytanko w tej turze :)... Skoro dostałem kasę na domek w polskim mieście to chciałbym się tam wybrać. Czy dla takiego nooba jak ja ma to teraz sens i czy w ogóle dam radę tam się dostać żywy?

PS. Dlaczego z terminala mogę wziąć max.2 misje? Czy tak jest zawsze, czy po prostu za niski poziom mam?

PS2. Jakie kroki należy przedsięwziąć żeby zacząć zyskiwać faction u rebeliantów (questy, pranie konkretnych mobów?)

Z góry dziękuję za pomoc

*

Posty: 148
Dołączył(a): 2.01.2005
Offline
PostNapisane: 21 cze 2005, 13:13 
Cytuj  
Saramiel napisał(a):
ciach


Najłatwiejsza droga - jeżeli masz JTL - wsiadaj bracie do swojego statku i zacznij zarabiać na śmieciach z kosmosu. Po kilku godzinach będziesz miał kilkadziesiąt tysięcy co najmniej. Problem z kasą się zmniejszy.
A wtedy i speederka kupisz i trochę lepszy pistolecik. Poza tym - używaj specjali, jeżeli masz już 3 skille z pistola, to na pewno coś tam już masz.
Ta cyferka którą widzisz nad HAMem to Combat Level - zależny od ilości skilli z profesji 'bojowych' . Z mojego niewielkiego doświadczenia wynika, że profesje bojowe dają więcej punktów CL, ale mi np. zdobycie Novice CH który profesją bojową raczej nie jest, dodało jeden level.


_________________
Pozdrawiam,
Marcin

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 21 cze 2005, 13:32 
Cytuj  
1. Talus - ja noob dostalem sie do atlantis na luzie, byle bys mial waypoint.
2. Z faction polecam ci sie wstrzymac bo inni gracze beda cie lali ciagle jak bedziesz na niskim poziomie.
3. Co do broni/armorow, w opisie masz napisany wymagany minimalny cl, wymagania odnosnie skilla itp. wszystko w opisie :)

Polecam pogadac z privateer pilot trainerem jezeli jeszcze tego nie zrobiles, dostaniesz wlasny stateczek i bedziesz mogl latac z planety na planete za free :) Pozatym misje w kosmosie imo najelpszy sposob zarobku :)


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

**

Posty: 372
Dołączył(a): 30.04.2003
Offline
PostNapisane: 21 cze 2005, 15:18 
Cytuj  
Saramiel napisał(a):
Po czym poznać, że moja postać na 100% będzie mogła użyć broni, armora etc.?

Ogladajac szczegolowy opis broni masz tam napisane jakich wymaga skilli oraz jaki wymagany jest combat lvl. Niektore bronie wymagaja wylacznie okreslonego combat lvl (dzieki czemu na przyklad swordsman moze strzelac z rifla).
Rozpiska wszystkich broni (z lvlami) jest tu: http://forums.station.sony.com/swg/board/message?board.id=GCW&message.id=346044 Jest to tez idealny guide dla wszystkich ktorzy maja jakies problemy z walka po CU.

Saramiel napisał(a):
PS. Dlaczego z terminala mogę wziąć max.2 misje? Czy tak jest zawsze, czy po prostu za niski poziom mam?


To juz jest odgorne ograniczenie. Jednym slowem odpowiedz: Bo tak ;)

Saramiel napisał(a):
PS2. Jakie kroki należy przedsięwziąć żeby zacząć zyskiwać faction u rebeliantów (questy, pranie konkretnych mobów?)


Potrzebujesz do tego 200 fp u rebeliantow. Jak zdobyc? Znajdujesz pierwszy lepszy terminal z misjami rebelianckimi (przewaznie w jakims miescie graczy) i robisz z niego misje. Poczatkowe misje nie wymagaja od ciebie bicia npcow imperialnych. Jak juz bedziesz mial 200 punktow u rekrutera zapisujesz sie i juz jestes w rebelii (ah ci terrorysci ;) znaczy sie bojownicy o wolnosc ;) ). I nie musisz sie obawiac ze jacys inni gracze z imperium beda na ciebie polowac. W obecnym systemie on leave/combatant/special forces mozesz robic misje rebelianckie (i nosic ubranka itp) wybierajac u rekrutera status combatant. Wtedy tylko npce z imperium beda na ciebie zli (a ty bedziesz mogl bic tylko npce). PvP wlacza sie wybierajac status special forces. On leave to inaczej wakacje, jestes bialy, npce i gracze nic ci niem moga zrobic (ty im tez nie).
Jak juz bedziesz po zlej stronie barykady ;) to fp zdobywa sie podobnie - misje z terminala, bicie npcow wrogich, niektore questy, walka w kosmosie.


_________________
Nie ma rzeczy niemozliwych, sa tylko nieoplacalne.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 21 cze 2005, 15:33 
Cytuj  
Khraan napisał(a):
Potrzebujesz do tego 200 fp u rebeliantow.

Niekoniecznie. Jesli zostanie rebel pilotem, to automatycznie stanie sie rebeliantem nawet z liczba 0 fp na koncie ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 540
Dołączył(a): 13.09.2004
Offline
PostNapisane: 21 cze 2005, 23:01 
Cytuj  
Ashton napisał(a):
2. Z faction polecam ci sie wstrzymac bo inni gracze beda cie lali ciagle jak bedziesz na niskim poziomie.


Calkowita nieprawda:)

Zeby gracze z przeciwnej fakcji cie mogli bic musisz wejsc w specjalny tryb gry open-pvp (zmienic status na Special Forces). Tylko wtedy mozesz sie bic z innymi graczymi ktorzy rownierz sa SF. Oprocz tego jest jeszcze Combatant, wtedy beda cie atakowac tylko NPC przeciwnej fakcji i to jest podstawowy tryb w jakim bedziesz po przylaczeniu do rebeli. Na koniec jest jeszcze opcja gry "on leave" (ktora osobiscie polecam na czas grindu). W tym ostatnim trybie nie bedziesz atakowany ani sam nie bedziesz mogl atakowac graczy i NPCow przeciwnych. To takie "wakacje" zebys np. mogl wykonywac misje z kolegami i sobei nawzajem pomagac, jesli oni wybrali imperium a ty rebelie.

ps. Khraan w Tiggsa sie bawisz?:)


_________________
--
IGN:
Past: Giwera @ LotRO.Snowbourn // Giwera @ WoW.Burning Legion - Horde // Giwera @ SWG.Eclipse PreCU Jedi // Giwera @ AoC.Fury // Giwera @ EQ2.Nagafen(PVP) - FP // Giwera @ MXO.Syntax // Lady Giwera @ GW

***

Posty: 522
Dołączył(a): 28.02.2004
Offline
PostNapisane: 21 cze 2005, 23:24 
Cytuj  
eee .. to co to ma być? 5 rebel może sobie łazić po jakiś stacjach imperialnych (o ile takowe istnieją), i nikt nie może ich zaatakować? lol

albo zabliża sie jakaś tam bitwa, i jak ktooś kto przegrywa, przełączy na On Leave, to nikt go zaatakowac nie może? to troche sensu nie ma :/

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 21 cze 2005, 23:34 
Cytuj  
Enderhawk napisał(a):
eee .. to co to ma być? 5 rebel może sobie łazić po jakiś stacjach imperialnych (o ile takowe istnieją), i nikt nie może ich zaatakować?

Nie moga sobie ot tak lazic. Jako combatant beda atakowani przez npcow przeciwnej frakcji (ktorzy w bazach sa calkiem silni), a on leave to przepustka, na ten czas stajesz sie neutralnym (jestes traktowany jako civilian) i nie mozesz brac udzialu w GCW (galactic civil war) ani wykonywac frakcyjnych misji i questow (tym samym nie mozesz walczyc z npcami przeciwnej frakcji i zdobywac faction pointow, jestes poprostu zwykly cywil). Przelaczac sie pomiedzy trybami tez nie mozna ot tak, trzeba w tym celu udac sie do rekrutera, a i na przelaczenie sie jest delay. Przelaczyc sie na on leave w trybie natchmiastowym mozna jedynie umierajac i wychodzac z klonowni (smierc powoduje on leave zawsze, zebys mial czas, by sie pozbierac). Zeby ponownie zmienic tryb, trzeba sie znow udac do rekrutera. W pelnym trybie pvp bez mozliwosci wylaczenia sa jedynie postacie jedi od knighta w gore. To tak w skrocie.

X.

PS. Dodatkowo, jak jestes combatant, to w czesci miast bedziesz mial problemy z poruszaniem sie, w zaleznosci od tego, jaka frakcja aktualnie kontroluje planete. Tylko kilka miast nie zmienia statusu w grze, wiekszosc nalezy do tej frakcji, ktora w danym czasie rzadzi planeta. A rzady nad planeta zdobywa sie usuwajac z planety bazy przeciwnika i stawiajac swoje.
Pamietam jak Theed (moje default miasto) bylo pod kontrola rebeli, zeby dostac sie do starportu trzeba bylo isc po trupach. Dlatego tez nie lubie lazic po Mos Eisley, ktore prawie zawsze jest rebelianckie, chwili spokoju nie ma, zawsze jakis rebel sie przyczepi (99% czasu chodze jako combatant) ;)


_________________
http://zaginiony.net

**
Avatar użytkownika

Posty: 467
Dołączył(a): 11.06.2004
Offline
PostNapisane: 22 cze 2005, 13:51 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
....W pelnym trybie pvp bez mozliwosci wylaczenia sa jedynie postacie jedi od knighta w gore


Nie teraz- FRS (Force Ranking System) jest obecnie wylaczony i jedi knight (i wyzej) juz nie jest perma-overt i moze sobie wybierac status tak jak kazda inna profesj. I kto wie co nowy FRS wprowadzi - moze w ogole nas wylacza z GCW...


_________________
SWG-FarStar: Yarpen Pre-CU Jedi Guardian(R.I.P)
EQ2-Splitpaw: Yennefer (R.I.P)
WoW-SH US - Yarpen

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2252
Dołączył(a): 10.12.2001
Offline
PostNapisane: 22 cze 2005, 18:30 
Cytuj  
To i ja zadam pytanie.
Zastanawiam sie czy nie pograc troche w swg, z braku lepszego mmo obecnie... Poniewaz konto sprzedalem musialbym zaczac od poczatku.. A pytanie brzmi - jak w porownaniu z sytuacja sprzed roku wyglada levelowanie i zarabianie kasy? Chodzi mi generalnie o tempo, w ile czasu da sie wylevelowac adv profesje? Albo zarobic dajmy na to 100kc? Rozumiem ze to juz nie czasy solo grup :(

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 cze 2005, 18:37 
Cytuj  
Da sie calkiem szybko, tyle ze musisz expowac w grupie (solo to katorga), a kase zarabiac latajac w kosmosie ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2252
Dołączył(a): 10.12.2001
Offline
PostNapisane: 22 cze 2005, 18:39 
Cytuj  
Poprosze bardziej konkretnie. Co to znaczy "calkiem szybko"? ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 cze 2005, 18:41 
Cytuj  
No napewno nie tak jak kiedys, ze 3 dni i miales full template, ale w miesiacu raczej spokojnie sie zmiecisz zeby dobic do 80 lvlu. 100k kasy zarobic w kosmosie mozna w 2-3 dni jako pilot tier1 (wyzszy twoj lvl = lepszy loot = lepsza kasa, na tier4 100k to kwestia max godziny) :)

X.

PS. Umiejetnosci pilota nie maja wplywu na umiejetnosci ground i odwrotnie. A pilota sie robi bardzo szybko (jak sie chce) ;)


_________________
http://zaginiony.net

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 22 cze 2005, 21:22 
Cytuj  
imo zaleznie od grupy, pierwsze cl9 zajelo mi 3 dni, a wczoraj w nocy trafilem na grupe na ktorej zrobilem cl16 w 3 godziny zarabiajac 80 000 ledwo nadazalem za grupa bo co kilka sekund gina jakis stwor cl8x :D


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2252
Dołączył(a): 10.12.2001
Offline
PostNapisane: 22 cze 2005, 21:31 
Cytuj  
Thx za info. Nie wyglada to najgorzej ;)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 430 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.