mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 540
Dołączył(a): 13.09.2004
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2005, 00:21 
Cytuj  
Kassei napisał(a):
Ze stworzeniem polskiej gildii, która nie rozpadnei się po dwóch dniach :]

Wyobraz sobie ze ja znam taka gildie:) Ona nawet istnieje:)
Bylem w niej ponad rok temu, spytaj X'a :)


_________________
--
IGN:
Past: Giwera @ LotRO.Snowbourn // Giwera @ WoW.Burning Legion - Horde // Giwera @ SWG.Eclipse PreCU Jedi // Giwera @ AoC.Fury // Giwera @ EQ2.Nagafen(PVP) - FP // Giwera @ MXO.Syntax // Lady Giwera @ GW

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2005, 01:13 
Cytuj  
Enhu napisał(a):
Niektórzy przejdą do gildii zagranicznych, bo:

A) Nie trzeba płacic 500k - niektórzy nawet tyle nie mają :wink:
B) Posiadają potężniejszych graczy
C) Robią wypady do dwb / mydrill i gdzie tam jeszcze ich by poniosło
D) Fajniejszy klimat
E) Posiadanie własnego miasta z Shuttlem
F) Wyznają zasade "Stay away from polish ppl"


A) Nie jest to ustalone, ale ta kasa ma być czymś w rodzaju funduszu dla członków, oczywiście w momencie kiedy osiągniemy taki poziom finansów, że gildia będzie zabezpieczona finansowo :D każdy członek będzie mógł liczyć na kredyt, bądź wsparcie fianansowe gildi a także bedzie darmowo zaopatrywany w sprzęt :D

B) Każdy był kiedyś noobem :] Ty jesteś teraz "potężnym jedi" 42cl czy 24cl bo już nie pamiętam ;)

C) Dwb będzie na 100%, jak już potrafimy zrobić Necrosisa w cztery osoby i zero jedi to nie jest zle :D Zresztą jesteśmy już prawie specjalistami :D Mamy praktycznie cały loot z Necro, łącznie z bonehearth które zdobyliśmy dla jc' :D Pozatym był Ryatt Trail a bęzdie vetta, avatar, więc eventy są i będą :D

D) Klimatu Rebelii albo Imperium nigdy nie będzie, bo jesteśmy mieszaną gildią, ale nadrabiamy klimatem kumpelskim :]

E) Mamy przecież miasto i to dość duże nawet :D

F) No comments...


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

**

Posty: 213
Dołączył(a): 22.06.2005
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2005, 01:40 
Cytuj  
Enhu napisał(a):
plakat sie podoba, co ? :wink:

ba, mowa juz jest na pulpicie :wink:


_________________
LOYAL? HARD WORKING? FULLY EXPENDABLE? --THE EMPIRE NEEDS YOU -- IT'S NOT ABOUT THE PAY, IT'S ABOUT CRUSHING THE REBELLION.

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2005, 01:49 
Cytuj  
Co sie tyczy nowych graczy którzy po skonczeniu free miesiaca, to (kwestii wyjasnienia/usprawiedliwienia) jestem na etapie zbierania kasy na kompa i jak sie wyjasni czy w ten czy inny sposob go zakupie (sadze ze poprostu kupie go na raty) to bede mogl zaczac myslec o swg, gdyz granie w pracy jakos mnie nie kreci :har:


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2005, 11:50 
Cytuj  
Kassei napisał(a):
każdy członek będzie mógł liczyć na kredyt, bądź wsparcie fianansowe gildi a także bedzie darmowo zaopatrywany w sprzęt :D


Za darmo to nie bedzie, bo przeciez bedzie placil 500k.. jak w samoobronie ;)

**
Avatar użytkownika

Posty: 427
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2005, 12:17 
Cytuj  
kupujac na raty uwazaj na firme sprzadajaca superkomputer

Obrazek


_________________
__________________________
putting the 'F' back in freedom

neocron - ao - coh - cov - aa - ddo - pe - eq2 - gw - hgl - rfo - vo - swg - ps - tr - mxo - fom - fe - ga - eve - vg - lotro - aoc - war - aion - star trek - perpetum - gw2 - wot - skyforge

**

Posty: 213
Dołączył(a): 22.06.2005
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2005, 12:30 
Cytuj  
Narazie to poczatki wiec trzeba miec fundusze jak sie biznes rozkręci to i skladka bedzie mniejsza. :]


_________________
LOYAL? HARD WORKING? FULLY EXPENDABLE? --THE EMPIRE NEEDS YOU -- IT'S NOT ABOUT THE PAY, IT'S ABOUT CRUSHING THE REBELLION.

******

Posty: 4017
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2005, 19:58 
Cytuj  
Kassei napisał(a):
B) Każdy był kiedyś noobem :] Ty jesteś teraz "potężnym jedi" 42cl czy 24cl bo już nie pamiętam ;)

D) Klimatu Rebelii albo Imperium nigdy nie będzie, bo jesteśmy mieszaną gildią, ale nadrabiamy klimatem kumpelskim :]

F) No comments...


B - zobaczymy co będzie, jak skończe grindować

D - SWg to MMORPG, jeżeli zmieszasz impów z rebelami w jednej gildii,
to nie ma mowy o RP, i powstaje Masive Online Chat...

E - Spytaj Obi'va o co biega, napewno będzie ci chciał wytłumaczyć


_________________
Friends come and go, but enemies accumulate.

******

Posty: 4017
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2005, 19:59 
Cytuj  
Kostek napisał(a):
Narazie to poczatki wiec trzeba miec fundusze jak sie biznes rozkręci to i skladka bedzie mniejsza. :]


Jak nie jesteście Crafterami to co to za interes ?
Tylko straty i nic ponad to


_________________
Friends come and go, but enemies accumulate.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2005, 20:52 
Cytuj  
Dokładnie - gildia mieszająca imp i reb sux... Bawmy się w RP, a nie w Quake'a

**

Posty: 213
Dołączył(a): 22.06.2005
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2005, 21:57 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Dokładnie - gildia mieszająca imp i reb sux... Bawmy się w RP, a nie w Quake'a


Nikt wam nie mowi jak sie macie bawic i nikt was do niczego nie namawia kazdy gra tak jak mu pasuje, to ma byc zbawa i relaks a nie szukanie dziury w całym. Nie wiem skąd ci sie wzieły porównania z Quake.


_________________
LOYAL? HARD WORKING? FULLY EXPENDABLE? --THE EMPIRE NEEDS YOU -- IT'S NOT ABOUT THE PAY, IT'S ABOUT CRUSHING THE REBELLION.

***

Posty: 541
Dołączył(a): 24.06.2004
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2005, 22:19 
Cytuj  
Widzicie nie kazda gildia musi mieszac sie w GCW. A skoro sie nie miesza w GCW to ma w dupie za przeproszeniem, czy czlonek gildi jest rebel czy imp czy cywil.


_________________
Mess with the best, die like the rest. Founder of Atlantis - Eclipse
http://elektroniczne-papierosy.info

*

Posty: 6913
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2005, 22:31 
Cytuj  
Mnie interesuje jedno - na forum prawie kazdy mowi o aspekcie RPG a z kanalu PL nie widzialem NIKOGO kto by roleplayowal ingame...
Lepiej skonczyc z tym sztucznym napinaniem sie i jak ktos w koncu wychodzi z ciekawa inicjatywa sprobowac pomoc.

Wielu z wypowiadajacych sie tutaj nie mialo nic przeciwko zeby ktos z kanalu bedac z przeciwnej frakcji pomogl w wykonywaniu jakiegos questu/misji czy wspolnego grindingu.


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

***

Posty: 541
Dołączył(a): 24.06.2004
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2005, 22:47 
Cytuj  
Czat PL to czat PL.
Ale przed chwila robilismy wspolnie fajny quest w kosmosie.
Staralem sie organizowac to w konwencji RPG i roznorodnosc frakcji w niczym mi nie przeszkadzala.
A fajnie przed wyruszeniem zrobic sobie rollplayowa odprawe a potem dawac i wykonywac rozkazy podczas bitwy.
I nie mialo to nic wspolnego z frakcjami.


_________________
Mess with the best, die like the rest. Founder of Atlantis - Eclipse
http://elektroniczne-papierosy.info

*

Posty: 6913
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2005, 22:51 
Cytuj  
Przeczytaj moj post dokladnie, nigdzie nie pisalem jak ludzi sie odnosza na PL bo wiadomo ze panuje tam luzna atmosfera, nazwalem to tak, zeby nie wytykac palcem konkretynych ludzi.

Tutaj pisza, ze rebel i im nie ma prawa ze soba nawet pogadac a w grze impa prosza o pomoc bo potrzebuja - i gdzie tu logika?
Zeby nie bylo, podoba mi sie pomysl Kasseia, a nie podoba mi sie to ze pewne osoby robia z igly widly i MUSZA cos zarzucic - padlo oczywiscie na aspekt RPGowy - imp i rebel w jednej gildii.


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

**

Posty: 372
Dołączył(a): 30.04.2003
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2005, 22:53 
Cytuj  
Asmax napisał(a):
i gdzie tu logika?


Stare prawo niektorych osob - logika jest wtedy gdy jest po naszej stronie...


_________________
Nie ma rzeczy niemozliwych, sa tylko nieoplacalne.

***

Posty: 517
Dołączył(a): 4.02.2004
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2005, 23:26 
Cytuj  
Ja w ostatnich miesiacach zmieniłem diametralnie podejscie do tego. Gram sobie luzno w WoW-a, bo miałem dosc SWG, dosc ludzi (nie wszystkich, bo niektorzy sa naprawde wspaniali) grajacych w SWG. Moje podejscie do gry zmieniło sie, za jakis miesiac wracam do SWG bo WoW mnie juz przynudza, ale trzymaja mnie w nim ludzi z ktorymi gram.

W WoW umyslnie wybralem server RP w ktorym erpegowanie jest wymagane, i ucze sie tego, gdy wroce do SWG bede odgrywac postac RP. I to sie tyczy wszystkiego (poza kanalem PL) nawet w zwyklych rozmowach z polakami, bede uzywal angielskiego z naciskiem na RPG. W WoW-ie calkowicie przez przypadek trafilem do gildi gdzie jest jeden Polak, ale z nim nie rozmawiam po Polsku, bo oboje uwazamy ze lepiej pogadac w fajnym klimacie po angielsku niz na luzie po Polsku. To tyle na temat offtopicu erpegowania ktory sie pojawil :P

scorpio007 napisał(a):
Widzicie nie kazda gildia musi mieszac sie w GCW. A skoro sie nie miesza w GCW to ma w dupie za przeproszeniem, czy czlonek gildi jest rebel czy imp czy cywil.


Nie zgodze sie z toba, jakies 2 miesiace temu przyznal bym ci racje, ale teraz tego nie zrobie. Skoro nie chcemy sie mieszac w GCW to zostajemy neutralni. Skoro chcemy byc policjantami to jestesmy Policjantami dla rzadu, ktory wybiera polityke, jesli rzad wybral przyjazn z Imperium, a my jestesmy Rebeliantami, stajemy sie automatycznie opozycja albo ruchem oporu. To jest tak jakbys podczas II wojny swiatowej do jednego odzialu wlączył Polskich Powstańców i Hitlerowskie Gestapo. My zyjmy sobie w pokoju a nasze kraje niech sie morduja. Kto uwaza sie za eRPegowca i jest w gildi mieszanej, tak naprawde nie odgrywa RPG, on tylko udaje


_________________
Obrazek

***

Posty: 541
Dołączył(a): 24.06.2004
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2005, 01:09 
Cytuj  
SniperX napisał(a):
.... W WoW-ie calkowicie przez przypadek trafilem do gildi gdzie jest jeden Polak, ale z nim nie rozmawiam po Polsku, bo oboje uwazamy ze lepiej pogadac w fajnym klimacie po angielsku niz na luzie po Polsku. To tyle na temat offtopicu erpegowania ktory sie pojawil :P

scorpio007 napisał(a):
Widzicie nie kazda gildia musi mieszac sie w GCW. A skoro sie nie miesza w GCW to ma w dupie za przeproszeniem, czy czlonek gildi jest rebel czy imp czy cywil.


Nie zgodze sie z toba, jakies 2 miesiace temu przyznal bym ci racje, ale teraz tego nie zrobie. Skoro nie chcemy sie mieszac w GCW to zostajemy neutralni. Skoro chcemy byc policjantami to jestesmy Policjantami dla rzadu, ktory wybiera polityke, jesli rzad wybral przyjazn z Imperium, a my jestesmy Rebeliantami, stajemy sie automatycznie opozycja albo ruchem oporu. To jest tak jakbys podczas II wojny swiatowej do jednego odzialu wlączył Polskich Powstańców i Hitlerowskie Gestapo. My zyjmy sobie w pokoju a nasze kraje niech sie morduja. Kto uwaza sie za eRPegowca i jest w gildi mieszanej, tak naprawde nie odgrywa RPG, on tylko udaje


Co do 1.
Wg. mnie to jakim jezykiem sie poslugujesz nie ma znaczenia. Ma znaczenie w JAKI sposob sie nim poslugujesz.
Akurat jak jestesmy w Atlantis, jest tam 100% polakow i nie ma sensu gadac po ANG.
Ja osobiscie czy rozmawiam po polsku czy po angielsku (nie chodzi o tell czy czast PL) staram sie odzywac tak, jak bym sie odezwal w swiecei SW a nie real.
A wiadomo przeciez, ze czy mowisz wyniosle czy luznie to zalezy od postaci ktora odgrywasz w grze.
Oczywiscie rozumiem, ze po przez "luzne" gadanie miales na mysli cos typu jo, yo, elo ziom, itp. Jak widze cos takiego na spatal dostaje wylewu.

A co do 2 tez sie nie do konca zgodze zgodze. Owszem w pewnym sensie masz racje. Ale nie wiem dla czego, niektorzy odbieraja gildie jako grupe MILITARNA. A tak wcale nie musi byc. Bo Imperium i Rebelia to nie 2 osobne panstwa. Powiedzmy tak. Ty jestes Impem, ja Rebelem. Walczymy sobie. Ty na Corelli, ja na Naboo. Potem idziemy na przepustke (on leave) i wracamy do domu na Talus. Ty nie wiesz, ze jestem rebeliantem, ja nie wiem ze jestes imperialem. I nasza gildia nie zajmuje sie wojna domowa. Tylko np. obrona naszego miasta, utrzymaniem porzadku.
Co chce przez to powiedziec? Chce powiedziec, ze gildia nie musi miec charakter militarny zwiazany z GCW zeby bylo rpg. Nie mowie o graczach, tylko o celach gildii.

Wiec nie czepiajcie sie mieszanych gildi. Predzej czepiajcie sie gildi np. JEDI, ktorzy to podobno wygineli, a tu prosze cale gildie ich. To bardzo rpg. Zwlaszcza jak taka gildia przebiegnie w pidzamach z latarkami przez srodek Theed.

PS. Gdyby mialo byc tak jak piszesz, to powinien byc open PvP i z SWg zrobilo by sie PS (choc to nie najgorszy pomysl ;) ), impy od rebeli byli by odseparowani i spotykali by sie tylko na polach walk, powstawaly by same twierdze a nie miasta graczy i wogole okazalo by sie, ze najfajniej sie gra cywilom.


_________________
Mess with the best, die like the rest. Founder of Atlantis - Eclipse
http://elektroniczne-papierosy.info

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2005, 08:36 
Cytuj  
Asmax: jeśli chciałeś mi dogryźćto Ci się nie udało - ja jestem cywilem. Pracuję dla CorSecu i nie obchodzi mnie cała wojna między terrorystami oraz panienkami służebnymi zboczeńca w czarnym stroju szturmowca... Jeśli zaś mnie ta wojenka zainteresuje to chcę móc napluć w twarz przeciwnikowi, a nie robić z nim wspólne wypady. Chcę móc walczyć na poglądy na kanale i móc wyśmiewać kogoś z przeciwnej frakcji (torel chyba kojarzy o czym mówię :D)


A co do jedi biegających tu i ówdzie - grrr - niby luke był samotny, a tu proszę - na tatooine pełno tego lata. Powinno być tak, iż każdy może zaatakować jedi bez prośby o duel. Wtedy byłaby to rzeczywiście elitarna profesja, a nie 25% serwera biega w pidżamach :P

***

Posty: 517
Dołączył(a): 4.02.2004
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2005, 09:43 
Cytuj  
To jakim jezykiem sie poslugujemy ma wielkie znaczenie, po mowiac po polsku, skazujemy innych graczy (nie rozumiejacych naszego jezyka) na omijanie nas. Tym samy skazujemy samych siebie na izolacje od swiata Graczy SWG.

Jeszcze chcialbym sie poprawic. Gdy mowilem o polaku w WoW z ktorym nie rozmawiam po polsku, mialem na mysli Genrel Chat i Guild Chat, na PRV rozmawiamy po naszemu. Ale tam gdzie nas inni moga uslyszec rozmowy sa prowadzone w jezyku wspolnym dla wszystkich czyli angielskim.


Ja teraz osobiscie uwazam ze te gildie mieszane to kiepski pomysl. Zreszta gdy gralismy w HXIII natrafialsimy na wiele problemow zwiazanych wlasnie z przynaleznosciami. Jedyna Corveta jaka mogla zostac wykonana w ramach "Gildyjnych" to neutral. A jak kiedys chcielismy isc na Rebel to sie czesc obuzyla czemy to event dla "Rebeliantow". To samo tyczy sie wypraw w kosmos. Imperialista nie zaatakuje TIE Fightera.


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.