mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość

Posty: 39
Dołączył(a): 2.06.2005
Offline
PostNapisane: 10 lis 2005, 11:08 
Cytuj  
Chcialem wszystkich serdecznie przeprosic za wczorajsze dwa posty mojego autorstwa... zarowno uzytkownikow forum jak i moderatorow.

Wybaczcie, jednak postarajcie sie zrozumiec kogos, kto od paru miesiecy poluje na internet w domu, robi doslownie cuda zeby odpalic net,i gre ktora w jego mniemaniu jest tym czego szukal...

Jak sie okazuje, ze za pare dni net bedzie to na tym forum wychodzi na to ze bede mial QUAKE GALAXY..... vide screen z pistoletem w reku.

Nie oburzajcie sie takze na mnie z powodu tego ze nie rozumiem wszystkich tresci waszych postow. Nie grajac w gre trudno jest sie polapac w tych wszystkich skrotach. Staram sie czytac zarowno forum na swg jak i tu, ale niektore posty i zmiany w mechanice gry sa dla mnie kompletnie niezrozumiale z tak prostego powodu jak to ze nie gralem w gre przed upgradem ktory jest planowany...

Jesli zatem moglibyscie dla totalnego nooba w tym poscie napisac co zniknelo z typowego mmorpg/role pleja jakim byl SWG a co pojawilo sie co uproscilo tak perfidnie rozgrywke, przez co wszyscy kurwuja tutaj nieprzecietnie..... taka mala prosba. Mam free subskrypcje do 24.11.... i chyba na tym poprzestane czytajac wasze posty.


_________________
ATHLON 3500+ 939...G.BYTE K8N PRO SLI...2x 512 GEIL dual channel...2x WD40 JB RAID0...1x BAR 7.200 80GB... LEADTEK WINFAST 7800 GT EXTREME...CRT 22" PHILIPS 202P40

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 10 lis 2005, 11:43 
Cytuj  
Mogłeś zadać pytanie w temacie "CUII" ale spox:

pre CUII / post CUII

30 profesji / 9 profesji
mieszanie profesji / brak mieszania profesji
dropowanie prof. / BARDZO ograniczone
długa droga do jedi / jedi jako profesja startowa
gra w grupie / gra solo
wiele rodzajów EXP / jeden rodzaj EXP
dodatkowy slot dla vet / slot dla każdego
przedmioty decay'uja / przedmioty nie niszczą się
mmorpg / ???
złożona wymagająca gra / gra dla 10-latka

W małym skrócie....Zarżnęli indywidualność w grze ponieważ jest mało profesji i nie można ich mieszać ze sobą....Ja obecnie jestem MBH/MCM/Rifleman 4000 a kiedyś byłem Mrifleman/MCM/Pistoleer 0404 .... a po CU2 będę tylko Bounty Hunter.... Powstałe profesje są niby mixem istniejących ale np takiego Creaure Handler (do walki używał petów-zwierząt) wogóle nie ma.... Pozatym jeśli jest jeden rodzaj experience to powstaje paradoks, bo taki crafter, który kiedyś levelował (zdobywał expa) craftujać (wytwarzając) jakieś przedmioty, obecnie bedzie mógł zdobywac doświadczenei latając w kosmosie lub strzelając do mobków (potworów itp.) co jest kompletnym idiotyzmem..... Pozatym przedmioty niszczą sie w bardzo okrojony sposób, bo 10 latki z ameryki narzekały że jak już coś kupią to im się to zaraz zniszczy.... Tyle że to uwiarygadniało rozgrywką i napędzało cały rynek towarów w SWG.... Można jeszcze więcej pisac, ale powiem ci jedno....gra może Ci się spodoba, bo nie masz porównania, ale żałuj że nie dane było Ci więcej pograć przed CUII (czyli zwane NGE)......


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 10 lis 2005, 11:55 
Cytuj  
Dodaj jeszcze:

mmog targeting style / quake style
mmog ability style / quake style

X.

PS. Nie sprawdzilem, ciekawe czy mozna przewijac myszka specjale, tak jak bronie w quaku ;)


_________________
http://zaginiony.net

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 10 lis 2005, 12:08 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Dodaj jeszcze:

mmog targeting style / quake style
mmog ability style / quake style

X.

PS. Nie sprawdzilem, ciekawe czy mozna przewijac myszka specjale, tak jak bronie w quaku ;)
Hehe :] Mają to wprowadzić z tymi konikami PONY ;)
Xanth zastanawiałem się ostatnimi czasy i nie mam pojęcia po co te zmiany? Żeby przyciągnąć klientów ? Tylko w jakich klientów oni uderzają....Konsolowcy już i tak graja w SWG, często spotykam sie z ludzmi którzy ciupią na PS2 a kompa mają tylko dla neta i SWG.... Czyli konsolowcy-fani SWG odpadają bo już i tak grają.... Dobra chcą więc ściągnąć innych konsolowców, tylko..... gra jest w porównaniu z nowymi pozycjami na PS2 i Xbox brzydka a system walki jest nudny jak cholera....pozatym zabili w niej ducha współpracy obecnego w mmorpg i robi sie z tego zwykły rpg z czatem...tyle że na konsole gier RPG jest masa i biją SWG pod tym względem o kilka długości.... Oki to Ci odpadają, więc moża biją w młodszych graczy...tylko jaki to ma sens aby w grze biegały 13 latki, których trudniej jest zatrzymać przy jakimkolwiek tytule....Pograją zaczną się nudzić aż w końcu stwierdzą że denerwują ich wszechobecne bugi w grze i bye bye.... Nie rozumiem czemu SOE/LA nie dba o starszych graczy i o veteranów....bo taki gracz potrafi wiele wybaczyć jeśli gra naprawdę ma wiele do zaoferowania.... W sumie to mam odpowiedź dlaczegp tak jest.....bo każdy mówi "...nie podobają mi się zmiany,ale będę grał dalej....bo to pzrecież SW.....nei ma alternatywy...." a SOE/LA o tym wie i mają w DUPIE gracza-klienta...Jakby każdy się zbuntował i zawiesił subskrybcję w obliczu tych zmian to może SOE/LA by się opamiętało...bo obecnie jest święcie przekonane iż robi wielką łaskę nam graczom że wogóle tworzy tą grę.... Ale zajebali już starzy gracze którzy dali się wydymać na pub9 potem na CU a teraz na CUII.....


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 10 lis 2005, 12:12 
Cytuj  
Jeśli jest tak tragicznie jak piszecie, to chyba faktycznie wielu graczy powie SOE "CU"


_________________
Obrazek


Posty: 39
Dołączył(a): 2.06.2005
Offline
PostNapisane: 10 lis 2005, 12:13 
Cytuj  
chcialem tutaj bo musialem przeprosic...

swego czasu kiedy przeczytalem pierwsze info o tym ze mozna miec pet'y i ogladalem filmy z gry.... potem pogralem w eve online (wolny chandel, questy a ostatnio na pare dni odpalilem SWG bylem zachwycony....

dla mnie sprawa jest prosta. Zobaczyli ile blizzard kosi pieniedzy z WoW, gra prosta dla (wybaczcie) prostych... wiadomo ze swiat SW od zawsze pociagal, tyle ze sam typ gry chyba byl niestrawny i malo zarabiali (apetyt rosnie w miare jedzenia). Wiec zrobia z tego prostacka gre i przez to beda tluc wiecej kasy. Dzieki kassei, o wiekszosci wiedzialem... ale nadal nie moge wyjsc z podziwu dla autorow gry i klamstw prosto w oczy ze licza sie ze zdaniem obecnie grajacych...


_________________
ATHLON 3500+ 939...G.BYTE K8N PRO SLI...2x 512 GEIL dual channel...2x WD40 JB RAID0...1x BAR 7.200 80GB... LEADTEK WINFAST 7800 GT EXTREME...CRT 22" PHILIPS 202P40


Posty: 39
Dołączył(a): 2.06.2005
Offline
PostNapisane: 10 lis 2005, 12:17 
Cytuj  
z tego co ja czytalem, jesli moge sie wypowiadac to bardzo duzo ludzi chwalilo CU z tego powodu, ze jednak ten mod (czy jak wy to tu nazywacie) szedl ku dobremu. Jednak to co teraz widze to kompletna rewolucja.... no uciekl mi ideal sprzed nosa.. kur"xxxx" ma"xxxx"


_________________
ATHLON 3500+ 939...G.BYTE K8N PRO SLI...2x 512 GEIL dual channel...2x WD40 JB RAID0...1x BAR 7.200 80GB... LEADTEK WINFAST 7800 GT EXTREME...CRT 22" PHILIPS 202P40

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 10 lis 2005, 12:35 
Cytuj  
Zainteresuj się grą RF Online (Rising Force Online) moim zdaniem gra przebije WoW'a....tylko że premiera jest końcem stycznia dopiero....ale 18-tego listopada rusza CLOSED BETA....zapisz się, może Cię wybiorą i pograsz sobie dwa miechy za free :]


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

****

Posty: 1437
Dołączył(a): 29.01.2005
Offline
PostNapisane: 10 lis 2005, 12:52 
Cytuj  
Pynio napisał(a):
Zobaczyli ile blizzard kosi pieniedzy z WoW, gra prosta dla (wybaczcie) prostych...

Ta jak to okresliles "prostota" nie jest glownym powodem sukcesow WoW. Powyzszy tytul jest grywalny i tyle. A to cecha jak sie okazuje malo rozpowszechniona wsrod obecnych mmo. Dlatego malo kogo obchodzi, ze rozwoj postaci jest faktycznie mniej skomplikowany niz w SWG czy EQ2.

Ps. i moglbys mnie nie obrazac...^^


Posty: 39
Dołączył(a): 2.06.2005
Offline
PostNapisane: 10 lis 2005, 13:09 
Cytuj  
sorry nie o to mi chodzilo.. prosta rozgrywka, nieskomplikowana gra, nie chodzi mi tu takze o gameplay i stopien trudnosci gry....

po prostu w/g mnie SWG wymagalo o wiele wiecej zaangazowania od gracza.

zreszta... dlaczego w WoW biega tyle dzieciakow pomijajac cukierkowa grafike??? mysle ze po tej zmianie podobnie bedzie w SWG, nie bedzie to juz gra tak wymagajaca, wreszcie bedzie mozna biegac z szabelka i tluc z pistoletu do innych dzieciakow...


_________________
ATHLON 3500+ 939...G.BYTE K8N PRO SLI...2x 512 GEIL dual channel...2x WD40 JB RAID0...1x BAR 7.200 80GB... LEADTEK WINFAST 7800 GT EXTREME...CRT 22" PHILIPS 202P40

**

Posty: 372
Dołączył(a): 30.04.2003
Offline
PostNapisane: 10 lis 2005, 13:18 
Cytuj  
Pynio opieranie sie na opini osoby ktora z gory zalozyla ze wszystko jest zle nie jest dobrym rozwiazaniem.
Przykladowe CU na poczatku wielu odrzucalo, po dwoch, trzech tygodniach wiekszosc graczy zaczela dostrzegac zalety CU. Podobnie bedzie z NGE. Ilu tu obecnych co sie wypowiada w tym temacie gralo w NGE dluzej niz do 15-20 lvlu? (a to przeciez w 3 godzinki sie robi).
Gra jest inna i tyle, co nie znaczy ze od razu zla. W dwa-trzy tygodnie po wyjsciu na live bedzie mozna w miare obiektywnie ocenic czy wyszla na dobre, czy na zle.


_________________
Nie ma rzeczy niemozliwych, sa tylko nieoplacalne.

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 10 lis 2005, 13:19 
Cytuj  
Wedge napisał(a):
Pynio napisał(a):
Zobaczyli ile blizzard kosi pieniedzy z WoW, gra prosta dla (wybaczcie) prostych...

Ta jak to okresliles "prostota" nie jest glownym powodem sukcesow WoW. Powyzszy tytul jest grywalny i tyle. A to cecha jak sie okazuje malo rozpowszechniona wsrod obecnych mmo. Dlatego malo kogo obchodzi, ze rozwoj postaci jest faktycznie mniej skomplikowany niz w SWG czy EQ2.

Ps. i moglbys mnie nie obrazac...^^


K to awansuje cie na prostego i pol ;) gl :D


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 10 lis 2005, 13:33 
Cytuj  
Khraan napisał(a):
Pynio opieranie sie na opini osoby ktora z gory zalozyla ze wszystko jest zle nie jest dobrym rozwiazaniem.
Przykladowe CU na poczatku wielu odrzucalo, po dwoch, trzech tygodniach wiekszosc graczy zaczela dostrzegac zalety CU. Podobnie bedzie z NGE. Ilu tu obecnych co sie wypowiada w tym temacie gralo w NGE dluzej niz do 15-20 lvlu? (a to przeciez w 3 godzinki sie robi).
Gra jest inna i tyle, co nie znaczy ze od razu zla. W dwa-trzy tygodnie po wyjsciu na live bedzie mozna w miare obiektywnie ocenic czy wyszla na dobre, czy na zle.
Podejrzewam że chodzi o mnie ;) Otóż wypisałem jedynie różnice pomiędzy pre NGE a post NGE.... Pozatym napisałem na samym końcu że gra mu się pewnie spodoba, bo nie ma porównania.... i nie porównuj CU do NGE bo nie masz pojęcia o czym mówisz :] CU przemodelowywało istniejący system a NGE go po prostu okraja.... A co do mojego drugiego posta to był on skierowany do Xantha bo jest jenym z najdłużej grających i chciałem poznać jego zdanie ... a nie do Pynia czy tym bardziej do Ciebie :]


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2252
Dołączył(a): 10.12.2001
Offline
PostNapisane: 10 lis 2005, 14:02 
Cytuj  
Kassei niestety ma racje.. chcialem sobie na jakis czas wrocic do SWG, ale widze ze nie bardzo jest/bedzie do czego wracac :/

**
Avatar użytkownika

Posty: 467
Dołączył(a): 11.06.2004
Offline
PostNapisane: 10 lis 2005, 14:16 
Cytuj  
Khraan napisał(a):
Gra jest inna i tyle, co nie znaczy ze od razu zla. W dwa-trzy tygodnie po wyjsciu na live bedzie mozna w miare obiektywnie ocenic czy wyszla na dobre, czy na zle.


Jak wypadnie obiektywna ocena gry, w ktorej odbiera sie graczom wszystko na co ciezko "pracowali" miesiacami, a nieraz latami?
Po co tak naprawde cale masy graczy pracowaly na lepszy sprzet, tapesy, lepsze krysztaly, armory itd?
Sorki, ale dla mnie zawsze mmorpg oznaczalo i bedzie oznaczac prosta regule: time&effort=results. I zawsze zaczynajac jakis tytul fajnie bylo spojrzec na jakiegos vet playera i powiedziec sobie "O qrwa! minie w ch*** czasu nim bede taki jak on i zdobede taki sprzet!" cieszac sie ze jest cos do czego mozna dochodzic i ze zajmie to troche czasu i nie bedzie to gra na tydzien. A teraz? Wielkie LOL

Dlatego to juz nie chodzi nawet o to ze robia z tego quake'a upraszczajac rozgrywke do min, ale o to ze w tej grze nie bedzie juz nic do czego bedzie mozna dazyc. Owszem, gierka do "popykania" sobie przez chwile, ale to juz niczym nie bedzie sie roznilo od CS'a czy innego BF2, napewno nie tytul za ktory warto bedzie placic te 15$ miesiecznie liczac ze znajdzie sie zajecie na dluzszy czas.


_________________
SWG-FarStar: Yarpen Pre-CU Jedi Guardian(R.I.P)
EQ2-Splitpaw: Yennefer (R.I.P)
WoW-SH US - Yarpen

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 10 lis 2005, 14:30 
Cytuj  
Zgadza sie. Gram w SWG prawie dwa lata, robilem niekiedy przerwy, ale grze bylem wierny. Do wielu rzeczy dochodzilem bardzo powoli, sam zreszta Khraan wiesz, ile zachodu bylo ze skompletowaniem twojego muzeum. I co? O kant dupy to wszystko potluc? Na co ci teraz beda te wszystkie itemki, jak nie do dekoracji jedynie? Chyba na pamiatke "jak to kiedys fajnie bylo". Pamietasz, jak zasuwales i sie mordowales ze swoim jedi? Jak chciales byc kims? A teraz kim bedziesz? Kolejnym jedi-klonem, niczym sie nie wyrozniajacym od innych?
Z mocno rozbudowanej i bogatej gry robi sie prosta i nieskomplikowana napierdalanka fpp, dziekuje wysiadam, w takim kontekscie wole wowa, jest o wiele bardziej grywalny.

X.


_________________
http://zaginiony.net

***

Posty: 541
Dołączył(a): 24.06.2004
Offline
PostNapisane: 10 lis 2005, 14:37 
Cytuj  
Kassei. Sa 3 rodzaje expa. Combat , crafting i social (entertainer).

Xanth. Ja bym tego do quake nie nazwal. Raczej Diablo. Roznica jest bardzo duza.

Jak mysle o tym NGE..... zaczynam plakac.

/scream

AGGGGGGGHHHHHHHHHHHHH!!!!!!!!!!! JA NIE CHCE!!!!!!!!!!!!!!


_________________
Mess with the best, die like the rest. Founder of Atlantis - Eclipse
http://elektroniczne-papierosy.info

**
Avatar użytkownika

Posty: 467
Dołączył(a): 11.06.2004
Offline
PostNapisane: 10 lis 2005, 14:45 
Cytuj  
Ale w diablo przynajmniej zlootowane rzeczy cos dawaly...a co beda dawac tutaj?
Swoja droga zastanawia mnie co w tej grze bedzie mozna teraz robic? Ktos tu napisal ze lev20 to 3 godzinki, czyli powiedzmy 2-3dni (no tydzien max) to ten lev80-90 i co dalej? Bo moge sie zalozyc ze loot tables kompletnie pozostanie nieruszone przez kolejne pare miesiecy, wiec ludzie beda biegac lootujac kompletnie bezuzyteczny stuff. Zreszta nawet po co sie trudzic jak i tak efektow z tego nie bedzie zadnych. Jakies skilltapesy? krysztaly? perly? PVP w ktorym nikt sie od nikogo nieczym nie rozni? Ciekawe jak szybko to sie ludziom znudzi


_________________
SWG-FarStar: Yarpen Pre-CU Jedi Guardian(R.I.P)
EQ2-Splitpaw: Yennefer (R.I.P)
WoW-SH US - Yarpen

***
Avatar użytkownika

Posty: 540
Dołączył(a): 13.09.2004
Offline
PostNapisane: 10 lis 2005, 14:50 
Cytuj  
lootu na pewno nei zmienia
wczoral albo przedwczoraj na mustafarze zlootowalem pre-cu damage stimpack:D


_________________
--
IGN:
Past: Giwera @ LotRO.Snowbourn // Giwera @ WoW.Burning Legion - Horde // Giwera @ SWG.Eclipse PreCU Jedi // Giwera @ AoC.Fury // Giwera @ EQ2.Nagafen(PVP) - FP // Giwera @ MXO.Syntax // Lady Giwera @ GW


Posty: 39
Dołączył(a): 2.06.2005
Offline
PostNapisane: 10 lis 2005, 14:50 
Cytuj  
mnie szokuje jedno.... po takim czasie czyli po ladnych paru latach zmienic kompletnie mechanike gry wiedzac i liczac sie z tym, ze ludzie ktorzy poswiecili zarowno mase swojego czasu jak i mase pieniedzy odejda... niech mi nikt kitu nie wciska ze jest to z okazji "przejmowania" sie klientem....

najgorsze jest to, ze jesli raz tak zrobia to tylko kwestia czasu i zrobia to ponownie....

jednak chyba pierwszy przelew od 11-tego pojdzie na eve online... nie potrfie zrozumiec takiej polityki....


_________________
ATHLON 3500+ 939...G.BYTE K8N PRO SLI...2x 512 GEIL dual channel...2x WD40 JB RAID0...1x BAR 7.200 80GB... LEADTEK WINFAST 7800 GT EXTREME...CRT 22" PHILIPS 202P40

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.