mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Wolal(a) bym gildie wg.:
Morlock 27%  27%  [ 6 ]
Morlock 27%  27%  [ 6 ]
'Jc 23%  23%  [ 5 ]
'Jc 23%  23%  [ 5 ]
Liczba głosów : 22
Autor Wiadomość
***

Posty: 541
Dołączył(a): 24.06.2004
Offline
PostNapisane: 26 sie 2004, 21:11 
Cytuj  
Witam. Na Eclipse ja 'Jc Scorpio i Morlock Ockee chcialibysmy zrobic gildie o nazwie Special Forces of Rebell Alliance - SFoRA. Mamy dwa pomysly. Przedstawie wam 2 koncepcje gildii i prosze byscie sie wypowiedzieli do ktorej gildii wolelibyscie przystapic. Oczywiscie nie patrzcie na to ze gildia jest rebeliancka, nie o to w tym chodzi.

Pomysł Morlock Ockee:
SFoRA - to zawodowa armia republikanska.
1. Co do sprawowanej wladzy to sa dwie opcje:
a) Jest jeden dowódca, który ma glos decydujacy, aczkolwiek wspierany jest podejmowaniem decyzji przez rade.
b) wladze sprawowawcza, ustawodawcza oraz wykonawcza sprawuje rada. Co do ilooci czlonków jest to kwestia otwarta.
2. Gildia bedzie podzielona na dwa segmenty
a) Armia zawodowa- czyli placenie zoldu, sprzet (bron, zbroja) dla zolnierza, miejsce spania (dom). Od zolnierza wymaga sie bezwzglednego posluszenstwa przelozonemu, przestrzegania REGULAMINU (bedzie opracowany ). Awansowanie w rangach równie? daje nam dwie opcje, pierwsza to podwyzszony zold, druga obnizony, lecz wlasny oddzial. (Mysle ae druga opcja jest lepsza).
b) Zaplecze techniczno-medyczne- czyli cywile pracujlcy dla armii, produkcja sprzetu, oraz support medyczny w walce...Placenie wynagrodzenia zalezy od umiejetnooci poszczególnych pracowników (novice, apprentice, master). Równiez wymagane jest posluszenstwo przelozonemu.
3. Najciekawsze pomysly:
a) Pelne RPG, czyli salutowanie, zwracanie sie w odpowiedni sposób do poszczególnych osób, za niesubordynacje beda kary, na poczatku upomnienia slowne, ciecia w wyplacie, az do wykluczenia z gildii po obradach rady.
b) Gildia tylko dla Polaków.
c) Gildia ma na celu aktywna walke z silami Imperium, najbardziej koncentrowaa bedziemy sie na niszczeniu wrogich instalacji oraz jednostek...Starsi ranga moga jako mentorzy brac rekrutów pod swoje skrzydla, pomagaa im m.in. w ukonczeniu Theme Parku Rebelii.
d) Odbywaa sie beda szkolenia prowadzone przez dowódców, aby zorganizowaa prawdziwa armie a nie bande podrzutków Beda cwiczyla rekrutów w odpowiednich typach broni i sposobie najlepszego ich wykorzystania.
e) Gdy gildia rozrosnie sie, proponowal bym przeprowadzanie wykladów teoretycznych przez dowódców poszczególnych kategorii szkolen. Wyklady beda przedstawialy typy uzbrojenia naszych przeciwników, strategie walki, oraz ogólne informacje na temat planet oraz istot je zamieszkujacych. Beda równiez wyklady dla techników, które beda na temat sposobów wydobywania surowców oraz wytwarzania róznych przedmiotów tak broni, jak i zbroi, znajdowania odpowiednich surowców do wytwarzania odpowiednich przedmiotów.

Pomysl 'Jc Scorpio:
SFoRA to niezalezna specjalna jednosta wojskowa (cos w stylu Sekcji 1 / Nikita tyle ze wojsko) w ktorej wladze sprawuje rada zlozona z 5 czlonkow, posiadajaca rowniez wlsne oznaczenie hierarchii (rangi). jest to bardziej jak sekta wojskowa niz samo wojsko. specjalna komorka do walki z silami imperium. ich celem jest atakowanie i przy nadarzajacej sie okazji nieszczenie baz wroga jak i otwarta walka z imperialistami zwlaszcza na dantooine. kazdy kto sie przylazy bedzie wspierany finansowo, jak i sprzetowo (wymaga najpierw crafterow w gildii) i jak nie ma, dostanie rowniez dom. co do profesji nikogo zmuszac nie chce, najwyzej sugerowac.
przy wiekszej liczbie czlonkow chce podzielic gildie na 4-5 osobowe oddzialy, ktore beda sie tzrymac razem (oczywiscie nie non stop, bylo by nie mozliwe), dostawaly by zadania itp.
starsi czlonkowie beda zobowiazani placic skladke na zecz pomocy nowym (finanse, sprzet) jak i rowniez pomagac im w trenowaniu. mozna starszym przydzielac noobow zeby ci im pomagali.
czyli wojsko ale nie dokladnie jak w wojsku.

***

Posty: 541
Dołączył(a): 24.06.2004
Offline
PostNapisane: 26 sie 2004, 21:13 
Cytuj  
Dodam tylko, ze to dopiero koncepcje a nie gotowe projetkty.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 26 sie 2004, 21:48 
Cytuj  
Brakuje jednej opcji w ankiecie: "Do zadnej z nich". Nie zapominaj, ze na tym forum wiekszosc stanowia Imperiale ;)

X.

PS. A na powaznie, pierwsza opcja.


_________________
http://zaginiony.net

***

Posty: 541
Dołączył(a): 24.06.2004
Offline
PostNapisane: 26 sie 2004, 21:51 
Cytuj  
:D

Ok. Czekam na dalsze opinie.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9367
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 26 sie 2004, 22:02 
Cytuj  
a jaki to mial byc zold?? ja zarabiam jakies 60k na 6-10 minut wiec obciecie zoldu raczej malo by mnie obeszlo?:)


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

***

Posty: 541
Dołączył(a): 24.06.2004
Offline
PostNapisane: 26 sie 2004, 22:06 
Cytuj  
Ty to juz officer jestes wiec zoldem sie nie przejmuj. Tak na prawde to nie wiem ile mial by wynosic.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9367
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 26 sie 2004, 22:09 
Cytuj  
Tamto to raczej zart byl, ale tak doczytalem do konca i pozwole sobie zacytowac EssMaxa z innego topicu:
Asmax napisał(a):
I ja dorzuce swoje 3 grosze:

Widze, ze podchodzisz do tej gry albo za bardzo RPGowo , lub masz zamiar robic cos na wzor klanow gier FPP/Diablo i starcrafto podobnych...

Ta gra bedzie platna, jak kazdy mmog z prawdziwego zdarzenia, wiec nie widze sensu (to wszystko jest IHMO) , zeby robic podzial na wyzszych-nizszych w takiej gildii (Oczywiscie, jezeli ma ona zrzeszac tylko i wylacznie Polakow). Wydaje mi sie, ze w ta gre nie bedzie gral przykladowy Czesiek14 i burdelu raczej Wam nie narobi. Od razu stwarza to chore sytuacje, tak jak to jest w klanach, ze jeden CL rozkazuje wszystkim i maja to robic. Jak sprzeciw to papa...

W ile MMORPGow gralem, to w tylu polska gildia miala charakter symboliczny, tj. nalezelismy do wiekszych i bardziej poteznych, zagranicznych gildii a w razie czego zawsze moglismy na siebie liczyc. Lub gildia przyjmowala kazdego Polaka, zeby pomoc rozwijac sie w swiecie danej gry, bez zadnych zobowiazan itd.


Dodajmy jeszcze ze rebelia w grze to jakies 30% do 70% wiec jeszcze zaniza statystyke :(


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

***

Posty: 541
Dołączył(a): 24.06.2004
Offline
PostNapisane: 26 sie 2004, 22:18 
Cytuj  
Wiec Aenima spojz na te 2 projekty i zaglosuj w ankiecie na te, ktora miala by wieksze szanse na przetrwanie lub na te ktora ci sie bardziej podoba.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2252
Dołączył(a): 10.12.2001
Offline
PostNapisane: 26 sie 2004, 22:52 
Cytuj  
No vote for you.. rebel scum. :har:

***

Posty: 541
Dołączył(a): 24.06.2004
Offline
PostNapisane: 26 sie 2004, 22:56 
Cytuj  
Ja pierdziele Mac. Tu nie ma znaczenie frakcja tylko koncepcja. :roll:

*

Posty: 6913
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 26 sie 2004, 23:10 
Cytuj  
Ja tam przy swoim typie gildii w Polsce pozostaje. Zaczalem sobie dla zabawy tesotwac z IRL kumplem wczoraj Knight Online (w cale nie jest takie zle O_o) i tam wlasnie wsrod Polakow (ktorych jest masa) panuje typowy amerykanski sposob gildiowania. Ktos sie z kims 'pokurwi', drugi kogos 'wyjebie' (i wcale nie chodzi tutaj o wiek, bo wiekszosc jest - ku mojemu zdziwieniu 25+ :O). Do tej pory by to nie przeszlo, wsrod Polakow w zadnym platnym mmogu, kazdy grajacy by o wszystkim wiedzial - i to nas wyroznia pozytywnie. Bardzo pozytywnie. Oczywiscie jezeli chcemy zrobic miedzynarodowa gildie, a szczerze mowiac nie wiem jaka jest SFORA to ten zachodni typ Narodowo Socjalistycznej Gildii Pracy jest jedynym slusznym rozwiazaniem tbh.

***
Avatar użytkownika

Posty: 927
Dołączył(a): 26.11.2001
Offline
PostNapisane: 27 sie 2004, 07:53 
Cytuj  
Do mnie trafia bardziej opcja 1 ale nie do konca. Wymagałaby modyfikacji wg ponizzych uwag.

Nalezy pamietac, iż pełne RPG moze nie kazdemu pasować a takze, iz sa profesje bardziej nastawione na działania w pojedynke niż wspolne wypady na imperiali. Generalnie jestem przeciwny celowi skierowanemu głównie na kopanie wszystkiego co ma cokolwiek wspolnego z Empire - (w koncu kurna znam tam ludzi ktorych cenie a i taki główny cel sam w sobie moze dla wielu osob nie trafic) Cele winny byc zatem szersze/bardziej złozone.

Podstawowe jednak pytanie brzmi ile osob chętnych byłoby wpisac sie do takiej nowej organizacji i co z takiego wpisania mialby statystyczny gracz z duzym stazem (bo nowy wiadomo pomoc czy ew. wsparcie finansowe).

Jezeli obecnosc starszych stazem graczy ma sprowadzac sie do placenia stalych i coraz to wiekszych obciazen to raczej za wielu osob sie nie przyciagnie. Jezeli jednak taki gracz bedzie mogl liczyc na jakas korzysc z swojego czlonkostwa (wylacznosc dla niego itp/zlecenia dla BH/szukanie dla niego kontrahentow) i bedzie to cos bardziej przyciagajacego niz czlonkostwo w Radzie (w moim przypadku takie czlonkostwo mialoby zerowe znaczenie) to i owszem - pewnie chetnych bedzie wiecej.

Geberalnie pamietac nalezy - do organizacji wstepuje sie dla korzysci (tak jest, bylo i bedzie) bo wstepowanie tylko celem dokladania predzej czy pozniej zniecheci kazdego. A czlonkostwo dla dobrej zabawy zapewnic mozna sobie w wielu innych organizacjach ktore juz istnieją


_________________
Peace is a lie. There is only passion.

*

Posty: 149
Dołączył(a): 5.07.2004
Offline
PostNapisane: 27 sie 2004, 08:34 
Cytuj  
Przy niezbyt licznym polskim kontyngencie na Elipse (choć i tak tam chyba najwięcej nas:) ) na ilu członków liczysz? Bo jakoś nie widzi mi się aby ludzie należący do silnych, doświadczonych i zorganizowanych gildii (jeżeli rebele takie mają) porzucili je na rzecz wielkiej niewiadomej. Nie widzę możliwości odwrócenia się plecami do ludzi którzy mnie wyciągnęli z pustyń Tatooine, wyekwipowali i cały czas topią we mnie kasę w postaci free buffów i sprzętu. Na szczęcie jako Obywatel Imperium nie mam takich dylematów. Mam nadzieję jednak, że wam się powiedzie, bo odkąd pożegnaliśmy się ganiającymi palantami pokroju Ry'u, rebelia straciła palmę pierwszeństwa na Elipse. Liczymy na jakieś Rebelianckei zasadzki na nasze patrole...


_________________
Zia, Member of Ascension from Brotherhood Of The Sith. < http://www.sith.pl/ >
http://www.wmasg.pl/ - nie dla idiotów,oni zabiorą nam airsoft!!!

**
Avatar użytkownika

Posty: 9367
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 27 sie 2004, 10:27 
Cytuj  
Zia napisał(a):
Przy niezbyt licznym polskim kontyngencie na Elipse (choć i tak tam chyba najwięcej nas:) ) na ilu członków liczysz? Bo jakoś nie widzi mi się aby ludzie należący do silnych, doświadczonych i zorganizowanych gildii (jeżeli rebele takie mają) porzucili je na rzecz wielkiej niewiadomej...


Wole grac z 5 -6 osobami ktore znam i dobrze mi sie z nimi gra i nie wazne w jakim klanie/gildi sa vide giwera ktory odszedl gdyz u nas nic sie nie dzialo, bo granie z 100+ random gejkami ktorzy poza wspolnym tagiem nad glowa nie maja ze soba nic wspolnego mija sie z celem


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

*

Posty: 149
Dołączył(a): 5.07.2004
Offline
PostNapisane: 27 sie 2004, 11:12 
Cytuj  
Aenima napisał(a):
granie z 100+ random gejkami ktorzy poza wspolnym tagiem nad glowa nie maja ze soba nic wspolnego mija sie z celem

no tak, oto polska kultura, juz się od gejów zaczęło wyzywanie...
Nie będe obpowiadał na tę zaczepkę, mam inne rzeczy do napisania i mam nadzieję, że przeczyta je ktoś mądrzejszy.
Scorp, dobrym i pomocnym w rekrutacji ludzi pomysłem jest posiadanie włsnej strony internetowej, w naszym przypadku http://eef.mmogspot.pl , to naprawde pozwala na wiele ciekawych uwag, zgranie się do "eventów" i po prostu tworzy wspólnotę ludzi których znasz, często z wyglądu i imienia i którzy się wspierają. Sytuacja tym lepsza, że jesteśmy wszyscy impami, więc nie ma "sporów ideologicznych i przypadkowych strzałów przy czyszczeniu broni" i obchodzenia się łukiem, gdy spotyka się gildia i kilku jest "overt". Nic ambitnego, może być tak skromna jak nasza, ale jakże użyteczna.
Mam nadzieję że wam się uda, poszukujemy od dawna reb gildii w miarę zorganizowanej i mądrej do pomocy w organizacji "eventów", szczególnie chodzi o walki z zaplanowanymi składami i udziałem sędziów... ale to pogadamy w SW, jak coś to PST do Paskudy (uwaga, czasem moją postacią gra znajoma, ale ona z grubsza też wie o co chodzi)


_________________
Zia, Member of Ascension from Brotherhood Of The Sith. < http://www.sith.pl/ >
http://www.wmasg.pl/ - nie dla idiotów,oni zabiorą nam airsoft!!!

***

Posty: 541
Dołączył(a): 24.06.2004
Offline
PostNapisane: 27 sie 2004, 11:52 
Cytuj  
Zia. Co do strony to jest w produkcji. www.swg-sfora.prv.pl
Co do zgrania to wlasnie jest naszym priorytetem, poto te zmiany. Osobiscie wole 5 osob w gildii ktorym zalezy niz 15 ktorzy olewaja. Teraz ta ankieta jest poto by zobaczyc co inni o tym mysla. Jezeli nie wyjdzi projekt Morlock-a to wezmiemy moj. Wymaga troche mniej ludzi, a gildia ma byc wylacznie polska. EEF jest miedzynarodowa. Mimo to mysle ze znajdziemy chetnych na polska gildie, ludzi zgranych, chcacych. Jak wyzej wspomnialem nie musi ich byc wielu, byle byli.
Jak nam sie uda to mam nadzieje ze stoczymy pare bitw :)

***

Posty: 541
Dołączył(a): 24.06.2004
Offline
PostNapisane: 27 sie 2004, 11:58 
Cytuj  
Mac napisał(a):
No vote for you.. rebel scum. :har:


I prosze by tacy ludzie sie trzymali odemnie z daleka. Niektorzy zapominaja ze to gra. Wiele razy tluklem sie z imperialem a nastepnego dnia jak sie spotkalismy covert normalnie gadalismy. Tak ma byc bo to przeciez zabawa.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9367
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 27 sie 2004, 12:12 
Cytuj  
Zia fajnie ze masz takie wysokie mniemanie o sobie, ale raczej to bylo tylko takie stwierdzene wiec daj sobie na wstrzymanie.
Jc a co aby sensownie pomieszac obie propozycje?


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2252
Dołączył(a): 10.12.2001
Offline
PostNapisane: 27 sie 2004, 12:53 
Cytuj  
scorpio007 napisał(a):
...Niektorzy zapominaja ze to gra....


No wlasnie. Jak bys nie zauwazyl napisalem to w kontekscie gry. Nie ma co sie od razu obrazac. Rebel scum :/

***

Posty: 541
Dołączył(a): 24.06.2004
Offline
PostNapisane: 27 sie 2004, 13:54 
Cytuj  
Aenima napisał(a):
.
Jc a co aby sensownie pomieszac obie propozycje?


Pomieszac mozna tylko czym byla by ta gildia wtedy. Zawodowym wojskiem czy jednostka specjalna?

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.