mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
*

Posty: 107
Dołączył(a): 14.09.2003
Offline
PostNapisane: 14 wrz 2003, 19:42 
Cytuj  
Witam wszystkich. Od miesiąca gram w AO. Gra bardzo mi się podoba i tak było aż do przejścia z patcha 14 cos tam na 15. Chodzi o sposób w jaki gra jest renderowana. Jak idziesz prosto to ok, ale jak tylko się obracam to świat rysuje się na oczach. Dla mnie prysł sens dalszego grania. Zmienili engine i nie da się tego wyłączyc, rozmawiałem z ARK. Tragedia. Czy ktoś ma ten sam problem czy tylko u mnie tak jest. Sprzęt mam mocny - GF4Ti, 640 MB DDRRAM, Athlon XP2000+. A tak dobrze się grało.

***

Posty: 716
Dołączył(a): 28.08.2002
Offline
PostNapisane: 14 wrz 2003, 20:00 
Cytuj  
Odp. czysto dev.-owa ale czy zciagnoles najnowsze detonatory/drivery ?:) Wiem ze to dosc banalne ale czesto czlowiek przegapuje najprostrze rzeczy :smile: Mi sie tak juz zdarzylo z 2 razy.


_________________
Give a man a fish and you will feed him for a day,
Teach a man to fish and you will feed him for a lifetime.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 14 wrz 2003, 21:02 
Cytuj  
Hmm... u mnie jest to samo, ale mi akurat to się podoba całość w ciągu około 1s wyłania sie jakby zza mgły.

*

Posty: 107
Dołączył(a): 14.09.2003
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2003, 17:39 
Cytuj  
Nowe sterowniki mam, Omega Boost, takie specjalne. Przy trybie performance karta jest szybsza o 520 pkt w 3DMark2001SE. Przed patchem tez tak w niewielkim stopniu było, ale teraz nawet dość bliskie obiekty rysują się na oczach. Ściągnąłem Asheron2. Ma duże wymagania graficzne, ale tu to dziwne dorysowywanie nie występuje. Zresztą w żadnej grze czegoś takiego nie widziałem, a długo gram.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2003, 20:44 
Cytuj  
Na 99,9% jestem pewien, że to jest zrobione specjalnie. Tak ma być po prostu, zresztą jesteś pierwszą osobą która na to narzeka. Mi tam sie nawet podoba, wcześniej obiekty mi wyskakiwały (szczególnie w miastach gdzie dużo dogrywa jak sie biegnie/obraca) teraz sie wyłaniają.
Używam też jakichś Omega coś tam 2616.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2003, 13:25 
Cytuj  
Eee, podobny efekt zaobserwowalem w Neocronie, na otwartych terenach. Czyli nic nowego. Rozwiazanie eliminuje poprostu zacinanie sie slabszych sprzetow w momencie naglego "wyskoczenia" wielu elementow krajobrazu.

X.

PS. Mi sie podoba, ladnie to wyglada :smile:
PS2. Hmm.. po calkowitym wylaczeniu mgly "rysuje" o wiele mniej. Tyle, ze bez mgly niebo paskudnie wyglada.. takie jakies czarne nawet w srodku dnia :smile:

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Xanth dnia 2003-09-18 14:28 ]</font>

*

Posty: 107
Dołączył(a): 14.09.2003
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2003, 20:39 
Cytuj  
Ciekawe. Właśnie gram w Neocrona. Wychodzę na zewnątrz (MC5, otwarta przestrzeń) i co widzę. Wszystko, nic sie nie dorysowywuje. Ale coś niektóre obiekty jakby z mgły wychodzą. Wchodzę do ustawień, wyłączam blending i teraz jest jak w naturze. Widzę w dal bez dorysowywania, tak było też w AO, ale po patchu 15 krajobraz rysuje się na oczach. Czy wy graliście w AO. Nie widzice różnicy w renderigu przed patchem 15 i po. W Neocronie tego nie ma, wyłączam blending i wszystko widać od razu, bez DORYSOWYWANIA. Ciekawe dlaczego nikt tego nie zauważył?


Posty: 7
Dołączył(a): 14.10.2003
Offline
PostNapisane: 14 paź 2003, 09:33 
Cytuj  
Gram w AO od bety4 i mnie ta zmiana zupełnie nie przeszkadza :smile:) Pozdrawiam

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.