mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość
*****

Posty: 2331
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 1 wrz 2004, 20:17 
Cytuj  
Jak wrazenia? Ja nie moge grac normalnie... Albo dorwe jakas nakladke albo sie powiesze :/

To gowno zajmuje caly ekran a jedyne co widze to moja postac o_O
blitzowanie misji odpada :)
Jak ktos ma 3ghz i radeona +512 ramu to moze sobie odpalic jakas wysoka rozdzielczosc i sa weseli...

Ja zeby grac w miare plynnie potrzebuje 800x600 :/
W dodatku NIE MA MOZLIWOSCI uzytkowania starego gui - szczyt bezczelnosci ;/

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 1 wrz 2004, 21:53 
Cytuj  
Rzuc screenem. Wlasnie sciagam ponownie AO i mysle ze na jeden miesiac sobie reaktywacje zrobie. Co by zobaczyc, jak dopakowali mojego ulubionego MA (z tego co widze na www, to moja postac nadal istnieje :o ) i popatrzec na zmiany.

X.


_________________
http://zaginiony.net

*****

Posty: 2331
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 2 wrz 2004, 08:00 
Cytuj  
Zbyt pochopnie osadzilem, dorobili cale ladne 'control center' dzieki czemu mozna sobie to przerobic w sumie wedle zyczenia...
Ogolnie odkrylem to centrum 10 minut po napisaniu poprzedniego posta...
Nowe gui jednak jest ok :-)
Z fajnych bajerkow: wreszcie mozna powiekszyc inv :-)
Co mnie troche zirytowalo to ze nie wiem jak dockowac okienka, ktore 'oddockowalem'

screeny(odpalilem 1024x768 i jest w miare ok):

http://royy.net/~bloob/smieci/ao/gui/

*

Posty: 120
Dołączył(a): 5.04.2002
Offline
PostNapisane: 2 wrz 2004, 14:24 
Cytuj  
Klikasz prawym na zaklace w oddokowanym okinie, kursor wtedy zmieni sie w te zakladke a ty go przenosisz na prawo gdzie sa zadokowane inne okna.W ten sam sposob mozesz dokowac jedne okna w innych.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 2 wrz 2004, 16:30 
Cytuj  
eee no to jest przeciez stare GUI z shadowlands??
:wtf:

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 2 wrz 2004, 18:26 
Cytuj  
No wlasnie nie, ponoc w AI weszlo calkiem owe GUI. Chetnie bym screeny zobaczyl :)

X.


_________________
http://zaginiony.net

*****

Posty: 2331
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 2 wrz 2004, 19:04 
Cytuj  
http://royy.net/~bloob/smieci/ao/gui/

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 2 wrz 2004, 21:11 
Cytuj  
Eee, toc to GUI z SL, tylko z wiekszymi mozliwosciami konfiguracji. Myslalem ze calkiem cos nowego :) Dzieki za obrazki :)
http://www.xanth.eu.org/rozne/image/ao/scrn0187.jpg

X.

PS. A dokladnie polaczenie GUI z NW i SL :P


_________________
http://zaginiony.net


Posty: 37
Dołączył(a): 11.02.2004
Offline
PostNapisane: 17 wrz 2004, 08:38 
Cytuj  
ja zrezygnowalem z AO w 10 min po odpaleniu AI :p nowe gui ssie na maxa. zamiast single clickow na oknach czy przy przenoszeniu itemow inv-bank musisz sie zaklikiwac na smierc, poza tym chodzi to jakos do tylu. gdybym nie odkryl starego gui pol roku temu nie chial bym tej giery oszczac.niepotrzebnie reaktywowalem konto i zrobilem 150lev, mialbym juz niezla postac w L2

tak poza tym jak pogralem w L2 przez kilka dni i komus pokazywalem AO zeby sobie sprobowal (konto aktywne jeszcze 2 miechy) to sie zastanawialem kilka dluzszych chwil co mnie przy tej gierce trzyalo :p

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2004, 04:47 
Cytuj  
kwestia gustu - ja np. (mimo, że gry nie widziałem) kijem bym L2 nie dotknął.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1020
Dołączył(a): 23.01.2003
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2004, 02:50 
Cytuj  
Mako niestety moje wrazenia sa podobne ale odwrotnie - gralem w L2 i chocby mi doplacali toby mi bylo szkoda czasu na takie bezmozgowie jakie soba L2 prezentuje....
No offence bo gusta sa rozne ale mi sie nie podoba... nie to zle slowo, jestem przerazony co oferuje soba L2 i ze to jeszcze ludziom sie podoba. Nieszczesciem widze ze linia ta jest kontynuowana, moze nie w takim zakresie jak w L2 ale rowniez nie trzeba wiele sie zastanawiac aby grac - mam na mysli Everquesta 2. Co to sie porobilo ze ludziom sie podobaja tego typu odmozdzacze jak L2 czy EQ2 i wrecz prosza o wiecej! EQ2 reklamowana jako nowa generacja MMORPG jest zenujaca (poza grafika oczywiscie) a do gry wala tlumy chetnych na bete - wlacznie ze mna. Gralem przez dwa dni no i tam nie ma chyba juz nic niezwyklego dla mnie. Jasne moga byc nowe playfieldsy itp ale mechanika jest prosta jak kolce na pokrzywie jak wsadzisz dupsko to cie poparzy i nic wiecej sie tam zdarzyc nie moze.... badziewie do kwadratu!


_________________
Sathorn#2230

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2004, 11:51 
Cytuj  
A w AO coz jest takiego nieodmozdzajacego, "poza" monotonnym biciem w kolko tych samych mobow? :) Przeciez tam jest zwalony nawet system skilli. Nie mowiac o "5" questach na krzyz w porownaniu z EQ2 (nie mowie, ze EQ2 jest idealny pod tym wzgledem, bo ma duzo wad, ale AO zostalo w tym wypadku daleko w tyle).

X.


_________________
http://zaginiony.net

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2004, 12:17 
Cytuj  
System skilli z AO jest jak najbardziej OK. przynajmniej jest możliwość zbudowania kogoś wyjątkowego. A nie każdy char o okreslonej profesji i lvl ma dokładnie takie same skille i na tym samym poziomie. I biega 5000 identycznych warriorów na serwerze :/
System skilli z FFXI, SWG, EQ2 to kolejne uproszczenia. Tak by każde dziecko mogło pograć i nie zapłakało gromkim głosem po 20lvl, że ma największego gimpa na serwerze.
Do tego EQ2 miał być mmorpgiem 3 generacji. A czym on się różni od AO?
Ma lepszą grafikę, 2 questy więcej i zamiast terminali z misjami stoją NPC-e opowiadający przydługie bajki i dający w kółko te same questy. Super - jak na kilka lat pracy nad nową generacją mmorpga ;)

****
Avatar użytkownika

Posty: 1020
Dołączył(a): 23.01.2003
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2004, 14:10 
Cytuj  
Xanth, po kolei:
- Mysle ze jak wiekszosc graczy w AO (poza jednym wyjatkiem o ktorym zaraz wspomne) nie bije w kolko tych samych mobow. Owszem wiem ze chodzi ci o Hecklery ale niestety robia to tylko ci ktorzy z levelingu maja jedyny fun w grze. Nie o to chodzi ze nic wiecej w AO nie ma tylko ze dla nich jest to cel, srodek oraz tlo gry. A zwrocila mi na to uwage zona jak probowalem jej powiedziec kiedy zaczela przygode z AO "idz na Hecklery szybko zlevelujesz" a ona na to ze woli pochodzic po calej krainie i sobie porobic inne rzeczy bo jej z levelem sie nie spieszy... efekt? Ma pewnie wieksze pojecie o tej grze niz 90 % ludzi z jej stażem, a ja zmienilem styl gry o 180 stopni. Przestalem narzekac na nude Hecklerow, nawet jesli ide na nie Levelowac to nie robie tego az do zrzygania tylko robie przerwy chodzac na inne mobki albo co sie teraz czesto zdarza na Alieny.
- zwalony system skilli? Chyba mowimy o dwoch roznych grach. System skilli w AO to szczytowe osiagniecie RPG (IMHO) jakie na oczy widzialem. Celem RPG jest i byla unikatowosc graczy a nie jak trafnie Martinez zauwazyl 5000 identycznych warriorow na serwerze ktorzy (jesli w ogole) roznia sie kolorami portek
- faktycznie w EQ2 quest questa questem pogania ale co z tego skoro ja w zlobku zrobilem 17 questow bo ciekaw bylem co tu jeszcze mozna znalezc natomiast 90% populacji zrobilo po 5-9 questow i przeszlo dalej! W retailu bym to zrozumial ale w becie to czysty przypadek efektu o ktorym mowilem - wszsycy mysla tak: "nie wazne ile zrobie questow bo i tak pewnie dalej sa lepsze..." czyli bez wzgledu na to jak sie starasz i tak bedziesz taki sam jak inny. W AO questow w prownaniu z EQ2 jest jak na lekarstwo, ale zrobienie ich tworzy RÓŻNICĘ z takim kto zrobił to a takim ktory tego nie zrobił. Więc czy 3 generacja MMORPG ma polegać na ilości qestów i swiecacym szlaczku prowadzącym cie do celu zebys przypadkiem nie zabladzil? To ja dziekuje :) A propos questow w EQ2, w zyciu nie slyszalem zeby questy robic bez ich zaczynania a w EQ2 to mozliwe :) najpierw zbieram przedmioty a zbierajac je dowiaduje sie ze to do questa ktory w tym momencie mi sie odpala :) full automat :P
Aha Martinez i faktycznie celny tekst o placzacych gosciach ze sa zgimpieni - to wlasnie oni odchodzac z gry najwiecej krzycza o tym jaka ta gra jest glupia i nie warta uwagi... a prawda jest niestety taka ze ci goscie nie maja o tej grze pojecia.
Reasumujac co w tej grze jest takiego niezwyklego i nieodmozdzajacego? Ano moze to ze AO ma najwieksza ilosc serwisow (nie chodzi mi o fansite'y) poswieconych grze, ze ilosc programow z trzeciego zrodla (add on) jest najwieksza, moze to ze po 3 latach grania ciagle dowiaduje sie nowych rzeczy, moze to ze gra poszczegolnymi profesjami nie wyglada tak samo i zaczynajac nowa profesje grasz jakby w inna gre, moze to ze ilosc przedmiotow w grze jest wieksza niz w reszcie mmorpgow razem wzietych, moze to ze 1/5 procesow tradeskillowych mimo 3 lat gry nie zostala jeszcze odkryta (slowa jednego z devsow przy okazji release Alien Invasion), moze to ze ilosc kombinacji w modyfikacji skilli (biorac nawet pod uwage pierwszorzedne (zielone) oraz drugorzedne (jasnoniebieskie) stwarza wiecej kombinacji niz profesji we wszystkich innych mmorpgach? Mialem jeszcze pare innych rzeczy napisac ale ilez mozna "moze to" wklepywac :P
Oczywiscie gra nie pozbawiona jest wad, najwieksza jej wada jest chyba niepoprawianie starych bledow przez devow, nie wiem czemu, IMHO dlatego ze ciagle robia cos nowego i po prostu czasu im nie staje na poprawki trudniejszych rzeczy... niestety.
Ale prownanie AO i EQ2 to jak porownanie TheBat! i IncrediMaila, pierwszy jest dziwny - nieefektowny, drugi efektami zwala z nog ale kurna po 3 dniach (lub wiecej) w Incredimailu chcesz ci sie rzygac od kolorkow poginajacych we wszystkich kierunkach i dzwiekach ktore nagle staly sie meczace a TheBat! przyjemnie pracuje jest tylko maly feler... trzeba wiedziec jak go skonfigurowac zeby czerpac z niego przyjemnosc!


_________________
Sathorn#2230

***

Posty: 909
Dołączył(a): 8.04.2004
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2004, 10:29 
Cytuj  
No to pieknie dowaliles po drodze mojej ulubionej grze czyli L2.
Chyba sie na Ciebie obraze Sathornie/Adamie/Grubasku :D

Fakt - L2 jest uproszczona, ale po wyjsciu Chronicle 2 powinno byc troche lepiej :).
A ponadto kazdy lubi cos innego. :) I to, ze gram w Lineage 2 nie oznacza,
ze jestem glupszy od przecietnego osobnika rasy bialej plci meskiej :wink:

W wiekszosci co powiedziales na temat AO sie zgadzam, z jednym wyjatkiem. :D
W AO jest najbardziej popierdolony crafting jaki wymyslono (pod tym wzgledem powinni brac wzor z Horizons) :)

To tyle moich niezbyt swiadomych i nie mniej nielogicznych przemyslen ;)

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2004, 10:39 
Cytuj  
Gdy powstawało AO horizons nawet nie było w planach...
Więc ciężko było wziąć przykład z czegoś co nie istnieje :D


Posty: 13
Dołączył(a): 9.02.2005
Offline
PostNapisane: 12 lut 2005, 18:22 
Cytuj  
To fakt ze crafting w AO jest z deka dziwny ale niemozna mowic odrazu o tym ze jest "popierdolony", to nie jest gra osadzona na fantazy gdzie np. z swini i jablka robisz przepyszne danie, tutaj naprawde ciezko jest zrobic "receptury" ktore by wygladaly normalnie dla nas skoro gra osadzona jest w przyszlosci, i wlasnie przez to ze gra jest futurystyczna jestm pelny uznania dla tworcow za ich wyobraznie co do craftingu "receptur" ze to wszystko trzyma sie jakos calosci.

A co do innych gier to milo mi sie gralo w L2/MU/KO/GW/WoW/i jeszcze pare innych, nienameczylem sie tam ale troszke te gry zbyt sztywne sa dla mnie pomimo tego ze uwielbiam gry fantazy, uwielbiam byc jak ten robinhood co to z drzewa spada morduje zlych a pomaga biednym, a natomiast w AO niema takich doslownych robinow jedynie mozesz zostac "prawym zolnierzem" co morduje clanerow w imie celow wyzszych jak wyplenienie szkodnikow/zla itp. ale to niestety niebedzie nasz ukochany robin (z prostego i jak oczywistego powodu, poniewarz niebedzie mogl w rajtuzach latac :D).

No a teraz moze cos napisz o GUI, wkoncu to temat "nowe GUI" :D mnie rownierz wystraszylo GUI po dodatku AI ale szybko je sobie ustawilem po swojemu i teraz jestem bardzo happy z tego powodu :D.


_________________
Abcabc pod tym nick mnie szukajcie w grze//
I'm a little taliban and i come from afganistan, my papa osama will kick your ass

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.