mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 125 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 273
Dołączył(a): 17.11.2003
Offline
PostNapisane: 24 lis 2003, 10:46 
Cytuj  

**

Posty: 273
Dołączył(a): 17.11.2003
Offline
PostNapisane: 24 lis 2003, 10:56 
Cytuj  
Hurra!
Ludziska tak sie cieszę! Naprawdę nie będziecie żałować! Nareszcie będzie start ostry z kopyta nowiutkiej świetnej gry z pożadną obsadą polską! Yes, yes, yes!!! We will be the best of the best of the best! Postaram sie dzisiaj kupic worldpassa i go tu opublikuje na serwer Alexander.

Amerykańce są na niziuteńkich levelach i wszystko dopiero się zaczyna. Co do angielskiego to w FFXI mozna sie dogadać na migi całkiem dobrze więc jak ktoś się czuje kiepsko z językiem to nie ma problemu :smile:
Tak naprawdę to są też gotowe zwroty których można używać i one są z automatu tłumaczone na język docelowy. Więc jeśli wybierzesz zwrot czy moglbys mi pokazac gdzie jest costamcostam to nawet japonczyk to zrozumie. To dobry pomysl juz dzialal fajnie w grze na DC'eka Phantasy Star Online tu jest rozbudowany tak zeby mozna bylo pogadac bez klawiatury nawet samym padem wybierajac zwrotu z gotowcow obszernych zreszta.

**

Posty: 333
Dołączył(a): 12.03.2003
Offline
PostNapisane: 24 lis 2003, 14:44 
Cytuj  
Ja wiem, że jestem marudny, ale zastanówmy się jeszcze nad wyborem tego polskiego serwera. Teraz jeszcze nikt w sumie nie zaszedł jeszcze jakoś bardzo daleko, a później o zmiany będzie trudno.

Przeglądałem wiele różnych for dyskusyjnych i z tego co czytam, to Alexander jest jednym z serwerów o mniejszej populacji. Amerykańców jest tam w normie - nie za dużo i nie za mało. Trzeba jednak uwzlędnić jeszcze strefę czasową - my gramy w czasie, gdy u nich sa godziny zdecydowanie pozaszczytowe.

Ja proponuje serwer Ramuh. Jest to jeden z gęściej zaludnionych serwerów, a także nieoficjalny serwer amerykański. W godzinach pozaszczytowych (dla amerykanów) jest tam akurat bardzo komfortowa liczba graczy.

Nie wpadajmy w tę samą pułapkę, w którą wpakowaliśmy się w DAoCu. Wybranie środnio zaludnionego serwera zaowocowało po roku tym, że żeby cokolwiek tam przyjemnego zrobić, trzeba grać 2-5 w nocy. Z tego zresztą powodu wiele osób przeniosło się teraz na serwery europejskie.

Populacja na serwerach z czasem się zmniejszy - to co teraz wygląda na w miarę dobrą populację, za pewien czas bedzie już z byt mało...

FF XI jest grą nastawioną zdecydowanie na granie w grupach, tak więc brak graczy (a w szczególności amerykanów, w przeciwieństwie do japończyków) może bardzo skutecznie zabić całą przyjemność z gry.

Olek - wiem, że zacząłeś parę dni przede mną i pewnie masz już tam parę leveli, ale <muzyka w tle> w imię dobra polskich graczy </muzyka w tle> apeluję do Ciebie - przenieś się też na Ramuh. Tu jest najwięcej amerykanów i dużo ludzi.

Jakby co to oczywiście jakieś WP skombinuje.

**

Posty: 273
Dołączył(a): 17.11.2003
Offline
PostNapisane: 24 lis 2003, 16:10 
Cytuj  
No tak wiedzialame, ze tak bedzie. Jak juz nie jestem sam to oczywiscie pierwsze co najdrozsi rodacy mi robia to noz w plecy ....
No dobra, niech bedzie moja strata. Zaczne od zera, moja fortuna w gilsach, ech moje niwprzepspane noca levelki ....
Dawaj WorldPassa to dzisiaj sie zabijam. Ech co za los ..... :sad:
Ale wiecej sie nie przenosze.

**

Posty: 333
Dołączył(a): 12.03.2003
Offline
PostNapisane: 24 lis 2003, 16:38 
Cytuj  
Tak na szybko, to spróbuj tego: 4363508596 i napisz od razu, czy zadziałał - jak nie, to skombinuje nowego.

**

Posty: 310
Dołączył(a): 27.06.2003
Offline
PostNapisane: 24 lis 2003, 16:51 
Cytuj  
Nie chciałbym podpaść tym postem Alex-owi :wink: ale nie jestem pewien czy ktokolwiek powinien się w tym momencie między serwerami przenosić... Ja w każdym razie na Twoim miejscu, Olek, bym się wstrzymał.

Myślę że Alex ma dobry pomysł - spróbować skoordynować wysiłki rodaków grupowo, tyle że z moich doświadczeń (i tego co poczytuję tu na forach różnych gier) to wynika, że prawie zawsze się to nie udaje. A w każdym razie nie udaje tak w 100% - są na ogół różne grupy ludzi, gracze solo, tacy to co nie chcą się podporządkować bo coś tam itd.

Poczekajcie 1-2 tygodnie - niech Ci wszyscy co się zadeklarowali, że to kupują pojawią się w grze i wtedy zobaczymy... kto tak naprawdę gra, gdzie gra itp
No bo... nie chciałbym znowu podpaść Alexowi :razz: )

to takie moje 3 grosze, ale śmiało można zlekceważyć :razz:

**

Posty: 333
Dołączył(a): 12.03.2003
Offline
PostNapisane: 24 lis 2003, 16:57 
Cytuj  
Cytuj:
A w każdym razie nie udaje tak w 100% - są na ogół różne grupy ludzi, gracze solo, tacy to co nie chcą się podporządkować bo coś tam itd.


A tu nie ma mowy o żadnym podporządkowywaniu się - chodzi tylko, żeby Polaków zebrać na jednym serwerze i w miarę możliwości na takim, na którym amerykanie mają przewagę nad japońcami.

Cytuj:
Poczekajcie 1-2 tygodnie - niech Ci wszyscy co się zadeklarowali, że to kupują pojawią się w grze i wtedy zobaczymy... kto tak naprawdę gra, gdzie gra itp


No właśnie tego się martwię - wszyscy się pokażą, każdy zacznie grać na innym serwerze i dupa... wtedy już tego nie pozbierasz.

Cytuj:
No bo... nie chciałbym znowu podpaść Alexowi :razz: )


No to już oczywiście decyzja Olka. Na swoją obronę moge tylko powiedzieć, że za Ramuhem przemawia nie tylko sprawa polska, ale również ogólna "lepszość" serwera - więcej ludzi i większa procentowa zawartość cukru w cukrze... tfu - amerykanów w populacji.

**

Posty: 273
Dołączył(a): 17.11.2003
Offline
PostNapisane: 24 lis 2003, 17:12 
Cytuj  
Wiem jaki to klopot kiedy wszyscy sa rozproszeni. Nie jestem przekonany ze akurat ten czy tamten serwer jest lepszy. Glosy sa rozne jesi chodzi o ocene serwerow. Alexander jest fajny jestem tez pewien, ze ludzi bedzie przybywac, zwlaszcza kiedy dodatkowo odpala wersje ps2. Pomimo tego wszystkiego jestem za tym zebysmy teraz zdecydowali ktory serwer ma byc polski. Mnie tam wsio rawno. Ramuh moze byc. Bedzie nas i tak garstka i fantastycznie bedzie gdybysmy byli wszyscy razem. Ramuh mi sie generalnie nie podoba specjalnie ale nie bede wybrzydzal. Razem to razem. Wszyscy sie zepniemy jednym kanalem i bedziemy w stalej lacznosci.

**

Posty: 333
Dołączył(a): 12.03.2003
Offline
PostNapisane: 24 lis 2003, 17:20 
Cytuj  
No to super, że się zgadzasz :smile:

Przypominam WP: 4363508596

A jakby nie zadziałał, to jeszcze dzisiaj dam nowy.

Mój handle to: Browar
a postać to: Browar

Jak Ty masz?

**

Posty: 310
Dołączył(a): 27.06.2003
Offline
PostNapisane: 24 lis 2003, 17:55 
Cytuj  
no dobra, to próbujemy Ramuh (to znaczy jak gierka przyjdzie, bo na razie to czekam)

sorry Alex za tę dywersję powyżej :razz:

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 lis 2003, 17:56 
Cytuj  
Olek co do tych Cd-kow i z wawki - masz moze nagrywarke ??? bo jak masz to jak tylko wyslesz mi Cd-ki kupuje key :grin:
Jak bys mial opcje kopiowania i wyslania to dogadamy sie co i jak na priv :grin:

**

Posty: 273
Dołączył(a): 17.11.2003
Offline
PostNapisane: 24 lis 2003, 19:37 
Cytuj  
Scorpio,
po co kopiowac, wysle Tobie oryg. plytki jutro jesli mi podasz adres, a Ty mi odeslesz jak sobie zainstalujesz.

**

Posty: 333
Dołączył(a): 12.03.2003
Offline
PostNapisane: 24 lis 2003, 19:46 
Cytuj  
Znając polską pocztę, to może jednak lepiej skopiować :smile:

Jak tam Olek - miałeś może okazję sprawdzić, czy ten WP działa jeszcze?

**

Posty: 273
Dołączył(a): 17.11.2003
Offline
PostNapisane: 24 lis 2003, 20:08 
Cytuj  
Niestety nie dziala
Ramuh 4363508596

**

Posty: 273
Dołączył(a): 17.11.2003
Offline
PostNapisane: 24 lis 2003, 20:20 
Cytuj  
Robie kopie plytek. Bede mial za godzinke. W takim razie mozesz mi nie odsylac tylko komus kto bedzie chcial. Sprawdzilem ten serwer Ramuh jest chyba trzeci do do oblozenia w ludzi.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 24 lis 2003, 20:21 
Cytuj  
Hej !
Olek gdzie teraz grasz wreszcie ?
Ja powinienem dostać gierkę w środe (znajomy przywozi ze stanów - z 5 sklepó oblookalem i zaden nie mial dogodnych warunkow przesylki :wink: )
Ja chcialem grac na Midgarsormrze bo tam duzo amerykanow ktorych troche znam lub na Ramuhu.

***

Posty: 967
Dołączył(a): 9.05.2003
Offline
PostNapisane: 24 lis 2003, 20:46 
Cytuj  
Hej panowie i panie i reszta dziwnych istot .;] Mam pyt/prosbe jest jakas szansa zeby ktos postawil ftp z cd od FFXI ? Bo sciagnie z emule bedzie trwalo wieki a na dodatkowe 20$ za przesylke mnie po prostu nie stac jak jzu wydam na gre .. Bylbym bardzo zobowiazany za jakakolwiek pomoc ..;]

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Strangerr dnia 2003-11-24 20:47 ]</font>

**
Avatar użytkownika

Posty: 383
Dołączył(a): 9.09.2003
Offline
PostNapisane: 24 lis 2003, 21:08 
Cytuj  
Hejka! Dawno takiego poruszenia tu nie widziałam - oj, Olek narozrabiałeś.. :grin:

Skoro już wszyscy tak owczym pędem to może i ja się zainteresuję (nie ma to jak w stadzie :grin:).

W związku z tym mam pare pytanek:
1) czy FFXI jest grą, w której można spokojnie solować czy też trzeba się zdać na działanie w grupie?
2) czy dostępny jest Dual Wield? jeśli tak to dla jakiej profesji (wolałabym Thief'a)
3) jak duży jest świat? chodzi mi o to czy nonstop sie na kogoś wpada czy też można leźć pół godziny i nikogo nie spotkać.

Acha, na http://www.Stratics.com w dziale FFXI walneli taki tekścik "New Player Walk-through". Cytuję fragment:

Cytuj:
Once your outside look around for a monster, click it twice until you see your Action menu pop up, click check and see how hard it is, don't worry it should be pretty easy, once you've checked it click auto attack and your character should draw its weapon, now all you have to do is push forward and your character will do the rest as long as your close enough.


Czy tak jest rzeczywiście, że walka ogranicza się do wydania polecenia ataku a następnie przyglądaniu się młócce z założonymi rękoma? Czy istnieje jakaś taktyka (Special Moves, Combat Abilities etc.)?
Pozdrowionka :wink:


_________________
Souvent femme varie, bien fol est qui s'y fie...

**
Avatar użytkownika

Posty: 383
Dołączył(a): 9.09.2003
Offline
PostNapisane: 24 lis 2003, 21:37 
Cytuj  
Udało mi się już znaleźć odpowiedź na drugie pytanie. Tylko profesja Ninja może używać Dual Wield od poziomu 10+ więc jeśli ktoś chce mieć tę zdolność trzeba wybrać Ninja jako subclass (wymagany poziom 30+ i quest Ninja Flag).

**

Posty: 333
Dołączył(a): 12.03.2003
Offline
PostNapisane: 24 lis 2003, 22:13 
Cytuj  
Cytuj:
1) czy FFXI jest grą, w której można spokojnie solować czy też trzeba się zdać na działanie w grupie?


Można solować, można questy robić itd.. samo levelowanie solo może być nieco wolniejsze (no ale w której grze nie jest).

Cytuj:
3) jak duży jest świat? chodzi mi o to czy nonstop sie na kogoś wpada czy też można leźć pół godziny i nikogo nie spotkać.


Ponoć jest bardzo duży. Jak bardzo to nie wiem - za niski level jeszcze mam.

Cytuj:
Czy tak jest rzeczywiście, że walka ogranicza się do wydania polecenia ataku a następnie przyglądaniu się młócce z założonymi rękoma? Czy istnieje jakaś taktyka (Special Moves, Combat Abilities etc.)?


Są różne weapon skills, job abilities itd.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 125 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.