mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 sty 2004, 18:12 
Cytuj  
Witam,
Mam za zadanie napisac recke FFXI na 4 strony, niestety jeszcze nie zdazylem nawet pograc. Pare dni na pewno spedze w grze, ale to za malo, zeby znalezc chociazby polowe plusow i minusow gry. Dlatego zwracam sie do was o pomoc - wypisanie krotko zalet i wad (oceny moga byc subiektywne). Chce znac opinie Polakow, gdyz do nich mam zamiar skierowac tekst :smile:.

Gdybyscie jeszcze mogli sciagnac jakies ciekawe (z bardziej zaawansowanego stadium gry) obrazki to byloby idealnie. Nie chodzi o to, zeby mnie wyreczac, tylko chcialbym pokzac uroki FFXI. W efekcie moze bedziecie mieli wiecej graczy z Polski.

W zamian moge zaoferowac jedynie podziekowania, byc moze na lamach pisma. Od razu uprzedze pytania jakiego - Click!.

Przyklad:

Plusy:
> nie ma pvp, dzieki czemu mozna sie calkowicie wyluzowac podczas grania

Minusy:
> nie ma pvp, przez co gra calkowicie traci urok - zabijanie potworow sie szybko nudzi

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 sty 2004, 18:16 
Cytuj  
Bylbym zapomnial. Moj email: coval##resetnet.pl, Icq: 9374946.
Z gory dzieki.

EDIT: Laze po necie i staram sie zamaskowac moj adres mailowy :smile:

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Coval dnia 2004-01-30 15:51 ]</font>

**

Posty: 333
Dołączył(a): 12.03.2003
Offline
PostNapisane: 15 sty 2004, 18:48 
Cytuj  
Cytuj:
Mam za zadanie napisac recke FFXI na 4 strony, niestety jeszcze nie zdazylem nawet pograc.


Może ja czepliwy jestem, ale może w takiej sytuacji to "recke" pownien napisać ktoś inny?


_________________
Browar

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 sty 2004, 20:11 
Cytuj  
Czepliwy mozesz byc, chociaz to nie na temat. Recki nikt inny nie napisze, bo w redakcji nikt (poza mna) nie ma za nia kontaktu. Jesli myslisz, ze nad kazdym tytulem ktos spedza pare tygodni, to jestes w bledzie.

Standardowy czas na napisanie recenzji to tydzien, a czesto mniej.

**

Posty: 333
Dołączył(a): 12.03.2003
Offline
PostNapisane: 15 sty 2004, 20:25 
Cytuj  
W przypadku normalnej gry to rozumiem. Ale w przypadku mmorpga to w cywilizowanym swiecie pisze sie po tygodniu opis, a prawdziwa recenzje przynajmniej po miesiacu.


_________________
Browar

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 15 sty 2004, 21:09 
Cytuj  
na 4 strony to kilak dni ciut malo... moze sie wstrzymac do nastepnego miesiaca ?
wszak w Europie i tak premiery nie bylo :smile:


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 sty 2004, 22:22 
Cytuj  
Ale to nie podlega sprawie dyskusji, takze nie ma sensu bic piany. Najlepiej jakby mmorpgi nie mialy bugow, w rzadzie nie bylo korupcji i nasze zarobki byly 2 razy wieksze.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 16 sty 2004, 07:05 
Cytuj  
Te "dwa" minusy znikną szybko i to w taki sposób, że dalej będzie się można zrelaksować podczas gry, a jak się będzie chciało to się i powalczy nawzajem. Mój minus:
Beznadziejny transalator JP -_-

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 16 sty 2004, 07:54 
Cytuj  
Mój minus:
- zakręcone sterowanie, proces instalacji itd. - nigdy nie miałem konsoli - może to dlatego.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 16 sty 2004, 09:36 
Cytuj  
+ fajowy translator
- zapchany log window - przydalo by sie go podzielic na kilka okienek lub najlpeiej zakladek
- high levelowcy kampujacy noob bossy...


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 16 sty 2004, 09:47 
Cytuj  
Coval >> jak chcesz napisać słabą recenzję to poczytaj poprostu to forum, szczególnie w starszych wątkach znajdziesz ogólne opinie na temat gry. Jak chcesz, aby recenzja była dobra to najpierw trochę pograj (wystarczy intensywny tydzień), "wejdź" do naszego "LinkShella , a potem pytaj nas o ocenę poszczególnych elementów gry. Z twojego postu wnioskuję, że masz taki zamiar, tylko jakby zaczynasz od złej strony :smile:
Ja wiem, że normą jest opisywanie filmów, których się nie widziało, książek których się nie czytało i gier w które się nie grało, ale mi to przypomina normę typu "radio samochodowe najlepiej kupić od złodzieja" (bez obrazy).
Jeśli chodzi o + i -:
Gra ma rozliczne plusy, jest naprawdę dobrze przemyślana i dopracowana. Minusy dostrzegam dwa: pierwszy to to, że duża część questów sprowadza się do kupienia potrzebnego przedmiotu na AH (moim zdaniem powinne to być nodropy), drugi to brak PVP, ale jest on usprawiedliwiony fabułą: tu nie ma klasyczego konfliktu stron tak jak w AO czy DAOC, państwa raczej rywalizują o prymat ekonomiczny, o to które jest silniejsze i bogatsze. Otwarte pvp mogło by wywrócić grę do góry nogami, co mogłoby być ciekawe dla starych graczy :smile:, ale moim zdaniem wpłynęło by na FF XI negatywnie. Nie wiem, czy wprowadzenie pvp w tym roku to tylko plotka (żadnej oficjalnej informacji nie widziałem), ale mam nadzieję, że jesli nie to polegać ono będzie na czymś w stylu areny (takiej jak w Tir z AO).

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 16 sty 2004, 09:52 
Cytuj  
Mark24 >> szybko kup pada, a znikną twoje problemy ze sterowaniem :smile: To koszt ok. 50 zł, a dobrze skonfigurowany pad z dużą ilością przycisków sprawia, że gra się łatwo i przyjemnie.
Rejestracja jest rzeczywiście pokręcona, ale jak się zacznie grać to się szybko o niej zapomina :smile:

****

Posty: 1842
Dołączył(a): 26.11.2003
Offline
PostNapisane: 16 sty 2004, 10:03 
Cytuj  
plusów mnustwo - nie chce mi sie pisać :wink:

minusy:
- beznadziejny sposób rejestracji zakładania konta, płatności; strasznie skomplikowany.
- niemożmość przełącznienia się z gry alt tabem i sprawdzenia czegoś w windowsach (internet, poczta, cokolwiek) - ewentualna próba to crash programu.
- brak możliwości cuztomizowania obłożenia klawiatury - tak jak jest tak musisz jej uzywać czy Ci wygodnie czy nie, co prawda mozesz napisać makra ale nie możesz ich swobodnie przypisywać do wybranych klawiszy.
- źle rozwiązane sterowanie myszą - moim zdaniem powinno być takie jak w np w Quake czy Morrowind lub inne podejście - też świetne - Ragnarok. W konsekwencji większość graczy nie używa myszy do kontrolowania gry, a fani PS dokupują sobie pada.

A jakbyś zamieścił w artykule krótkie info o tym, że Polska się "zjednoczyła" i gra na jednym serwerze Ramuh z linkiem do tego forum i do oficjalnej strony naszego linkszela http://crazychocobos.webpark.pl/ to wzbogaciło by to test a i pewnie więcej graczy by przyszło grać :wink:))

pozdr Zet

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 sty 2004, 10:11 
Cytuj  
Dzieki, za to co napisaliscie. Bez obaw - gra juz na mnie czeka, pada mam od lat, joya tez, chociaz nie uzywam.

A jak sobie mozna radzic w grze z nieprzyjemnymi kolesiami? Jak ktos napisze, ze Twoja mama to... ? Petycje sie pisze? Sa GMi? Logi?

Wogole nie slyszalem o housingu, w planach?

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 16 sty 2004, 10:25 
Cytuj  
hehe z takim chamstwem si enei spotkalem poza wyzutami warriora ktory nie umial trzymac agrro jak powinien i po kilku uwagach sie obrazil :smile: ciekawe wlasnie... kogos obrzucali ?

hausing jest tylko nietypowy...
kazdy ma od razu swoj pokoik z prywatnym mgglem w swoim krolestwie lub moze wynajac pokuj bedac w gosciach ale o tym przekonasz sie juz pierwszego dnia :smile:


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 16 sty 2004, 10:54 
Cytuj  
A jak sobie mozna radzic w grze z nieprzyjemnymi kolesiami? Jak ktos napisze, ze Twoja mama to... ? Petycje sie pisze? Sa GMi? Logi?

>> Osobiście żadnych nieprzyjemnych kolesi nie spotkałem, raz tylko jakieś party w miarę kulturalnie poprosiło mnie, żebym im "nie podbierał" pugili na plaży. Może to brak pvp tak łagodzi obyczaje? :smile:
Jeśli jednak by się zdarzyło coś hamskiego to pozostaje pewnie petycja.

Wogole nie slyszalem o housingu, w planach?

>> Housingu jako takiego nie ma. Jest tylko Moghouse, gdzie można wstawić meble, hodować rośliny, ale zasadniczo służy on do przechowywania sprzętu, który nie mieści się w plecaku i do zmiany profesji.
Niestety żadnych budowli, nawet najprostszych, nie można nigdzie wznosić ani kupować. Może kiedyś...

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 16 sty 2004, 10:57 
Cytuj  
Pada nie kupię bo nie umiem grać na padzie. Zresztą już sobie jakoś skonfigurowałem makra i myślę, że szybciej będzie mi je uruchomić z klawiatury niż przełączać coś tam padem.
Tylko japońce mogli się bardziej postarać i sterowanie w wersji na PC-ta trochę zmienić, lub chociaż zrobić taką błahostkę jak konfigurowalne wszystkie klawisze w grze - wtedy każdy by sobie ustawił jak mu wygodnie.

Pomysł prosty sprawdzony, ale do japan chyba jeszcze nie dotarł.

Aha i jakby wywalili ten playonline czy coś tam - kurfaaa ile to sie trzeba naklikać by uruchomić FFXI. A do tego moim zadniem całkowicie zbędne i bezwartościowe.

Logowanie: OK, accept, accept, games, FFXI, accept, char, accept, accept - pomiędzy wszystkim loading i waiting :wink:

**

Posty: 310
Dołączył(a): 27.06.2003
Offline
PostNapisane: 16 sty 2004, 11:12 
Cytuj  
Cytuj:
2004-01-16 10:57, Mark24 napisał:
kurfaaa ile to sie trzeba naklikać by uruchomić FFXI


jak startuję FF to jeszcze pół biedy te wszystkie logowania, selekcje itp - ale jak o drugiej w nocy pół-żywy loguję out, to wyjątkowo mnie irytuje, że znowu się muszę naklikać żeby to wszystko powyłączać... exit FF, exit z games, exit z viewer, exit zplayonline, cyrk po prostu lol

przy okazji: po wyjściu z gry wyłączacie ten cały playonline "standardowo", czy po prostu close albo kill process ?

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 16 sty 2004, 11:23 
Cytuj  
Mark24 >> Tu nie ma się czego uczyć. Też przed FF XI z padem miałem mało wspólnego. W moich ulubionych pecetowych grach się nie przydawał, a konsoli nie mam.
Bez pada będziesz zawsze o parę sec wolniejszy od innych. Mając pada możesz w jednej chwili biec, odpalić 3 macra pod rząd, do tego sprawdzając kto jest właśnie dostępny na LS i popijając piwo :smile: Do zrobienia tego samego na klawiaturze w podobnym czasie trzeba by mieć trzy ręce i palce z gumy :smile:

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 16 sty 2004, 11:30 
Cytuj  
Bruttalus >> moim zdaniem tylko z gry trzeba się wylogować normalnie i odczekać te 30 sec (ale to standard chyba we wszystkich mmorpgach). resztę możesz brutalnie zamknąć jednym kliknięciem. Straszą wprawdzie utratą danych, ale jak nie korzystasz z playonline, nie wysyłasz maili, nie czatujesz z Japończykami to jakie dane możesz stracić? Twoja postać w grze już została zapisana.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.