mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Posty: 1015
Dołączył(a): 30.09.2004
Offline
PostNapisane: 4 paź 2004, 21:54 
 
Dostałem takiego maila od Ultimy :
Cytuj:
Jeśli otrzymaliście Państwo tego maila, znaczy to, że macie aktywne zamówienie na grę FINAL FANTASY XI (PC)

Chcielibyśmy poinformować Państwa że otrzymaliśmy informację od dystrybutora, firmy Cenega, iż gra FINAL FANTASY XI będzie sprowadzana do Polski tylko na specjalne zamówienia i w związku z tym jej cena będzie wyższa od tej, która podana była przy naszym zamówieniu przedpremierowym (a o której wielokrotnie zapewniał nas dystrybutor).
Chcąc zminimalizować Państwa rozczarowanie postanowiliśmy całkowicie zrezygnować z naszej marży i zaproponować Państwu ten tytuł w najniższej, możliwej cenie - 175zł.
Chcielibysmy jednocześnie zaznaczyć, że staramy się, by podawane przez nas informacje były w 100% pewne i dołożymy wszelkich starań, aby taka sytuacja więcej nie miała miejsca.
Gra od dnia dzisiejszego będzie niedostępna i prawdopodobnie nie będzie więcej mozliwości, aby ją zamówić.

Jeżeli chcą Państwo zrezygnować z zamówienia prosimy o kontakt.

Przepraszając za zaistniałe problemy,

pozdrawiam serdecznie,
Adam Wróblewski ULTiMA.PL


Może ktoś wie coś więcej. JA jestem zbulwersowany niby to tylko 50zl więcej, ale ciekawe co ztym niby tańszym abonamentem dla krajów Eurpy Środkowo- Wschodniej. Teraz zastanawiam się nad zakupem.....

****
Avatar użytkownika

Posty: 1901
Dołączył(a): 2.02.2003
Offline
PostNapisane: 4 paź 2004, 22:11 
 
No to lipton.

GG Cenega , znowu polecieli w ch ale już się przyzwyczaiłem

:har:


_________________
you are already dead

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 4 paź 2004, 22:36 
 
big thx cenega <show middle finger> :evil:

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 4 paź 2004, 22:41 
 
W innym temacie wspomnialem ze juz NIE mozna zamawiac FFXI na sklep.cenega.pl, tylko mozna dopisac sie do listy zyczen.

A ja zamowilem i zaplace 109zl + przesylka kurierska. Oczywiscie potwierdzilem telefonicznie cene i zamowienie dzisiaj.

*

Posty: 6913
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 4 paź 2004, 22:42 
 
Dali dupy jak nic :). Dobrze, ze zrezygnowalem odpowiednio wczesniej.


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 4 paź 2004, 22:42 
 
aha w ten deseń , to troche żałuje ze sie tak guzdrałem z preorderkiem
miałbym FFXI za 109 zł z groszami ehh :roll:

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 4 paź 2004, 23:57 
 
polska....

nie wiem co za debil to wymyslil...
straca klientow na ff i zaufanie... ale pewnie maja to w D
domyslam sie ze dystrybucje w danym kraju daje sie jednej firmie na wylacznosc wiec moze sobie w ch robic wszystkich a i tak ma to gdzies bo klienci nie maja wyboru, a ten kto im daje ta wylacznosc zyje zapewno w blogiej siewiadomosci ze w polsce wiekszosc nawet zajmujacych sie tym ludzi ma jakies chore wyobrazenie marketingu...
o co tu kuwa chodzi....

potem sie dziwic ze producenci olewaja polske bo do glowy im nie przyjdzie ze jakis pacan w polsce nie pomysli ze byc moze aby zwiekszyc sprzedaz trzeba wyjsc troche do ludzi... z reklama... z cena... z ulatwieniem dostapu do produktu... ze jesli teraz zainwestuja w ten rozwijajacy sie rynek za kilka lat moze przyniesc niezle zniwa jesli pokaza polakom ze u nas tez mozna kulturalnie i za rozsadne pieniadze sobie pograc... ze mmorpg to fajna rzecz dla wszystkich a nie luxus dla elit... za kilka lat u nas moze byc naprawde dobry rynek na mmorpgi nie mowiac juz o wszelkich gadzetach... ale nieeeeeeeeeee... polak po sowjemu zrobi... nie tylko politykow widac mamy wyjatkowo rozgarnietych...
rozsadna konkurencyjna firma z kapitalem zjadla by cenege na sniadanie..


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 5 paź 2004, 01:13 
 
Ja bym chcial zeby Ubisoft mial swoj oddzial w polsce a nie podpisywal kontrakty "for" Cenega itd. Ogolnie na dzien dzisiejszy jezeli kupujemy bezposrednio od Cenegi placimy firmie ktora to wyprodukowala "Square-enix"---->EU release by Ubisoft---->PL release by Cenega + dla tych ktorzy kupuja np. w Ultimie to jeszcze dodatkowo doplacaja.

Gdyby nie politya firm tj. cdproject czy cenega to dawno daliby sie wykupic przez "europejskiego" dystrybutora i bysmy nie placili multi-marży, albo przynajmniej nie stanowiliby monopolu na polskim rynku odstraszajac zachodnich inwestorow.

PS>tak samo mamy z muzyka np.US zespoly idac do polski przechodza przez az 4-5 dystrybutorow zeby sie w empiku znalesc.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 5 paź 2004, 07:55 
 
Wiedziałem, że tak będzie. :) Tyle żyjecie w Polsce i się ciągle dziwicie. :)

Szkoda, bo była szansa na sporą drugą falę polskich graczy. Niektórzy się strasznie podjarali tą ceną i teraz porezygnują jeśli będzie drożej.

Co do dużych koncernów to się im chyba nie oplaca otwierać oddziałów w takich państwach jak Polska, Ukraina czy Rumunia. Wolą ryzyko wydawania gier w takich państwach zwalić na plecy lokalnych dystrybutorów. Niby duże, sporo mieszkańców, a oryginalnych gier sprzedaje się pewnie tyle co w Luksemburgu. Zresztą koledzy z free mmorpg reprezentują typowe podejście polskiego gracza: "nie mam zamiaru płacić za gry, kasę wydaję na inne rzeczy".

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 5 paź 2004, 08:07 
 
Pieszczoch nie wiem jak dobrze znasz firme CD Projekt ale dzieki niej masz gry tansze wiec takie porownanie troche nie na miejscu :)) Zauwaz ze wszystkie polonizacje sa o wiele tansze anizeli wydawane za granica, nie mowac ze czasem uda ima sie wydac wczesniej gre po polsku anizeli w ogole w Europie, chociazby HoMM4PL. Natomiast inne rzeczy wynikaja, wierz mie, z natury nie ponoszacej wine przez CDP, ale wlasnie konkretnych dystrybutorow jak i tworcow gier. Nie wszystko jest biale i czarne. Problemy z wydawnictwem gier w Polsce sa dosc zlozone i klient wcale nie musi o tym wiedziec. :))

Ja znam firme CDP dosc dobrze, kilka lat wspolpracy, tak tez uwierz mi robia jak tylko moga, ale co z tego jak tak naprawde zalezne jest od dystrybutorow i producentow, ktorzy nieufnie podchodza do naszego krajowego rynku, kazdy chce zarobic a sytuacja w Polsce, musisz przyznac obiektywnie, ze nie jest dobra, wiec nikt nie chce ryzykowac. Takie sa realia, a CDP stara sie jak moze i jeszcze wszyscy na nia najezdzaja. Troche obiektywizmu prosze. :))


_________________
"Why is it people who can't take advice
always insist on giving it ?" - J. B.

**

Posty: 449
Dołączył(a): 6.05.2004
Offline
PostNapisane: 5 paź 2004, 09:46 
 
Popieram Opiekuna.

Od początku czułam że albo się wycofają albo zmienią cenę albo powiedzą że za rok itp...

Ja sie juz Polska nie dziwię :)

*

Posty: 6913
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 5 paź 2004, 13:10 
 
Wiecie, ja rozumiem, jakby nikt tego nie chcial kupowac... Ale jezeli dostali takiego kopa klientow na jeden produkt (ktory w Polsce nigdy nie sprzedawal sie dobrze), to trzeba byc ostro popieprzonym, zeby nie dosc, ze zwiekszac cene to jeszcze nie zamowic nowych egzemplarzy. Nie wiem jakie oni maja tam uklady, ale zupelnie tego nie pojmuje.


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 5 paź 2004, 18:55 
 
Co do duzych koncernow na "Zachodni blok sowietow" (my) to Cenega jest w paru krajach naraz co najlepsze nie daja sie wykupic/przekupic/namowic na 100% wspolprace z wydawnictwami. Dzieki temu mamy opoznienia, ceny, zmeczonego sprzedawce w empiku 8)
Wspominajac cdprojekt mam dokladniej na mysli male zaangazowanie w pelna wspolprace z duzymi koncernami (jak i inne firmy). Co im da jezeli wydaja gry na wlasna reke/wlasnych warunkach, mozna wydawac gry ze wspolpraca duzych przedsiebiorstw pod ich przewodnictwem, inaczej firma daje sie zatrudnic innej firmie.
Wiem ze cdprojekt jest dobra ,a moze nawet najlepsza polska firma od wydawnictwa gier. Lecz jednak jechanie na wlasna reke (CDP) lub pseudo wspolpraca/partneship (cenega) nie daje pelnej satysfakcji klientowi.
Moje zdanie jest takie ze jak ktoras z tych dwoch firm weszlaby w holding z duzym koncernem sprawy mialyby sie calkowicie inaczej.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 5 paź 2004, 21:03 
 
BTW. Tanszy abonament - totalna bzdura.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1015
Dołączył(a): 30.09.2004
Offline
PostNapisane: 5 paź 2004, 21:26 
 
Teraż już wiem, że to jakaś ściema była z tym abonamentem (już niepamietam gdzie o tym czytałem)..
W każdym razie Cenega tak mnie wkurzyła, ze chyba poczekam sobie na WoW ( swoją drogą co nim sądzicie - taki offtopic).
W między czasie pogram w jakis darmowy MMORPG.
I jescze jeden Offtopic, czy w FF XI robi się cos ciekawego oprócz levelowania?

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 5 paź 2004, 21:45 
 
expowanie jest akurat najmniej ciekawe :) chociaz tez frajde potrafi dostarczyc, a poza nim ? a co sie w innych grach robi ? :)


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 6 paź 2004, 01:42 
 
WoW będzie do dupy. :P

****

Posty: 1282
Dołączył(a): 16.07.2003
Offline
PostNapisane: 6 paź 2004, 06:02 
 
Sam jestes do dupy. =(

A Cenega... ja to ich dobrze znam i niczym mnie nie zaskoczyli :/


_________________
Nie ma fajnych mmorpg.
Muzyka relaksacyjna

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 6 paź 2004, 12:14 
 
To nie jest dział dla dzieci. Gra w ludki z plasteliny jest niżej. :)

Tak na poważnie nic do WoW nie mam, nie jest to poprostu gra dla mnie, bardziej dla mojego syna. Pewnie mu kupię jak wyjdzie. FF XI jest dla niego za trudne. :(

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 6 paź 2004, 13:01 
 
Mylisz się Mrynar - WoW ma dokładnie to samo co FFXI + dużo więcej.
Nie widzę absolutnie żadnego aspektu gry w którym WoW w jakikolwiek sposób ustępowałby FFXI.
A co do sposobu rysowania grafiki to jak rozróżniasz tą bardziej dziecinną i mniej dziecinną? Myślisz, ze te pokemony z FFXI są bardziej dorosłe? Czy może jazda na kurze zamiast na wilku robi z nas mężczyzn a nie chłopców? :) A może walka ze bałwankiem obok Windurst jest bardziej dorosła niż walka z lwem na prerii w WoW-ie? Czy też zabijanie crabów, rybek, gąsieniczek itp.? ;)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.