mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2005, 01:09 
Cytuj  
... tak jak napisałem tak robię. W związku z zaistaniałą sytuacją proszę swoje komentarze na wiadomy temat pisać TUTAJ a nie w wątku Opiego.

Panowie Uberzy -> jeżeli kilka osób chce założyć LSa do tylko i wyłącznie wspólnych wypadów to nierozumiem w czym problem. Wy macie swój HNM LS to niech oni też mają coś na wzór tego jeżeli mieć chcą. Jeżeli mają zamiar tam przesiadywać a od łaski i potrzeby wpadac na CC to wtedy dziękujemy ale bye ale jeżeli chcą tam obgadywać na bierząco jakieś ustawki to czemu nie. jeżeli każdy z nich będzie w innym zakątku Vanadiel to wysyłają sobie tella "zmiana perełki, jak jutro robimy" czy coś takiego, ugadają się i wrócą. Jeżeli prowadzona jest na LSie inna dyskusją to rzeczywiście mogą mogą mieć problemy z dogadaniem się.

Twórcy nowej perełki -> niewiem ile was tam jest ale jeżeli chcecie zakładać nowego LSa tylko i wyłącznie na wspólne wypady to mija to nie widzę problemu. Ale też można zrobić party i wyłączyć perełkę CC. Nie sądzę, żeby było was tam więcej niż 6 osób. Jeżeli zakładacie perełkę żeby we wspólnym gronie omówić parę spraw a bierzecie pod uwagę, że możecie robić różne rzeczy to... niewiem. Mam mieszane uczucia ale nie jestem przeciwny. Widzę także, że co niektórzy z was macie problem do Zjawci. Już dwa razy co niektóre osoby wysmarowały ją za jej plecami. Jeżeli którakolwiek z osób, które tworzą tego LSa robi to po to, żeby ją można było spokojnie dalej posmarować (lub jakiegokolwiek innego członka CC) to jest ona najgorszą ciotą jaką spotkałem (trap installed) i dajcie mi uberzy tylko dostęp do opcji kick. Sam delikwenta załatwię.

Zjawcia -> po wysłuchaniu kilku osób stwierdzam co następuje: wyluzuj troszeczkę czasami. LS jest po to, żeby pisać swoje myśli i uczucia. Ale trzeba pamiętać o kulturze (o której co niektórzy zapominają). Jeżeli ktoś chce wyrazić emocje pisząc, że np. starcił coś to niech to wyraża. Takie są założenia istnienia tego LSa (jeżeli się mylę to niech mnie ubezry poprawią). Jeżeli Ci to przeszkadza to poinformuj, że zdejmujesz perełke i jakby coś to /tell. Podobno z w/w powodu najechałaś na kilka osób.

Nowi gracze -> jeżeli macie jakieś pytanie to nie drzyjcie się na ogólnym i nie róbcie zamętu, że nie otrzymaliście odpowiedzi tylko zapytajcie kogoś na tellu. Czasami szybciej tak dostaniecie odpowiedź.

Wszyscy -> na LSie jest już sporo osób i stąd się bierze to, że czasami rozmawia się na 4 tematy naraz. Do tego dochodzą logi walki i inne... Często bierze się to stąd, że sprawę do jednej osoby piszemy na ogólnym. A od czego jest tell? Tak więc moja prośba: jeżeli mamy coś do LSa to na ogólnym, jeżeli do konkretnej osoby to na tellu. Chyba, że na ogólnym życie zamarło to oczywiście można na ogólnym. Ale jak się prowadzi gadkę to nie zaśmiecajmy ogólnego pytaniem do konkretnej osoby bo ta osoba może pytania nie zauważyć. Nie każdy śledzi na bierząco to co się na LSie dzieje.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2005, 01:28 
Cytuj  
nie ma co wogole prowownywac tego do hnm ls'a

argument ze powstalo to tylko po to by pogadac na konkretny temat czy do organizowania sie jest rownie niedorzeczny

czy to bylo zamierzeniem pomyslodawcow czy nie, nowy ls zawsze juz bedzie dzielil ludzi jesli jeszcze tego nie widzicie to kiedys to do was dotrze


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2005, 01:43 
Cytuj  
HNM LS - sluzy do polowan na "duze" moby.

Dynamis LS - sluzy do robienia Dynamis.

Wszystkie inne LSy sluza glownie do pogadania i do pomagania sobie nawzajem.

Ewenement CC polega na tym, ze udalo sie zebrac Polakow na jednym serwerze, w jednej "gildii". Mysle, ze zazdroszcze nam tego i inni gracze z Ramuha (dziwiac sie pewnie ze Polacy to nie jest banda klotliwych, przebieglych debili :) ) i nasi rodacy grajacy w inne mmorpgi.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2291
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2005, 02:31 
Cytuj  
swordsman napisał(a):
nie ma co wogole prowownywac tego do hnm ls'a

Pewnie ze nie, to nie jest hmn ls

swordsman napisał(a):
argument ze powstalo to tylko po to by pogadac na konkretny temat czy do organizowania sie jest rownie niedorzeczny

To moze zdefiniuj mi argumenty 'dorzeczne' bo jak na razie zadnych takowych od Ciebie nie uslyszalem/przeczytalem.

swordsman napisał(a):
czy to bylo zamierzeniem pomyslodawcow czy nie, nowy ls zawsze juz bedzie dzielil ludzi jesli jeszcze tego nie widzicie to kiedys to do was dotrze

Juz dotarlo. Ale to nie nasz wina ze LS zaczla sie dzielic (tak, ZACZAL sie dzielic) tylko tych, ktorzy robia z A4 wielka afere.

mrynar napisał(a):
Ewenement CC polega na tym, ze udalo sie zebrac Polakow na jednym serwerze, w jednej "gildii".

I wlasnie dlatego ze tak wiele osob tam sie zaczelo pojawiac zaczely sie problemy. Ludzi jest wielu, ludzie sa rozni, ludzi nie przepadaja za soba.

A robienie z A4 jakies sily destruktywnej dla tego community jest tylko dolewaniem oliwy do ognia.
Chcecie? Prosze bardzo.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2005, 03:27 
Cytuj  
Vejitta napisał(a):
I wlasnie dlatego ze tak wiele osob tam sie zaczelo pojawiac zaczely sie problemy. Ludzi jest wielu, ludzie sa rozni, ludzi nie przepadaja za soba.


W CC zawsze bylo duzo ludzi i zawsze byly tez osoby delikatnie mowiac mniej lubiane, byl okres ze jeden z czlonkow CC byl na bliscie u polowy pozostalych. :)
Nie wstydzcie sie uzywac swojej blisty, do tego ona sluzy zeby nie slyszec tego kogo sie nie chce slyszec.

****

Posty: 1815
Dołączył(a): 7.01.2005
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2005, 04:35 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Nie wstydzcie sie uzywac swojej blisty, do tego ona sluzy zeby nie slyszec tego kogo sie nie chce slyszec.


Dobrze gada - polac mu!
Ja tam juz sie wypowiedzialem i chce juz oczyscic swoj umysl z tego bo tylko niepotrzebnie sie denerwuje zamist cieszyc sie gra. Nakrzyczalem i mi lzej :P Ide trejdowac zincami dalej XD


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2005, 06:19 
Cytuj  
Vejitta napisał(a):
I wlasnie dlatego ze tak wiele osob tam sie zaczelo pojawiac zaczely sie problemy. Ludzi jest wielu, ludzie sa rozni, ludzi nie przepadaja za soba.

No i typowo polskim obyczajem chcecie rozwalic cos co was przerasta ?
Twozenie jakiegokolwiek odrebnego ls-a dla Polakow - wylacznie polakow w jakichkolwiek celach powoduje podzial w grupie na tych co maja perelke tego nowego i tych co nie maja. Konsekwencje czegos takiego sam sobie dospiewaj.

Vejitta napisał(a):
A robienie z A4 jakies sily destruktywnej dla tego community jest tylko dolewaniem oliwy do ognia.
Chcecie? Prosze bardzo.

Grozisz mi ? :evil: Grozisz ludziom ktorzy budowali wspolnote FF-a zanim raczyles sie tu pojawic ? Ale kiedy pomoc byla ci potrzebana to jest ok, i CC moze byc tak ? Ale juz 5 minut potem CC nie moze byc bo jest be ... :wtf:
A teraz grozisz ze co zrobisz ?
Zbanujesz nas ? Umiescisz na blist ?
Zanim cos zrobisz pomysl, zanim napiszesz pomysl. Tupanie nuszkami nie robi na mnie wrazenia


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2005, 06:37 
Cytuj  
Jedna tylko mała uwaga ogólna :

Wszyscy jesli prosimy o pomoc na ls-e zaciagamy w tym ls-e dług, dług ktory w imie równowagi powinien byc splacony. Splacic go mozna pomagajac innym z ich problemami. Tak buduje się wspólnota, jedni pomagaja innym bo im kiedys ktos pomogl, z poczucia przywoitosci, z poczucia obowiazku. Jesli ludzi nie rozumieja na czym polega evenement Polskiej wspolnoty na Ramuh to wlasnie na tym. NA pomaganiu sobie nawzajem ponad podzialami, na tolerowaniu jeden drugiego ponad roznica pogladow i zdan. To jest istota polskiego ls-a, nie nazwa, nie uberzy ktorzy tam sa, bo z tego co mi wiadomo to nikt nie z nas - veteranow tej gry - nie rosci sobie prawa do rzadzenia ani kierowania innymi. Pomagamy sobie nawzajem, dzielimy sie wiadomosciami na forum i w grze, expujemy razem, razem tez dosc czesto wygrywalismy nasze wspolne walki i przegrywalismy tez. Wspolnote twoża ludzi ktorzy tam sa. Wiecznie milczacy Opiekun do ktorego zawsze mozna isc po pomoc, czarny rycerz Galenros, palladyn Xavery ktory czesto pomaga kosztem swoich spraw, Huckster - magik od WWW, znajdzie kazde info na teamt jaki potrzebuje ktos z ls-a i wielu innych. Wszyscy ktorzy sa ponizej lv 60 - dla mnie jestescie nobami, jeszcze nei stawiliscie czola wyzwaniu jakim jest ta gra, to dobiero bedzie, bez ls-a CC kazdy z nas jest jak bez rodziny, bez wsparcia. Friend list jest, sa na niej ludzie, ale jak duzo mozna sie po nich spodziewac wiedza wszyscy ci ktorzy prosili o pomoc bezsutecznie i dopiero wsparci ls-a dalo im ta pomoc.
Rozpierdolic cos takiego jest bardzo latwo, latwiej niz wam sie wydaje. Nie niszczcie tego co wielu budowalo, juz lepiej odejdzcie w Pokoju do innego ls-a na stale.


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2005, 07:33 
Cytuj  
Vejitta masz z tego co słyszałem 19 lat a gadasz i zachowujesz się jak gówniarz. Właśnie pokazujesz, że nie umiesz rozmawiać z ludźmi. Jak jest z kimś problem to lepiej gdzieś się zaszyć i zjechać tego kogoś we "własnym gronie". Mam inne poglądy na temat waszej perełki niż uberzy ale psujesz je mocno.

W sumie to nie dziwię, się uberom, że tak piszą jak piszą. Zakładali LSa żeby łączyć a nie dzielić. I nie pozwolą by jakaś pierdoła rozwaliła to co już osiągneli.

**

Posty: 483
Dołączył(a): 22.02.2005
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2005, 08:32 
Cytuj  
Lol krzysiek cos Ty sie tego obgadywania uczepil ? Gdyby to mial byc ls w ktorym zjawa bedzie obgadywana, to nazwalibysmy sie ghostbusters ;p Ogolnie chory pomysl, mamy ciekawsze tematy ...

Co poniektorzy mogliby wiecej energii wlozyc w czytanie postow, a nie tylko smaruja ... vejitta bardziej ostrzega, niz straszy .. chcecie dolewac oliwy, to dolewajcie ..

Wedlug niektorych z Was to zapewne wygladalo tak, ze jak ma ktorys z nas problem, to idzie na cc, a potem sobie wraca .. przynajmniej w moim przypadku bylo inaczej .. zlaze z cc kiedy jest beznadziejny klimat albo kiedy sie po prostu nic nie dzieje ... co Wam za roznica, czy jestem bez perelki, czy z inna.


_________________
Obrazek

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2005, 08:54 
Cytuj  
Jak ktos zmienia perle "bo na CC nuda" to moze zamiast oglaszac wszem i wobec ze "nuda" moze bys rzucil jakis temat na ktory chcesz pogadac? To chyba tak duzo nie kosztuje sprobowac?


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

****

Posty: 1763
Dołączył(a): 20.12.2004
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2005, 09:17 
Cytuj  
Powtórzę moją wypowiedź:
- CC to oficjalny polski LS i każdy Polak ma do niego perełkę, by móc z niego korzystać i się "zintegrować".
- Nowy LS, to LS kilku znajomych, którzy akurat są Polakami.
Widać różnicę? Ja wogóle nie widzę w tym żadnego problemu. Gdyby nie było na ten temat dyskusji, wszystko by było na 100% po staremu (tylko czasami na CC było by mniej osób, bo akurat by na innym LSie byli).

A więc apeluję:
- Nie dyskutujmy już na ten temat, nie zwracajmy na niego uwagi.
- Niech ktoś da Pilkowi te perełkę :wink:

EDIT: Dzienx Xav za zrozumienie.


_________________
Comodo, Hjumen, BRD 75, PLD 52, BLU 43, WHM 37, WAR 33, DRK 32, DRG 25, NIN 20, SAM 20, BLM 19, MNK 14, BST 12
Obrazek


Ostatnio edytowano 8 kwi 2005, 09:35 przez Comodo, łącznie edytowano 1 raz
******

Posty: 4799
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2005, 09:27 
Cytuj  
Pilek jasno sie okreslil wyrzucajac perelke CC


_________________
Final Fantasy XI : Zjawcia [Ramuh] RETIRED
Final Fantasy XIV: Chrysalis Skyserpent [Moogle]

****

Posty: 1763
Dołączył(a): 20.12.2004
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2005, 09:34 
Cytuj  
Duszek napisał(a):
Pilek jasno sie okreslil wyrzucajac perelke CC
Nie, nie określił się. Nie zwalaj na Pilka. Najechał go uber, to chłopak zrobił jak mu kazał. Zja, troszkę zrozumienia. :wink:

Okej, ja już się nie wypowiadam. Znacie moje zdanie. Zreszą, włączcie TV. Akurat teraz 200 przywódców z całego świata przybyło na pogrzeb wybitnego człowieka. Wczoraj szedłem w białym marszu z milionem innych osób. Ten tydzień, to tydzień {Wielkie Pojednanie}'a. Czy naprawdę tak ciężko jest nie denerwować się na innych? Nie bądzcie jak Wałęsa - bufon i mały człowieczek, który jadąc na pogrzeb człowieka, który pojednał by się z największym wrogiem stwierdził, że z Kwaśniewskim do samolotu nie wsiądzie.

Ehh, jakie ja argumenty wysówam... No nic, ja już słowa nie powiem w tym temacie...

:)


_________________
Comodo, Hjumen, BRD 75, PLD 52, BLU 43, WHM 37, WAR 33, DRK 32, DRG 25, NIN 20, SAM 20, BLM 19, MNK 14, BST 12
Obrazek


Ostatnio edytowano 8 kwi 2005, 09:45 przez Comodo, łącznie edytowano 1 raz
*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2005, 09:39 
Cytuj  
Zjawcia - wybacz - ale to chyba już decyzja Pilka co chce zrobić. Według mnie strasznie dramatyzujecie. Każdy ma wolną wolę - jak chce może sobie założyć nawet LS rolników.

Nie róbcie z CC jakiejś sekty, z której jak się raz wyjdzie to jest się wyklętym....

Wszelkie sprawy personalne załatwiajcie między sobą - a nie róbcie z tego scen na LSie - bo nikogo to nie obchodzi.

Fajnie byłoby być razem - ale jak ktoś ma inne zdanie, to jest jego własna wola i nikt nie może narzucać swojej. W każdym razie - gdyby ktoś potrzebował perełkę CC - może się do mnie zgłosić. :)


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2005, 11:48 
Cytuj  
drakar napisał(a):
Lol krzysiek cos Ty sie tego obgadywania uczepil ? Gdyby to mial byc ls w ktorym zjawa bedzie obgadywana, to nazwalibysmy sie ghostbusters ;p Ogolnie chory pomysl, mamy ciekawsze tematy ...


Napisałem "jeżeli". Pilek gdyby nie było tak jak napisałem to byś nawet o tym nie wspomniał. Ale chodzi Ci to po głowie. Poza tym nie było Cie wczoraj więc nie gadaj bzdur. Wczoraj głównym motywem założenia A4 były zgrzyty do Zjawci. Temu tematowi poświęciliście najwięcej czasu.

Kwestia nudy na LSie. Jest taka zasada: jeżeli niemasz nic mądrego do powiedzenia to lepiej nic nie mów. Tak więc jeżeli macie zamiar pisać pierdoły na ogólnym bo nikt inny nic nie pisze to lepiej już zróbcie tą drugą perełkę. Bo to tak jak z liczbą postów na forum - niektórzy piszą bo mają coś mądrego do przekazania a inni piszą pierdoły dla postów. Wkurzają się co niektórzy, że czasami niemożna się dogadać bo jest kilka rozmów naraz prowadzonych. A często jest tak, że jest rozmowa i nagle ktoś ze spamem wyskakuje. A są to te same osoby co narzekają na problemy z komunikacją na LSie.

Panowie założyciele CC LSa - określcie krótko kilka reguł i będzie po kłopocie. Ale zróbcie to razem bo jak narazie to Wy też macie różne zdania na ten temat. Pokażcie jak to powinno sie rozwiązywać.

**

Posty: 483
Dołączył(a): 22.02.2005
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2005, 12:01 
Cytuj  
Zaraz zaraz .. krzysiek rozmowa z Toba to jak grochem o sciane.

Ja wiem jakie byly zalozenia bo to JA go zakladalem... moze przejrzyj jeszcze raz moje posty, bo tam juz bylo wszystko napisane na ten temat.


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2005, 12:03 
Cytuj  
Poproszę listę ludzi zrzeszonych w tym "spacjalnym" Polskim ls-e.
Narazie przyznała się Kalcia i kto jeszcze ?
Nie chciał bym wzucac na blist niewlasciwych ludzi.


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2005, 12:16 
Cytuj  
Sto - teraz ty się zachowujesz jak burak. To ich sprawa - jak chcą niech będą nawet w chińskim LSie gilsellerów! :)

Mini zasady co do CC napisał juz Xavery w innym wątku:

Xavery napisał(a):
Moje zdanie bardzo krotko:
- Osobny LS - marny pomysl
- Opierdzielanie ludzi ze o cos pytaja na LS - mega obciach. Na forum zreszta tez... co wy wszyscy z tym "Zobacz inne topiki, blah, blah... " Wiecej energii wkladacie czasem w opierdzielanie ludzi niz zajela by wam odpowiedz lub wskazanie miejsca gdzie ta odpowiedz sie znajduje.
- Przeklinanie bez powodu - passe (co innego jak sie straci 4k expa w 3 minuty jak ja przed chwila kurna).
- Gadanie o pierdolach na LS - Mega fajne


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

****

Posty: 1872
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2005, 12:20 
Cytuj  
ale dzieci wszyscy jestescie...
czemu Comodo skumal a wy nie mozecie? :/
przyczepiliscie sie do nas i sami sobie psujecie tym gre, a nam jeszcze bardziej...

jest mi super przykro, ze w ten sposob do tego podchodzicie...

brak zrozumienia ze strony 'rodzicow' ze sie tak wyraze :/

rozumiem Stok, ze i rowniez nasz static sie z tego wszystkiego ma rozleciec...?


_________________
Kalcia (Mithra) - Ramuh [retired]
Kalcia Kitsunetsuki (Miqo'te) - Sargatanas

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.