mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość

Posty: 11
Dołączył(a): 2.10.2006
Offline
PostNapisane: 2 paź 2006, 23:09 
Cytuj  
Mam pytanko. Jak wypada FF na tle L2? Gram obecnie juz dlugi czas w L2 gra mi sie bardzo podoba ale powoli meczy mnie ciagle expienie dzien w dzien to samo non stop. Czy w FF bede lepiej sie bawil?

**
Avatar użytkownika

Posty: 312
Dołączył(a): 3.08.2005
Offline
PostNapisane: 2 paź 2006, 23:11 
Cytuj  
LOL no comment odemnie ;)


_________________
Palis | Black Mage 75 | Ranger 75 | Red Mage 75 | FF XI - emerytura
Palis Duo ... w budowie :)

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 2 paź 2006, 23:16 
Cytuj  
Co to lineage?


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey


Posty: 11
Dołączył(a): 2.10.2006
Offline
PostNapisane: 3 paź 2006, 00:48 
Cytuj  
hehehe ale jesteście rozmowni xD

****

Posty: 1115
Dołączył(a): 27.07.2005
Offline
PostNapisane: 3 paź 2006, 06:18 
Cytuj  
Nikt z nas nie moze przewidzieć, czy będziesz sie lepiej bawił. Tutaj też expujesz, czasem mobki wygladają identycznie, tylko inaczej się nazywają i w wiekszym stopniu czy mniejszym mogą skopać Ci zadek. Z tymi wszystkimi questami, misjami etc. napewno się człowiek nie znudzi (lub wręcz odwrotnie). Nie dziw się, jezeli dostaniesz mało konkretnych odpowiedzi... no bo jak można odpowiedzieć na takie pytanie...


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 3 paź 2006, 08:14 
Cytuj  
Podstawowa wada FF XI (dla niektorych): brak open PvP

Podstawowa zaleta FF XI: exp/grind to jakies 5-10% czasu gry

(L2 wydaje mi sie ciekawy, szczegolnie PvP, ale przeraza mnie wszechobecnosc botow i wszelkiego rodzaju ulatwiaczy)


Ostatnio edytowano 3 paź 2006, 08:18 przez mrynar, łącznie edytowano 2 razy
******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 3 paź 2006, 08:17 
Cytuj  
Eh zróbcie wątek FFXI vs reszta świata.

Co jest lepsze? Bułka czy chleb? Jedni wolą to a inni tamto. Niespróbujesz - nie dowiesz się.

****

Posty: 1034
Dołączył(a): 20.09.2004
Offline
PostNapisane: 3 paź 2006, 11:11 
Cytuj  
Gralem w Lineage 2 wiec latwo mi porownac obie gry.
Wymagania L2 sa KOSMICZNE, zeby grac jako tako trzeba miec naprawde mocny sprzet - to jest jej duzy minus. Gra wyglada ladnie ale BARDZO SZYBKO sie nudzi >.< Tak jak mowisz ciagle exp exp i niewiele wiecej poza tym.
Final Fantasy to naprawde niezla gra MMORPG. BARDZO TRUDNA i wymagajaca z poczatku, poniej zreszta tez - ale o to chyba chodzi aby sie nie nudzic tylko "pracowac" nad rozwojem swojej postaci. Niestety albo i stety to nie World of Warcraft - Final to gra bardziej konsolowa niz PC-towa nie uswiadczysz tutaj mnogosci najrozniejszych menu - optymalizacja poszla w kierunku posiadaczy PS2 i ich joypadow i rzeczywiscie w Fajnala gra sie rewelacyjnie na joypadzie (ja nawet polecam takie rozwiazanie) - czego nie uswiadczysz w zadnym innym MMORPG.
Z wlasnego doswiadczenia w Lineage 2 moge grac 1 miesiac i juz normalnie nie moge, wysiadam jaka NUDA... W Fajnala gram juz latami :P wsciekam sie czasem jak byk - ale kurde dalej gram!! :D
Pozdrawiam, Neyah ^^


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 3 paź 2006, 12:52 
Cytuj  
Też grałem w obie w/w gry... tzn w FFXI gram z większymi i mniejszymi przerwami gdzieś od kwietnia, a w L2 próbowałem grać ale wytrzymałem może dwa tygodnie, bo gra jest po prostu nudna. Może gdyby był to mój pierwszy mmog byłbym zachwycony, jednak bardzo szybko mi sie poprostu znudził, a grałem na oficjalnym serwie, podejrzewam,że gdybym grał na shardzie to bym wytrzymał góra dwa-trzydni. Grałem wtedy jednak w SWG i EQ2, którym nawet dzisiaj L2 pod względem złożoności rozgrywki nie dorasta do pięt, a porównywanie wtedy SWG(preNGE) z L2 pod tym względem było nierealne i może właśnie dlatego się momentalnie L2 znudziłem. Co do samej gry to grafa w L2 jest świetna, w szczególności design ras i do dzisiaj tak uważam, zaletą jest też PvP (choć dużo mu do ideału brakuje), fajne też oblężenia są (choć to demostrował mi kumpel - sam niebrałem udziału). Samo L2 przypomina mi RFO pod względem contentu, choć są oczywiste różnice. Co do FFXI, to jest to wybitnie trudna gra (szczególnie na początku), ale dzięki temu daje bardzo dużo satysfakcji. Minusem, jak i zaletą, jest to, że bardzo mało zrobisz w niej solo. Questy są ciekawe, warstwa fabularna też robi dobre wrażenie. Osobiście niepróbowałem endgameowych rozrywek, ale w miarę ciekawie się zapowiadają. Gra ma też duuużo minusów, ale to moja subiektywna opinia i nie będe jej tu wyrażał, bo niektórzy mają tak zjechane na jej punkcie, że potraktują to jako jawną obrazę i zacznie się jak to tutaj w zwyczaju jest - flame ;) Ja gram i gra mi się fajnie, uważam, że to dobry tytuł i jest lepszy od L2, jednak jak pojawi się coś lepszego to po prostu spróbuję nowego tytułu...


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]


Posty: 36
Dołączył(a): 31.08.2006
Offline
PostNapisane: 3 paź 2006, 18:00 
Cytuj  
Grałem w L2 przez pół roku ponad i również podszedłem do FFXI z dystansem, szczególnie, że nie mogłem znaleźć sharda...

Ale powiem tylko tyle:

FFXI zmiata L2 zanim jeszcze na dobrze się człowiek rozkręci. A potem jest jeszcze lepiej. Jak mi to powiedział kolega - przebrnij przez 10 level, potem będzie coraz lepiej. Miał rację.

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 3 paź 2006, 18:29 
Cytuj  
FFXi niestety ale jest coraz bardziej trudniejsza z czasem a najtrudniejsza na końcu czyli początku czyli w endgame, pierwsze 75 leveli to mechaniczny banał gdzie za pomyłki i błędy nie bierze się praktycznie żadnej odpowiedzialności bo wszystko robi się wtedy w imię różniepojmowanego funu
nie grałem nigdy w L2 (poza 5 minutami po zainstalowaniu) i chciałbym się zapytać kogoś czy w L2 w eventach od 1 osoby i jej błędu zależy powodzenie lub niepowodzenie całej czasami długotrawłej zabawy ?


_________________
Obrazek

*

Posty: 91
Dołączył(a): 21.08.2006
Offline
PostNapisane: 3 paź 2006, 20:41 
Cytuj  
ja zgadzam sie z krzysikiem co prawda mam 9lv i zaczolem nie dawno, ale wedlug mnie musisz sam sprubawac pierwsze lv sa nudnie nabijane a w party jest znacznie lapjej(ciekawjej i masz towarzystwo :) )
podsumowanie:
wszyscy przyblirzyli ci wyglada FFa i co uwarzaja o tych 2 grach ale jak nie sprobujesz to nie bedziesz wiedzial co jest lepsze dl ciebie przyznam ze sam zastanawialem sie nad FF11 6 miechow(a jestem fanem gier squaresoftu teraz squarenix chc nie wszystkie) az zaryzykowalem i nie zaluje tego to jest moje zdanie

pozdro :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 3 paź 2006, 21:21 
Cytuj  
L2 mozna ocenic w pelni dopiero kiedy sie dobrnie do dobrej guild wgryzie w cala skomplikowana ekonomie (a L2 ma wbrew pozorom najlepsza ekonomie jaka tylko powstala w binarnym swiecie gier) i zacznie sie bawic w castle siege .

pvp jest z elementem partial loot czyli znacznie ciekawsze niz np w wow


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.