mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 149
Dołączył(a): 20.03.2005
Offline
PostNapisane: 8 mar 2006, 17:56 
Cytuj  
Z początku chciałem sie przywitać, ponieważ jestem tutaj całkowicie nowy, i z silnym założeniem gry w FF XI :). Wiec witam serdecznie. Mam zamiar zaczać gre, głownie z powodu samej tematyki i tutejszego community. Razem z zaczęciem idą małe pytanie, więc jedno po drugim.

1. Czy gra z tej aukcji jest odpowiednia i posiada wszystkie aktualne dodatki zebym mogl zaczac grac ?

http://www.allegro.pl/item89236788_fina ... ction.html

2. Jako że raczej nie mam jakiegoś upragnionego stylu gry ( co sie oczywiscie moze zmienic :) ) , moze trzeba jakiejs konkretnej klasy ? z checia sie tego podejme.

3. Jeżeli dobrze wyczytałem to moge placic za FF XI karta z mBanku a sciagana ilosc pieniedzy to 15$. Tu sie rodzi pytanko, czy jest to tylko i wylacznie 15$ czy podobnie jak w swg pobierane jest jeczcze pare $ za, nie wiem dokladnie za co ale napewno cos takiego mialo miejsce


Pozdrawiam

i z góry dzieki za odpowiedzi.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 779
Dołączył(a): 21.11.2004
Offline
PostNapisane: 8 mar 2006, 18:13 
Cytuj  
1: tak (niedlugo wychodzi nowy dodatek, ale tu masz wszystko co wyszlo do tej pory)
2: ja nie wiem ;]
3: tylko 15

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 mar 2006, 18:15 
Cytuj  
Tylko że ponieważ gra jest niemiecka moze sie okazac ze interfejs jest po niemiecku ...


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

**
Avatar użytkownika

Posty: 312
Dołączył(a): 3.08.2005
Offline
PostNapisane: 8 mar 2006, 18:17 
Cytuj  
Witam :)
Gra ktora kupiles ma wszystkie jak dotad dostepne dodatki wiec bez problemu mozesz grac! :)
Co do stylu gry to sam zadecydujesz po pewnym czasie ktory job Ci odpowiada.Rase wybierasz na poczatku jak i caly image postaci.(Nie mozna zmienic pozniej rasy).
Ja akurat place karta Inteligo i nie mam zadnych problemow z platnosciami.Na poczatku musisz miec przynajmniej 1 zl na koncie aby moc zaczac.Miesiac darmowy,a pozniej 12$ z groszami.Za kazda kolejna stworzona postac placisz 1$ wiecej do miesiecznego rozliczenia.


_________________
Palis | Black Mage 75 | Ranger 75 | Red Mage 75 | FF XI - emerytura
Palis Duo ... w budowie :)

*

Posty: 149
Dołączył(a): 20.03.2005
Offline
PostNapisane: 8 mar 2006, 18:23 
Cytuj  
Z tego co pisze sprzedawca to tylko i wylacznie pudelko jest po niemiecku, ile w tym prawdy nie wiem, w kazdym razie angielski czy niemiecki dla mnie to bez roznicy :)

Pozdrawiam i dzieki za odpowiedz

Edit.
Nowy dodatek oznacza dodatkowa płatność czy poprostu jest downloadable ?


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 779
Dołączył(a): 21.11.2004
Offline
PostNapisane: 8 mar 2006, 18:55 
Cytuj  
trzeba go bedzie kupic (nie jest to konieczne by moc grac, ale nie bedziesz mial dostepu do nowych miejsc) ale oplata miesieczna nie wzrosnie (chyba:P )

******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 8 mar 2006, 19:01 
Cytuj  
2. przeczytaj ten wątek: viewtopic.php?t=12035 - może pomóc.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 8 mar 2006, 23:29 
Cytuj  
Nie ma niemieckiego interface'u. Instrukcja jest tylko po niemiecku.

Graj BRDem. Jest tanio, latwo o party, wszyscy cie kochaja i w LSie brakuje BRDow.

BLM tez by sie przydal, ale jest duze ryzyko ze po dojsciu do max lvlu zachorujesz na chorobe ktora kaze ci skasowac konto.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 9 mar 2006, 00:56 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
BLM tez by sie przydal, ale jest duze ryzyko ze po dojsciu do max lvlu zachorujesz na chorobe ktora kaze ci skasowac konto.


hahaha !!!

Gdzie ten optymizm ? ;-)


_________________
"Why is it people who can't take advice
always insist on giving it ?" - J. B.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 18 mar 2006, 03:07 
Cytuj  
Dobra inne pytanko... Jeśli docelowo chciałbym być Dark Knight'em to jaki jets najlepszy początkowy job ?? Czyżby...warrior ?? Nie wiem czy wytrwam przy tym interfejsie choćby do next miesiąca, ale warto by było nie zrobić błedu na początku :] No i korzystając z okazji....można jakoś skrócić logowanie do gry, czy za każdym razem muszę wpisywać milion razy to samo hasło i słuchać dennej muzyczki :o Swoją drogą to grałem już w niejednego mmoga i pierwszy raz spotykam się z czymś tak psychicznym...wszystko sprowadza się do LOGIN&PASSWORD więc po jakiego grzyba ten cały cyrk :o W sumie to aż strach się czasem o coś zapytać, bo jak mi kumpel powiedział w jaki sposób zrobić screenshota to się prawie utopiłem herbatą...Po wstępnym przestudiowaniu interfejsu FFXI, mam pomału teorię, że grę zrobili kosmici chcąc wciągnąć ludzi w rozgrywkę i odwrócić ich uwagę od inwazji z kosmosu :]


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

****
Avatar użytkownika

Posty: 1996
Dołączył(a): 26.04.2003
Offline
PostNapisane: 18 mar 2006, 03:16 
Cytuj  
Warrior jest jednym z lepszych subów dla DRK - polecam także thiefa. Najlepiej dociągnij do 18 MNK(albo THF ale będzie ciężej) zrób quest na subjoba. Potem do 37 zrób WAR - przynajmniej do 30 żeby móc zrobić quest na advance joby i subnij to co levelowałeś na starcie. A potem leveluj to DRK :)
Co do logowania - nic nie trzeba wpisywać możesz sobie ustawić autlogowanie po włączeniu PlayOnline. Jedyne co musisz potem zrobić to wybrać grę i nacisnąć Play - jeżeli uważasz to za rzecz trudną to chyba sam jesteś kosmitą. Interfejs jest bardzo intuicyjny i wystarczy jakies 7 dni grania aby w miarę sensownie operować wszystkimi menu. Jeżeli grasz na klawiszach jest sporo przydatnych skrótów, jezeli natomiast grasz na padzie to start jest zdecydowanie prostszy ale też moim zdaniem ma to parę swoich wad(to jest już kwestia mojego przyzwyczajenia do klawiatury chociaż pad nie jest mi obcy ;)


_________________
With a solar knife I split the sky
And walk right in between
To search the answers to every "why?"
Where I have seen the unseen.

FFXI Retired

****

Posty: 1818
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 18 mar 2006, 07:59 
Cytuj  
Tak jak mowi ale ja bym najpierw zrobił mnk do 20 nie 18.
wtedy możesz zrobć questa na Chocobo.


_________________
Warframe,
Planetside 2: Vanu
Final Fantasy XIV: Bogusz Skyserpent [Moogle]

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 18 mar 2006, 10:23 
Cytuj  
Inne mmorpg nie obsluguja kilku platform naraz. Byc moze dla nas uzytkowikow komputerow PlayOnline wyaje sie bezuzyteczny, ae tych grajacych na PS2 czy Xboxie niedlugo to jest calkiem przydatny komunikator.

Poza tym PlayOnline w JP oblsuguje wiecej gier niz u nas m.in. EQ2.

******

Posty: 4799
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 18 mar 2006, 10:39 
Cytuj  
Kassei napisał(a):
...Po wstępnym przestudiowaniu interfejsu FFXI, mam pomału teorię, że grę zrobili kosmici chcąc wciągnąć ludzi w rozgrywkę i odwrócić ich uwagę od inwazji z kosmosu :]


:lol: :lol: :lol:
mniej wiecej to samo pomyslalam jak pierwszy raz odpalilam gre ;)


_________________
Final Fantasy XI : Zjawcia [Ramuh] RETIRED
Final Fantasy XIV: Chrysalis Skyserpent [Moogle]

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 18 mar 2006, 11:29 
Cytuj  
Czyli wygląda to tak : MNK20->quest subjob->WAR37->zmieniam job z MNK na DRK... Pozatym co możecie mi powiedzieć o DRK...z tego co zauważyłem to taki anty-palladyn (też melee+spells jak zazwyczaj PAL ale DRK używa black magic)...Jak wygląda gra nim i czy levelowanie tej profesji jest trudne (czas,koszt)...


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

****

Posty: 1818
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 18 mar 2006, 12:01 
Cytuj  
Przede wszystkim po warze zaczynasz grac darkiem z sub warem :)
DRK to DD czyli ten co bije :)


_________________
Warframe,
Planetside 2: Vanu
Final Fantasy XIV: Bogusz Skyserpent [Moogle]

**

Posty: 224
Dołączył(a): 15.08.2004
Offline
PostNapisane: 18 mar 2006, 13:30 
Cytuj  
DRK w pozniejszej rozgrywce NIE UZYWA (prawie, jest kilka spellow, ale to sa wyjatki), moze to sie zmieni po wyjsciu dodatku) czarow. Zeby sie rownac z innymi DD potrzebuje naprawde dobrego sprzetu, przecietny equip to za malo.

Czas levelowania- bardzo dlugo(chyba ze ktos nie ma zycia) :lol:

Koszt- sprzet na pozniejszych levelach kosztuje sporo, wlasnie dlatego ze musi byc dobry, kiedy inne joby dostaja swoje AFy, DRK musi robic zakupy za kilka milionow :evil:

Jezel myslisz ze bedziesz uber damage dealerem, killowal moby jednym machnieciem i wogole bogiem to jestes w ogromnym bledzie.
Ale ja to noob i mnie sie nie slucha 8)


_________________
Dark Knight 75
BASTOK Rank 10
Merits 8
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 18 mar 2006, 14:04 
Cytuj  
Ta, DRK powinen byc przecietnym melee, ale za to powinien miec zdecydownia duzo silniejsze czary.
Rzeczywistosc wyglada tak, ze DRK uzywa glownie broni (i to nie dla niego przeznaczonej!), a z czarow naprawde super skuteczny jest tylko stun i w zwiazku z tym zeby robic przyzwoity dmg musi miec uber sprzet i tone meritow.

Inna sprawa:
wybieranie jobu i super planowanie przyszlosci na 50 lvli do przodu jest IMO bez sensu. Lepiej pograc na poczatku jakims uniwersalnym jobem typu WAR albo WHM (ktorych supy sie czesto przydaja), zobaczyc inne joby w akcji i wtedy wybrac ten ktory nam odpowiada.
Znalem takich co planowali w jakiej kolejnosci beda robic joby do 75 lvlu, ale tak naprawde nie dawali choc jednego dociagnac do 70. :D

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 18 mar 2006, 14:12 
Cytuj  
karwacek napisał(a):
Jezel myslisz ze bedziesz uber damage dealerem, killowal moby jednym machnieciem i wogole bogiem to jestes w ogromnym bledzie.
Eeee, aleś mi obrzydził DRK...myślałem, że to taka postać uniwerslana (melee+magic), a to zwykły hero napierdalający wszystko co się rusza...nie lubię takiej rozgrywki...Zawsze raczej gram postacią, którą się gra ciekawie...nie przepadam za mięśniakami...Najbardziej by mi odpowiadało coś takiego, żeby moja postać była w miarę silna, tzn. miała coś z DD, ale niekoniecznie musiała pełnić w drużynie rolę tanka...np. dawać buffy albo debuffy lub w ostateczności nawet leczyć (hmm...podobnie miałem postać zestrojoną jak grałem w SWG preNGE MBH/MCM i świetnie mi to pasowało...potrafiłem leczyć, walić debuffami i nawet fajny dmg miałem)...Doradzcie mi więc kim najlepiej by mi się grało...pomińmy to, że pewnie każdy job daje dużo radości :]


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

****

Posty: 1115
Dołączył(a): 27.07.2005
Offline
PostNapisane: 18 mar 2006, 14:13 
Cytuj  
IMO to chyba lepiej PLD niż DRK robić (ale co ja tam mogę wiedzieć). Prawda taka, że PLd prędzej znajdzie party (?). Nin tez zawsze jest mile widziany. Ogólnie to ja za melee nie przepadam, więc się przymknę :roll:

PS: Red mage. czesto bije, ale też często słuzy leczeniem... lol


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.