mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 338
Dołączył(a): 4.03.2010
Offline
PostNapisane: 16 mar 2011, 17:29 
Cytuj  
Jak i o ile rusza serwery to chcialbym jako klejny job zrobic DRK - nie bardzo wiem czemu malo ludzi teraz gra tym job. Jak patrze na jego mozliwosci to wygladaja imponujaco - ma spelle T3, stun, super AF3 +2, fajne bronie do wyboru i zawsze byl super DD - wiec o co biega? Czemu nikt nim nie gra? Mam twilight scythe i monety na WoE GS, szkoda nie wykorzystac

**
Avatar użytkownika

Posty: 343
Dołączył(a): 20.05.2009
Offline
PostNapisane: 16 mar 2011, 17:59 
Cytuj  
Głownie narzekają noby bo nie potrafia tym jobem grać. Ja też po update robie DRK z Emp GS ;). Servery ruszą na 100%, nie wiem kto wam takich głupot naopowiadał ^^


_________________
FFXIV - Moogle - A'rtho Zoah - [S e e D]
FFXI - Ramuh/Bahamut - Ragni - RETIRED

Obrazek

****

Posty: 1471
Dołączył(a): 28.04.2009
Offline
PostNapisane: 16 mar 2011, 18:18 
Cytuj  
TandK napisał(a):
Jak i o ile rusza serwery to chcialbym jako klejny job zrobic DRK - nie bardzo wiem czemu malo ludzi teraz gra tym job. Jak patrze na jego mozliwosci to wygladaja imponujaco - ma spelle T3, stun, super AF3 +2, fajne bronie do wyboru i zawsze byl super DD - wiec o co biega? Czemu nikt nim nie gra? Mam twilight scythe i monety na WoE GS, szkoda nie wykorzystac


1) w abyss kazdy job bez dobrego crit hit WSa ktory nie ma emp broni wzglednie WoE broni SSIE.
2) 95% tego co sie teraz robi to abyss wiec patrz punkt 1).

Z punktu widzenia low man grupki DRK w abyss niewiele wnosi (do yellow lepszy nawet RDM, jako DD jest sredni dla posiadaczy zwyklych broni, stun zazwyczaj robi blm ktory robi yellow wzglednie mozna przyjsc /blm nawet, do tankowania raczej sie nie nadaje). Kiedys byly inne czasy :)

*****

Posty: 2438
Dołączył(a): 7.06.2005
Offline
PostNapisane: 16 mar 2011, 18:27 
Cytuj  
DRK w porownaniu z innymi jobami w abyssea jest zwyczajnie slaby i duzo trudniejszy do zbudowania. Traci przewage ataku kiedy wiekszosc dd moze miec stalwart i /war z berserk up. Nie ma crit WS. Ma mniej red WS niz WAR czy NIN. Jest duzo trudniejszy w graniu niz WAR. Poza stun wszystkie spelle sa do dupy (dread spike jest spoko ale w abyssea i tak ma mizerne znaczenie kiedy sobie mozesz stac whm i spamowac cure). Absorb-TP castuje sie tak samo dlugo jak zwyczajne nabicie tego TP bronia przy czym nabicie bronia robi DMG. Absorb Statsy mimo ze nigdy nie byly dobre w abyssea wogole nie dzialaja bo sa cruor buffy. T3 to zart i mozna uzyc ich tylko do yellow jesli nikt inny nie ma. Wlasciwie wszystkie atuty DRK w abyssea sa po prostu zbedne.

Glowne atuty DRK poza abyssea:
- Stun ratuje dupe
- Dread spike ratuje dupe i mp healerow
- absorb - TP wysysa TP moba zeby robil mniej TP moves
- wysoki ATT
- souleater
- Desperate blow
- Drain ulatwiajacy leczenie healerom
- Drain II jak wyzej plus mozliwosc zwiekszenia max HP o jakies 500 na minute, a z 50% haste mozesz to puszczac co 1:30 min

Poza abyssea nadal Ukon WAR zmiecie Caladbolg DRK, ale roznice beda juz duzo duzo mniejsze, a w pewnych sytuacjach obecnosc DRK moze byc bardziej efektywna, a w abyssea z WHM z unlimited MP nie ma to znaczenia. Poza tym poza SAM wiekszosc DD ma latwe do zdobycia i mocne crit WS ktore oczywiscie w abyssea sa bezkonkurencyjne. Wiec wiekszosc ludzi woli zrobic sobie WAR i miec Raging Rush niz robic Caladbolg, zeby byc na tym samym poziomie (Tak WAR bez empy jest mniej wiecej rowny w dmg z DRK z Caladbolgiem w abyssea). Poza tym bardzo wazne w abyssea jest red, blue WS. Wezmy np takiego DRG. Jest to chyba najmocniejszy DD jesli mowimy o sytuacji bez empy weaponow a ile widzisz DRG w abyssea? Na palcach jednej reki mozna policzyc.


_________________
Obrazek

Obrazek

****

Posty: 1471
Dołączył(a): 28.04.2009
Offline
PostNapisane: 16 mar 2011, 18:51 
Cytuj  
Bartelius napisał(a):
Wezmy np takiego DRG. Jest to chyba najmocniejszy DD jesli mowimy o sytuacji bez empy weaponow a ile widzisz DRG w abyssea? Na palcach jednej reki mozna policzyc.

Allbin ! :D

**

Posty: 338
Dołączył(a): 4.03.2010
Offline
PostNapisane: 16 mar 2011, 19:06 
Cytuj  
Hmmmm no to zobaczymy ale cos czuje ze jak Ragni zrobi sobie Emp GS to sie okaze ze ten DRK calkiem niezle wymiata - ja go sobie widzialem w roli solo na zabijanie mobow w abyssea i farm gold boxow, wiem ze mozna by zrobic NIN do ale jakos nie czuje tego, WAR nie ma jak zrobic azure, PUP nie zaczynam nawet - a DRK jakos mnie mocno korci, no i WS z WoE GS powinien dawac rade, brak mi porzadnego AoE ws do cleve

*****

Posty: 2438
Dołączył(a): 7.06.2005
Offline
PostNapisane: 16 mar 2011, 20:47 
Cytuj  
TandK napisał(a):
Hmmmm no to zobaczymy ale cos czuje ze jak Ragni zrobi sobie Emp GS to sie okaze ze ten DRK calkiem niezle wymiata - ja go sobie widzialem w roli solo na zabijanie mobow w abyssea i farm gold boxow, wiem ze mozna by zrobic NIN do ale jakos nie czuje tego, WAR nie ma jak zrobic azure, PUP nie zaczynam nawet - a DRK jakos mnie mocno korci, no i WS z WoE GS powinien dawac rade, brak mi porzadnego AoE ws do cleve


Nie no jak dla mnie to mozesz sie oszukiwac, ale prawda jest taka ze jak chcesz solo bic moby w abyssea i robic cleave to DRK wogole sie nie nadaje do tego. DRK t3 sa slabsze niz ninjutsu NIN btw. Najlepsze do solo to:

1. NIN - evasion, latwe azure, latwe perle, dobry crit WS jin, latwy amber solo 1na1: nie ma chyba lepszego solo jobu (poza moze DNC)
cleave: mozliwosc solo cleave srednio malej ilosci mobow z aeolian edge
2. THF - podobnie jak wyzej przy czym troche gorzej z azure a troche latwiej z cleave (bo iwecej evasion)
3. DNC - podobnie jak THF tylko solo duzo bezpieczniej
4. RDM - bez Almace troche ciezej o perle ale spokojnie da rade z rr+gh+apoc na vnm t1 zcapowac, azure oczywiscie z palcem w dupie i amber to samo.
solo1na1 - oczywiscie troche wolniej niz melee joby, ale bynajmniej nie az tak wolno szczegolnie z enspell II i dobrym setem do melee
cleave - zdecydowwanie jeden z najlepszych jobow do solo cleave. Minusem cleavovania z aeolian edge jest to ze jesli chcemy cos z mniejszych gold boxow a moby daja amber no to raczej bedzie ciezko. Jesli jednak to nie jest przeszkoda to RDM jest najlepszym solocleaverem z Aeolian edge.
5. BLU - To chyba najlepszy job do solowania regularnych mobow w abyssea i najlepszy job do solo cleave, ale tez najtrudniejszy i najdluzszy do zrobienia w tym celu.
6. BLM - Problem z perle, troche problem z amber
solo - calkiem niezly bo moze praktycznie oneshootowac (czasem trzeba poprawic jakims t3) regularne moby i majac scapowane azure i perle wlasciwie nie konczy mu sie mp (intense soothing i tempsy)
cleave - /rdm z phalanx daje rade chociaz oczywiscie jak w przypadku BLU i RDM moby nie moga przesadnie mocno bic czyt. najlepiej mnk moby i nie wyzej niz T. Jako ze Sleepge puszcza sie znacznei dluzej niz dream flower polecam takze miec 102% spell interruption set oparty glownie na 2x http://wiki.ffxiclopedia.org/wiki/Hermit%27s_Wand i af1 feet ( Kiedys cleavowalem solo na BLU 10 IT++ Dollsow w altapa ale to juz wyzsza szkola jazdy i pod wzgladem equip i pod wzgledem skilla)
7. PLD - Taka alternatywna opcja dla RDM. Troche trudniej o azure i duzo mniejszy dmg z aeolian edge (brak native mab i mniejszy wybor mab w equip oraz brak dostepu do martial knife) za to przy dobrych mobach sporo TP z blokowania tarcza. Ciezko powiedziec czy w idealnych dla siebie warunkach PLD bylbyy szybszy niz RDM, ale napewno w wiekszosci bylby wolniejszy nie zmienia to jednak faktu ze PLD spokojnie solo cleave moze zrobic. Jesli chodzi o soolo 1na1 to juz zalezy od equip. Jak seie ma Almace i dobry melee equip to calkiem szybko. Jak sie ma Almace i Ochain to mozna probowac solo nawet Bukhisa :D

I to by chyba bylo na tyle jesli chodzi o joby ktore moga solo robic cleave bez fanatica.

Jesli natomiast chodzi o solo to jeszcze kilka zostalo:
MNK/NIN - ciezko o azure, ale da sie. Brak leczenia (podobnie jak nin i dnc) ale tak samo jak u THF i DNC dzieki evasion praktycznie mozna ze 100 mobow zabic i nigdy nie byc uderzonym bez cieni (przy czym mnk ma troche mniej evasion ale za to ma counter). /WAR tez mozna spokojnie zasowac z capnietym azure wystarczy co jakis czas troche medsow. Ja MNK/WAR juz zsolowalem tez w cholere NMow jak np. doll w altapa, dahak w altapa, wiekszosc t1 w misar, cirein (to juz troche fart) itd. ale ja mam equip i skill budowany przez lata :P
DRG/BLU - Bardzo dobry soloer. To wlasciwie duo bo wyverna to taki healer z unlimited MP :) wystarczy Ethereal earring lub jakis equip z refresh (Twilight mail, ares body) i oczywiscie dobry helaing breat equip i castujac spell za 5MP Wyverna leczy nas po 600HP (Teraz to moze nawet wiecej bo dawno nie gralem). Jedyna wada jest to ze raczej nie bardzo mozna bic mobki ktore preferuja AoE bo zabija nam wyverne. Oczywiscie wyverne da sie leczyc wiec troche AoE jej nie zaszkodzi, ale jest to zdecydowane ograniczenie.
PUP - Duzo nie napisze bo moj PUP ma 26 LVL, ale PUP solo oczywiscie moze w pizdu (jednak od razu napisze ze scapowanie skilli na automatonie to podobno masakra). Dobry automaton z mab atmami moze podobno nukowac po 6k. PUP ma bardzo wysoki evasion wiec tankowanie z /nin i healer automatonem to tez pestka. BARDZO mocny WS z nyzul to tez ogromny atut jesli chodzi o szybkosc solo.
BST - wiadomo (brak azure poza skrzynka)
SAM/DNC - jak wyzej
SMN - Nie jestem pewien czy tier IV nuki summonow to azure kill, ale poza tym to bardzo przyjemny w solo job aczkolwiek oczywiscie duzo wolniejszy niz dobry melee.
WHM - z dobrym melee equip bez problemu daje rade solo, ale oczywiscie duzo wolniej poniewaz jego solo opiera sie na tym ze moze sie sam leczyc i wlasciwie wymaga MM atmy co pociaga juz za soba troche slabszy melee a dodatkowo oczywiscie niski att. Hexa strike ejst jednak wystarczajaco mocnym Wsem zeby to wszystko nadgonic.
DRK - brak samoleczenia poza drainami co przy jego evasion i def prowadzi do bardzo szybkiego spadku HP. Sytuacje ratuje Dread spike jednak przy haste z samego equip mozna je puscic tylko raz na ponad dwie minuty. Jedna z atm musi byc atma z refresh co dalej zmniejsza DD output. Generalnie bardzo marny wybor do solo.


_________________
Obrazek

Obrazek

****

Posty: 1471
Dołączył(a): 28.04.2009
Offline
PostNapisane: 16 mar 2011, 21:01 
Cytuj  
Bartelius napisał(a):
2. THF - podobnie jak wyzej przy czym troche gorzej z azure a troche latwiej z cleave (bo iwecej evasion)


jaki zestaw atm Ato?

*****

Posty: 2438
Dołączył(a): 7.06.2005
Offline
PostNapisane: 16 mar 2011, 21:14 
Cytuj  
100licad napisał(a):
Bartelius napisał(a):
2. THF - podobnie jak wyzej przy czym troche gorzej z azure a troche latwiej z cleave (bo iwecej evasion)


jaki zestaw atm Ato?


Ultimate, gales, smiting blow.

Jesli moby maja lepsze acc to mzona sprobowac dwoch wariantow:
1. Ultimate, gales i cloak and dagger i zostawic haste equip do tp
2. Ultimate, gales i Omnipotent i troche haste wymienic na evasion

Najlepiej w main hand martial knife.

EDIT: Ok to jest jeszcze troche inaczej. Jak masz Martial Knife to beyond lub baying moon a jak nie masz to Smiting blow.


_________________
Obrazek

Obrazek

*****

Posty: 2668
Dołączył(a): 19.12.2004
Offline
PostNapisane: 16 mar 2011, 21:27 
Cytuj  
MNK serio ato ja nie wiem co ty z tym mnk/nin masz:) /nin to chyba do azure tylko:) /war RR GH Mounted Champion atma i jestes bogirm w solowaniu wszystkiego(poza jakimis ciezszymi NMami ofc)

NIN THF eva cap to 80% NIN i THF capuja eva na exp/cleave mobach(nin troche eva z equip potrzebuje) wiec nie ma w sumie roznicy w tym wzgledzie co do tych jobow. NIN > THF(poza abys THF > NIN <3 TH9 w salvage;p)

BLM z equipem co aktualnie mam(a mam wszystko -margian staffy i novio) bliz 5 1 shotuje mi 90% mobow ponizej T. (moj ulubiony solo job w sumie)

DNC - nawet sporo gralem dnc ogolnie najbardziej niezniszczalny job ale srednio jakos lubie


BLU - ma potencjal ale nie gralem nim duzo jeszcze

SAM - nie wiem od czasow Jasta nie gralem poza exp PT SAM jak skoncze masa to pokombinuje

DRK no idea tez od czasow Jasta nie gralem imo taki WAR-2

Do cleave uzywam MNK prawie zawsze -50%pdt i spore eva raz na ruski rok castuje cure w zasadzie

moje 3 grosze


_________________
Jast v2.0

****

Posty: 1471
Dołączył(a): 28.04.2009
Offline
PostNapisane: 16 mar 2011, 22:36 
Cytuj  
egoist napisał(a):
NIN THF eva cap to 80% NIN i THF capuja eva na exp/cleave mobach(nin troche eva z equip potrzebuje) wiec nie ma w sumie roznicy w tym wzgledzie co do tych jobow. NIN > THF(poza abys THF > NIN <3 TH9 w salvage;p)


IMO najlatwiej DNC bo ma duzy skill, eva bonus, waltz i latwy dostep do equipu (kurde spodnie szacun), ale ze wzgledu na UBER GAY look nie bede levelowal.

*****

Posty: 2438
Dołączył(a): 7.06.2005
Offline
PostNapisane: 16 mar 2011, 23:07 
Cytuj  
egoist napisał(a):
MNK serio ato ja nie wiem co ty z tym mnk/nin masz:) /nin to chyba do azure tylko:) /war RR GH Mounted Champion atma i jestes bogirm w solowaniu wszystkiego(poza jakimis ciezszymi NMami ofc)

NIN THF eva cap to 80% NIN i THF capuja eva na exp/cleave mobach(nin troche eva z equip potrzebuje) wiec nie ma w sumie roznicy w tym wzgledzie co do tych jobow. NIN > THF(poza abys THF > NIN <3 TH9 w salvage;p)

BLM z equipem co aktualnie mam(a mam wszystko -margian staffy i novio) bliz 5 1 shotuje mi 90% mobow ponizej T. (moj ulubiony solo job w sumie)

DNC - nawet sporo gralem dnc ogolnie najbardziej niezniszczalny job ale srednio jakos lubie


BLU - ma potencjal ale nie gralem nim duzo jeszcze

SAM - nie wiem od czasow Jasta nie gralem poza exp PT SAM jak skoncze masa to pokombinuje

DRK no idea tez od czasow Jasta nie gralem imo taki WAR-2

Do cleave uzywam MNK prawie zawsze -50%pdt i spore eva raz na ruski rok castuje cure w zasadzie

moje 3 grosze


Ok Lesiu post dlugi ale info prawie zero :D

Po pierwsze Apoc > /war jesli do uzywania /war na mnk zmieniasz atme to nie ma to sensu bo Apoc daje wiekszy avg damage niz /war, a cienie sa lepsze niz 20 tic regen. Poza tym zalezy o czym gadamy jak o NMach to /nin jest czesto lepszy do blokowania posranych debuffow z TP moves lub Tier IV/V spelli. Jesli idzie o zwykle moby to /war i rr+gh+apoc i leczyc sie z chestow bo srednio raz na 5 minut wystarczy otworzyc soothing.

Ja z doswiadczenia wiem, ze base evasion na NIN napewno nie wystarcza na capniecie evasion na cleave bo jak switchuje na moj hybrid set (usu body, head af3+2 hands, boxer mantle) i biore w lape Sekka+2 z agi/eva to zdecydowanie rzadziej trafiaja. Nawet w tym secie jak wlaczam yonin to tez widze roznice. THF to inna sprawa bo naked THF ma 65 evasion wiecej niz NIN wiec potrzebuje zdecydowanie mniej w equip (pewnie sam dagger a evasion jeden wystarczy)

BLM w sumie potwierdziles co pisalem o solo. DNC tez.
Co do MNK to rozmawialismy raczej o solo cleave, a nie o duo, ale jesli juz napisales to czegos nie rozumiem. Po pierwsze jesli masz 50% pdt to raczej uzywasz terra stuff co obniza twoj dmg o jakies 15-25%. Po drugie mix PDT z evasion daje duzo gorsze rezultaty niz pojscie w evasion. Dodatkowo do 50% pdt potrzebujesz arhat body i head i tracisz w chuj haste. Jednym slowem robisz to zle XD

Idealny equip dla mnk z supportem WHM do cleave to:

Pull: full evasion
TP:
Main: Martial staff > Pluto staff
Sub: Rose strap
Ammo: tantra
head: Usu
neck: Torero
earring: Brutal + Novia
Body: Usu
hands: Usu
ring: Rajas + Epona's
back: Boxer
waist: black belt
Legs: Usu
Feet: Usu

WS:
Main: Martial staff > Pluto staff
Sub: Rose strap
Ammo: tantra
head: maat's > aias, MKD 4str/2%wsdmg
neck: Artemis, Ugg
earring: Novio, Hecate, Moldi
Body: Kirin
hands: Heafoc
ring: int +7 x2
back: Vigilance +1
waist: elemental
Legs: Hachiryu > goliard
Feet: Nabula, af3+2


_________________
Obrazek

Obrazek

*****

Posty: 2438
Dołączył(a): 7.06.2005
Offline
PostNapisane: 16 mar 2011, 23:16 
Cytuj  
100licad napisał(a):
egoist napisał(a):
NIN THF eva cap to 80% NIN i THF capuja eva na exp/cleave mobach(nin troche eva z equip potrzebuje) wiec nie ma w sumie roznicy w tym wzgledzie co do tych jobow. NIN > THF(poza abys THF > NIN <3 TH9 w salvage;p)


IMO najlatwiej DNC bo ma duzy skill, eva bonus, waltz i latwy dostep do equipu (kurde spodnie szacun), ale ze wzgledu na UBER GAY look nie bede levelowal.


Poza tym nie wiem o czym mowicie jesli o solo cleave z aeolian to najlepszy jest RDM. Mozesz sobie i 30 mobow wziac i nie marnowac tp na leczenie sie, a sam WS jest znacznie mozniejszy na RDM i spikes robia dmg tez. Ostatnio jak bylem cleave w altapa i rdm solo cleave robil to jego ice spieks robily po 44dmg co przy 2hit na runde u mandragor robilo swoje. Jest tez zdecydowanie najbezpieczniejszy bo moby bija Cie po 0 i nie przebijaja sie nawet przez stoneskin.


_________________
Obrazek

Obrazek

*****

Posty: 2668
Dołączył(a): 19.12.2004
Offline
PostNapisane: 17 mar 2011, 00:23 
Cytuj  
nie napisalem ze wsuje w -pdt equipie a z haste i marchami to ten haste equip to w/e w sumie po prostu uzywam go bo jestem leniwy i lubie jak najmniej alt+tab robic


_________________
Jast v2.0

*****

Posty: 2668
Dołączył(a): 19.12.2004
Offline
PostNapisane: 17 mar 2011, 00:25 
Cytuj  
a z tym rdm to prawda pare razy robilem na pchlach i faktycznie pewnie najlatwiej z tym ze rdm jest lekko usless w dalszej fazie robienia czegos w danej zonie wiec olalem w pewnym momencie


_________________
Jast v2.0

*****

Posty: 2438
Dołączył(a): 7.06.2005
Offline
PostNapisane: 17 mar 2011, 00:43 
Cytuj  
egoist napisał(a):
nie napisalem ze wsuje w -pdt equipie a z haste i marchami to ten haste equip to w/e w sumie po prostu uzywam go bo jestem leniwy i lubie jak najmniej alt+tab robic


Ja natomiast nigdzie nie napisalem ze Wsujesz w pdt XD
Dobrze wiem co w czym robisz i nadal twierdze ze duzo lepiej jest sie ubrac w full evasion niz w mix evasion i pdt na mnk tym bardziej jak nie lubisz robic duzo alt-tab


_________________
Obrazek

Obrazek

*****

Posty: 2438
Dołączył(a): 7.06.2005
Offline
PostNapisane: 17 mar 2011, 00:46 
Cytuj  
egoist napisał(a):
a z tym rdm to prawda pare razy robilem na pchlach i faktycznie pewnie najlatwiej z tym ze rdm jest lekko usless w dalszej fazie robienia czegos w danej zonie wiec olalem w pewnym momencie


Nom tylko ze on pytal o solo cleave wiec mu napisalem joby do solo cleave. Jakby sie pytal o duo albo trio to bym mu doradzil do duo i trio :D

Zakladam ze mu potrzebny solo cleave dla samego cleave a nie robienia czegos pozniej (czyli cleave po itemy/Ki).


_________________
Obrazek

Obrazek

*****

Posty: 2668
Dołączył(a): 19.12.2004
Offline
PostNapisane: 17 mar 2011, 01:05 
Cytuj  
no wiem ale usukane jeszcze nie mam atm za to mam problemy z inv;p ale pewnie full eva na mnk dobrze dziala na cleave


_________________
Jast v2.0

****

Posty: 1471
Dołączył(a): 28.04.2009
Offline
PostNapisane: 17 mar 2011, 09:50 
Cytuj  
Z mojej perspektywy napiszę ad solo, zaczynając od najgorszych wyborów:
RNG - nie ma sensu, chyba że spamujesz sleep bolty :), 0 evasion, nie można castować cieni strzelając, ruszysz sie to masz interrupt strzelania po prostu się nie da
COR - w sumie może i by miało sens rolle to niezły buff, z twilight dagger mozna robic evis niezly, trochę wiecej eva jednak by sie przydało
SAM - Ato pisał o SAM/DNC ja próbowałem i nie byłem zachwycony w Abyss (poza abyss jest super) - bez emp broni jednak WSy są słabe może jakiś build pod ele WSy by dał radę aby nie robić ruby killi ale tego nie próbowałem.
THF - praktycznie 99% czasu nim gram, można wysolować sporo ale niestety trochę trwa bicie NMów (a bez evis to wogóle wieki). Jak coś wali aoe spelle to raczej można zapomnieć o solo. Największy minus w stosunku do DNC albo NIN to fakt że tamte joby subują się wzajemnie i masz i heal i cienie. THF na NMy musi iść /NIN i wziąć regen atmę. No i THF jest doskonały do pullowania do cleave :)

*****

Posty: 2438
Dołączył(a): 7.06.2005
Offline
PostNapisane: 17 mar 2011, 10:39 
Cytuj  
100licad napisał(a):
Z mojej perspektywy napiszę ad solo, zaczynając od najgorszych wyborów:
RNG - nie ma sensu, chyba że spamujesz sleep bolty :), 0 evasion, nie można castować cieni strzelając, ruszysz sie to masz interrupt strzelania po prostu się nie da
COR - w sumie może i by miało sens rolle to niezły buff, z twilight dagger mozna robic evis niezly, trochę wiecej eva jednak by sie przydało
SAM - Ato pisał o SAM/DNC ja próbowałem i nie byłem zachwycony w Abyss (poza abyss jest super) - bez emp broni jednak WSy są słabe może jakiś build pod ele WSy by dał radę aby nie robić ruby killi ale tego nie próbowałem.
THF - praktycznie 99% czasu nim gram, można wysolować sporo ale niestety trochę trwa bicie NMów (a bez evis to wogóle wieki). Jak coś wali aoe spelle to raczej można zapomnieć o solo. Największy minus w stosunku do DNC albo NIN to fakt że tamte joby subują się wzajemnie i masz i heal i cienie. THF na NMy musi iść /NIN i wziąć regen atmę. No i THF jest doskonały do pullowania do cleave :)


Jesli chodzi o SAM to ja wlasnie bede robil sobie dla funu SAM 4 hit build (WS+3 hit) i bede Wsowal z tachi: jinpu. Nie chce mi sie tego dokladnie liczyc ale widzialem jak ten ws robi po 8-9k jak wejdzie 2x TA XD

Jesli chodzi o solo to ja raczej myslalem o solo zwyklych mobow bo jesli chodzi o solo NMy to powstaje pytanie po co. Jesli dla KI to zdecydowania NIN/war bo ma w porywach 11/13 red WS (Sunburst mozna miec z meritow a raiden z pitchforkiem. Bez tych dwoch ma 9/13 co i tak daje mu pierwsze miejsce z solo jobow) i nie ma sensu bic moba dla KI bez robienia Red !!. Jesli dla jakis seali to wtedy najlepiej solowac na thf/nin albo rdm/nin. troche mi sie nie chce wierzyc ze thf/nin moze miec problem na wiekszosci NM z healingiem. Komplet medsow od cruor prospectoa powinien swobodnie wystarczyc na wiekszosc NMow. Jesli ja na mnk/war bez problemu daje rade to thf/nin musi (ja na mnk/war jednak co jakis czas obrywam z melee po 300 dmg per hit (counterstance obniza def do okolo 40) i biore wszystkie tp moves i -ga spelle na klate, a thf polowa tp moves missuje a druga polowa wchodzi w cienie, wiec zostaja tylko -ga spelle, ale wez mi napisz NM ktorego warto solowac i puszcza -ga spelle.


_________________
Obrazek

Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.