mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 235 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna strona
Autor Wiadomość
*****

Posty: 2438
Dołączył(a): 7.06.2005
Offline
PostNapisane: 23 mar 2011, 03:57 
Cytuj  
Wątek jest zainspirowany nudzeniem się w czasie downtime serwerów i czytaniem BG, oraz oglądaniem filmów z FFXI na youtube.

Wątek ma dwie części. Myślę, że nie było sensu robić dwóch oddzielnych tematów, dlatego są razem.

O co chodzi? Już tłumaczę...

Pierwsza część "Solo/LowMan-OldContent/Abyssea" ma dwa cele.
Pierwszy to przemyślenia, propozycje, strategie, pomysły, opisy itd. na temat solowania i lowmanowania starych eventów. Ta część ma na celu głównie fun z powrotu do przeszłości i zabawie z mobami, które kiedyś trzeba było bić w ally :).
Drugi cel to opisy solo i lowman abyssea w celu pomocy innym polakom planującym farm w abyssea. Przykładem mógłby być Rhaegal piszący tu o swoim solo farmie Helmow pod Kannagi.
Mam prośbę o jak najmniejszy offtop w tym wątku i staranność w przelewaniu jak największej ilości swoich myśli w jednym poście zamiast dziesięciu, aby zachować przejrzystość i łatwość przeszukiwania dla ludzi szukających pomocy.

Druga część "PolishGroupsEvents" jest dokładnym przeciwieństwem cześci pierwszeej i jest dużo bardziej ambitna, ponieważ będzie wymagała zaangażowania większej ilości osób. Mianowicie pomyślałem, że dla zabawy i poczucia klimatu MMO, chciałbym przekonać Was abyśmy raz na tydzień w gronie polaków (mówimy tu o jak największej grupie) pobawili się we wspólne eventy. Najlepszym terminem do tego byłaby prawdopodobnie sobota lub niedziela w godzinach popołudniowych (17-18+), a czas eventu wachałby się w granicach 3-6h. Przykładowymi propozycjami jakie miałbym chęć w takim gronie robić to:JoL+Absolute Virtue, Pandemonium Warden, Odin, Kirin, Campaign, Yilbegan, SCNM, Vrtra, Toau Kings itp.

Głównym celem tego ma być fun, jednak nie oznacza to, że chcę tam iść wipować. Chciałbym porobić to bez cisnienia, ale zdecydowanie ze strategią i zaangażowaniem bo jak wipniemy próbując coś zrobić porządnie to jest fun, ale jak wipniemy bo ktoś przyszedł ze złym sub jobem, nie przeczytał strategii i oglądał tv w czasie eventu to jest tylko frustrujące.

Regulamin (czyli to czego polacy nie lubią)
Ktoś zapyta, a co z dropami? Rozwiązanie jest dosyć proste, a mianowicie (na przykładach będzie najłatwiej)

JoL+AV - Ten kto przyniesie pop set na JoL dostaje dropy z JoL i AV, czy to będzie jedna osoba, czy grupka czy osoba wyznaczona przez właściciela trigerru nie ma większego znaczenia

PW - to samo. Jeśli postanowicie farmowac sobie pop set na PW w jakiś grupkach po prostu spisujcie sobie między sobą kto co chce i jak bardzo był zaangażowany w farm i przekażcie mi w dniu eventu, kto daje trigger i kto zamierza lotować. Przypominam, że za zabicie PW jest barrdzo mocna Atma http://wiki.ffxiclopedia.org/wiki/Atma_of_Hell%27s_Guardian, która poza funem z samej walki jest najlepszą nagrodą.
To samo z każdym innym popowalnym mobkiem.

Odin - Odin jest bardziej skomplikowany ponieważ będzie prawdopodobnie wymagał pójścia na kilka Einharjar w celu zdobycia dostępu. Dlatego każdy kto przyjdzie na te Einharjary (myślę, że będą one raz na tydzień na rozgrzewkę przed głownym eventem) dostanie 10 punktów, które później będzie mógł wydać na bid przedmiotów z Odina.

Vrtra, ToAU kings itd. to właściwie pure fun i wszystko jest free lot

Jeśli zajdzie sytuacja, w której eventem jest coś popowalnego, a nikt nie będzie miał triggerów to wtedy farmimy triggery i free lot na wszystkim. Jeśli ktoś będzie miał część triggerów np 1/3 na PW to uzupełniamy do 3/3 i osoba/grupa, która posiadała 1/3 może sobie wybrać 1 item z main "bossa". Jeśli ktoś ma trigger na znm t2/t3, sea god t1/t2, sky god itd. i bedzie on nam potrzebny do zbudowania głównego pop setu to osoba, która daje trigger bierze wszystko, ale tylko z tego na co ma trigger (Tier wyżej jest już free lot. Przykład: Brakuje nam Suzaku pod Kirina. Ktoś ma pop set na Suzaku. Popujemy Suzaku. Osoba z pop setem bierze dropy, a dropy z Kirina są już free lot)

TERAZ NAJWAŻNIEJSZE: Głównym celem całej iniciatywy jest FUN z grupowego grania w polskiej ekipie, regulamin jest tylko po to, żeby tego funu nie zepsuć niepotrzebnymi kłutniami, które mogłyby powstać w przypadku braku tego regulaminu.

Jeśli projekt ruszy to Ragni będzie osobą, która będzie ogarniała event we wszystkich sprawach poza strategią (oczywiście każdy kto będzie chciał mu pomóc jest mile widziany), tym zajmę się ja.

Mam nadzieję, że pomysł się spodoba i przeżyjemy razem kilka śmiesznych, ciekawych, a może patosowych chwil :D


Einherjar Punkty:
Atoreis 10
Lesiu 10
Have 10
Tomasz 10
Allbin 10
Sukoshi 10
Ragni 10
Deva 10

Sky triggery farm part1:
Atoreis
Kalcia
Tomasz
Ragni
Deva
Have


_________________
Obrazek

Obrazek


Ostatnio edytowano 28 mar 2011, 11:32 przez Bartelius, łącznie edytowano 1 raz
****

Posty: 1471
Dołączył(a): 28.04.2009
Offline
PostNapisane: 23 mar 2011, 09:35 
Cytuj  
To może zacznę:

Primo: od pół roku probowaliśmy zorganizować wypad na Kiriny na którego popy zajmują 4 ważne miejsca w MH, bezskutecznie. Choć popieram inicjatywę uważam że szerokiego odzewu nie będzie (obym się mylił).

Co do dnia proponuję niedzielę bo: sobota często = imprezy lub inne socjalne eventy zazwyczaj poza FFXI, no i w niedzielę udawało się zebrać ludzi na przykład na Limbusa.

Ja chętnie się przejdę w niedziele, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Z mojej strony co bym chętnie zrobił:

- Kirin :)
- AN, choć wcześniej jakieś questy / misje muszę pokończyć
- Odin - mam 9 piór ale problem pozostaje aby kazdy mogł wejsc trzeba by zrobić pewnie 3 wczesniej
- Final Fight w add-onach bo chce zmienić czapkę i body, legsów nie mam wcale bo zatrzymałem się na ostatniej walce :)
- ZNM a w szczególności tego co dropi ten staff z STP (chyba lamia z tego co kiedyś sprawdzałem)
- Mam pop na JoF, Deva mam popa z JoF jakbyście chcieli farmować SEA

Wrzućcie jakieś konkretne propozycje na pierwszy wypad to może zachęcicie ludzi, wiem że trudno ustalać cokolwiek nie wiedząc ile osób przyjdzie ale spróbować nie szkodzi!

*****

Posty: 2438
Dołączył(a): 7.06.2005
Offline
PostNapisane: 23 mar 2011, 10:57 
Cytuj  
Niedziela 27.03.2011 godzina: 17:30 START

1. Einherjar chamber 1
2. Kiriny

Zbiórka: Nashmau, godzina 17:00



Party1(Kirin):
Kalcia RDM
Atoreis MNK
Ragni WAR
Przyjaciel BRD
Tomasz WAR
Devastate WHM niepotwierdzony, ale pewnie bedzie ^^

Party2(Kirin):
Have THF





Party1(Ein):
Kalcia RDM
Atoreis BLU
Ragni WAR
Przyjaciel BRD
Have COR
Devastate WHM

Party2(Ein):
Tomasz WHM


_________________
Obrazek

Obrazek


Ostatnio edytowano 23 mar 2011, 23:14 przez Bartelius, łącznie edytowano 2 razy
**

Posty: 338
Dołączył(a): 4.03.2010
Offline
PostNapisane: 23 mar 2011, 11:48 
Cytuj  
obecny ^^

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 23 mar 2011, 12:19 
Cytuj  
Ja w miare mozliwosci logowania pomoge. Robmy to w ramach provoke!


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

*****

Posty: 2438
Dołączył(a): 7.06.2005
Offline
PostNapisane: 23 mar 2011, 12:43 
Cytuj  
Huckster napisał(a):
Robmy to w ramach provoke!


Jeśli ktoś jeszcze odniósł wrażenie, że to nie ma być w ramach provoke to chciałbym sprecyzować. To ma być właśnie w ramach Provoke.


_________________
Obrazek

Obrazek

****

Posty: 1872
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 23 mar 2011, 15:56 
Cytuj  
O, ja mam seta na Kirina do zuzycia! :D
tez bym porobila stare rzeczy, pixies nic po za abyssea i dynamisami nie robi :<


_________________
Kalcia (Mithra) - Ramuh [retired]
Kalcia Kitsunetsuki (Miqo'te) - Sargatanas

*****

Posty: 2438
Dołączył(a): 7.06.2005
Offline
PostNapisane: 23 mar 2011, 21:49 
Cytuj  
kalcia napisał(a):
O, ja mam seta na Kirina do zuzycia! :D
tez bym porobila stare rzeczy, pixies nic po za abyssea i dynamisami nie robi :<


Skilled female yes please ! :D


_________________
Obrazek

Obrazek

****

Posty: 1471
Dołączył(a): 28.04.2009
Offline
PostNapisane: 24 mar 2011, 09:35 
Cytuj  
Dwie uwagi, prroponuje wydzielić część o solowaniu do odrębnego tematu (choć na razie nikt o tym nic nie pisał) oraz podział jobów robić w następnym poście a nie edytować wcześniejsze bo będzie lepiej widoczne.

*****

Posty: 2438
Dołączył(a): 7.06.2005
Offline
PostNapisane: 24 mar 2011, 10:54 
Cytuj  
100licad napisał(a):
Dwie uwagi, proponuje wydzielić część o solowaniu do odrębnego tematu (choć na razie nikt o tym nic nie pisał) oraz podział jobów robić w następnym poście a nie edytować wcześniejsze bo będzie lepiej widoczne.


Edytuje dlatego, że jak się zgłaszaja ludzie to ciezko by bylo za kazdym razem nowy post robic XD


_________________
Obrazek

Obrazek

*****

Posty: 2438
Dołączył(a): 7.06.2005
Offline
PostNapisane: 24 mar 2011, 13:27 
Cytuj  
Chciałem dodać, że fajnie by było wbić się na jakiś komunikator. Ja myślałem o skype.

We need more ppl!
Lesiu pewnie pójdzie, ale coś na forum nie wchodzi. Generalnie Kirina i Ein można zrobić w trio (albo duo), ale wolałbym teraz już więcej osób, żeby poczuć klimat większej grupy i zgrać się, żeby na trudniejsze rzeczy (Pandemonium Warden i Absolute Virtue) już wiedzieć co i jak ^^


_________________
Obrazek

Obrazek

****

Posty: 1471
Dołączył(a): 28.04.2009
Offline
PostNapisane: 24 mar 2011, 13:49 
Cytuj  
Postniemy info na /lsmes jak serwery będą UP to pewnie parę osób więcej się pojawi.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2282
Dołączył(a): 24.10.2004
Offline
PostNapisane: 24 mar 2011, 14:58 
Cytuj  
Bartelius napisał(a):
...... We need more ppl! ......


no , niedlugo wroci okolo 4 osob :) ja najpierw musze zlozyc kompa ( co chwile potrwa ) , ale mam wrocic - i grac tylko z naszymi tym razem


_________________
COLD is BACK !

****

Posty: 1471
Dołączył(a): 28.04.2009
Offline
PostNapisane: 24 mar 2011, 15:03 
Cytuj  
coldee1 napisał(a):
ale mam wrocic - i grac tylko z naszymi tym razem


i Devastate !

******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 24 mar 2011, 15:04 
Cytuj  
Złożyć kompa i sprawić sobie jakies konto :D Jak narazie to Cold jest Lesia :P

****

Posty: 1956
Dołączył(a): 10.02.2004
Offline
PostNapisane: 24 mar 2011, 19:57 
Cytuj  
na Ein tez sie chetnie wybiore.


_________________
D3: Sukoshi#2931

"We noticed people having fun, this problem has been corrected"

**

Posty: 338
Dołączył(a): 4.03.2010
Offline
PostNapisane: 24 mar 2011, 20:27 
Cytuj  
Balrog napisał(a):
na Ein tez sie chetnie wybiore.


It's alive! ^^

*

Posty: 152
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 24 mar 2011, 21:38 
Cytuj  
U mnie sie unormowalo i wracam znowu przed 18 do chaty.

*****

Posty: 2438
Dołączył(a): 7.06.2005
Offline
PostNapisane: 27 mar 2011, 15:15 
Cytuj  
Chcialem sie przypomniec, ze dzis Ein + Kirin/y


_________________
Obrazek

Obrazek

****

Posty: 1471
Dołączył(a): 28.04.2009
Offline
PostNapisane: 28 mar 2011, 07:12 
Cytuj  
Lol wg wiki gody tez moga dropic seale 2x. Proponuje we srode dokonczyc farm popow na gody + zrobic pomniejsze gody aby w niedziele powrocic do ownowania Kirinow.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 235 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.