mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 99 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 11 lip 2011, 10:23 
Cytuj  
Wczoraj poszliśmy w składzie:

- Suko (DNC)
- Tom (WAR)
- SAmo (BLM)
- Zet (WHM)
- Huck (NIN)

na http://wiki.ffxiclopedia.org/wiki/Ushumgal

super wysokie evasion, ale accuracy na NIN takie sobie (można było w miare spoko tankować na :Ni). Poniżej 50% (czy to przypadek?) zaczął walić mocne AoE.

Stagger (z WSów/job ability) powodował zwiększenie blue światła (odpowiedzialnego za dropy) - dodatkowo załadowałem jeszcze 3x Cobalt Cell (150% blue).

Zjechaliśmy mu do 50% - później zaczął nas ostro lać i mieliśmy wipe przy 46%. :evil: :evil:

Tak jak pisałem wcześniej - jak będziemy mieć stałą ekipę po abyssea to warto zdobywać te periapty i atmacite - dzięki nim można się zboostować tak jak na abyssea, a za chwilę (sierpień) coś czuję będzie dużo nowych ciekawych itemów na level 95 właśnie z voidwatcha (bo nie dodadzą tego do abyssea).

Aby odblokować kolejny "tier" voidwatchowych NMów trzeba zabić wszystkie z poprzedniego tieru w danej ścieżce (bastok / sandoria / windurst).

Przypominam chart:

Obrazek

W poniedziałek powtórka! (w większej ekipie i z dodatkowym full time WHMem - bo tankowanie i main healowanie jednocześnie to nie jest dobry pomysł :)

Tu do poczytania jeszcze:
http://www.bluegartr.com/threads/104509 ... ost4602485

http://www.bluegartr.com/threads/104509 ... ost4617290

http://www.bluegartr.com/threads/104509 ... ost4617589

http://www.bluegartr.com/threads/104509 ... ost4618955

http://www.bluegartr.com/threads/104509 ... ost4619289

http://www.bluegartr.com/threads/104471 ... 2011-05-09)?p=4586629&viewfull=1#post4586629


Atmacite:
Niestety jest troche wioska z tymi Atmacite - myślałem, że one dadzą boosta tak Atmy / Abyssite'y a tu się okazuje, że dodatkowe "enrichowanie" Atmacitów (wypadają z t3 i t4 mobów z voidwatch daje):

Belphoebe (T3 pixie) - Devotion:
lv 1 MND+1 Enmity-1
lv 2 MND+2 Enmity-2
lv 3 MND+3 Enmity-3
lv 4 MND+4 Enmity-4
lv 5 MND+5 Enmity-5 Sphere "Refresh"+1

Kholomodumo (T3 behe) - Persistence:
STR+1 Accuracy+1 Physical damage taken-1%
STR+2 Accuracy+1 Physical damage taken-1%
STR+3 Accuracy+1 Physical damage taken-1%
STR+4 Accuracy+2 Physical damage taken-2%
STR+5 Accuracy+2 Physical damage taken-2%

Hahava (T4 hahava :) - Eminence:
HP+1% STR+1 INT+1
HP+1% STR+1 INT+2
HP+1% STR+1 INT+3
HP+2% STR+2 INT+4
HP+2% STR+2 INT+5 "Double Attack+1%"

Murk-veined (T3 tonberry) - Onslaught:
DEX+1 AGI+1 Spell interruption rate down 2%
DEX+1 AGI+2 Spell interruption rate down 4%
DEX+1 AGI+3 Spell interruption rate down 6%
DEX+2 AGI+4 Spell interruption rate down 8%
DEX+3 AGI+5 Spell interruption rate down 10%

Moira (T3 malboro) - Incursion:
DEX+1 Attack+1 Ranged Attack+1
DEX+2 Attack+2 Ranged Attack+2
DEX+3 Attack+3 Ranged Attack+3
DEX+4 Attack+4 Ranged Attack+4
DEX+5 Attack+5 Ranged Attack+5

Celaeno (T4 celaeno) - Exhortation:
MP+1% CHR+1 Magic Accuracy+1
MP+1% CHR+2 Magic Accuracy+1
MP+2% CHR+3 Magic Accuracy+1
MP+2% CHR+4 Magic Accuracy+2
MP+3% CHR+5 Magic Accuracy+2 Sphere "Regen"+1

Lord Asag (T3 vampir) - Destruction:
MP+5 "Magic Atk. Bonus"+1 Enhances "Fast Cast" effect +1
MP+10 "Magic Atk. Bonus"+2 Enhances "Fast Cast" effect +1
MP+15 "Magic Atk. Bonus"+3 Enhances "Fast Cast" effect +1
MP+20 "Magic Atk. Bonus"+4 Enhances "Fast Cast" effect +1
MP+25 "Magic Atk. Bonus"+5 Enhances "Fast Cast" effect +1

Akupara (T3 aspi) - Temperence
DEF:+2 HP+5 DEX+1
DEF:+4 HP+10 DEX+1
DEF:+6 HP+15 DEX+1
DEF:+8 HP+20 DEX+2
DEF:+10 HP+25 DEX+2

Voidwrought (T4 iron giant) - Discipline:
HP+1% "Magic Def. Bonus"+1 "Save TP"+2
HP+1% "Magic Def. Bonus"+1 "Save TP"+4
HP+2% "Magic Def. Bonus"+2 "Save TP"+6
HP+2% "Magic Def. Bonus"+2 "Save TP"+8
HP+3% All attributes +1 "Magic Def. Bonus"+3 "Save TP"+10


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 13 lip 2011, 08:37 
Cytuj  
Btw. w tym patchu dodali AF3 seale jako drop ze skrzynek.

****

Posty: 1471
Dołączył(a): 28.04.2009
Offline
PostNapisane: 20 lip 2011, 09:30 
Cytuj  
We czwartek po robalu spróbujmy zrobić te Voidwatch, propozycja to 2 tanków optymalnie:

Tank pt:

Deva (WHM)
Goku (RDM)
Kalcia (BRD)
Katsu (NIN)
2 tank (Tomasz PLD ?)
Have (Cor)

2 PT:

Zet (WHM)
Suko (BLM)
Szarlej (THF)
Samotnik (BLM ?)
Huck (NIN ? Zapasowy tank by się przydał w sumie)

3 PT:

Suri (WHM)
Furb (lolPUP)
Veb (WHM)

Taktyka slow and steady - tanki po 2 stronach moba CDC + HI daje dark SC, Samo i Suko nukują, Szarlej colaboruje ich na zmianę + robi SA i TA dla TH. W takim składzie powinniśmy z palcem w rowie to wygrać. W 2 pt jedno miejsce aby ewentualnie tam jakieś refresh ode mnie / Kalci wpadło na BLM. W razie potrzeby można też zamienić Goka z drugim WHM bo chyba RDM nie musi być w tank PT.
Od razu proponuje ustalić co z dropami robimy aby jakiejś dramy nie było :). Szczerze nie mam pomysłu bo jak zrobimy punkty to będzie drama że są punkty jak freelot to zaraz się ludzie będą wkurzać że jedni lotują wszystko a inni nic.
A i najważniejsze - założyłem że wszyscy przyjdą :) - kto nie chce na to chodzić plz napiszcie.

**
Avatar użytkownika

Posty: 343
Dołączył(a): 20.05.2009
Offline
PostNapisane: 20 lip 2011, 12:55 
Cytuj  
Przecież każdy dostaje swoją skrzynkę i nic nie idzie do pool ;) VW jest super eventem pod tym względem.


_________________
FFXIV - Moogle - A'rtho Zoah - [S e e D]
FFXI - Ramuh/Bahamut - Ragni - RETIRED

Obrazek

****

Posty: 1471
Dołączył(a): 28.04.2009
Offline
PostNapisane: 20 lip 2011, 12:57 
Cytuj  
Ragni napisał(a):
Przecież każdy dostaje swoją skrzynkę i nic nie idzie do pool ;) VW jest super eventem pod tym względem.


A każdy dostaje to samo ?

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 20 lip 2011, 12:57 
Cytuj  
Ragni napisał(a):
Przecież każdy dostaje swoją skrzynkę i nic nie idzie do pool ;)


Hmm myslalem, ze rano wyslalem posta z tym samym info, ale widocznie cos go wywalilo.

A z tym super to tak samo jak prywatne skrzynie w WoE taa :p

**
Avatar użytkownika

Posty: 343
Dołączył(a): 20.05.2009
Offline
PostNapisane: 20 lip 2011, 13:01 
Cytuj  
No super bo nie ma dram i nie ma ciśnienia na robienie punktów etc.. I każdy dostaje losowy item w zależności od siły świateł. Im lepsze światła tym lepszy drop.


_________________
FFXIV - Moogle - A'rtho Zoah - [S e e D]
FFXI - Ramuh/Bahamut - Ragni - RETIRED

Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 20 lip 2011, 13:21 
Cytuj  
Z jednej strony tak, z drugiej ciagly placz, ze nie wypada to co sie chce, albo wypada komus innemu :D

*****

Posty: 2438
Dołączył(a): 7.06.2005
Offline
PostNapisane: 20 lip 2011, 22:00 
Cytuj  
Have ale zapomniales o nas :)

Zeby cos osiagnac na VW to trzeba miec:

a) duzo ludzi
b) jak najwiecej jobow z roznymi subami
c) ranged damage
d) PLD tanka

My chcemy z wami chodzic. Ragniemu sie jeszcze troche zejdzie ale niedlugo (miesiac lub dwa) bedziee mial najmocniejszego DD an VW Annihilator RNG. Na Junie planujemy zrobic COR z Armageddon bo COR tez kompletnie rzadzi na VW podobno a szczegolnie z Armageddon wlasnie.
Ja bede chodzil an PLD bo nie mam wyboru, a Przyjaciel na WHM.
VW polega na tym ze sie trzyma moba prawie nie robiac damage i spamuje swiattla a pozniej jak sie ma maks lub nie ma czasu to sie go zaczyna bic bo im ma nizszy % tym ma gorsze TP moves i bardziej sie trzeba skupic na walce niz stagger.

Trzeba wznowic Ein tez bo chcemy po relicach zrobic Przyjacielowi Yagrush. Nie musze chyba mowic jak potezny bylby Yagrush na przyszle eventy w CC, wiec Wasza pomoc z ein mile widziana.


_________________
Obrazek

Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2282
Dołączył(a): 24.10.2004
Offline
PostNapisane: 20 lip 2011, 22:32 
Cytuj  
Bartelius napisał(a):
Have ale zapomniales o nas :)

Zeby cos osiagnac na VW to trzeba miec:

a) duzo ludzi
b) jak najwiecej jobow z roznymi subami
c) ranged damage
d) PLD tanka

My chcemy z wami chodzic. Ragniemu sie jeszcze troche zejdzie ale niedlugo (miesiac lub dwa) bedziee mial najmocniejszego DD an VW Annihilator RNG. Na Junie planujemy zrobic COR z Armageddon bo COR tez kompletnie rzadzi na VW podobno a szczegolnie z Armageddon wlasnie.
Ja bede chodzil an PLD bo nie mam wyboru, a Przyjaciel na WHM.
VW polega na tym ze sie trzyma moba prawie nie robiac damage i spamuje swiattla a pozniej jak sie ma maks lub nie ma czasu to sie go zaczyna bic bo im ma nizszy % tym ma gorsze TP moves i bardziej sie trzeba skupic na walce niz stagger.

Trzeba wznowic Ein tez bo chcemy po relicach zrobic Przyjacielowi Yagrush. Nie musze chyba mowic jak potezny bylby Yagrush na przyszle eventy w CC, wiec Wasza pomoc z ein mile widziana.




dużo ludzi ..... hmmm.... niech pomyślę :)


_________________
COLD is BACK !

**
Avatar użytkownika

Posty: 419
Dołączył(a): 20.12.2005
Offline
PostNapisane: 21 lip 2011, 07:41 
Cytuj  
Ja rzczej spasuje VW


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2438
Dołączył(a): 7.06.2005
Offline
PostNapisane: 21 lip 2011, 08:18 
Cytuj  
katsu napisał(a):
Ja rzczej spasuje VW


Mam nadzieje ze nie przez nas bo zaraz nastepna drama bedzie..


_________________
Obrazek

Obrazek

****

Posty: 1471
Dołączył(a): 28.04.2009
Offline
PostNapisane: 21 lip 2011, 08:19 
Cytuj  
Ato, wiesz że ja was lubię ale nie chce aby się powtórzyło Abyss :(. Obgadamy dziś przy wormie na spokojnie w lsowym gronie :).

Niestety o światłach w VW nic nie wiem więc pomoc by się przydała ale to zależy od ogólnej zgody.

Powoli ale sukcesywnie nasz LS się zbroi, Katsu ma Kanagi, Tom ma Almace i robi Ochain, ja Armagedon powoli składam :).
Co do Einherjar ja chętnie mogę do tego wrócić, co prawda ostatnie tygodnie w robocie miałem przesrane ale mam nadzieje że powoli będzie się normować.

Kats - co to znaczy że nie będziesz chodził :wtf:

*****

Posty: 2438
Dołączył(a): 7.06.2005
Offline
PostNapisane: 21 lip 2011, 08:36 
Cytuj  
100licad napisał(a):
Ato, wiesz że ja was lubię ale nie chce aby się powtórzyło Abyss :(. Obgadamy dziś przy wormie na spokojnie w lsowym gronie :).

Niestety o światłach w VW nic nie wiem więc pomoc by się przydała ale to zależy od ogólnej zgody.

Powoli ale sukcesywnie nasz LS się zbroi, Katsu ma Kanagi, Tom ma Almace i robi Ochain, ja Armagedon powoli składam :).
Co do Einherjar ja chętnie mogę do tego wrócić, co prawda ostatnie tygodnie w robocie miałem przesrane ale mam nadzieje że powoli będzie się normować.

Kats - co to znaczy że nie będziesz chodził :wtf:


Jakie Abyss?

Chodzi Ci o to co robilismy na start abyssea jak ledwo zabilismy Minhacao?

Ja zawsze myslalem ze CC eventy sa open dla wszystkich polakow ale widze ze i to sie powoli zmienia. Szczerze mowiac mam to w dupie bo mozemy sobie znalezc jakis bardzodobry VW linkshell i miec 100% latwiej niz z Wami ale chcialem jednak sprobowac w polskim gronie bo to zawsze przyjemniej niz robic event dla samego eventu, ale jak tak stawiacie sprawe...


_________________
Obrazek

Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 21 lip 2011, 08:40 
Cytuj  
Bartelius napisał(a):
CC eventy sa open dla wszystkich NORMALNYCH polakow

****

Posty: 1471
Dołączył(a): 28.04.2009
Offline
PostNapisane: 21 lip 2011, 08:48 
Cytuj  
Ato - są open dla wszystkich, ale jak się pojawi zamiast 12 na przykład 6 osób (co w sumie ostatnio jest normą na naszych Abyss runach że jest 6-8 osób) to nikt nikogo nie opierdala za nieobecności / spóźnianie czy wcześniejsze wychodzenie. Nikt nikogo też nie opierdziela jak na przykład ktoś na chwilę skoczy robić co innego. Jeśli jesteście w stanie pogodzić się z tym że tak jest to można myśleć o wspólnym evencie. CC jest social/casual bardzo.

EDIT: No i nie opierdzielamy się nawzajem, nie rzucamy mięsem i nie wyzywamy od noobów jak wipniemy :) Choć mi osobiście podoba się jak sobie z Ragnim "słodzicie" przy takich okazjach :)


Ostatnio edytowano 21 lip 2011, 08:54 przez 100licad, łącznie edytowano 1 raz
**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 21 lip 2011, 08:52 
Cytuj  
Lol, nie oszukujmy sie, jestem przekonany, ze jakbyscie mieli przyjsc na taki VW to niezla czesc tych osob wymienionych przez Have w ogole by sie nie pojawila na runie.

**
Avatar użytkownika

Posty: 343
Dołączył(a): 20.05.2009
Offline
PostNapisane: 21 lip 2011, 09:19 
Cytuj  
Nie przesadzajcie...

Chcielismy na luzie z wami pochodzić nauczyć się jak tam grać etc... trudno mi uwieżyć co o nas myslicie, troche to smutne myślalem że jestem w CC a tak naprawde nie jestem dopuszczony do CC eventów?

Przecież Ein nam dobrze wychodził, tylko później zaczeły przychodzić 4 osoby. Nawet zabiliśmy Odina w 8 osob ;)

Czuje się przez to jak jakiś obcy tutaj, znienawidzony i nie mile widziany.


_________________
FFXIV - Moogle - A'rtho Zoah - [S e e D]
FFXI - Ramuh/Bahamut - Ragni - RETIRED

Obrazek

****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 21 lip 2011, 09:59 
Cytuj  
Ja tu widze jeden konflikt: Ator vs reszta swiata. Specyficzny sposob bycia Atora wiele osob wkurza bo nie kazdy (w tym ja) lubi czytac bluzgi na chacie. Zreszta juz raz mu to napisalem mimo ze nie byly w moim kierunku to przyszedlem sie wyluzowac a nie spinac. Dopoki Ator tego nie zrozumie dopoty bedzie sie dzialo tak jak teraz.

****

Posty: 1471
Dołączył(a): 28.04.2009
Offline
PostNapisane: 21 lip 2011, 12:44 
Cytuj  
Poczytałem o światłach na BG trochę, z tego jak to rozumiem losowane są stagery które jak procniesz to się zmieniają (czyli nie jak w Abyss że jeden raz OK dwa razy procniesz to już źle) tylko problem że są losowe i trzeba pokrywać szerokie spektrum WS/JA/Magic.

"At the start of the battle, three high vulnerabilities and six normal vulnerabilities are randomly chosen as staggers. Once a stagger has been used, it will be replaced with a new one. Staggers will not change during the battle until they are found and used on the monster." <z BG>

Zastanawia mnie jakie podpowiedzi dostajesz z tego periapt co kupuje się za cruory? Typ broni ? JA jakich jobów ? Bo skoro jest 9 staggerów to wypisuje te wysze czy losowo ? Aaaa no i czy te 9 staggerów to łącznie czy po 9 (magic / ja / ws ?) sens by miało po 1 high na ws / ja / magic i po 2 normal. No i czy wsy to wszystkie czy też jakiś mniejszy zbiór zakmnięty jak w Abyss.

Świtała nas interesujące to white (Atmacite / Periapt), Red i Blue (odpowiednio ilość i jakość dropu).

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 99 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.