mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 158 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 15 mar 2012, 21:05 
Cytuj  
Gli2duS napisał(a):
Huckster napisał(a):

Docelowo:
...
Gliz WAR/SAM
...


że ke?


potrzebny mocny dd - a wara masz 75 :)


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

*****

Posty: 2438
Dołączył(a): 7.06.2005
Offline
PostNapisane: 15 mar 2012, 21:12 
Cytuj  
Ja WAR odradzam

SAM to najlepsza opcja jak sie nie ma Apocalypse/Spharai/Ragnaroka


_________________
Obrazek

Obrazek

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 16 mar 2012, 11:56 
Cytuj  
Cześć - sorry za nagły afk - ale musiałem do dziecka lecieć :) - w poniedziałek robimy kolejne podejście!

Moje wnioski po wczorajszym wypadzie:
  • nie wszyscy wiedzieli co się w danej sytuacji robi - dla przypomnienia:
    • eliminate all - zabijamy wszystko co się rusza - każdy leje swojego moba
    • eliminate specified enemy - JEDEN normalny mob który ctrl-c /checkuje jako "Impossible to gauge!" - to NIE JEST NM!
    • eliminate specified enemies - grupa mobów (od 2 do 6) - jedna grupa z: Heraldic Imps , Psycheflayer, Poroggo Gent, Ebony Pudding, Qiqirn Archaeologists, Qiqirn Treasure Hunters, Racing Chariot
    • eliminate enemy leader - jeden z NMów (imp, souflayer, żaba, flan, qiqirn, chariot) lub na piętrach 20,40,60,80,100 - główny NM
    • lamps - tutaj 3 możliwości
      - jak jest jedna lampa - code registered - każdy musi podbiec i kliknąć
      - jak jest po kliku w lampę "same time" - każdy szuka swojej lampy i klika na ustalony przeze mnie sygnał
      - jak jest po kliku na lampę "certain order" - każdy znajduje lampę, ja daję kolejność włączania, i pierwsza osoba z kolejki włącza, po włączeniu (w trakcie) pisząc "/" na /p - jak lampy rozbłysną - każdy mówi "świeci / nie świeci" - i ja podaję nową kolejność
  • każdy musi ustalić sobie temp itemy - których używamy na boss floor - ustawia je się u tego samego gościa gdzie się bierze misję (Sorrowful Sage) i po wejściu wybierając "Preferred items" (nie trzeba klikać tyle razy). Zestaw który bierzemy to:
    Spy's Drink, Braver's Drink, Cleric's Drink, Dusty Wing, Body Boost, Fanatic's Drink
  • każdy musi mieć sneak oile/prism powdery - nie ma co tracić czasu na monomi/tonko
  • każdy musi mieć food odpowiedni dla danego joba
  • każdy musi mieć sanction na sobie (z regenem)
  • po wejściu na floor 1 SCH odpala 2h i rozdaje embravy (12.5minut to trwa) - embrava daje regen +70/tick, haste +25% i regain 5tp/tick - dzięki temu każdy jest samowystarczalny
  • do weryfikacji jeszcze będą joby - ja wczoraj padłem trochę lekceważąc NMa (jakiś hornet) - walił po 300-400 dmg, a ja nie miałem już MP na occultation - mój błąd i pofolgowanie
  • teraz po wejściu na dane piętro wszystkim się wyświetla co trzeba zrobić - więc nie musimy tego powtarzać / pisać na /p

dajcie znać odnośnie swoich przemyśleń - przeczytajcie też to co Ato napisał odnośnie strategii - do tego mamy dążyć!
viewtopic.php?p=951575#951575

I szczegółowy opis całości tutaj:
http://www.bg-wiki.net/bg/Nyzul_Isle_Uncharted_Region


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

****

Posty: 1471
Dołączył(a): 28.04.2009
Offline
PostNapisane: 16 mar 2012, 12:08 
Cytuj  
SAM najprościej zrobić i wcale nie potrzeba dużo wydać aby mieć OK sprzęt, Masamune 85 można zrobić w rozsądnym terminie (niektórzy mówią że da się zrobić Isge w 1 dzień na 90, mi zajęło chyba pół roku ale jeśli by zebrać 5-6 osób na dzień w Ule to by dało radę bo ja większość robiłem solo KI i DUO Isge), przy casualowym podejściu łatwiej o TP Bonus GK. Większość itemów też nie jest trudna do zdobycia dla SAM a 5-hit z TP bonus prawie samo wychodzi, przy Masamune trzeba trochę lepszego sprzętu. Przy WAR największy problem to chyba broń bo raczej trzeba Ukko mieć o którego dużo trudniej (zarówno emp jak i WOE) niż TP Bonus i Masamune razem. Nowy WS to jakby SAM dostał zadośćuczynienie za zapomnienie spowodowane wyjściem Abyssea.

EDIT: do tego co postnął Huck: w kwestii lamp proponuje dać / na świeci X na zgasła wtedy szybko idzie kolejność

*****

Posty: 2438
Dołączył(a): 7.06.2005
Offline
PostNapisane: 16 mar 2012, 15:50 
Cytuj  
100licad napisał(a):
SAM najprościej zrobić i wcale nie potrzeba dużo wydać aby mieć OK sprzęt, Masamune 85 można zrobić w rozsądnym terminie (niektórzy mówią że da się zrobić Isge w 1 dzień na 90, mi zajęło chyba pół roku ale jeśli by zebrać 5-6 osób na dzień w Ule to by dało radę bo ja większość robiłem solo KI i DUO Isge), przy casualowym podejściu łatwiej o TP Bonus GK. Większość itemów też nie jest trudna do zdobycia dla SAM a 5-hit z TP bonus prawie samo wychodzi, przy Masamune trzeba trochę lepszego sprzętu. Przy WAR największy problem to chyba broń bo raczej trzeba Ukko mieć o którego dużo trudniej (zarówno emp jak i WOE) niż TP Bonus i Masamune razem. Nowy WS to jakby SAM dostał zadośćuczynienie za zapomnienie spowodowane wyjściem Abyssea.

EDIT: do tego co postnął Huck: w kwestii lamp proponuje dać / na świeci X na zgasła wtedy szybko idzie kolejność


Tu chodzi o cos jeszcze:
1. WAR z retaliation ma movement down. WAR bez retaliation sporo traci
2. WAR ma maly evasion i nawet z Regen+Embrava bedzie mial spora szanse ze padnie
3. Poza Embrava powinien byc tez puszczany Regen V i calosc powinna byc zrobiona w jakims szybkim macro bo tu trzeba uruchomic kolo 3-4JA przed kazdym spelem
4. Zeby Embrava dzialala 12.5min trzeba miec af3+2 rekawice
5. Embrave mozna puscic na 1 pietrze gdzie trzeba cos zabijac a nie koniecznie na starcie (np moga byc na 1 pietrze lampy)
5. Jesli puszczacie Embrave na starcie to powinna ona byc recastnieta tuz przed koncem Tabula rasa czyli po jakis 2 i pol minucie zeby w sumie trwala okolo 15 minut a z dwoma SCH kolo 30min czyli caly run
6. Embrava nie capuje haste sama w sobie. HASTE spell MUSI byc rowniez castniety i wtedy dopiero masz scapowany magic gaste. Roznica z haste i bez haste jest gigantyczna.
7. Nikt nie powinien byc /nin wiec nie wiem skad tonko i monomi chyba ze ktos byl na NIN main
8. SAM nie potrzebuje zadnego Masamune a szczegolnie 85 bo nawet STR GKT na 99 bije takie masamune na glowe. trzeba sie spiac i zrobic sobie TP bonus GKT


_________________
Obrazek

Obrazek

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 16 mar 2012, 20:51 
Cytuj  
Glizdus - trzaskaj SAMa!

Ato - da sie embrave AOE rzucic?

EDIT:
Coldee! Ty masz SAMa na 85! Jedziesz!


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

****

Posty: 1471
Dołączył(a): 28.04.2009
Offline
PostNapisane: 16 mar 2012, 20:58 
Cytuj  
Huckster napisał(a):
Ato - da sie embrave AOE rzucic?


Nawet na inne PT w alliance się da ;)

*****

Posty: 2438
Dołączył(a): 7.06.2005
Offline
PostNapisane: 16 mar 2012, 22:06 
Cytuj  
Huckster napisał(a):
Glizdus - trzaskaj SAMa!

Ato - da sie embrave AOE rzucic?

EDIT:
Coldee! Ty masz SAMa na 85! Jedziesz!


O to chodzi w embravie ze jeden SCH wystarcza na cale Ally.

Accesion>Perpetuance>Embrava
Accesion>Perpetuance>RegenV
Accesion>Perpetuance>Haste


_________________
Obrazek

Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 343
Dołączył(a): 20.05.2009
Offline
PostNapisane: 16 mar 2012, 22:27 
Cytuj  
Bartelius napisał(a):
Huckster napisał(a):
Glizdus - trzaskaj SAMa!

Ato - da sie embrave AOE rzucic?

EDIT:
Coldee! Ty masz SAMa na 85! Jedziesz!


O to chodzi w embravie ze jeden SCH wystarcza na cale Ally.

Accesion>Perpetuance>Embrava
Accesion>Perpetuance>RegenV
Accesion>Perpetuance>Haste


Przecież haste nie działą z accession :)


_________________
FFXIV - Moogle - A'rtho Zoah - [S e e D]
FFXI - Ramuh/Bahamut - Ragni - RETIRED

Obrazek

****

Posty: 1471
Dołączył(a): 28.04.2009
Offline
PostNapisane: 16 mar 2012, 22:43 
Cytuj  
SMN ma hestaga ale brać go na Nyzul tylko po to.... Chyba że SCH/SMN może walnąć hestaga :D

*****

Posty: 2904
Dołączył(a): 19.09.2005
Offline
PostNapisane: 17 mar 2012, 00:07 
Cytuj  
Huckster napisał(a):
Glizdus - trzaskaj SAMa!


tak jest szefie!
BLMa ledwo zacząłem kończyć ;P


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2438
Dołączył(a): 7.06.2005
Offline
PostNapisane: 17 mar 2012, 02:46 
Cytuj  
Ragni napisał(a):
Bartelius napisał(a):
Huckster napisał(a):
Glizdus - trzaskaj SAMa!

Ato - da sie embrave AOE rzucic?

EDIT:
Coldee! Ty masz SAMa na 85! Jedziesz!


O to chodzi w embravie ze jeden SCH wystarcza na cale Ally.

Accesion>Perpetuance>Embrava
Accesion>Perpetuance>RegenV
Accesion>Perpetuance>Haste


Przecież haste nie działą z accession :)


Ups z rozpedu napisalem.
Haste oczywiscie kazdemu DD z osobna , ale ze DD powinno byc 2-3(BLU ma swoj haste) a SCHrow 1-2 to i tak wychodzi ze jeden SCH pusci maximum 2x haste. BLU moze tez dac diffusion Animating Wail jesli ma diffusion up.


_________________
Obrazek

Obrazek

**

Posty: 331
Dołączył(a): 4.05.2006
Offline
PostNapisane: 19 mar 2012, 17:32 
Cytuj  
Instaluję Finala na X-pudło. Pisze mi, że za 11h skończy update... Niestety nie będzie mnie dzisiaj.


_________________
B.B.B.T.D. King

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2282
Dołączył(a): 24.10.2004
Offline
PostNapisane: 19 mar 2012, 18:27 
Cytuj  
bede o 21


napisalem to w zlej godzinie ... o 23:30 wrocilem. Auto sie rozsypalo po drodze . SOrry ze mnie nie bylo , sila wyzsza.


_________________
COLD is BACK !

*****

Posty: 2668
Dołączył(a): 19.12.2004
Offline
PostNapisane: 20 mar 2012, 18:57 
Cytuj  
elo. ja popne dopiero na start kwietnia:( kurde pogralbym ale nie bede 20 za konta placil:( Huck ty grasz sporo? bym moze na tobie cos popykal troszke:D
btw gra ktos w BF3 na PC bo ostatnio sporo naparzam moznaby pograc jak ktos chętny:D


_________________
Jast v2.0

****

Posty: 1471
Dołączył(a): 28.04.2009
Offline
PostNapisane: 20 mar 2012, 22:48 
Cytuj  
Lesiu przecież teraz się za miesiąc płaci nie do końca miesiąca. U mnie powoli się normalizuje w robocie więc jutro się mnie spodziewajcie.

*****

Posty: 2668
Dołączył(a): 19.12.2004
Offline
PostNapisane: 21 mar 2012, 05:40 
Cytuj  
o racja:)


_________________
Jast v2.0

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 21 mar 2012, 13:53 
Cytuj  
mało gram - uzywaj sobie na mnie i zecie


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2282
Dołączył(a): 24.10.2004
Offline
PostNapisane: 22 mar 2012, 17:01 
Cytuj  
dziś GATHER TOGETHER 21 w WHitegate ?


_________________
COLD is BACK !

****

Posty: 1471
Dołączył(a): 28.04.2009
Offline
PostNapisane: 23 mar 2012, 10:45 
Cytuj  
Wczoraj pierwszy run poszedł dużo lepiej niż bym się spodziewał (pierwszy raz robiłem nowy Nyzul) drugi to dizaster za to :D. Polazłem za Hucka - swoją drogą mógłbyś napisać że cie nie będzie...
Moim zdaniem kluczową kwestią do polepszenia jest aby albo Tom ograł SCH albo aby Dev chodził na SCH (1) oraz aby nie zastanawiać się co robić na początku, czyli na 1szym piętrze AOE Prot i Shell i Regen + na wyższych piętrach Regen i w zależności jakie zadanie albo Marche (kill all) albo Mazurka (pozostałe), przy lampie powinien IMO zostać SCH (poza piętrem z Leader gdzie zostaje BRD) (2).
Dodatkowo jak już jest piętro z lampami i widzicie że czai się tam coś co agruje na sight to zacząć to zabijać od razu jak inni szukają lamp, sound aggro przy lampach niegroźne - sneak i komfort. No i klikanie "/" "X" powinno iść szybciej ale to kwestia czasu i zgrania - opcja z podmianą lamp super, proponuje aby każdy kto może potrafi sobie podmienił - ja nie potrafię na xboxie nawet nie wiem jak wejść w jakąś przeglądarkę dysku tam.
Inne spostrzeżenia - Gliz imo powinien chodzić BLU, szczególnie jak Huck będzie chodził NIN a jeszcze najlepiej jakby Gliz Almace zrobił. Cold jeśli zrobi SAM to wtedy Saku na BRD, Cold jak lewelujesz SAM to od razu zacznij robic TP Bonus GK. SAM taki jak ja mam (bez fajerwerków)powinien wystarczyć na początek, jedyne co bym dorobił to butki z EE dla szybszego chodzenia.
IMO docelowe powinno być:
Huck NIN (emp)
Gliz BLU (emp)
Cold SAM (TP bonus GK)
Tom SCH
Dev MNK (emp) lub SAM (TP Bonus)
Saku (BRD)

lub Tom na DD (WAR? choć Ato odradza WAR) a Dev na magu.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 158 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.