mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 338
Dołączył(a): 4.03.2010
Offline
PostNapisane: 6 lip 2012, 07:26 
Cytuj  
SE popsulo mi fun z PLD - najnowszy trend w sposobie tankowania przez pld - stoisz w full MDT/PDT, nie mozesz wyciagnac miecza co by nie zgarnac hate i tylko patrzysz jak WHM rzuca ci cure, w zasadzie caly event mozna przestac afk - ten job stal sie malo interesujcy. Ktos ma podobne odczucia na temat innych job?

****

Posty: 1471
Dołączył(a): 28.04.2009
Offline
PostNapisane: 6 lip 2012, 09:17 
Cytuj  
Supertank już kiedyś się używało (mamety w COP cos kojarzę? + pewnie jakieś BCNM też). Ja tam od czasu updatu XI roll na COR nie narzekam bo dużo się rolluje a nie roll, afk :).

**

Posty: 331
Dołączył(a): 4.05.2006
Offline
PostNapisane: 6 lip 2012, 10:42 
Cytuj  
Ciekawy temat :)

Moje wrażenia:

BRD - generalnie jaki był taki jest. Tylko, że dzieki cast time- eq i body z dłuższym czasem działania piosenek, rozgrywka - w nowych eventach (vw, abyss) i dobrych grupach (dobry healing) - przeszła w schemat stare COR o którym Have mówi, sie zaśpiewa i można afk.
Największy fun ostatnio mam na już staruśkim Salvage - można pograć BRD jak za dobrych czasów. Robimy to low-man 4os., więc przydaję się we wszystkim - songi, healing, trian pull (oh yea!), dd-od biedy i mazurek! Także generalnie nowy event BRD-nuda, stary-fun.

BST - kiedyś to się trzeba było nakombinować, żeby NMa ubic. Najważniejszy był skuteczny charm (do tej pory mam charm set) - jeśli charm zawiodło, to mieliśmy problem z dwoma mobami na plecach. Dalej ważny był reward, żeby jak najdłużej utrzymać charmnietego moba przy życiu. W trakcie kiedy pet bił, już się szukało potencjalnego zastępce. Nie można było melee, żeby hate nie zbierać (nie było snarl, które przekazuje hate na moba). Kiedy pet padł, charmowało się następnego i wypuszczało na NMa - blink macro pomagało przyspieszyć proces i było możliwe bicie NMa 'na czysto' bez otrzymania dmg. Szukało się różnych typów mobków, żeby były skuteczniejsze w walce z danym NM. Można było bezstresowo zwiedzać całe vanadiel i bić NMy które się napatoczyły.
Teraz - pomijam dynamis whore BST - SE doprowadziło do marginalizacji fundamentu tej klasy jakim był charm. Nie pamiętam kiedy ostatni raz użyłem tego ja (pewnie kiedy charmnałem lizarda, żeby Bubble Berniego ubić z Katsu - epic było!). Pety z dzwonków są na tyle uniwersalne i dobre, że nie ma zupełnie potrzeby. Nowy food sprawił, że sam reward set też już nie jest taki niezbędny, bo i tak dużo HP się leczy. BST z klasy dla wybranych stał się whore dla wszystkich. Nawet legendarny Monsters Inc LS, gdzieś się pogubił w tych zmianach i już praktycznie nic nie robią, bo nie ma takiej potrzeby żeby pet burnować, nie ma takaiej potrzeby żeby być ekspertem.
Fajnie, że są jeszcze tacy maniacy jak Opi, którzy oddają serce dla BST, dażą miłością pety, karmią je, przytulają i razem przeciwstawiają się przeciwnikom, mając szczytny cel - relic axe Guttler!

Mam jeszcze BLM, THF, DRK, ale nie na tyle długo, żeby być kompetentnym w tym temacie.

Ogólnie wydaje mi się, że SE upraszcza nie tylko sam system misji, questów, NMów, instancji, ale również sposób grania niektórymi jobami. O ile te pierwsze zmiany są dobre i przyjemne, tak te drugie mogą po pewnym czasie prowadzić do nudy i niechęci.


_________________
B.B.B.T.D. King

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 6 lip 2012, 10:50 
Cytuj  
Najnowszy trend? Supertanking istniał od czasu starego dynamis jeśli nie wcześniej, kolega jest chyba nieco opóźniony jeśli chodzi o taktyczną wiedzę na temat tankowania :]

Niezły foch by the way


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 6 lip 2012, 11:23 
Cytuj  
lolo99 napisał(a):
Fajnie, że są jeszcze tacy maniacy jak Opi, którzy oddają serce dla BST, dażą miłością pety, karmią je, przytulają i razem przeciwstawiają się przeciwnikom, mając szczytny cel - relic axe Guttler!



No wlasnie!
Dzieki, teraz juz wiem jak sie moj nowy relic nazywa!

I nawet nie chce wiedziec co to sa pety z dzwonkow...

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 6 lip 2012, 11:26 
Cytuj  
Ej, zwierzaki z probówki trzeba kochać jak każde inne ;)

****

Posty: 1471
Dołączył(a): 28.04.2009
Offline
PostNapisane: 6 lip 2012, 12:10 
Cytuj  
lolo99 napisał(a):
Ciekawy temat :)
Także generalnie nowy event BRD-nuda, stary-fun.

Ja powiem inaczej - low man to fun. W alliance support ogranicza się do stricte support zazwyczaj.

Ale jak Saku zagra marsze to nie nadążam wciskać makr na zmiany equipu WS i TP takiego powera SAM dostaje :D.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 6 lip 2012, 12:15 
Cytuj  
Nie bede wymyslac i szukal gdzie to postnac, wiec jak to akurat aktywny topic to:

Cytuj:
The guard and parry skills will be adjusted so that they may level up even if the skills do not activate when players are attacked.


Nareszcie moznaby powiedziec ;)

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 6 lip 2012, 13:21 
Cytuj  
lolo99 - jasny gwint tak splycili BSTa ? Kurna gdzie meczarnie z recharmami szczegolnie do momentu az sie zdobylo skille, dzieki ktorym mozna juz bylo to dosc swobodnie robic :) Szkoda, bo wlasnie ten dreszczyk emocji czesto mnie satysfakcjonowal jak i czesto wkurzal, ale balans byl :D Teraz to pewnie takiego Aquariusa to petem ze sloika sie bije na luzie ;)


Oj kusicie mnie, kusicie :P


_________________
"Why is it people who can't take advice
always insist on giving it ?" - J. B.

**

Posty: 331
Dołączył(a): 4.05.2006
Offline
PostNapisane: 6 lip 2012, 15:59 
Cytuj  
@Bodziu - Wiesz, dalej są trudne moby do ubicia dla BST. Szkoda, że wszystko teraz na dzwonkach, dzbanach, garnkach - czy jak tego nie nazywac - stoi.

@Goku - od kiedy ta zmiana?


_________________
B.B.B.T.D. King

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 6 lip 2012, 17:32 
Cytuj  
Raczej nie wiadomo. Oni jak pisza takie rzeczy to roznie bywa, czasami w najblizszym patchu, a czasami za rok dopiero :D

**

Posty: 331
Dołączył(a): 4.05.2006
Offline
PostNapisane: 7 lip 2012, 00:47 
Cytuj  
Szok!!! Nie do wiary! 2xKS99 Wyrm, 2xFafnir, 2xKS99 Turtle, Neo Limbus, Neo Nyzul x2-3(?) w jeden wieczór, wsio z POLAKAMI, bez dramy!


_________________
B.B.B.T.D. King

****

Posty: 1471
Dołączył(a): 28.04.2009
Offline
PostNapisane: 7 lip 2012, 07:40 
Cytuj  
Był też Dev :D, ale jemu po prostu trzeba obywatelstwo polskie załatwić. Mi się podobało Fun Fun Fun :).

*****

Posty: 2904
Dołączył(a): 19.09.2005
Offline
PostNapisane: 8 lip 2012, 13:15 
Cytuj  
lolo99 napisał(a):
Szok!!! Nie do wiary! 2xKS99 Wyrm, 2xFafnir, 2xKS99 Turtle, Neo Limbus, Neo Nyzul x2-3(?) w jeden wieczór, wsio z POLAKAMI, bez dramy!


haha! aż tyle żeśmy zrobili? polak potrafi, nie?!


_________________
Obrazek

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 9 lip 2012, 12:09 
Cytuj  
Gli2duS napisał(a):
lolo99 napisał(a):
Szok!!! Nie do wiary! 2xKS99 Wyrm, 2xFafnir, 2xKS99 Turtle, Neo Limbus, Neo Nyzul x2-3(?) w jeden wieczór, wsio z POLAKAMI, bez dramy!


haha! aż tyle żeśmy zrobili? polak potrafi, nie?!


whoa - gratulacje! brzmi kusząco ;)


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

****
Avatar użytkownika

Posty: 1640
Dołączył(a): 11.06.2005
Offline
PostNapisane: 9 lip 2012, 15:57 
Cytuj  
Huck Ciebie też do FF ciągnie? :D


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2438
Dołączył(a): 7.06.2005
Offline
PostNapisane: 9 lip 2012, 17:26 
Cytuj  
Jaki wy robicie Salvage ze w 4 osoby BRD musi leczyc i robic tak duzo?
Ja robie duo SCH+THF SSR i srednio mi wychodzi 75 minut.
Jedyny heal jakiego uzywam to RegenV praktycznie (czasem troche cure IV jak mam na sobie na 4 pietrze 15-20 mobow)

@Saku BST z klasy dla wybranych stał się whore dla wszystkich. - lol....
BST jest teraz lepszy niz byl kiedykolwiek. Stal sie dokladnie tym czym mial byc od poczatku. Jobem do solo bazującym na sile duo z petem. Charm byl do dupy - taka jest prawda. Nic nie dawal w endgame i bylo malo miejsc gdzie byl na serio uzyteczny. Sam BST tez byl do dupy i tez nie mial miejsca w end game. Teraz ma jeden z najmocniejszych WSow w grze (idealnie pasujacy do tej klasy btw) ma zajebisty JA do kontroli hate (wczesniej wlasciwie nie dalo sie bic na postaci bo brales momentalnie hate) Ma TH na pecie. Nie wiem co ludzie przyjemnego widzieli w pol godzinnej petli blink>stoneskin>charm>assault>runAway. To po kilku walkach jest mega nudne.

@Tandk Wywynioskowales sobie cos z kilku walk VW i zwalasz to na SE. W Legion PLD to must have i tez supertankuje, ale tam nie ma tempsow i trzeba sie skupic. NA HQ Odinie tankuje sie normalnie PLDynami (i Apoc DRKami :D). PLD zreszta z definicji ma sluzyc do supertankowania bo do DD tankowania sa inne joby. Chcesz tankowac inaczej to zrob inny job to nie jest trudne w dzisiejszym ffxi.


_________________
Obrazek

Obrazek

**

Posty: 331
Dołączył(a): 4.05.2006
Offline
PostNapisane: 9 lip 2012, 18:50 
Cytuj  
Bartelius napisał(a):
@Saku BST z klasy dla wybranych stał się whore dla wszystkich. - lol....
BST jest teraz lepszy niz byl kiedykolwiek. Stal sie dokladnie tym czym mial byc od poczatku. Jobem do solo bazującym na sile duo z petem. Charm byl do dupy - taka jest prawda. Nic nie dawal w endgame i bylo malo miejsc gdzie byl na serio uzyteczny. Sam BST tez byl do dupy i tez nie mial miejsca w end game. Teraz ma jeden z najmocniejszych WSow w grze (idealnie pasujacy do tej klasy btw) ma zajebisty JA do kontroli hate (wczesniej wlasciwie nie dalo sie bic na postaci bo brales momentalnie hate) Ma TH na pecie. Nie wiem co ludzie przyjemnego widzieli w pol godzinnej petli blink>stoneskin>charm>assault>runAway. To po kilku walkach jest mega nudne.


Bartelius, jesli miał być taki od początku, to wytłumacz mi proszę statsy pre-abyss AFów (oraz ich 'wiejski' wygląd) - dlaczego tam tak dużo charm+ i chr, oraz nawet int (dla tame)? BST był niszowy bo się go cieżko expiło i nie przydawał się w HNMLS (tradycyjnych, bo w MI biliśmy wszystko tylko pet jobami). Ale miał swój urok, taki właśnie, że można było ubić solo NMy na które normalnie potrzebne było pt - pod warunkiem że w okolo było wystarczająco dużo mobków pod charm (był też sposób z charm IT+familiar). Fakt faktem, że brak snarl utrutniał nieco sprawe z hate, ale przewidując rozwój wydarzeń od pewnego momentu można było się włączyć w walkę i bić duo z petem. Ja wiem, że długo długo miałeś BST na 70lvl i nie levelowałeś, bo po prostu Ci to nie było potrzebne. Grasz w grę pragmatycznie, a mi zabawa z charm dawała radość dlatego zrobiłem BSTa. Oczywiście można powiedziec: jak dawała radość, to nic nie stoi na przeszkodzie żeby dalej się w to bawić. Stoi, to że 100x łatwiej i szybciej można wszystko zabić gotowymi petami. A ani ja, ani ta gra, nie jesteśmy jeszcze na etapie utrudniania sobie rozgrywki na siłę - nie mam z tego satysfakcji.


_________________
B.B.B.T.D. King

**

Posty: 338
Dołączył(a): 4.03.2010
Offline
PostNapisane: 9 lip 2012, 19:32 
Cytuj  
albo nic

****

Posty: 1471
Dołączył(a): 28.04.2009
Offline
PostNapisane: 9 lip 2012, 20:09 
Cytuj  
Nie musimy robić we 4 a ostatnio zeszło nam ar ok 1h bo 2 foody zuzylem. Po prostu Saku lubi sobie polatac i zebrać mobki potem je uśpić i dać songi i dołączyć do melees a jak widzi ze komus hp spadlo to leci cure. Może i moglibyśmy się podzielić na 2 ekipy dla większej ilości alexow ale nam raczej chodzi aby casualowo sobie pograć razem a spisać się :) jak idziemy na salvage to zawsze się pytamy czy ktoś nie chce dołączyć cellsy idą freelot (poza tymi dla magoe) co tez spowalnia trochę run ale za to nie jest tak ze zawsze ta sama osoba czeka pól runu na weapon na przykład.

Co do bst to lubiłem solowac go od czasu do czasu cham był super bo pewien dreszczyk dawał a misscharm to prawie pewna smierć była :). Dobilem go do lvl 50 chyba solo a ostatnio (ze 2 miechy temu) nawet z 10 leveli jakoś dobilem z CC ale zupełnie przeszła ochota nim grać. Chyba kiedyś większy skill abył potrzebny no i trochę farta. Teraz prościej się gra bst jak patrzę. Wypowiadam się a nawet 75 nie mam lol.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.