mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 15 lip 2012, 20:39 
Cytuj  
Bartelius napisał(a):
Nie wiem ... AAAAAAAAAaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa..........


Like.


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

****

Posty: 1471
Dołączył(a): 28.04.2009
Offline
PostNapisane: 16 lip 2012, 14:03 
Cytuj  
RNG:

Przede wszystkim trzeba to powiedzieć że RNG to niszowy DD, nie znajdzie się dla niego miejsce w każdym evencie. W 95% przypadków melee DD będą lepsi ze względu na boost jaki daje haste (equip, spell, songi / embrava, hasso etc.). Poza przypadkami gdzie RNG jest brany pod proc VW lub Abyss - RNG ma 11/15 blue piercing procs a dodatkowo może zrobić TH użyteczność RNG wynika z 2 faktów: (1) ma 2 super reliki dzięki którym łatwo mu zadawać DMG bez sciągania hate i (2) stoi poza zasięgiem AOE. I niestety poza Abyss i VW RNG bez relika nie będzie brany jako DD. Grając z relikiem trzeba się nauczyć kiedy możemy sobie pozwolić na walnięcie Last Stand / Apex tak aby nie ściągać hate bo RNG naprawdę szybciutko pada…

SJ:
/WAR podstawowy sub jak masz relik, największy boost do DMG dzięki Berserk, dodatkowo jeśli strzelamy między WS Fencer daje nam crit rate + i TP bonus jak w jakiejś fazie można przejść z hateless WS na mocniejsze (Last Stand lub Apex).

/SAM STP ułatwia x-hit (choć i tak najczęściej RNG będzie miał embrave lub regain roll to trudno budować taki hybrydowy x-hit), ma większe możliwości obronne dzięki seigan + 3rd eye, Hasso daje str boost, jest meditate, sekkakoi dla zwiększenia częstotliwości WS. Jednak ogólnie DMG niższy niż z /WAR.

Praktycznie innych SJ się nie używa, choć jeśli by mieć KC można się zastanowić nad /DNC dla solowania ale po co solować na RNG ?

Bronie:

Yoichinoyumi: Zaczne od tego co mam :), bardzo dobra broń, Namas przy DMG jaki zadaje praktycznie nie daje nam enmity a dodatkowo mamy do dyspozycji mocniejszy Apex Arrow (co dziwne mi zadaje więcej DMG już przy 100TP vs Namas na lvl 99, ale im więcej TP tym lepiej). Dodatkowo można nosić na SAM co jest niewątpliwym plusikiem. No i arrowy są tańsze od bulletów ;).

Annihilator: najlepsza broń dla RNG bezsprzecznie. Coronach zadaje podobne obrażenia do Namasa ale daje jeszcze mniej enmity a Last Stand jest po prostu mocniejszy do Apexa. Dodatkowo ze względu na base DMG brani i amunicji barrage będzie mocniejsze z Anni niż z Yoichi. Moim zdaniem jeden z najlepszych relików ogólnie. Z Ragnim stanowimy dwuosobowy RNG team w RMT i muszę przyznać że Anni > Yoichi (ale z drugiej strony, zanim zrobiłbym Anni 85 to bym chyba quitnął z tymi zjebanymi trialami WS kills, na SAM jakoś to szło nie wyobrażam sobie natomiast solo na RNG, chyba że z KC).

Armageddon: druga najlepsza broń pod Last Stand dla RNG (a na słabszych mobach najlepsza z duża ilością buffów), unikatowy magic WS który jest dużo mocniejszy od Trueflight nyzulowego i dodatkowo ma mod do enmity (ale jest po prostu enimity – a nie static numer jak przy relic WSach). Jeśli normalny DMG na mobie jest do d… to najlepsza bron dla RNG (Rex chyba jest niezłym przykładem). Minusy w porównaniu do relików to: enmity – to nie to samo co static enmity, ODD jest tylko po WF więc od tego trzeba zacząć i trwa 90 sek przy 300 TP, ODD nie procuje na Barrage. Jak pisałem dla COR Arma to najłatwiejszy Emp do zbudowania, a jak ktoś ma i RNG i COR to ma broń dla obu Jobów (top tier dla COR i niezłą dla RNG).

Gandiva: bardzo dobry DD łuk, ale w większości przypadków sprowadzi na naszego RNG pewną śmierć chyba że mamy tempsy (VW) lub szybko zabijemy mobki (Abyss exp). W Abyss najmocniejszy WS dostępny dla RNG, poza Abyss najmocniejszy dla Łuku. Ja mam wersję WOE 90, bardzo przyjemna w Abyss (można 1-shotować mobki :)), jednak odkąd mam relika nie używam wcale poza Abyss. W kwestii zrobienia to Fistule jest możliwe do zrobienia solo, Bukhis już gorzej bo ma nieszczęsny dispel cruor buffs + doom a Alfrad to taki odpowiednik Orthusa w popowaniu. Wielką zaletą Gandiva jest to że nie trzeba unlockować Apex Arrow bo Jishnu’s Radiance jest nawet troszkę lepszy :).

Gastraphetes: Mythic, oczywiście nie widziałem go na żywo ale IMO największa strata gili możliwa: na 99 masz 80 + 81 = 161 DMG VS 76+127 =203 DMG (Anni, Arma) kategorii Marks. Mythic WS nawet z boostem 30% jest gorszy od Wildfire. Na youtube jest test aftermath 300% który pokazywał że ODD nie działa z WSami. Chyba jeden z najgorszych Mythiców.

Inne bronie: tylko tymczasowo aż do czasu zbudowania czegoś z powyższych, przy czym poza VW czy Abyss RNG to naprawdę tylko z relikiem. Do levelowania polecam kusze dla marksmanship – w Abyss można ładnie zbudować się pod Trueflight + Holy Bolt (i tanio :)).

Abilities:
EES – 2h, zadaje DMG na 99 szału nie ma bo barrage jest mocniejsze
Barrage – bardzo mocny abi, potrafi jednak ściągnąć hate ze względu na spike DMG (szczególnie jak procnie relic ODD), zazwyczaj używany w zergu lub pod koniec dłuższych walk gdzie rzuca się najcięższą artylerię i 2h.
Camouflage – strzelamy z niższym enmity, nie schodzi już po 1 strzale ale nie jest stabilne niestety.
Shadowbind – kiedyś strategiczny abi potrafiący skutecznie zablokować 2h przeciwnika, dziś nie wykorzystywany prawie wcale (niestety).
Velocity Shot – dostępne tylko na RNG main, snapshot + ratt +, zmniejsza jednak att i szybkość melee. Zazwyczaj trzyma się włączone 100% czasu.
Unlimited shot – obecnie nieużywany, ma shared timer z double shot.
Double shot – można mieć włączone przez 50% czasu, szansa na podwójny strzał z podwójnym zwrotem TP bardzo dobre abi
Bounty shot – TH2 (TH3 z AF3+2 hands) za 1 użyciem i szansa na TH+ przy kolejnych. Dlaczego RNG to ma a nie COR to nie wiem ale użyteczne.
Decoy Shot – dzielenie hate z osobą która stoi w linii strzału zawsze przydatne, zwykły shot z relika (nie mówiąc o barrage) potrafi niezle zadać jak wejdzie triple DMG + crit.
Merity:
Rapid Shot 5/5 – must have
Drugi group 1 merit to już nie taki jasny, ja mam Camouflage, ale można też dać Sharpshot na przykład (w sumie nie wiem czy nie zmienić, odkąd mam relika nie użyłem chyba camouflage ani razu).
Snapshot 5/5 – must have
Drugi to już dowolna opcja, kiedyś miałem Stealth Shot i Flashy shot a teraz zmieniłem na Recycle 5/5.

Sety:
RNG ma praktycznie tyle setów ile WS (no i RATT), dodatkowo sety powinny być zdublowane w zależności od suba i x-hit (SAM i WAR). RNG ma sporo itemków pod abi które warto zmacrować Barrage (+1 z hands +1 z legs), Shadowbind (+1 z hands), Sharpshot (+1 z legs). Jako base TP set wystarcza AF3+2 sztukowany miejscami AF2+2 (feety przy łuku np.), WS set wygląda inaczej pod każdy WS, ale ogólnie New Nyzul ma kilka dobrych części pod większość WSów.

Tyle - jakby co to pytajcie

*****

Posty: 2904
Dołączył(a): 19.09.2005
Offline
PostNapisane: 16 lip 2012, 16:57 
Cytuj  
super, dzięki have.
ale co z zastosowaniem Loki's Kaftan. bo nie wspomniałeś a widzę, że sporo RNG, w tym i ty, od czasu do czasu używają. niektórzy nawet full time.


_________________
Obrazek

****

Posty: 1471
Dołączył(a): 28.04.2009
Offline
PostNapisane: 16 lip 2012, 17:24 
Cytuj  
Dobry WS piece pod Jisnu's (crit dmg+ no i dex pod mod i 7 ratt) jak nie ma sie body z Rexa (ja nie mam :(), prawdopodobnie ludzie uzywaja pod x-hit build (7 stp) ale AF3+2 body daje 12 str, agi, snapshot +5, enmity -9 i 20 RACC nie wspominajac o szansy na set proc :) wiec ciezko to przebic. IMO lepszy juz jest perfect Skopos Jerkin (5 snapshot, 4 Stp), ale to jak z Facio Bliaut ciezko o takie combo i lepiej i latwiej zrobic AF3+2 szczegolnie ze to z Bennu ktory jest banalny. Jedynie gdzie moze przebic i to pewnie na glowe AF3+2 to abyss :).

EDIT: Zapomnialem o Snapshot "precast", niektorzy uzywajacy spellcasta uzywaja pre-shot set ze snapshot + po czym przed strzalem zmieniaja na docelowy TP set wtedy troszke traci AF3+2 body. Ja nie dam rady na xboxie wciskac macr tak szybko aby miec jeszcze pre-shot set :D.

****

Posty: 1471
Dołączył(a): 28.04.2009
Offline
PostNapisane: 30 lip 2012, 09:15 
Cytuj  
Przymęczyłem się troszkę i zrobiłem lepszy RACC set na COR + Last Stand set, RACC set ma 81 lub 87 RACC (w zależności od bulletów) i 80 AGI+ i testowałem wczoraj na Legion i VW (przy legion jeszcze nie był kompletny set bo w przerwach poprawiałem macra, w sumie ostateczny set powstał dopiero na Quillina). Ogólnie muszę powiedzieć że trochę mnie przekonało strzelanie (choć DMG zdecydowanie niższy niż RNG nie ma co się oszukiwać :)) pod zdobywanie TP a i Last Stand nienajorsze rezultaty daje jak mob resistuje WF (Quillin - WF zazwyczaj ok 1k, LS 1.5-2k z samym chaos bez food i innych buffów sub RDM). Na minusie pozostaje koszt kulek :D (30k steel - 35k oberon) ale zabawa jest przednia. Teraz czas potestować czy lepiej iść w RACC w equip i RATT food czy odwrotnie. Jak mi na legionie squid sushi (AGI !) schodziło (czyli padłem) i nie zjadałem już nowego to RACC miałem na większości mobów sporo poniżej cap. Ogólnie - polecam :).

****

Posty: 1471
Dołączył(a): 28.04.2009
Offline
PostNapisane: 31 lip 2012, 08:44 
Cytuj  
Wczoraj COR/WAR robiłem już 2-3k last standy na quillinie z pot-au-feu :) a z lepszym equipem na pewno więcej się da :D.

EDIT: ktoś coś dostał z Golden Goobiebag? ja przed wyjściem do pracy miałem pusto.
EDIT2: Pierwszy przystanek to Alruna gloves za 1.2M :(. I pomyśleć że kiedyś to można było po 100k kupić

*****

Posty: 2904
Dołączył(a): 19.09.2005
Offline
PostNapisane: 3 sie 2012, 20:11 
Cytuj  
Bartelius napisał(a):
BLU - rezerwuje

Nie obiecuje jednak, że mi się będzie chciało :D


zeszła para? ;]
jak cię najdzie ochota, to chętnie poczytam o grze BLU w NNI


_________________
Obrazek

****

Posty: 1471
Dołączył(a): 28.04.2009
Offline
PostNapisane: 3 wrz 2012, 08:14 
Cytuj  
Nie wiem czy Ato coś jeszcze napisze - quitneli z Ragnim.

Dwa updaty:
COR - w meritach Phantom Roll recast ważniejszy obecnie od QD acc.

RNG - Refulgent Arrow na 300 TP jest prawie równe Apex Arrow i nie ma ryzyka że def down nic nie będzie dawał co kwestionuje sens meritowania Apex. Jedyne w czym Refulgent ssie to brak możliwości light / dark. Refulgent jest użyteczny nawet przy Gandivie (żuczek VW na przykład).

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.