mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 115
Dołączył(a): 4.07.2013
Offline
PostNapisane: 4 lip 2013, 08:32 
Cytuj  
hej,

warto wrocic do gry? czy raczej odpuscic sobie i czekac na 14?
w zasadzie i tak musial bym robic joby od 0 wiec pytam jak sie sprawa ma z lowbie ;)

pozdro

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 4 lip 2013, 09:13 
Cytuj  
Warto. FFXI ma teraz easy mode. Max lvl robisz w pare dni i mozesz sie oddac bardzo urozmaiconej ale zmudnej farmie itemow. To akurat chyba sie nie zmienilo, zeby cos zdobyc trzeba sie natrudzic, ale tez satysfakcja jest wieksza.

FFXIV mysle ze jest bardziej casual mimo wszystko, ale w bete 2.0 nie gralem, moze sie myle.

**
Avatar użytkownika

Posty: 419
Dołączył(a): 20.12.2005
Offline
PostNapisane: 5 lip 2013, 01:03 
Cytuj  
Warto.


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2904
Dołączył(a): 19.09.2005
Offline
PostNapisane: 7 lip 2013, 00:11 
Cytuj  
nie warto.
ciągle tylko dynamis i dynamis.
życia człowiek nie ma ;]


_________________
Obrazek

****

Posty: 1034
Dołączył(a): 20.09.2004
Offline
PostNapisane: 21 lip 2013, 16:32 
Cytuj  
Na czym polega ten Easy Mode?
Do dzis nie skonczylem wszystkich misji - nie mam pojecia jak sie te wszystkie historie pokonczyly...


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2904
Dołączył(a): 19.09.2005
Offline
PostNapisane: 21 lip 2013, 20:45 
Cytuj  
stary content wraz z ToAU i WotG niektórymi jobami można zrobić solo.


_________________
Obrazek

****

Posty: 1034
Dołączył(a): 20.09.2004
Offline
PostNapisane: 21 lip 2013, 22:14 
Cytuj  
No ale chyba na max lvl-u i z dobrym sprzetem co?
Ja mam wszystko niedolevelowane i minimum sprzetu lol :-P


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2904
Dołączył(a): 19.09.2005
Offline
PostNapisane: 22 lip 2013, 05:52 
Cytuj  
Sprzęt i max level pomagają. 99 się teraz robi w max 2 dni jak zaczynasz ok 1.
Dla upartego i przy odrobinie szczęścia 1 dzień.

Do tego wystarczą AF3+2.

Ja wiele rzeczy solowałem NINem.
Trochę zabawy z SMN.
BST jest teraz super mocny.
BLU też nie odstaje. Ostatnią misję u Moogi można zrobić w 10s ;)

Opcji jest kilka.


_________________
Obrazek

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 22 lip 2013, 06:44 
Cytuj  
Gli2duS napisał(a):
Sprzęt i max level pomagają. 99 się teraz robi w max 2 dni jak zaczynasz ok 1.
Dla upartego i przy odrobinie szczęścia 1 dzień.


Ciekawe, gram pierwszy raz, zaczynam od 0, mam 12lvl i zajęło mi to jakieś 8h więc ciekawe gdzie to max 2 dni...


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 22 lip 2013, 09:54 
Cytuj  
TobiAlex napisał(a):
Gli2duS napisał(a):
Sprzęt i max level pomagają. 99 się teraz robi w max 2 dni jak zaczynasz ok 1.
Dla upartego i przy odrobinie szczęścia 1 dzień.


Ciekawe, gram pierwszy raz, zaczynam od 0, mam 12lvl i zajęło mi to jakieś 8h więc ciekawe gdzie to max 2 dni...

Mowa o kimś kto już grał i jakiś job do 75/99 doprowadził.
Już kilka lat temu (zanim abbysea się pojawiło) co bardziej ogarnięci klepali 2x 1-75 w jeden dzień. A teraz ponoć zwykłe levelowanie jest jeszcze szybsze niż smn burn.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 22 lip 2013, 10:15 
Cytuj  
TobiAlex napisał(a):
Gli2duS napisał(a):
Sprzęt i max level pomagają. 99 się teraz robi w max 2 dni jak zaczynasz ok 1.
Dla upartego i przy odrobinie szczęścia 1 dzień.


Ciekawe, gram pierwszy raz, zaczynam od 0, mam 12lvl i zajęło mi to jakieś 8h więc ciekawe gdzie to max 2 dni...


Idz do Gusgen Mines napisz looking for party i zobaczysz na czym to polega. Potem tylko zmieniasz zony. Przy pierwszym jobie oczywiscie max lvl zajmuje wiecej czasu, bo musisz nauczyc sie mechaniki i porobic wszystkie potrzebne questy: na subjob, genkaie, airship itp

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 22 lip 2013, 13:07 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
TobiAlex napisał(a):
Gli2duS napisał(a):
Sprzęt i max level pomagają. 99 się teraz robi w max 2 dni jak zaczynasz ok 1.
Dla upartego i przy odrobinie szczęścia 1 dzień.


Ciekawe, gram pierwszy raz, zaczynam od 0, mam 12lvl i zajęło mi to jakieś 8h więc ciekawe gdzie to max 2 dni...


Idz do Gusgen Mines napisz looking for party i zobaczysz na czym to polega. Potem tylko zmieniasz zony. Przy pierwszym jobie oczywiscie max lvl zajmuje wiecej czasu, bo musisz nauczyc sie mechaniki i porobic wszystkie potrzebne questy: na subjob, genkaie, airship itp


Pod warunkiem, że ktoś jeszcze gra i chce robić party na niskich levelach, bo wczoraj robiąc Search -> World znalazło zaledwie ~100 osób, w większości levele 6x-9x. Myślę, że obecnie ta gra jest dobrym przykładem dlaczego w obecnych mmo jest tak łatwo i wszystko da się solo - przynajmniej nie ma problemu z grą jak ktoś zaczyna w parę lat po premierze. Generalnie i tak kupiłem FFXI jako poczekalnie do XIV :] i szczerze to podziwiam osoby, w które to grają / grały (to komplement!) :)


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 22 lip 2013, 13:15 
Cytuj  
W gusgen już od lat nikt party nie robi - tam się raczej solowało.
Za to valkurm dunes od 11 i gogogo.
Valkurm to była chyba najlepsza szkoła pullowania, healowania i tankowania na niskich levelach.
RDM, WHM, WAR nie powinni mieć problemu ze znalezieniem party.
Są też fields of valor czy jakoś takoś, pamiętam, że dało się dzięki temu solować sporo.
Taki hint - da się solować przez całą grę na petach. Tylko trzeba ogarnąć gdzie są goby beastmaster i pullować samego peta. Pamiętam, że sporo subjobów tak robiłem zanim pojawiła się możliwość smn burn z level synca.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 22 lip 2013, 13:23 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
W gusgen już od lat nikt party nie robi - tam się raczej solowało.
Za to valkurm dunes od 11 i gogogo.


Raczej od lat odwrotnie.

Nowych graczy to napewno zbyt wielu nie ma, ale nie wierze ze nie ma chetnych do robienia nowych jobow.

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 22 lip 2013, 13:48 
Cytuj  
Tak dla zaspokojenia mojej ciekawości, zrób proszę wieczorkiem /sea all i powiedz ile osób się wyświetli.

Tczewiak pisze z pozycji gracza, który coś tam już pograł i coś tam już widział. Pisze o szybkim levelowaniu 1-75 ale już nie napisze, że polegało to na staniu w Korroloka i robieniu przez dzień cały summoner burnów (latają kolesie przez cały tunel aggrując wszystko co się da a potem zabijają przy pomocy Astral Flow na level synch dla absurdalnych ilości expa a jakiś wesoły golas dostaje 15 leveli od takiej rundy "expienia".

Ale jeśli grasz pierwszy raz i nie ma nadziei na party to kiedy jeszcze ja grałem fajnym boostem do expa było robienie misji z tych kartek co są w każdej zonie, "zabij x mobków danej klasy" itd.


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 22 lip 2013, 14:14 
Cytuj  
Targaryen napisał(a):
Ale jeśli grasz pierwszy raz i nie ma nadziei na party to kiedy jeszcze ja grałem fajnym boostem do expa było robienie misji z tych kartek co są w każdej zonie, "zabij x mobków danej klasy" itd.


To właśnie odkryłem i myślę, że dziś to pociągnę :D A może ktoś z Was jeszcze gra i mógłby mi pomóc np. finansowo :lol: ?


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 22 lip 2013, 14:17 
Cytuj  
@Rhaegal:

Cytuj:
Mowa o kimś kto już grał i jakiś job do 75/99 doprowadził.
Już kilka lat temu (zanim abbysea się pojawiło) co bardziej ogarnięci klepali 2x 1-75 w jeden dzień. A teraz ponoć zwykłe levelowanie jest jeszcze szybsze niż smn burn.

Aż mi brakuje troszkę tamtych czasów. Siedział człowiek w pracy, na laptopie RDM prowadzący tunel, na stacjonarce dwa konta i jazda :D
Śmiesznie było.

A tak dla nowego
/sea (Valkurm Dunes) 11-15 (i przesuwasz odpowiednio żeby lvl gap nigdy nie był wyższy niż 3 - pytasz kolesi z kolorem (chyba) złotym o to czy nie mają miejsca w PT)
/sea all inv 11-15 (jeśli składasz party)

/sea xx-yy - wyszuka Ci osoby w obecnej lokalizacji w zakresie leveli od xx do yy
modyfikatory do wyszukiwania:
all - wszystkie obszary
inv - poszukujący party
(lokacja) - poszukiwanie w konkretnej lokalizacji - nie piszesz w nawiasach tylko wprowadzasz początek nazwy lokalizacji i wciskasz TAB, po czym wybierasz z listy
JOB - wpisujesz job jakiego szukasz - na przykład BLM

Rozmawiając korzystaj z translatora o ile nie jestes pewny, czy ktos zna angielski. (Party) (Can i have it?) (Thank you.) / (Party) (Do you need it?) x/6, gdzie x to ilość osób, które masz już w party

Tank joby:
PLD, NIN, WAR (taki słabszy)

Heal joby:
RDM, WHM, SCH

DD:
MNK, DRK, WAR, THF, SAM, DRG, RNG, BLU(?)

Support:
BRD!, RDM, COR,

Core dobrego party to:
tank, heal, support i dd, pozostałe dwa pola można zapełnić dowolnym DD, tankiem, dodatkowym healem czy pozostałymi jobami, które mają też skille wspierające

Przykładowa kwerenda gdy szukasz sobie tanka do party
/sea all inv 11-15 PLD
/sea all inv 11-15 NIN
jeśli nadal nic to :
/sea all inv 11-15 WAR
/sea all 11-15 PLD i dopytujesz tych, którzy pt jeszcze nia mają, a nie szukają
/sea all 11-15 NIN
/sea all 11-15 WAR


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

****

Posty: 1471
Dołączył(a): 28.04.2009
Offline
PostNapisane: 22 lip 2013, 14:27 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
W gusgen już od lat nikt party nie robi - tam się raczej solowało.

Zmieniło się wraz z dodaniem Grounds of Valor oraz zniesieniem limitu expa z 1 książki na dzień . Jeszcze niedawno (przyznam że nie wiem czy tak jest teraz ale tak bym się spodziewał) Gusgen regularnie było pełne low-leweli którzy w alliance bili szkielety na wejsciu. Nie chodzi o exp jednostkowy ale o exp z książki który idzie szybko bo szkielety szybko padają. Drugim przystankiem po Gusgen był Crawlers nest z tego co pamiętam ale tam już nie zawsze było pełno bo to wyższy level i zazębiał się z Abyssea już. Ja expiłem tylko SCH low lewel w ten sposób i to było już z rok temu ale tak było. Jeśli ktoś coś bardziej na czasie wie to dajcie znać :).

EDIT: no i pozostaje jeszcze kwestia solo, które i tak jest szybsze niż było - trzeba tylko pamiętać o książkach bo z nich sporo expa leci no i aby zacząć od sensownego jobu (tzn nie THF :D).

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 22 lip 2013, 14:45 
Cytuj  
Dzięki wszystkim za sugestie. Tobie Tczewiak to szczególnie podziękowanie, że tyle Ci się chciało napisać :) Wieczorkiem posprawdzam.


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

****

Posty: 1034
Dołączył(a): 20.09.2004
Offline
PostNapisane: 22 lip 2013, 15:00 
Cytuj  
A tak wogole to juz nie ma serwera Ramuha? Bo wlazlem na swoje konto i mam postacie na Bahamucie? :-/
Gdzie sa wszyscy?


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.