mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 266 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 17 lut 2017, 14:17 
Cytuj  
Kassei napisał(a):
Mrynar Ty się strasznie musisz nudzić :] Parę miesięcy temu był powrót do WoW, teraz FFXI, chyba Cię nostalgia dopadła ;) Swoją drogą sam bym pograł z czystej ciekawości jak tyle czasu mogłem na tą grę poświęcić ;) Niestety u mnie chroniczny brak czasu, a grać w cokolwiek na "pół-gwizdka" nigdy nie umiałem :P


No oczywiscie ze nostalgia :) Nudzic to sie nie nudze, mam malo czasu na granie niestety. Praca + psy w tygodniu, w weekend imprezy + robienie stron.

Zawsze gram w jakies mmo, a ze nie ma nowych fajnych gier (same klony wowa) to wracam do starych. W WoWa pogralem z tydzien, w LOTRO 2 dni, a w FF XI juz prawie miesiac. Gram bez spiny na progres i bardzo mi sie podoba.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 17 lut 2017, 18:34 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Kassei napisał(a):
Mrynar Ty się strasznie musisz nudzić :] Parę miesięcy temu był powrót do WoW, teraz FFXI, chyba Cię nostalgia dopadła ;) Swoją drogą sam bym pograł z czystej ciekawości jak tyle czasu mogłem na tą grę poświęcić ;) Niestety u mnie chroniczny brak czasu, a grać w cokolwiek na "pół-gwizdka" nigdy nie umiałem :P


No oczywiscie ze nostalgia :) Nudzic to sie nie nudze, mam malo czasu na granie niestety. Praca + psy w tygodniu, w weekend imprezy + robienie stron.

Zawsze gram w jakies mmo, a ze nie ma nowych fajnych gier (same klony wowa) to wracam do starych. W WoWa pogralem z tydzien, w LOTRO 2 dni, a w FF XI juz prawie miesiac. Gram bez spiny na progres i bardzo mi sie podoba.
No to fajnie, że się dobrze bawisz, trzymam kciuki abyś się szybko nie wypalił. U mnie niestety większość takich powrotów - jeśli ostatnie lata nie każdy - kończy się bardzo szybko rezygnacją. Brak "starych znajomych" , zmiany w mechanice etc. Na pewno duży plus, że zaczynasz od nowa - łatwiej się wdrożyć we wszystkie zmiany powstałe pod nieobecność przez te wszystkie lata. Ja raz się tak zmusiłem do LOTRO i nadgoniłem stracone lata, ale później znowu miałem przerwę a po kolejnym powrocie to już mi się po prostu nie chciało ogarniać wszystkiego od początku ;)

Swoją drogą ile ludzi biegało po serwerach te 10 lat temu (dobrze to liczę?) , bo obecne 1200 online to trochę mało chyba ?


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 17 lut 2017, 23:25 
Cytuj  
Kassei napisał(a):
Swoją drogą ile ludzi biegało po serwerach te 10 lat temu (dobrze to liczę?) , bo obecne 1200 online to trochę mało chyba ?


Kiedys 3-4k o ile mnie pamiec nie myli.

Teraz 1200 to super wynik. W tej chwili jest 484 :), ale ogolnie wszedzie sie widuje graczy.

****

Posty: 1471
Dołączył(a): 28.04.2009
Offline
PostNapisane: 18 lut 2017, 00:19 
Cytuj  
Przy 500 graczach online (pewnie połowa afk, choć teraz wszystko można sprzedać przez ah wiec stanie z bazarem chyba straciło na popularności) pozwala pobić stare nmy bez walki o claim (te które nadal sa timed / ph pop). Ja solo w tej grze na dłuższa metę nie znajduje funu. Wracałem już do xi jak wracali ludzie z którymi grałem, ale zawsze po pewnym czasie ludzie chcieli robić różne rzeczy, i po kolei odchodzili bo brakowało ekipy na eventy. Niby teraz można w dużo mniejszych ekipach robić kontent ale wziąż brakuje samozaciecia i dyscypliny aby się zebrać i działać. Zaczynać od nowa na bank by mi sie nie chciało, nie zaczynałem jak wy w okolicach premiery tylko dużo później, bez polskiej ekipy i wciąż pamietam ból levelowania i skillupowania. Pierwszych Polaków poznałem jak już miałem lvl 75 o co kiedyś nie było łatwo. Ale najlepsze wspomnienia mam właśnie z tamtych czasów jak graliśmy razem w polskim LSie plus Deva i czasem noob Furby :). Także z jednej strony jest chęć wrócić ale z drugiej myśle ze skończy sie to jak zawsze czyli pare fajnych wipow na nowym kontencie, potem pojawi sie jakiś campaign do robienia kontntu solo (nyzul, bcnm stare lub nowe) i quit.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2282
Dołączył(a): 24.10.2004
Offline
PostNapisane: 18 lut 2017, 01:07 
Cytuj  
musiałaby by być naprawdę ekipa ... 6 osób i można by coś porobić . Mój brat odpada - jego lapek nie pociągnie już nawet XI ... a w XIV to na PS4 może grać ... ja obecnie jestem na etapie zmiany pracy ,więc nawet jeśli wrócę ( a do Stormblood'a byłoby to nawet możliwe ) , to dopiero w połowie marca - albo i w kwietniu :)

Nie ukrywam ,że kusi :) i chciałbym pograć .... wszystko jeszcze może się fajnie poukładać :) ... kto wie


_________________
COLD is BACK !

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 18 lut 2017, 07:48 
Cytuj  
Z jednej strony fun z grania w FF XI polegal na graniu w grupie, gra to poprostu wymuszala. Do tego bylo naprawde trundo, nie bylo wiadomo jak co dziala, pierwsze strony po angielsku z solucjami sie dopiero pojawialy. To byl tez urok gry, hardcorowosc i radosc z nawet drobnych sukcesow (gain w crafcie lol).

Z drugiej strony ja napewno teraz nie mialbym mozliwosci tak pograc, czasem gram o 6 rano a czasem o 22. Umawianie sie nie wchodzi w gre.
FF XI 2017 to gra solo i mi to pasuje. Niektore eventy endgame pewnie robi sie w grupie, ale chyba da sie bez tego zyc.

Gra sie latwo ale nie banalnie, zdarza mi sie zginac nawet :) Gainy sa mega i w crafcie i w skillach.

Nie ukrywam ze pogralbym z Polakami, ale jak ktos planuje jakies umawiane eventy to raczej moze sie tylko rozczarowac.

Poza senstmentem gram tez dla fabuly, kiedys szybko przewijane cutscenki teraz z ciekawoscia ogladam i fajnie jest poznawac cos na nowo ale bardziej doglebnie. Nie ukrywam ze kiedys mialem fabule w dupie, misje byly celem do czegos tam i lepszych itemow.

Raczej zostane w grze na dluzej, nie wyglada mi to tylko na krotkotrwala fascynacje i jazde na sentymencie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 18 lut 2017, 09:21 
Cytuj  
Dzien 16

Mam prawo jazdy na kure! Stesknilem sie za kopanie, z 3 stackow trawy 2 flint stone, bone chip, dwa robaki i 3 pebble. Latwo nie jest na poczatku :)

Z ciekawostek: mozna wykopac CP.

Wybralem sie pokopac do Gusgen na 36 lvlu. Pol zycia tam spedzilem, a teraz zapomnialem gdzie sa mining pointy i jak tam sie chodzi. Za duzo nie pokopalem :) ale zrobilem 3 levele bo co chwile mnie cos atakowalo. Mieso IT o malo mnie nie zajebalo, ale dalismy rade z moimi trustami, 600 expa za moba. :)

Kilofy sam sobie robie :) Generalnie staram sie kupowac jak najmniej.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 21 lut 2017, 08:45 
Cytuj  
Dzień 17

Zabilem smoka! Mam rank 3 :)

Kopalnia - ok, kura - dramat. Roslinki mi uschly :)

Dzien 18

Sukoshi zalozyl LS - CrazyChocoboss :)

Robie troche THFa i jade dalej z misjami.

Mapy. Teraz chyba wszystkie mozna kupic u vendora. Wydalem 100k i kupilem moze polowe :)

****

Posty: 1956
Dołączył(a): 10.02.2004
Offline
PostNapisane: 21 lut 2017, 11:25 
Cytuj  
Jak ktoś chce perłę to pisać :-)


_________________
D3: Sukoshi#2931

"We noticed people having fun, this problem has been corrected"

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 21 lut 2017, 11:27 
Cytuj  
Dam ogloszenie do wyborczej!

****

Posty: 1956
Dołączył(a): 10.02.2004
Offline
PostNapisane: 22 lut 2017, 00:21 
Cytuj  
Kogoś poniosło z bonus seal drop ...

Obrazek


_________________
D3: Sukoshi#2931

"We noticed people having fun, this problem has been corrected"

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 22 lut 2017, 13:37 
Cytuj  
Balrog napisał(a):
Kogoś poniosło z bonus seal drop ...

Obrazek


Na Opiekunie mam zdaje sie sporo seali. Bedzie co palic. Dropy maja jakas wartosc?

Dzien 18

Fishing - chcialem zrobic wedke, ale mam woodworking za slaby i w koncu kupilem na AH dwie rozne. Szybko sie polamaly, ale zlowilem pare karpi i zardzewiala wiadra (potrzebuje do questu). Uzywam tylko takiej przynety jaka znajde / wykopie.

Ciekawostka - na AH jest pare lu shangow do kupienia. Huck by sie zalamal ;)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2282
Dołączył(a): 24.10.2004
Offline
PostNapisane: 22 lut 2017, 15:07 
Cytuj  
lu shang to pikuś :) .... ebisu :) ... tego Huck nie skończył :)


_________________
COLD is BACK !

****

Posty: 1956
Dołączył(a): 10.02.2004
Offline
PostNapisane: 22 lut 2017, 15:09 
Cytuj  
coldee1 napisał(a):
lu shang to pikuś :) .... ebisu :) ... tego Huck nie skończył :)


Teraz jest LuShang +1 i Ebisu +1 :P


_________________
D3: Sukoshi#2931

"We noticed people having fun, this problem has been corrected"

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2282
Dołączył(a): 24.10.2004
Offline
PostNapisane: 22 lut 2017, 18:09 
Cytuj  
good to know :)


_________________
COLD is BACK !

****

Posty: 1956
Dołączył(a): 10.02.2004
Offline
PostNapisane: 22 lut 2017, 20:13 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Balrog napisał(a):
Kogoś poniosło z bonus seal drop ...

Obrazek


Na Opiekunie mam zdaje sie sporo seali. Bedzie co palic. Dropy maja jakas wartosc?

Dzien 8

Fishing - chcialem zrobic wedke, ale mam woodworking za slaby i w koncu kupilem na AH dwie rozne. Szybko sie polamaly, ale zlowilem pare karpi i zardzewiala wiadra (potrzebuje do questu). Uzywam tylko takiej przynety jaka znajde / wykopie.

Ciekawostka - na AH jest pare lu shangow do kupienia. Huck by sie zalamal ;)


Seale ma tylko sens palić jaki jest kampania zwiększająca dropy, a tak to Hight Tier BCNM gdzie wejście jest za merity od 10 do 20, tak wypadają fajne itemy i materiały do upgradu AF


_________________
D3: Sukoshi#2931

"We noticed people having fun, this problem has been corrected"

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 24 lut 2017, 17:27 
Cytuj  
Dzień 19

Tak pomyslalem, ze grajac te kilkaniascie lat temu strasznie splycalismy ta gre. Oczywiscie byl fun z szybkiego progesu, robienia trudnych rzeczy jako jedna z pierwszych osob w pl community, staranie sie zostania najlepszym w swoim jobie itp

Teraz jednak gra mi sie duzo przyjemniej, mimo tego ze gra jest duzo latwiejsza i juz nie ma takiego zadowolenia z wynikow. Ja wykopie na kurze troche robakow to ide polowic, jak wpadnie troche tin ore to robie brozne ingoty, kupuje drewno i craftuje kilofy, jak mam dwa stacki to ide pokopoc. Questow mam wzietych duzo i jak wpadnie potrzebny item albo jestem w danym miejscu to je robie np. potrzebuje 2 darksteel ore do questu, jeden juz wykopalem, czekam az wpadnie drugi itp itd
Staram sie sobie nie ulatwiac gry i malo kupuje na AH, ale tez nie robie sobie hardcore'u i nie ide farmic potrzebnych przedmiotow pare h, ani nie chodze do kopalni na wiele godzin jak kiedys.

No i skupiam sie na fabule, poznaje swiat np. nie wiedzialem ze w metalworks jest jadlodajnia dla robotnikow :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 25 lut 2017, 18:54 
Cytuj  
Myrta dzieki za mebel!!!!

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 26 lut 2017, 09:35 
Cytuj  
Miesiac grania minal. Oczywiscie przedluzylem suba.

MNK 39

WAR 24

THF 22

Goldsmithing 15

Smithing 9

Woodworking 9

Alchemy 7

Cooking 4

Bastok rank 3

Nie pamietam ile mialem po miesiacu grania 14 lat temu, ale pewnie duzo mniej. Z drugiej strony dzisiejsze ulatwienia pozwalaja wyciagnac przez miesiac duzo, duzo wiecej. Mysle ze po miesiacu intensywnego grania juz mozna zajac sie endgame.

****

Posty: 1471
Dołączył(a): 28.04.2009
Offline
PostNapisane: 26 lut 2017, 15:03 
Cytuj  
Tez mam wrażenie ze obecnie da sie prosto przeskoczyć od startu do endgame. Nawet nie ma sensu obecnie ubieranie sie na średnie levele. W czasach level sync parties potrzebne były itemy na lvl 36, 52, 55, 60 oraz 75 (a może i pare innych których nie pamietam). Teraz nie ma sensu nic trzymać poza startowymi itemami oraz ilvl 119.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 266 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.