mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 220
Dołączył(a): 20.12.2005
Offline
PostNapisane: 1 maja 2006, 17:30 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
4. SE przymyka na to oko, gdyż program ten sam w sobie jest nieszkodliwy.


Ok, skoro to poradnik dla nowych graczy to lepiej ich nie wprowadzac w blad. SE a dokladniej GM pracujacy dla POL (Play Online, gdzie to na ich serwerach przechowywane sa wszystkie dane kazdego gracza, i to POL kasuje, zawiesza, banuje konta i Square Enix nie ma nic do tego), nigdy nie przymykalo i nie przymyka oka na Windowera. Potocznie wszyscy pisza SE i wszystko jasne, mimo ze tak naprawde to SE jest tylko developerem gry, konta i reszta rzeczy nalezy do POL i tylko oni je kasuja lub przywracaja.
Zasada uzywania jest prosta, tak jak napisales uzywasz go na wlasna odpowiedzialnosc - kropka. Jesli zostaniesz zlapany, procedura jest prosta i szybka, warp do wiezienia i zawieszenie konta na 72 godziny. Nastepny raz znow zawieszenie konta na 72 godziny, potem odrazu permanentny ban, bez zadnych dyskusji.
Jezeli ktos zdecyduje sie go uzywac, jego wybor, wazne jest tylko zeby pod zadnym pozorem nie chwalic sie tym NIKOMU. Ani sie nie przyznawac, poniewaz GM moze sprawdzic logi z rozmow i jezeli zobaczy ze ktos powiedzial ze go uzywa - ban.

Teraz kilka porad ktore mozesz dodac jak chcesz do swojego poradnika, jak zechcesz:

Ctrl - R bardzo przydatna funkcja po nacisnieciu odrazu jestes ustawiony do odpowiedzi do ostaniej osoby ktora do ciebie wyslala /tell.
wyglada to tak /tell <ime gracza>. Ponowne nacisniecie Ctrl - R powoduje przelaczenie do przed ostatniej osoby itd.

Zamiast uzywac CTRL - P (lub L) - ustawia gracza w tryb P - party chat, L - LS chat, mozna to ustawic w nastepujacy sposob: F1 (powoduje zaznaczenie wlasnej postaci) potem kliknac Enter, pojawi sie menu, na opcji zaznaczonej Chat nalezy kliknac strzalke w prawo (na klawiaturze), rozwinie sie menu z wyborem opcji, Zaznaczenie np "party" i nacisniecie Entera spowoduje ze wszystko co napiszesz odrazu pojdzie do chat party.

Wiec zamiast klikac za kazdym razem CTRL - P jesli chce sie cos powiedziec do party (lub pisac /p ......) wystarczy normalnie pisac bez zadnych /p lub crtl-p i po enterze wszystko pojdzie do party.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 1 maja 2006, 18:09 
Cytuj  
Trochę teraz zamotałeś i mylisz chyba gry.
POL jest własnością SE. Tutaj nie ma takiej sytuacji jak w SWG, gdzie LA zleca wykonanie i utrzymywanie gry SOE.
Tutaj wszystko jest w rękach SE. Także błędem jest pisanie, iż SE jest "tylko developerem gry", gdyż nie jest to prawda. SE jest spółką matką, która ma pod sobą spółkę POL (w praktyce należącą do SE). Spółka ta powstała tylko w celu uniezależnienia się od Sony, które to posiada 20% udziałów w SE i istniała obawa o politykę Sony względem ekspansji ff11 na inne platformy (wówczas obawa ta dotyczyła PC).

Z tym banowaniem to jest tak, iż kary wymierzane są tylko wtedy gdy ktoś doniesie na użytkownika Windowera lub też gdy korzysta się z dodatkowych pluginów, programów.
Fakt faktem - najpierw jest ostrzeżenie, potem ban na 72h za trzecim razem permban.
W praktyce jednak o ile nie używa się dodatkowych pluginów i programów (ani makr do windowera) to jest on niewykrywalny.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

**

Posty: 220
Dołączył(a): 20.12.2005
Offline
PostNapisane: 1 maja 2006, 20:12 
Cytuj  
Doh, jestem w pracy i nie bardzo mam czas na rozpisywanie sie wiec zrobie troche wklejek i podam linki zebys sobie poczytal dokladniej.

tczewiak napisał(a):
Trochę teraz zamotałeś i mylisz chyba gry.
POL jest własnością SE. Tutaj nie ma takiej sytuacji jak w SWG, gdzie LA zleca wykonanie i utrzymywanie gry SOE.


Ani w ta gre nie gram ani nie znam jej mechaniki wiec sie nie wypowiadam.

Ok postaram sie strescic,

1) PlayOnline zostal stworzony przez Square Enix w celu hostowania gier przez nich wyprodukowanych i DYSTRYBUOWANYCH. Jest to osobna firma, i nie wazne ze zostala stworzona przez Square Enix. Po to duze koncerny tworza inne firmy zeby wylaczyc sie z danego "tematu". PlayOnline jest osobna firma, rzadzi sie swoimi prawami i zarabia swoje pieniadze. To ze czesc zyskow moze przechodzic do Square Enix (nie wiadomo czy tak jest) to zupelnie inna sprawa. Fakt jest ze sa to dwie rozne firmy ktore maja wspolny cel. Co ciekawe POL na poczatku byl zupelnie rozdzielony od SE. Mieli tylko wspolny interes: SE dystrybuowal gre, POL ma serwery na ktorych sie gra.
Prosty przyklad zglos do SE ze twoje konto zostalo skradzione, skasowane cokolwiek. Grzecznie cie odesla do PlayOnline.

2) Final Fantasy jest tylko i wylacznie dystrybuowany przez SE. Sprzedawany jest na zasadzie franszyzy.

Cytuj:
Products: Final Fantasy video game franchise


http://en.wikipedia.org/wiki/Square_Eni ... franchises

Pisanie ze POL powstal tylko i wylacznie na potrzeby (lub obawy) Sony jest .... (brakuje mi wlasciwego slowa lol)

ok teraz wklejka :

Cytuj:
PlayOnline is an online gaming service created by Square Enix, and is used as a hub for all online PC and PlayStation 2 games the company publishes. Currently, games such as Final Fantasy XI, Tetra Master, JongHoLo (Japan Only), the Japanese release of EverQuest II, and upcoming titles such as Front Mission Online and Fantasy Earth: The Ring of Dominion are supported by the service.


link po wiecej informacji : http://en.wikipedia.org/wiki/PlayOnline

Historia SE

strona oficjalna: http://www.square-enix.com/jp/company/e/history/

inny link : http://en.wikipedia.org/wiki/Square_Enix

End of story. Zadnych klotni, post czysto informacyjny (w charakterze ciekawostki).

A tak do Twojej wiadomosci: Windower jest wykrywalny, nawet jak z nikim nie rozmawiasz o tym, i nikt na Ciebie nie doniesie. Jak ? Po prostu wystarczy ze zawolasz GM zeby cos wyjasnic (cokolwiek), i ISTNIEJE ryzyko ze zostaniesz zbanowany za jego uzywanie. Sprawdzone w 100%.
Po pierwsze grasz w oknie (bo uzywasz windowera), za kazdym razem jak zrobisz alt-tab okno zmienia swoja nazwe co GM moze wykryc. Dwa uzywanie IME. Zupelnie nieszkodliwe sluzy do lepszej komunikacji z graczami JP. Znam pelno ludzi mieszkajacych w US ktorzy sa JP uzywaja NA klienta wiec IME pozwalal im na lepsza komunikacje z rodakami czy ludzmi jp jezycznymi. GM widzi jakiego masz klienta i jak widzi ze piszesz uzywajac japonskiej czcionki wiadomo ze cos jest nie tak. Sam malo co nie zastalem za to zawieszony ale ... mnie puscil. Kilku moich kolegow nie mialo tego szczescia i 3 dni bez gry. Zasda jest prosta jak przejedziesz na czerwonym a gliniarz cie pusci nie znaczy to policja przymyka oczy na jazde na czerwonym swietle. Wszystko jest sytuacjonalne. Oficjalnie Windower jest zabroniony.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 1 maja 2006, 22:08 
Cytuj  
mik napisał(a):
A tak do Twojej wiadomosci: Windower jest wykrywalny, nawet jak z nikim nie rozmawiasz o tym, i nikt na Ciebie nie doniesie. Jak ? Po prostu wystarczy ze zawolasz GM zeby cos wyjasnic (cokolwiek), i ISTNIEJE ryzyko ze zostaniesz zbanowany za jego uzywanie. Sprawdzone w 100%.

Sprawdzone od strony technicznej, iż na 99% nie ;)

Cytuj:
Po pierwsze grasz w oknie (bo uzywasz windowera), za kazdym razem jak zrobisz alt-tab okno zmienia swoja nazwe co GM moze wykryc.

Zmiany nazwy okienka są w oryginalnym FFXI. W zasadzie to nie okienka a procesu. Miało to zapobiec używania programów podpinających się do procesu (boty, exploity itp. itd.)
Ban nastąpi jeśli nazwa procesu się nie zmienia (plugin NameChanger).
W chwili obecnej wykrywalność Windowera - przy wyłączeniu wszystkich pluginów jest zerowa.

Co do tego czym jest POL, podam cytat z wikipedii, do której link podałeś:

Cytuj:
# PlayOnline Square Enix's portal for their online titles including Final Fantasy XI & Front Mission Online


;)

Sprawą Square ciutek się interesuję od lat (jako fanboy serii FF i sponsor kilku serwisów o tejże serii :P).

Cytuj:
Initially, PlayOnline was a subsite of Squaresoft.com and contained content such as online strategy guides and special sites for games published by Square (starting with Final Fantasy XI). It was introduced at the time of Final Fantasy XI's release, in which PlayOnline.com featured an online strategy guide that worked in conjunction with the printed version of the guide published by BradyGames. This subsite no longer exists, however. Square Enix integrated the site's features into their own site at Square-Enix.com, in order to put up a site for the U.S. release of Final Fantasy XI.


Podfirma została stworzona nie bez powodu. Sporo do gadania o premierach gier spod szyldu FF ma Sony. FFXI na PC stało przez pewien okres pod wielkim znakiem zapytania - przyczyną było właśnie Sony, które nie było zadowolone z przebiegu sytuacji - obawiało się o spadek sprzedaży PS2 dla FF10. Ogólnie o tej sprawie było dosyć głośno swego czasu.


Cytuj:
Oficjalnie Windower jest zabroniony.

I to jest prawda. Może nie tyle zabroniony co niedozwolony. Sprawa licencji EULA to temat rzeka. Raz już wypłynął przy okazji afery NGE w SWG i... Sony szybko podjęło decyzję o zwrocie pieniędzy. Nie wiem jak w Japonii, ale w USA i Europie żadna licencja nie może stać ponad prawem. Prawo zaś zapewnia o dowolność w wykorzystywaniu swojej własności (komputer i system operacyjny). Jeśli ktoś zdoła odpalić grę dedykowaną pod Windowsy w systemie Linux to ma do tego pełne prawo i żadna licencja nie może mu tego zabronić (w USA potwierdzone precedensowym wyrokiem sądu - sprawa tyczyła się używania pakietu MS Office w Linuxie). Tym samym torem - Windower sam w sobie nie ingeruje w oprogramowanie FFXI. Natomiast pluginy domyślnie dołączane (DrawDistance i TParty) już tak. Sprawa jest więc nie do końca wyjaśniona - trzeba by poczekać na przypadek bana dla kogoś kto korzysta z czystego Windowera (bez pluginów zmieniających rozgrywkę) w USA, kto ma jaja na miejscu i miałby odwagę wytoczyć o to proces. Jestem przekonany, iż byłby w stanie go zwyciężyć, a tym samym punkt w licencji EULA FFXI wyrokiem sądu zostałby unieważniony.

No ale to już kompletny offtopic i debaty prawne ;)
Nie ma sensu tego ciągnąć. Jak napisałem - z Windowera korzystacie na własną odpowiedzialność.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*****

Posty: 2668
Dołączył(a): 19.12.2004
Offline
PostNapisane: 2 maja 2006, 01:06 
Cytuj  
windower jest wykrywalny

*****

Posty: 2904
Dołączył(a): 19.09.2005
Offline
PostNapisane: 2 maja 2006, 07:14 
Cytuj  
ja myślę, że troszkę zrobił się wam OT :P

proponuję skupić się na temacie postu :P

windower jest i nikt na to nic nie poradzi, a do kogo należy POL raczej początkującemu graczowi nie jest niezbędne do poruszania się po świecie Vana'diel.


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 2 maja 2006, 07:47 
Cytuj  
co z tego ze OT, interesujaca dyskusja


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream

**

Posty: 220
Dołączył(a): 20.12.2005
Offline
PostNapisane: 2 maja 2006, 14:13 
Cytuj  
Gli2duS napisał(a):
windower jest i nikt na to nic nie poradzi, a do kogo należy POL raczej początkującemu graczowi nie jest niezbędne do poruszania się po świecie Vana'diel.


100% racji. Ja to tylko podalem jako ciekawostke. Do kogo nalezy POL i co to jest SE nie koniecznie musi interesowac poczatkujacego gracza jak i tego co gra dlugo, ale pisanie ze SE przymyka oko na Windowera juz jest wprowadzeniem w blad poczatkujacego gracza i moze spowodowac ze ktos zanim zacznie sie cieszyc gra zostanie zbanowany, moim zdaniem nalezalo to sprostowac.

Nie na temat, kto nie chce niech nie czyta.

Do Tczewiak

Swoim ostatnim postem spowodowales ze przeszla mi ochota na jakakolwiek dalsza dyskusje, ale

swordsman napisał(a):
co z tego ze OT, interesujaca dyskusja


jest chyba ktos kto czeka na ciag dalszy wiec cos napisze ale jest to moj ostatni post w tej sprawie.

Pomijam sprawy POL i SE i zaleznosci miedzy nimi, w wikipedii jest wszystko napisane wiec temat zamkniety.

tczewiak napisał(a):
Sporo do gadania o premierach gier spod szyldu FF ma Sony.


Krotko i na temat jak by mialo cos do gadania gra nie wyszlaby na konsole MS.

tczewiak napisał(a):
FFXI na PC stało przez pewien okres pod wielkim znakiem zapytania - przyczyną było właśnie Sony, które nie było zadowolone z przebiegu sytuacji - obawiało się o spadek sprzedaży PS2 dla FF10.


FFXI byla pierwsza gra typu mmorpg ktora zaczelo sprzedawac SE. To ze wyszla jako pierwsza na PS2 jest zupelnie oczywiste, wiekszosc FF wlasnie byla gra na PS nie na PC. Po drugie gra ukazala sie w JP, grubo pozniej pojawila sie w wersji NA.

A dokladniej wersje na PS2:

Final Fantasy XI

By: Square Enix, SCEA
Platform: PlayStation 2
Release Date: May 16, 2002
Release Region: Japan
Final Fantasy XI

By: Square Enix, SCEA
Platform: PlayStation 2
Release Date: Mar 23, 2004
Release Region: North America

Gdzie wersja na PC

Final Fantasy XI

By: Square Enix, Square Enix
Platform: PC
Release Date: Oct 28, 2003
Release Region: North America

Wiec w USA gra w wersji PC pojawila sie ponad rok po premierze gry w Japoni (w wersji PS). Gra na PS2 pojawila sie w stanach dwa lata po premierze gry na PS w JP a w rok pozniej od premiery gry na PS (w USA).
Czy to swiadczy o tym ze Sony ma cokolwiek do powiedzenia na temat gry ?. Watpie. Swiadczy to tylko o tym ze w JP konsole sa bardziej popularne, i maja wiecej zwolennikow niz na rynku NA. Wiec z przyczyn czysto zarobkowych (finansowych) gra zostala dostosowana do potrzeb rynku (JP i NA). Widocznie (bazujac na datach premier gier na rozne platformy) firma zdecydowala ze na rynku NA gra sprzeda sie w wiekszej ilosci w wersji PC niz w wersji PS. Co swiadczy o tym ze Sony nie sprzedaje sie tak dobrze (mam na mysli konsole) jak PC. Jak znam zycie to zostalo poparte dlugimi analizami i badaniem rynku, o wiecej szczegolow pytaj SE. To co napisalem to tylko i wylacznie moje wlasne analizy, nie popieram sie zadnymi gazetami czy innymi artykulami.

tczewiak napisał(a):
Prawo zaś zapewnia o dowolność w wykorzystywaniu swojej własności (komputer i system operacyjny).


Zaden system operacyjny (kupiony, nie darmowy) nie jest wlasnoscia kupujacego. Kupujesz KOPIE systemu operacyjnego i tylko ta KOPIA ( a dokladniej CD lub DVD) jest Twoja wlasnoscia. Zawartosc juz nie. Nawet nie chce mi sie tego udowadniac. Licencja na produkty np MS (skoro juz wspomniales ta firme) jest to 500 stronicowa ksiazka (o ile pamiec mnie nie myli).

tczewiak napisał(a):
w USA, kto ma jaja na miejscu i miałby odwagę wytoczyć o to proces. Jestem przekonany, iż byłby w stanie go zwyciężyć, a tym samym punkt w licencji EULA FFXI wyrokiem sądu zostałby unieważniony.


Jakie jaja ? Jaki proces ? Chyba Cie troche ponioslo. Nie pisz czegos o kraju ktory najwyrazniej znasz z filmow, lub czasopism. Rzeczywistosc jest troche inna (i zdrowy rozsadek).

Sory za dlugi post. Szczerze nie oczekuje zadnych odpowiedzi, i na zadne juz nie odpowiem.

Gli2duS napisał(a):
proponuję skupić się na temacie postu


Kolega ma racje. Lepiej kontynuowac zaczeta przez Ciebie prace niz debatowac.

Powodzenia w pisaniu guide.

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 2 maja 2006, 14:19 
Cytuj  
bardzo dobrze że ktoś pisze poradnik dla nowicjuszy pomimo tego że nowicjuszem jest się bardzo, bardzo, bardzo krótko i pomimo tego że nowicjuszy jest bardzo,bardzo,bardzo mało na miesiąc/rok

fajnie by było gdyby powstał poradnik dla endgameowców, mam nadzieję trzewiak że napiszesz kiedyś też taki żeby 90% endgameowców nie gubiło się w grze jak to ma miejsce teraz

radzę wywalić <call> z np.
"/p <me> Gather for protect spells in 5 sec. <call3> "
jak ktoś jest mało bystry/roztargnięty to nawet wybuch bomby atomowej nad jego głową nie obudzi go


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2904
Dołączył(a): 19.09.2005
Offline
PostNapisane: 2 maja 2006, 14:24 
Cytuj  
mik napisał(a):
...ale pisanie ze SE przymyka oko na Windowera


może nie dosłownie przymyka, ale nie radzi sobie ze skalą problemu.

ktoś na forum już napisał, że na siecie jest pełno screenów zrobionych przy pomocy windowera z włącznymi pluginami i SE raczej nie robi z tego dowodów w sprawie...


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 779
Dołączył(a): 21.11.2004
Offline
PostNapisane: 2 maja 2006, 15:17 
Cytuj  
raczej wiekszosc to wie ;] ale napisze :P
jak ktos musi zrobic formacik dysku i od nowa stawiac windowsa, to zeby uniknac update'owania wystarczy zainstalowac finala a pozniej na zainstalowanego wkleic starego juz zpatchowanego i bedzie ladnie dzialalo..

ale... mam pytanie ;] u mnie cos sie zrobilo i tekstury mi sie psuja, uzywam ciagle tych samych sterownikow do karty graficznej, tego samego windowsa (xp sp1) i zawsze bylo wszystko dobrze, wiec chcialem sobie zainstalowac czystego FF'a i update'owac calosc od poczatku i skopiowac tylko macra i kolory czcionek, wiec zapytuje sie : w ktorych plikach zapisuja sie te 2 rzeczy ?;]

**

Posty: 220
Dołączył(a): 20.12.2005
Offline
PostNapisane: 2 maja 2006, 15:30 
Cytuj  
Program Files/PlayOnline/SquareEnix/FINAL FANTASY XI

w katalogu /USER znajduja sie wszystkie makra itp

W /user znajduje sie tyle folderow ile masz postaci wiec zrob backup calego /user.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 25 lis 2006, 23:34 
Cytuj  
Taka fajna dyskusja byla w maju o moim ulubionym widowerze, a ja dopiero teraz ja zauwazylem. :D

IMO SE poprostu zlekcewazylo na poczatku zagrozenie ze strony windowera, a windower szybko stal sie na tyle popularny, ze uzywa go pewnie ponad 50% uzytkownikow.

Sam windower jest niegrozny, ale dzieki pluginom i latwosci odpalania botow dzieki niemu zmienil FF XI raz na zawsze.

SE mogloby pobanowac losowych uzytkownikow windowera, zeby przestraszyc reszte, ale niektorzy tak sie przyzwyczaili do windowera i jego pluginow, ze mogliby odejsc gry, to tak jakby nagle pozbawic mozliwosci uzywania macr wszystkich graczy.

Teraz juz SE musi zyc z windowerem. Moze nie tyle przymyka na niego oko, co boi sie z nim walczyc zeby nie stracic za duzo userow.


Posty: 8
Dołączył(a): 29.12.2006
Offline
PostNapisane: 8 sty 2007, 09:12 
Cytuj  
Poradnik świetny i pozwalający jakoś zacząć grę. Dotarłem do 13 lv WAR. Przydało by się coś więcej na temat makr tzn. jak je poustawiać i konkretne przykłady jak je wpisywać.
Aha i jeszcze jedno czy ktoś może słowniczek dla początkujących podać zawierający skróty i slang obowiazujący wśród CC. Próbuje zrozumieć, ale naprawdę ciękżko się w tym połapać.

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 8 sty 2007, 13:03 
Cytuj  
ja też bym prosił żeby ktoś podał słownik zawierający skróty i slang obowiązujący w CC. Próbuje zrozumieć, ale naprawdę ciężko się w tym połapać. Może dlatego ludzie z CC czasami nie mogą się spotkać o jednej porze w jednym miejscu żeby zrobić jakiś banał w 20-30 minut ? ;p: D: P: ];];;;>.>;;;<<'';.;; ): )║÷ŠÎ;p: D: P: ];];;;>.>;;;<<'';.;; ): )║÷ŠÎ;p: D: P: ];];;;>.>;w;t;f<<'';.;gf;ys ): )║÷ŠÎ


_________________
Obrazek

******

Posty: 4799
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 8 sty 2007, 13:16 
Cytuj  
Slayerek napisał(a):
ja też bym prosił żeby ktoś podał słownik zawierający skróty i slang obowiązujący w CC. Próbuje zrozumieć, ale naprawdę ciężko się w tym połapać. Może dlatego ludzie z CC czasami nie mogą się spotkać o jednej porze w jednym miejscu żeby zrobić jakiś banał w 20-30 minut ? ;p: D: P: ];];;;>.>;;;<<'';.;; ): )║÷ŠÎ;p: D: P: ];];;;>.>;;;<<'';.;; ): )║÷ŠÎ;p: D: P: ];];;;>.>;w;t;f<<'';.;gf;ys ): )║÷ŠÎ


tak, chyba w tym jest problem
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


_________________
Final Fantasy XI : Zjawcia [Ramuh] RETIRED
Final Fantasy XIV: Chrysalis Skyserpent [Moogle]

**

Posty: 311
Dołączył(a): 18.07.2005
Offline
PostNapisane: 23 sty 2007, 15:15 
Cytuj  
Sporo linków z rzeczami przydatnymi do FF:
http://www.windower.net/forums/viewtopic.php?t=7473

Szczególnie spodobały mi się z tego spisu:
http://members.cox.net/midouban/Timer.htm -bardzo przydatny program: zawiera czasy Vana'diel i RL, fazy księżyca, odloty statków, kalendarz, "organizer" i kilka innych

http://www.geocities.jp/lc7385/ffxieq/ffxieq.html - bardzo rozbudowane narzędzie - można sprawdzić na bieżąco zmiany statystyk przy uwzględnieniu różnego ekwipunku, meritów. Zawiera całkiem fajny kalkulator renkei. Interfejs po angielsku, opis equipu po japońsku.

http://www.acidiceflows.com/ffxi/mining.htm - animowane mapki do miningu


Posty: 6
Dołączył(a): 1.11.2007
Offline
PostNapisane: 1 lis 2007, 16:33 
Cytuj  
PORADNIK LADNY tylke ze brakuje 1 rzeczy - wytłumaczenia ktore joby nadaja sie do gry solo? Bo np tutaj:

""
2. Walka

Jak już przestaniecie się bezwładnie obijać o ściany czas na nieuchronne czyli walkę z mobami. Możecie je spotkać wychodząc jedną z bram albo wchodząc do koplani. Wcześniej przy bramie weźcie od strażnika signet (dzięki niemu będziecie dostawać kryształy i Conquest Pointy (CP), które potem można zamieniać na całkiem fajny sprzęt i np. instant warpy).
Warto przyzwyczaić się do sprawdzania siły każdego przeciwnika (ctrl + c), żeby w przyszłosci uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek i niepotrzebnych śmierci.
Moby dzielą się na:

- too weak, zbyt słabe aby dały exp i kryształy;

- easy prey, dają skromny exp, ale też zazwyczaj pokonanie ich nie sprawia większego problemu;

- decent chellenge, srednio trudne, exp całkiem przyzwoity, ale nie warto porywać się na nie z małym HP albo MP;

- even match niektóre joby mogą mieć spory problem aby je pokonać, melee raczej da sobie radę gdy ma full HP i TP minimum 100;

- tough , solo lepiej unikać, choć oczywiście są możliwe do pokonania, szczególnie przez niektóre joby, wyposarzone w dobry sprzęt;
"" --------- niektore to znaczy ktore (wiem ze jest to gdzies wytłumaczone ale tu tez powinno być.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 1 lis 2007, 17:03 
Cytuj  
Generalnie FFXI to nie jest gra do solowania.
Względnie BST, DRG, SMN mogą od biedy solować.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

**
Avatar użytkownika

Posty: 419
Dołączył(a): 20.12.2005
Offline
PostNapisane: 1 lis 2007, 17:29 
Cytuj  
SMN o.O ??


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.