mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 16 paź 2018, 07:27 
Cytuj  
Tak to się wszystko zaczelo, 17 listopada 2003:

"Kochani,
Chciałem podzielić się moimi doświadczeniami z ostatnich dni, myślę że mogą być bardzo interesujące dla niektórych (mam nadzieję). Wracając do tematu więc zwykle nie mam czasu na gry online niestety (rozwód z żoną pijawką, mieszkanie pod mostem bez net'u itd.) natomiast jakoś zackniło mi się ostatnio za onlinowwymi grami. Grałem od samego początku w EQ z przerwami (oraz w większość innych gier online) więc z nostalgii zreaktywowałem konto EQ i moim cudownym jaszczurem zginąłem ze dwa razy i tak mnie to zdeprymowało, że postanowiłem rozejrzeć się za tym co się dzieje z nowościami. Nie wchodząc w beznadzieje niewarte wspomnienia to pograłem trochę nawet fajnie w Planetside, ściągałem kilka dni 1.5G i jeszcze dłużej robiłem patcha bo zrywało niemożebnie ale w końcu udało się. Grało się fajnie. Ping do serwera w Europie 60 więc dla samego pinga warto było się trochę pomęczyć. Fajna gra ale ginie się cały czas i tak naprawdę nie mam czasu na "tylko fajne" gry. Musi być coś co mnie ruszy. EQ2, czekam i czekam, może to bedzie to, ale to raczej globalny RESET EQ1 zresztą nie wiem. Dziecku swojemu ściagnąłem FFXI i miałem je nawet oddać nierozpakowane ale z pomijalnych tu powodów okazało się, że ta gra leżałaby więc z niechęcią pewną postanowiłem zainstalować. 5xCD szybka, instalacja na jakieś 4G, kilkugodzinny update i jestem w grze. Od samego początku uderzyło mnie wiele podobieństw do mojego ulubionego EQ. Po chwili zrozumiałem, że FFXI jest tym czym EQ powinien był być od samego początku. Jestem kompletnie oczarowany. Spodziewałem się czegoś ragnarokowatego, a znalazłem absolutną rewelację. (To moja subiektywna opinia). W każdym bądź razie mam zarwane kilka nocy i wygląda, że tak będzie dalej. Teraz może kilka szczegółów. Tworzenie postaci w FFXI jest takie, że rozdziawiłem usta. 6 ras do wyboru prezentuje się w ruchu, kobitki są takie jak modelki na wybiegu i niektóre zresztą tak się ruszają. Kamera ruchoma zbliża i oddala tak żebyśmy mogli zobaczyć ruch powiek czy też po chwili ocenić cała sylwetkę. Jeśli zmieniamy twarz, kolor itd, wszystko dzieje się dynamicznie. Czegoś takiego jeszcze nie było. Sama gra jak mówiłem bardzo podobna do "EQ-takiego jakim chciałbym żeby był". Przykładowo jeśli chcę sprzedać rzeczy nie muszę godzinami wykrzykiwać cenę na bazarze ale daję je na aukcję. Aukcja odbywa się automatycznie bez konieczności bycia on-line. Jeśli rzecz jest niesprzedana przez 9 dni przedmiot do nas wraca. Nie mam czasu pisać dalej ale FFXI to absolutny killer. Jestem gotów założyć się w ciemno, że EQ2 też mu nie dorośnie (tutaj narażam się oczywiście, ponieważ sam czekam z nadzieję na Horizons i EQ2 jeśłibym przeczytał taki tekst tydzień temu to sam bym kolesia opluł),jakkolwiek oczywiście sprawdzę to osobiście za kilka tygodni mam nadzieję. Nic mnie tak nie poruszyło od dawna, polecam.

Pozdrawiam olek

P.S.
Ping przez kablówkę w warszawce chello nad/odb = 150/300 tak mniej więcej cały czas, więc zaskakująco dobrze jak na serwerki w stanach. Gra się jak po maśle nie wspominając o grafice która jest wyśmienita."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.