mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 31 gru 2003, 11:12 
Cytuj  
Proponuje podwiesic tak aby mozna bylo uzupelniac - info dla wszystkich wszytkich :grin:
Postarajmy sie zamieszczac tylko takie receptury ktore daja prawie calkowity zwrot kosztow :grin: oraz dodawac info o skillcapie jaki mozna uzyskac

- Gras cloth (cloth)0
1 ) Yagudo necklace + wind = 3 gras thread
2 ) 3 gras thread + earth = gras cloth

- Sheep leather (leather)0
1) Sheep skin + win. Tea + destiled water + water crystal
1) Goblin mask + wind crystal

- Glass fiber (alchemy)0
1) goblin mask + lihting crystal

- Sheep wool (cloth)0
1) 2xsheep skin + wind crystal

- beesewax (alchemy)0-4
1) 3xbehieve chip +destiled water + fire crystal

- copper inglot (golsmithing)0
1) 4x copper + fire

- bronze inglot (blacksmith) 0
1) tin ore+3x copper ore + fire

- bronze dagger (blacksmith) 0
1) bronze inglot + fire crystal

- Antidote (alchemy) 0-2
1) winjurt+ sandoria grape + destiled water + water crystal


<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Scorpio dnia 2003-12-31 11:17 ]</font>

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 2 sty 2004, 12:10 
Cytuj  
Ehh ludzie

Liczba odslon = 36
liczba dopisanych receptur = 0

Czyli nikt nie zajmuje sie craftingiem i nie dysponuje sprawdzonymi recepturami albo cierpi na chroniczna niechec do podzielenia sie informacjami :sad:(( Dzienks

****
Avatar użytkownika

Posty: 1996
Dołączył(a): 26.04.2003
Offline
PostNapisane: 2 sty 2004, 12:25 
Cytuj  
Wymieniłeś chyba wszystkie opłacalne przepisy na naszych poziomach :smile: Ja mam w każdym craft skillu po 1 i trochę to zajmie zanim będę mógł robić coś więcej. Ponadto do craftingu potrzebna jest jakaś kasa, a ja nie miałem jak do tej pory okazji zarobić trochę więcej...


_________________
With a solar knife I split the sky
And walk right in between
To search the answers to every "why?"
Where I have seen the unseen.

FFXI Retired

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 2 sty 2004, 12:58 
Cytuj  
No dobra sorry :smile: i mam nadzieje ze jak ktos dingnie wyzej to podpowie dobre recepturki :grin:

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 2 sty 2004, 16:38 
Cytuj  
ja jak wyzej -> wszystko co ciekawsze chyba podales...


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2018
Dołączył(a): 16.11.2001
Offline
PostNapisane: 4 sty 2004, 12:02 
Cytuj  
stone arrow: 1xwind, 2xflint stones
sapara: 1xfire, 2xbrass ignot, 1xsilver ignot
na brass ignot jest alternatywna receptura:
1xzinc ore, 1xfire, 6xbrass nuggets
brass cap: 1xearth, 1xbrass ignot, 1x bronze cap

juz.

PS. Dawaj jak leci, a ludzie sobie beda wybierac :>

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: krzyk dnia 2004-01-04 12:04 ]</font>

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 4 sty 2004, 13:18 
Cytuj  
Pomysł z podaniem najprostszych receptur jest super, ale tych na wyższe poziomy skilla nie ma sensu tu podawać, bo jest ich bardzo duzo i powstanie chaos. W samym goldsmithing na 11 lvl jest ponad 20 przepisów!
Tak przy okazji jak ktoś liczy na szybkie wzbogacenie się dzięki syntezie to może się rozczarować. Ja mam 7 lvl w goldzie i ciągle robię przedmioty, które za grosze odnoszę do sklepu, bo mi na nie szkoda miejsca na AH, a kupę kasy wydaję na hurtowe kupowanie materiałów. Traktuję to jako drogie hobby :smile:
Najlepszym sposobem chyba jest syntezowanie z tego co się znajdzie na mobach. Idzie wolno, ale nawet można na tym coś zarobić.

*

Posty: 170
Dołączył(a): 9.09.2002
Offline
PostNapisane: 4 sty 2004, 17:39 
Cytuj  
Jakby ktos byl chetny to ja mam calkiem sporo roznych krysztalkow (fire i water najwiecej) moge oddac bo nie wiem czy sie kiedys zbiore na craft czy inne tego typu hobby

P.S. W gierce najlepiej szukac Panienka albo Paker

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 6 sty 2004, 15:16 
Cytuj  
Jak powaznie chcesz oddac krysztaly to ja chetnie wezme :grin:

A tak w temacie, znalazlem ciekawy sposob podbicia skilli craftingowych i az sie boje opisac :razz: Napisac ???

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 6 sty 2004, 15:50 
Cytuj  
Pisz! Może kiedyś wszyscy będziemy bogaci :smile:

Ja mam 11 lvl w goldsmithing, umiem już robić wiele różnych rzeczy m.in. popularne silver ingoty, ale niestety ciągle nie jest to opłacalne zajęcie. Na silver ingotach już można zarobić (jak się uda tanio kupić ore), ale na moim poziomie wychodzi mi jeden na dwie, trzy próby, więc i tak jestem do tyłu :sad:
Jak już dojdę do poziomu, kiedy czerpie się z tego profity to napiszę krótkie goldsmithing faq.
Napiszcie czy w innych gildiach też jest tak ciężko finansowo na początku? Ja narazie skoncentrowałem się na jednej, choć wytwarzanie niektórych przedmiotów wymaga biegłości w dwóch różnych.

****

Posty: 1497
Dołączył(a): 25.11.2003
Offline
PostNapisane: 6 sty 2004, 15:53 
Cytuj  
Cytuj:
2004-01-04 17:39, Binio napisał:
Jakby ktos byl chetny to ja mam calkiem sporo roznych krysztalkow (fire i water najwiecej) moge oddac bo nie wiem czy sie kiedys zbiore na craft czy inne tego typu hobby

P.S. W gierce najlepiej szukac Panienka albo Paker


Nie wiem czy jestes do konca swoiadomy, ze krysztaly sa powaznym zrodlem kasy na niskich lvlach... a trzeba jej zawsze wiecej niz sie ma... wiec nie rozdawaj tylko sprzedaj na AH.


_________________
Obrazek


Posty: 33
Dołączył(a): 13.12.2003
Offline
PostNapisane: 6 sty 2004, 16:05 
Cytuj  
No dawaj Scorpio!
Chętnie poczytamy.
A może by tak później skoordynować crafting tak, żeby się nie dublowac? :smile:
Jak już ludzie będą wiedzieli co chcą ciągnąć to warto by napisać na forum

Maldin

****

Posty: 1497
Dołączył(a): 25.11.2003
Offline
PostNapisane: 6 sty 2004, 16:18 
Cytuj  
Cytuj:
2004-01-06 15:16, Scorpio napisał:

... znalazlem ciekawy sposob podbicia skilli craftingowych i az sie boje opisac :razz: Napisac ???


Nie badz szuja :smile:)) Napisz!!


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 7 sty 2004, 08:06 
Cytuj  
Nie testowalem, nie wiem ile w tym prawdy i na ile to oplacalne jest ale konkretnie w tym przypadku dla goldsmith :

Skill do 11 ale :
copper ingloty trzeba pakowac do 2 a hairpin od 2 mozna dopiero robic

robimy copper hairpin >> rozwalamy lihtingiem dostajemy copper inglot >> robimy hairpin itd ... zamiennie z copper ring
( copper hairpin = 1 copper inglot + wind crystal, copper ring = 2 x copper inglot + fire i ile dobrze pamietam )
Dalej to samo dla brass do poziomu 11-20 ???
dalej to samo dla silver

nie wiem na ile to skuteczne jest i oplacalne ale trzeba sie liczyc ze stratami :sad:(
Bardzo istone podobno jest to zeby nie uzywac krysztalow do kraftowania w dni kiedy przeciwstawny element jest najsilniejszy np fire w waterday dalej najlepsze efekty sa przy full moon i jaesz kiedys tam :razz:
No i najwazniejsza sprawa - brac od gildi advaced sign ( 60 gil) podbija szanse na udana synteze >> mniej strat


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 7 sty 2004, 15:40 
Cytuj  
z tymi dniami tez czytalem ze trzeba uwazac i najlepiej craftowac z danym krysztalem w dniu jego elementu lub dzien poprzedzajacy

i co do podbijania skilli... jesli jakis itemek kozysta z dwoch skilli to oba sa podbijane przy jego craftowaniu :smile:

ja najchetniej smithing bym wycwiczyl ale browar troche mna wstrzasna.... moze jebak by warto w fishing i cooking bo żarcie sie ... zuzywa :grin: a miecze/zbroje/akcesoria sa trwale i ani sie nei zuzywaja ani nei gina przy smierci...


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream

*

Posty: 170
Dołączył(a): 9.09.2002
Offline
PostNapisane: 7 sty 2004, 21:46 
Cytuj  
Cytuj:
2004-01-06 15:53, ksawery napisał:

Nie wiem czy jestes do konca swoiadomy, ze krysztaly sa powaznym zrodlem kasy na niskich lvlach... a trzeba jej zawsze wiecej niz sie ma... wiec nie rozdawaj tylko sprzedaj na AH.




Tak jestem swiadomy ale na brak kasy narazie nie narzekam - robie sobie 10 lvl kazdej "job", wiec to co pozbieram w kopalniach itp. starcza na moje "skromne" potrzeby. Ja poprostu chcialem pomoc nie poto zeby ktos wzial te krysztalki i sprzedal itp tylko zeby podciagnal sobie ten skill bo zdaje sobie sprawe ze to do pewnego poziomu jest kosztowne hobby. Ale moja "oferta" jest skierowana do osoby ktora na serio ma ochote sie tym zajac. A jak mi na serio zacznie mocno brakowac gotowki to nie dam wiecej i tyle :razz:

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 sty 2004, 10:39 
Cytuj  
No ja jesli bym bral to tylko do treningu syntezy - swoich nie sprzedaje tylko trzymam to dlaczego mam cudze sprzedc ???

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 13 sty 2004, 11:25 
Cytuj  
Sprawdzony przepis na Goldsmith
copper inglot + wind crystal = copper hairpin
copper hairpin + lihting crystal = copper ore
Dla bastok per run ok 220-270 gil bez lostow
Podbilem do GS ok 4,5
Przy normalnej produkcji :
copper x 4 + fire = copper inglot ~250gil (max skill up to 2)
copper inglot + wind = copper hairpin ~350gil ( max ?? )


ps : Moze naprawde powiesic ten topik albo czesc informacji gdzies ???

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 13 sty 2004, 11:34 
Cytuj  
Przepis kuchcika :
Cooking (0-???)
Water Crystal
San D'Orian Carrot x4

Podobno niewiele sie traci - bede testowal jak trafie do sand'ori

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 13 sty 2004, 12:55 
Cytuj  
Jeśli o goldsmithing to jestem tradycjonalistą i lighting crystal nie używam :smile:, ale z ciekawości spróbowałem Brass Hairpiny rozwalić i na cztery próby w trzech straciłem materiał :sad: (bardziej by się opłacało oddać do sklepu). Może jednak miałem pecha, albo dzień był zły do tego.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.