mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
**

Posty: 310
Dołączył(a): 27.06.2003
Offline
PostNapisane: 12 sty 2004, 11:03 
Cytuj  
Ehh - taka mi się historia przytrafiła:
Miałem dwa dni przymusowej przerwy od FF, a wcześniej jeszcze dużo czasu spędziłem na handlowaniu i wczoraj wieczorem zasiadłem wreszcie żeby polevelować. Miałem ok. 2,5 godziny czasu - jak na mnie to dużo, więc zaczynam w dobrym humorze, że może ze dwa levele złapię jak dobrze pójdzie...

Niestety nie za bardzo było do kogo dołączyć, ale udało mi się zestawić nową party - całkiem wzrocową pod względem rozkładu job-ów, równe levele. Ostatni gość co dołączył (nick Tater, SAM ok. 20) brzmiał bardzo profesjonalnie, pytał jakie joby, ilu healerów itp, generalnie robił wrażenie wyjadacza. Byliśmy na Dunach a on zaproponował, że zna super miejsce po 200XP za moba - trzeba tylko tam dotrzeć na piechotę - ok. 30min real time. Większość ludzi wykazała umiarkowaną euforię, ale ostatecznie zgodziliśmy się - przekazałem party leading żeby nas prowadził i pokazał co i jak...

Efekt był taki, że po gdzieś 40-50 min dotarliśmy do Jueno (?!) - po drodze różne opóźnienia. Wchodzimy do miasta, Tater mówi żeby ustawić bind point (to ważny punkt całego dowcipu! :/ ) - wszycy to robią. Następnie gość zaszywa się w Mog house - cała grupa czeka. Czas mija. Na moje pytanie gdzie te moby i kiedy walczymy, pada odpowiedź że w tej grze patience to podstawa. Inni jakoś nie protestują - OK więc siedzę cicho i czekam.
Mija około 90-100 min od kiedy mieliśmy pełną grupę na diunach gotową do walki - a tu ciągle nic...

W końcu gość mówi - nagle, bez żadnych komentarzy - cytuję: "have to go", i zaraz "cu". Po czym robi disband.
Szczęka mi opadła po prostu... :sad:

Zostało mi może ze 30 min czasu, nikt w grupie właściwie nie wie gdzie iść i co bić... koniec... żeby jeszcze ten bind point nie był ustawiony, to bym chyba odżałował XP i "teleportował" się z powrotem - ale niestety...

No i to tyle - nie wiem czy gość zrobił to specjalnie, czy po prostu olewa innych - w każdym razie nic tylko PvP wprowadzić... :sad:
Jakby któryś z Was (healerów zwłaszcza) miał przyjemność być w party z miłym Tater-em, to może przy biciu jakiegoś IT++ moglibyście "przeoczyć" że HP Tatera za bardzo maleje... i przekazać :wink: heh pozdrowienia ode mnie

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 sty 2004, 11:34 
Cytuj  
Brutallus nie zaluj tej wyprawy. Zrob sobie licancje na kurczaka i idzcie lvl-owac na robakach w Qufim. Exp 200 per sztuke jak masz maga ktory zrobi silence to maly pikus, tylko nie dajcie sie zabic bo robaczek mocno bije ale mozna je chainexp podbijac jak masz dobry team. W zasadzie od lvl 20 do 26 spokojnie mozna pakowac w qufim potem albo khazam albo Battalia wiec nie przejmuj sie tym.
A koles faktycznie jakis nawiedzony, dobrze ze wam nie kazal isc bic gobow w battalia :razz:

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2252
Dołączył(a): 10.12.2001
Offline
PostNapisane: 12 sty 2004, 11:49 
Cytuj  
Z jednej strony - kretyn, z drugiej - dotarles do Jeuno :grin:

Wiec sie nie martw, to bedzie twoj dom do lvl 25+ :smile:

**

Posty: 310
Dołączył(a): 27.06.2003
Offline
PostNapisane: 12 sty 2004, 13:04 
Cytuj  
Scorpio, Mac - w takim razie dzięki za podniesienie na duchu, faktycznie widziałem tego gościa od kurczaków, a do lvl20 zostało mi 2000XP :smile:
Ceny tu jakieś cholernie wysokie w tym Jueno... chociaż mam parę kryształów do sprzedania, więc to może i dobrze - gorzej jak coś trzeba będzie kupić (a może lepiej na zakupy wracać do Bastok?)

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 sty 2004, 13:08 
Cytuj  
Skorzystaj z pomocy rodakow przy zakupach :smile:))
A krysztaly wystaw na market u siebie w plecaku :smile:))

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 12 sty 2004, 13:48 
Cytuj  
Ja właśnie do Jeuno zawsze jeżdzę na zakupy. Można tam kupić rzeczy, których nasz AH nigdy nie widział. Niektóre popularne itemy są nawet tańsze (np. Courage Ring).

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 12 sty 2004, 14:37 
Cytuj  
fakt ze jeuno ma wiele rzeczy ktore w innych miastach sa ekstremalnei trudne do spotkania ale jesli chcesz kupowac cos w kompletach po 12 sztuk to lepiej poprosik kogos z linka o zakup w innym miesice bo w jeuno za wystawienie 12itemow jest 500gil fee -> kazdy podnosi tradycyjna cene o to 500

pojedyncze itemy przez to ze popularniejsze potrafia byc tansze niz w innych miastach


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream

**

Posty: 310
Dołączył(a): 27.06.2003
Offline
PostNapisane: 12 sty 2004, 15:15 
Cytuj  
Cytuj:
A krysztaly wystaw na market u siebie w plecaku :smile:))


zaraz... chyba mówisz o czymś czego nie znam :smile: w plecaku ? czy to chodzi może o Bazaar ? (co to właściwie jest ten bazaar?)

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 12 sty 2004, 19:40 
Cytuj  
wchodzisz w menu -> bazar
tam ustawiaszs sobie ceny na rzeczy jakie masz w plecaku (nie wyekwipowane) przy stackach podajesz tutaj jednak ilosc za sztuke w przeciwienstwie do AH

rzeczy wystawione na aukcje nie moga byc pozniej zestackowane, uzyte, przeniesione etc jesli pierw nie wycfasz ich z bazaru

po ustlaeniu ceny za jakikolwiek przediot pojawia ci sie ikonka sakiewki nad glowa

ikonka sakiewki jest slabsza od seek party


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.