mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 16 sty 2004, 08:35 
Cytuj  
1. Gra chodzi u mnie jakby była jakaś ociężała. Tzn. rozumiem, że te cyferki w prawym górnym rogu oznaczają ping w grze. Więc mam je ok - 100% (czyli brak lostów), najczęściej 100 - 300ms - czyli jak na taki system walk powinno spokojnie wystarczyć.

Natomiast wszystko mi działa tak jakbym miał pinga 5-10x większego :sad: Czy też macie takie wrażenie?

Widzę, że mob biegnie na magów, od razu puszczam provoke, mob dobiega do magów hituje i dopiero moje provoke ląduje na mobku :sad: - mniej więcej tak to najczęściej wygląda.
Zerkam na parametry połączenia: 100%, 100ms, 120ms.

2. Jeszcze jedno mało pytanko przy okazji.
Jak namierzacie moba? Ja robię to tabem. Ale jak w pobliżu stoi mój team, widać inny team, są 3-4 mobki w zasięgu wzroku to póki tabem przez to wszystko przeskoczę mija 1-2s, jak przeskoczę prawidłowego z rozpędu to nawet więcej :sad:

Jest jakiś sposób by włączyć na jakiś czas działanie taba tylko na mobki, albo od razu może można jakoś nakierować na zaagrowanego przez pullera z mojego teamu mobka?

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 16 sty 2004, 09:43 
Cytuj  
1. hmmm provoke dzialal zawsze z lekkim opoznieniem ale nie mam wrazenia ze wszystko to replay :smile:

2. z tego co pamietam jest cos takeigo jak assist... ale ja uzywam kierunkowych na padzie i wiecej jak 3 razy kliknac by cos namierzyc to zadkosc... pozatym nie czesto chyba sie siedzi obok innych teamow i namierza sie jak tylko widzi sie aggro kilka ladnych metrow od teamu.. :grin:


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream

**

Posty: 310
Dołączył(a): 27.06.2003
Offline
PostNapisane: 16 sty 2004, 10:10 
Cytuj  
Ad.2. polecam także klawisz F8 -> "skacze" tylko po mobach (dokładnie to chyba po NPC-tach) które widzi Twoja postać zaczynając od tego który jest najbliżej Ciebie - niekoniecznie na środku ekranu.
Jak jest tłum ludzi to jest to optymalna metoda selekcji.
Zwróć uwagę czy nie masz ustawionego widoku TPP i czy mobek nie jest za Twoją postacią - wtedy F8 go nie wybierze nawet jeżeli Ty go widzisz.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 16 sty 2004, 10:49 
Cytuj  
Na wszelki wypadek pójdę dzisiaj do admina naszej sieci i powiem mu by całkiem odblokował/nie przycinał mi portów od FFXI bo chce grać jak człowiek.

Może że, całe zamieszanie bo mam port ucięty do jakichś 2-5kB/s i w czasie walki przepływa danych jest większy i stąd opóźnienia - mimo, że przez cały czas ping jest ok.

Dzięki za F8 :smile:

****
Avatar użytkownika

Posty: 1996
Dołączył(a): 26.04.2003
Offline
PostNapisane: 16 sty 2004, 13:02 
Cytuj  
F8 wybiera najbliższego NPC'a ale jest mały problem jeżeli ktoś już mobka zprovokuje gdyż w tym momemncie już go tym klawiszem nie zaznaczymy :/ Dopóki mobek nie jest czerwony F8 jest najlepszym wyjściem :smile:
Zaś co do pingu to mogę się założyć że masz sporo większy a liczby przy strzałkach oznaczają tylko i wyłącznie liczbę pakietów jaka do Ciebie dotarła (R) i jaką wysłałeś (S).


_________________
With a solar knife I split the sky
And walk right in between
To search the answers to every "why?"
Where I have seen the unseen.

FFXI Retired

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 16 sty 2004, 13:08 
Cytuj  
Te R, S to jest liczba pakietów otrzymanych i wysłanych?!?

W takim razie czy jest jakaś komenda by sprawdzić ping?

**

Posty: 310
Dołączył(a): 27.06.2003
Offline
PostNapisane: 16 sty 2004, 14:10 
Cytuj  
Cytuj:
2004-01-16 13:02, Kang napisał:
ale jest mały problem jeżeli ktoś już mobka zprovokuje gdyż w tym momemncie już go tym klawiszem nie zaznaczymy :/ Dopóki mobek nie jest czerwony F8 jest najlepszym wyjściem :smile:


no coś Ty ? mi to działa zawsze... może miałeś jakieś menu/macro na ekranie albo inną postać wybraną ? wtedy rzeczywiście nie działa...

****
Avatar użytkownika

Posty: 1996
Dołączył(a): 26.04.2003
Offline
PostNapisane: 16 sty 2004, 14:32 
Cytuj  
Działa dopóki mobek nie jest aktywny sprawdzałem kilkakrotnie :/ w momencie w którym staje się czerwony wybiera mi tylko inne.


_________________
With a solar knife I split the sky
And walk right in between
To search the answers to every "why?"
Where I have seen the unseen.

FFXI Retired

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.