mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 sty 2004, 09:51 
Cytuj  
Siemanko :grin:

Aby otrzymac quest nalezy .... ble ble ble tyle to napisane jest wszedzie. Ukonczyc go jest w miare latwo, jest dosc ciekawy ale co potem.

Moim zdaniem zanim rozpoczniemy wyprawe do Norg nalezalo by sie przygotwowac troszke do tego. W norg mozna zakupic komplecik zaklec do ninjitsu po 1,7 k szt lvl 15 oraz podstawowy sprzecik a takze zdobyc pierwsze umiejetnosci ninja na podstawie questu, a sa to :
- Tonko: Ichi lvl 9 ( invisible badz hide jesli dzialnie obejmuje inne zakresy niz detekcja wzrokowa )npc name : Keal - dotrzec w pewne miejsce w sea grotto
- Utsesumi: ichi lvl 12 - blink 4 hit absorb - Lasreal - dotrzec w pewne miejsce w sea grotto - potrzebna silver coin
- Kurayami: Ichi lvl 19 - blind - npc name : Heiji, 10 rusty subligars
- Dokumori: Ichi lvl 27 - poison - npc name : Heizo, 10 rusty leggins
- Hojo: Ichi lvl 23 - slow enemy - npc name : Washu, dostarczyc napitek z jungli

Potrzeba duzo fame zeby wziasc te questy, ale fame w Norg >> fame w Norg buduje sie w Bastok, Wind, Sand i Jeuno :

'Shady Business' in Tenshodo, Bastok Port. 4xZinc ore 350 gil
'A Job for the Consortium' in San d'Oria Port. Wymagane rank Rank 5 i ariship pass
'Mihgo's Amigo' in Windurst Woods, 4xYagudo necklace 200 gil

Te questy sa powatarzalne


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 29 sty 2004, 10:25 
Cytuj  
zajebisty guide jak to zrobić:

Your Guide to Tonko: Ichi and Utsuseme: Ichi

This guide was made possible by the following people:
The great folks at Allakhazam, an amazing FFXI resource.


Hebi, IcedWhiskey, and all the other Allakhazam forum dwellers who have posted some great tips on getting through these painful quests.


The original map (in Japanese) can be found at Lonely Vana'diel. It was modified by me to be a little clearer, and in English.


The majority of the text in this guide is based on IcedWhiskey's walkthrough on the Allakhazam message boards.

Note that you will need to have your Norg fame fairly high before starting these quests. Accomplishing this isn't covered here, so read the Ninja forums at Allakhazam for more information. Now that that's out of the way, here is the step-by-step.

About Maps: The bold letters represent the marked locations on the map. Click on the map to see a larger version.

BEFORE YOU BEGIN: A QUICK-START CHECKLIST

You will need:
Norg fame (to get the quests)
One silver beastcoin
A minimum of 4 silent oils, 7-8 to be safe. OR a WHM who can cast Sneak.

THE WALKTHROUGH
Speak to Keal in Norg to start the Tonko: Ichi quest.
Use the Nomad Moogle in Norg and change your job to any level 1 job you prefer. This way you can keep trying without fear of losing XP. Also note that Silent Oil does indeed last much longer (perhaps almost twice as long) if you remove all of your equipment (weapons and armor.)
Head out of Norg (A).
Follow tunnel straight to door marked (B).
Turn right and head to the door marked (C), then continue to door at (D).
You will now be in a room with a boarded floor. Check (examine) the iron box (E) in the room to receive a key item.
Return to Norg (or just die) and talk to Keal. He will give you Tonko: Ichi (the Ninja's level 9 invis spell.)

Obrazek
(zobacz powiększenie)

Now speak to Laisren, who is behind the two shop-keeps in the main part of Norg, to start the next quest.
Again, exit Norg (A) and make your way to the door marked (B).
Now head to the area marked (F). The arrow indicates that you can only go one way here, as once you drop down you can't move back the other way.
Once you've dropped down, continue along the path to the door in the southeast marked (G). This door is at the back of the large cavern on the map, and is in between two waterfalls.
You'll have to examine the door about 6 times, the description should change each time. Eventually you will notice silver shavings around the hole in the door, then you can trade a silver beastcoin to the door to pass through. You will now be at (G) on Map #2. Note that you get to keep the silver beastcoin, it isn't removed from your inventory by passing through the door.
From here, simply follow the tunnel until you arrive at the cliff (H).
Once you've dropped down the cliff, follow this tunnel to the door at (I).
Again, examine the chest at (J). This time you will see a cutscene, after which you can exit the room.
You can now travel to (K) on Map #2, which will bring you to (K) on Map #1. From here it's a simple walk back to (B) and then back into Norg. Alternatively, you can just die again.
Speak to Laisren again, and he will reward you with Utsuseme: Ichi (the Ninja's level 12 blink spell.)

CONGRATULATIONS!


Additional notes: Every mob in this area senses by sound, so Silent Oils (or Sneak) are a must. Invisibility and deodorize are not necessary. You should be able to make both trips using 4 silent oils, but I recommend having 7-8 on hand just in case you get lost. You can always sell the extras. In addition, remember to find a safe spot to recast Sneak (or reuse Silent Oil) when it wears off.


-Violence Jack

_________________
Earth & Beyond (lvl 150 JE/lvl 150 PW), Final Fantasy XI (lvl 26 THF/lvl 11 WAR)

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Huckster dnia 2004-01-29 10:25 ]</font>

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 29 sty 2004, 11:10 
Cytuj  
ugh! nie jest to spacer po parku :smile:
ten tego nie wiedzialem ze poza samym zdobyciem ninja bediz etrzeba zdobywac jeszcze ninjitsu hehehehe ale co tam bedzie imprezowo :smile:

czy ktos poza mna i huckiem chce sie bawin ninja cos wiecej ?? i czy mam juz kupowac te olejki czy ktos ze sneakiem pomoze zdobyc te bajery :smile:

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 sty 2004, 11:15 
Cytuj  
Great Work Huck :grin: sam szukalem jakiejs dobrej mapki sea grotto bo ta w grze jest tylko i wylacznie z terasure chest w sea grotto :grin:

Dlatego o tym wspomnialem teraz poniewaz nie mam fame ale mam sneak i jesli zrobie fame dla Norg chetnie wezme ze soba innych - zawsze te 2-3 k w kieszeni za silent oil zostana.

Aha, maly tip a propo silent oil/sneak - jesli jest info wears off na czerwono to znaczy ze efekt zniknie po mniej wiecej 10-12 sek od 1 ostrzezenia, efekt silent oil /sneak znika po zonowaniu.

Jesli monsterki wykrywaja tylko i wylacznie za pomoca dzwieku kiedy dostajemy nastepne ostrzezenie o zanikaniu dzialania zatrzymujemy sie i nie ruszamy do czasu az calkiem zniknie - ten efekt sie nie stackuje !!!! Nastepne uzycie nie nadpisuje konczacego sie czaru/efektu tylko tracimy mp/kase. Stoimy i czekamy na definitywny zanik efektu. monsterek nie AGGRUJE na postac stojaca w bezruchu nawet jesli nie ma senak i sie castuje senak == >> sprawdzone experymentalnie ==>> tylko jesli biega/chodzi. To tyle. Mam nadzieje ze sie troszke przyda to info :grin:


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 sty 2004, 11:20 
Cytuj  
Cytuj:
2004-01-29 11:10, swordsman napisał:
ugh! nie jest to spacer po parku :smile:
ten tego nie wiedzialem ze poza samym zdobyciem ninja bediz etrzeba zdobywac jeszcze ninjitsu hehehehe ale co tam bedzie imprezowo :smile:

czy ktos poza mna i huckiem chce sie bawin ninja cos wiecej ?? i czy mam juz kupowac te olejki czy ktos ze sneakiem pomoze zdobyc te bajery :smile:

Umowieni jestesmy na godzinke 18:30 w Khazam o ile dobrze pamietam, obiecalem pomoc w dotarciu do NORG, jak ktos bedzie mial dosc FAMe na quest tez pomoge. Pomoc obejmuje : unlimited use senak, oraz przewodnik turystyczny :grin: >>> walczyc z IT trupami i slimakami nie bede :grin:

Silent oil jest do uzyskania z crafting skill alchemia


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2252
Dołączył(a): 10.12.2001
Offline
PostNapisane: 29 sty 2004, 13:55 
Cytuj  
Ja sie moze bede bawic ninja w wolnych chwilach.. jak zrobie fame to moge pomoc w questach na ninjitsu.

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 29 sty 2004, 14:55 
Cytuj  
Sto - ile tych itemów trzeba dać by mieć odpowiedni FAME?


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 29 sty 2004, 15:40 
Cytuj  
questy powtarzalne daja na oko (z tego co slyszalem) z 1/4 fame questow unikalnych wiec lepiej ciut sie wysilic i zrobic kilka roznych :smile:

o spotkaniu oczywiscie pamietam :grin:
questow w bastok mam juz calkeim sporo natrzaskanych i jezeli fame nie potrzeba wiecej niz na RSE to powinni mnie do nich dopuscic :grin:

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2252
Dołączył(a): 10.12.2001
Offline
PostNapisane: 29 sty 2004, 15:50 
Cytuj  
Rozwieje wasze watpliwosci/nadzieje.
Potrzeba Tenshodo fame.
Czyli trzeba robic questy sposrod trzech wyminionych gdzies w poscie powyzej. Lub jakies inne w Norg (wiele ich nie ma). O innych nie wiem.

Wiem za to ze zeby dostac quest na Utsesumi: Ichi trzeba wykonac quest z zinc ore ok. 30 razy (120 ore). To w przypadku nie robienia innych questow na Tenshodo fame, czyli "od zera". :smile:

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 sty 2004, 15:55 
Cytuj  
Cytuj:
2004-01-29 14:55, Huckster napisał:
Sto - ile tych itemów trzeba dać by mieć odpowiedni FAME?


ok 50 razy ludzie powtazaja, ale podobno najlepiej punktowany jest zinc ore - tyle co 2 x yagudo necklace

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 29 sty 2004, 17:17 
Cytuj  
OMFG !!!

***

Posty: 503
Dołączył(a): 7.02.2002
Offline
PostNapisane: 29 sty 2004, 18:46 
Cytuj  
Mam 3 zink ore w domku, moge ci odpalic :wink:

Mum

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 30 sty 2004, 09:44 
Cytuj  
Ok 20 razy Yagudo necklace, 20 razy zinc ore + questy w Jeuno i mozna tez robic questy w samym norg :grin:


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 30 sty 2004, 14:56 
Cytuj  
Gratuluje koledze Saitou pozyskania nindrzi :smile:

Ja już lvl27 - pomożecie mi później? :smile:


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 30 sty 2004, 15:05 
Cytuj  
I mi? :smile:
Chociaż cały czas się waham pomiędzy Palladynem (xavery :/), Ninją (Saitou :/), Dark Knightem (noone :smile: )

No i teraz nie leveluję, próbuję farmować cash, co mi zajmie jeszcze z tydzień :wink:

_________________
AO: Martinez751, Enf 200lvl (frozen)
FFXI: Martinez, Warrior 25lvl/Monk 15lvl

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Mark24 dnia 2004-01-30 15:06 ]</font>

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 30 sty 2004, 15:18 
Cytuj  
I ty też?? Kurde.....to JA MIAŁEM BYĆ Ninją! :smile:)

GRatulacje :smile:


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2252
Dołączył(a): 10.12.2001
Offline
PostNapisane: 30 sty 2004, 21:06 
Cytuj  
Marku, zostan Dark Knightem :smile:
Bo skonczy sie na tym ze w LS bedziemy mieli rozklad jobow: WHM 50%, NIN 40%, inne 10% :grin:
:wink:

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 30 sty 2004, 23:01 
Cytuj  
DRK zostal Galenros :razz:
od kad poszly pogloski ze jednak pvp sie pojawi wszyscy upatruja w ninja idealny job :smile:

****
Avatar użytkownika

Posty: 1996
Dołączył(a): 26.04.2003
Offline
PostNapisane: 30 sty 2004, 23:02 
Cytuj  
Ej cholera a ja to co :smile: Exp chain #4 mi wyszedł :smile:


_________________
With a solar knife I split the sky
And walk right in between
To search the answers to every "why?"
Where I have seen the unseen.

FFXI Retired

******
Avatar użytkownika

Posty: 4439
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 4 lut 2004, 14:27 
Cytuj  
ktos zna lokacje lub najlepiej link do spisu sklepow dla mnk/nin/sam ?
na Ah na ogol sporo sobie doliczaja chlopaki...


_________________
FFXIV [Moogle]: Saitou Soulscream

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.