mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 26 lis 2004, 15:27 
Cytuj  
Co by nie bylo ze kity wciskam :)


Jak łatwo zauważyć, "typowa katolicka rodzina" jest, siłą

rzeczy, katolicka, więc nie ma już wiele wspólnego z Żydami.

Ubrana w typowe polskie stroje cieszy się z przyjścia na

świat nowego, błotnistego katolika. Przyjrzyjmy się ich życiu!

Obrazek

Tak, polska to rolniczy kraj, w którym mieszkają rolnicy.

Tak! Oto słynne Calssic Jazz Trio of Farmers. Ulubionym

zajęciem Polaków, through many generations, jest sortowanie

ziemniaczków. Czasem też trzeba coś zbudować - glownie

z drewna, to taki drewniany kraj. Drewo pozyskuje się

w lasach (w Polsce ich mnogo):

Obrazek

Jak widać drzewo, z zalesionego regionu na polnoc (?) od Wawy

(to stolica tego bagiennego kraju), pozyskuje się za pomocą

people and animals (Polacy żyją w zgodzie z naturą). Zobaczmy

co się dzieje dalej... Kim jest więc typowy mieszkaniec Polski?

Jak pracuje ten bagienny Żyd? Tzn. Katolik - to już chyba

ustaliliśmy:

Obrazek

No jak to kim? Rolnikiem oczywiście... Na traktorze pracuje,

normalnie. A jak nie pracuje na traktorze, to w jaki sposób się

przemieszcza? Bo chyba nie ma w Polsce samochodów? Nie, nie ma,

za to zimą jest łatwiej, bo są konie, jak to na typowej wsi

(typowa wieś to Białowieża, w niej to, typowi Polacy, mieszkają

w swoich typowych, drewnianych domkach;

drewniane drweno pozyskaliśmy, by people and animals,

trochę wcześniej na północ od Warszawy):

Obrazek

itd :))


_________________
"Why is it people who can't take advice
always insist on giving it ?" - J. B.

**

Posty: 273
Dołączył(a): 17.11.2003
Offline
PostNapisane: 26 lis 2004, 15:28 
Cytuj  
no to znow mnie zdolowaliscie ide sobie

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 26 lis 2004, 15:29 
Cytuj  
bo mnie po prostu irytuje, że uważamy USA za głupków bo nie wiedzą gdzie leży taka potęga jak polska, podczas gdy sami jeżeli chodzi o geografię leżemy i kwiczymy bo jak zrobić sondaż wśród polaków to 50% nie będzie wiedziała z jakimi państwami Polska graniczy, a już przy wskazaniu stolic tak odległych i mało znaczących dla nas pańśtw jak Czechy lub Słowacja wyłoży się 80% społeczeństwa.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1020
Dołączył(a): 23.01.2003
Offline
PostNapisane: 26 lis 2004, 15:33 
Cytuj  
Z jakimi panstwami polska graniczy? No to juz z tym poleciales w kosmos.
Ale moze ja mieszkam z geniuszami i spotykam sie z geniuszami - zrobie jak boga kocham zrobie przepytywanke wsrod wszystkich swoich znajomych i przyjaciol krotki quiz - Z jakimi panstwami polska graniczy - wyniki niebawem :)


_________________
Sathorn#2230

****
Avatar użytkownika

Posty: 1020
Dołączył(a): 23.01.2003
Offline
PostNapisane: 26 lis 2004, 15:37 
Cytuj  
Pierwsze wiesci z quizu :)

Moja szwagierka wymienila wszystkie panstwa nie podala stolicy slowacji
Natomiast pozostale 3 osoby akurat bedace u mnie odpowiedzialy na pytania prawidlowo :)


_________________
Sathorn#2230

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 26 lis 2004, 15:45 
Cytuj  
Bodziu było już o tym. Tylko co z tego?
Siostra mojego brata jak przyjechała pierwszy raz do polski też była w szoku, ze nie ma tutaj chat krytych strzechą i nawet prąd już mamy.
My jak pojedziemy do Zairu to będziemy w równie wielkim szoku jak spotkamy czarnucha w gajerku siedzącego przy kompie z netem, zamiast tak jak sobie wyobrażamy biegającego z dzidą po tamtejszej jungli i bawiącego się z lwami.

***

Posty: 503
Dołączył(a): 7.02.2002
Offline
PostNapisane: 26 lis 2004, 15:45 
Cytuj  
Tyle, ze problem polega na tym, ze nie jestes reprezentatywny. Jak zapytam swoich znajomych z bylej gildii w US, to tez kazdy spiewajaco odpowie na temat polozenia Polski. Ale to o niczym nie swiadczy.

Pewnie sa jakies reprezentatywne wyniki porownujace stan edukacji w Polsce i US. Byc moze sa tez wyniki porownojace poziom "matolow" w Polsce i w US. Ja znam raporty porownujace w sposob reperezntatywny poziom "elit" - np. ilosc publickacji naukowych na ilestam mieszkancow - i tu niestety przegrywamy na obie lopatki.

A co do stereotypow: Nie ma sensu porownywac sie na poziomie stereotypow, bo jedyne co mozna osiagnac w ten sposob to potwierdzenie swoich racji.

Muminus

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 26 lis 2004, 15:46 
Cytuj  
A teraz wyjdz z tymi pytaniami na ulice. Tylko nie zdziw sie wynikami ;)

X.

PS. Zapytaj pierwsza lepsza "babe" od zapiekanek, to zobaczysz... ;)


_________________
http://zaginiony.net

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 26 lis 2004, 15:48 
Cytuj  
taka baba od zapiekanek to nei wie co jest dwie ulice dalej, lepiej nie pytać bo jeszcze ścierką przez łeb przejedzie... ;)

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 26 lis 2004, 15:53 
Cytuj  
Przeprowadziłem maly quiz w pracy wśród znajomych i ... zagieli mnie :P o połowie tego co mówili nie mialem pojecia.

5 testowanych osobników :
1. Z kim graniczy polska 5/5
2. Stolice panstw graniczacych z polska 5/5
3. Gdzie lezy stolica USA i jak sie nazywa 4/5
4. Gdzie lezy meksyk i jaka jego stolica 5/5

itd ...


powiem uczciwie że na połowe tych pytan dał bym błędną odpowiedz .. ponieważ od czasów kiedy uczyłem sie geografi minelo z okładem 15 lat :)

Koledzy to w wiekszosci ludzie ze srednim wyksztalceniem technicznym.

ThE EnD


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 26 lis 2004, 15:54 
Cytuj  
Wiesz, jakbym u siebie w firmie pytal, to tez bym mial 5/5. Wszyscy z wyzszym wyksztalceniem i zarabiajacy > 5k miesiecznie netto. A zejdz nizej z drabinka spoleczna i juz nie jest tak rozowo ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 26 lis 2004, 15:59 
Cytuj  
Scorpio a gdybyś mieszkał w US, i nie miał zadnych polskich korzeni tak szczerze potrafiłbyś wymienić wszystkie kraje europejskie i ich stolice?

Myślę że to podobny stopień trudności jak dla polaka wymienienie wsyzstkich krajów Ameryki Południowej i ich stolich. Drogi skraj kuli ziemskiej, praktycznie zerowy kontakt, od czasu do czsu coś tam o aferze w polsce, od czasu do czasu coś tam o zamieszkach w Argentynie.

Więc Quiz gdzie leży Paragwaj i jaka jest jego stolica dla polaków to mniej więcej podobna trudność jak gdzie leży Polska i jaka jest jego stolica dla US.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 26 lis 2004, 16:00 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Wiesz, jakbym u siebie w firmie pytal, to tez bym mial 5/5. Wszyscy z wyzszym wyksztalceniem i zarabiajacy > 5k miesiecznie netto. A zejdz nizej z drabinka spoleczna i juz nie jest tak rozowo ;)

X.


Z tych 5 osob pytanych 4 to tylko technik XXX jakiejs specjlanosci, nie mgr, nie licencjat i zarabiaja < 2000. Owszem można wyjść na ulice i zadawać pytania przypadkowym obiektom testowym ale co z tego ?

bodek dał przykład informacji nt polski jaka jest umieszczona na witrynie o TRESCI EDUKACYJNEJ ... to tak jak by ktoś np zrobił strone o USA i pokazał tylko np jakieś zadupie, czy najgorsze dzielnice i najgorsze prace w USA.


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 26 lis 2004, 16:01 
Cytuj  
Mark, to jest tak samo, jakby mieszkaniec Europy mial wymienic wszystkie stany US. Watpie, czy wiecej jak 1% wymieniloby prawidlowo ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 26 lis 2004, 16:02 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Scorpio a gdybyś mieszkał w US, i nie miał zadnych polskich korzeni tak szczerze potrafiłbyś wymienić wszystkie kraje europejskie i ich stolice?

Myślę że to podobny stopień trudności jak dla polaka wymienienie wsyzstkich krajów Ameryki Południowej i ich stolich. Drogi skraj kuli ziemskiej, praktycznie zerowy kontakt, od czasu do czsu coś tam o aferze w polsce, od czasu do czasu coś tam o zamieszkach w Argentynie.

Więc Quiz gdzie leży Paragwaj i jaka jest jego stolica dla polaków to mniej więcej podobna trudność jak gdzie leży Polska i jaka jest jego stolica dla US.


Zapytałem kolegów jaki klimat panuje w USA ... od jednego dostalem dokladna informacje o tym jaki, gdzie i dlaczego ... bez przesady martinez, Amerykanie maja nawet specjalan skale IQ żeby wyniki były cyforowo zbliżone do europejskiego IQ a ... zreszta NVM :P


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 26 lis 2004, 16:03 
Cytuj  
kiedys ( jakis rok temu ) byla ankieta przeprowadzona w usa - gdzies chyba 60% nie wiedzialo gdzie lezy kanada... wiec nie wymagaj od polakow znajomosci panstw+stolic ameryki pd.

Zreszta do dzis pamietam, jak przed wojna w iraku byla mapa na cnn chyba, na ktorej to Polska graniczyla z Irakiem :D

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 26 lis 2004, 16:03 
Cytuj  
Scorpio napisał(a):
to tak jak by ktoś np zrobił strone o USA i pokazał tylko np jakieś zadupie, czy najgorsze dzielnice i najgorsze prace w USA.

No co ty? Np. Nowy Jork to przeciez Harlem i Brooklyn. Jestes w stanie wymienic (poza jeszcze Manhattanem) jakies inne, normalne dzielnice? ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net

****
Avatar użytkownika

Posty: 1020
Dołączył(a): 23.01.2003
Offline
PostNapisane: 26 lis 2004, 16:17 
Cytuj  
Btw Baby od zapiekanek nie maja netu a Amerykanie z ktorymi rozmawiałem/spotykalem sie/znalem jak najbardziej


_________________
Sathorn#2230

***
Avatar użytkownika

Posty: 876
Dołączył(a): 8.02.2002
Offline
PostNapisane: 26 lis 2004, 16:18 
Cytuj  
Queens?


_________________
Znany jako Ponoory, Upioorny i Okrootny - cala reszta to fake

***

Posty: 503
Dołączył(a): 7.02.2002
Offline
PostNapisane: 26 lis 2004, 16:30 
Cytuj  
Sathorn napisał(a):
Btw Baby od zapiekanek nie maja netu a Amerykanie z ktorymi rozmawiałem/spotykalem sie/znalem jak najbardziej

To świadczy tylko o lepszym poziomie "zinternetyzowania".

Muminus

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.