mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 339
Dołączył(a): 22.10.2004
Offline
PostNapisane: 20 sty 2005, 07:44 
Cytuj  
Takie cos znalazlem -
"Chris writes "FileFront has broke the news from Blizzard that they are no longer placing their highly popular MMORPG on store shelves, due to the recent server problems reported by Slashdot on Tuesday. Denying rumors that they had asked several stores to pull the game from shelves, Blizzard rep Gil Shrif is quoted as saying: 'We’re just being careful not to release additional copies to be sold until we feel the game servers can support additional players.' The online store on Blizzard's website shows the game to be out of stock. No word on whether or not this will affect the Korean release."

Mam nadizeje ze nie dotknie to Europy.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 20 sty 2005, 07:50 
Cytuj  
hehe przypuszczam ze jednak dotknie. Patrzac na kolejki w becie.
Ale pozyjemy zobaczymy, jak to mowia.

BTW. To jest OFICJALNA wiadomosc ?? Bo jak nie to zaraz cie "mastahy" co wiedza o temacie mniej niz maja mama zjada z gory na dol za rozsiewanie "plotek". :D

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 20 sty 2005, 07:58 
Cytuj  
heh, a na stronie cdprojektu w ankiecie zaglosowalo juz ponad 1000 Polakow, ktorzy zdeklarowali sie ze kupia WoW na pewno :)
Tak wiec zapowiada sie niezle community polskie :>

**

Posty: 339
Dołączył(a): 22.10.2004
Offline
PostNapisane: 20 sty 2005, 07:59 
Cytuj  
No wlasnie - jak jest na becie Europejskiej ? Ile jest serwerow i jakie kolejki ?

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 20 sty 2005, 08:04 
Cytuj  
Prawda jest taka ze Blizzard ma w tej chwili OGROMNE klopoty.

Na serwerach USA lagi czasem sa gigantyczne, na oficjalnym forum ludzie placza za musza stac w kolejkach i nie da sie grac (dotyczy to niektorych serwerow nawet po zmniejszeniu capa).
Do tego dochodzi brak konwersji kluczy US - EU i zdenerwowanie ludzi w EU, z ktorych wielu teraz pluje sobie w brode ze wczesniej nie zaczeli grac na US.
Do tego jeszcze dochodzi to ze Blizzard musi pracowac (i to szybko) nad contentem gry) bo ludzie podochodzili juz do 60lvl i odchodza bo nie maja co robic po prostu (i badzmy szczerzy - jeden Battleground jeszcze z kolejkami do grania wcale tej sytuacji nie poprawi).

Nie chce byc zle zrozumiany. Nie flamuje gry bo sam gram na US serwerach i gra mi sie zajebiscie podoba. Po prostu stwierdzam fakty.


A niektorzy mnie flamuja nie wiem w sumie zabardzo czemu ale olac to.
Ja wiem ze wiem swoje. :-)

PS. Zobaczymy jak sobie moja ukochana firma z tym wszystkim poradzi.
:D

onionpl napisał(a):
No wlasnie - jak jest na becie Europejskiej ? Ile jest serwerow i jakie kolejki ?


Z tego co wiem to serwerow jest jak na lekarstwo (w porownaniu z US lub chociarz z KR i kolejki sa. A moim zdaniem powinno nie byc. Ale to tylko moje zdanie.

EDIT: Nie mowiac juz o tym ze forum Blizza znowu lezy (przynajmniej ja nie moge sie polaczyc). Chyba to 50 mln dolarow ktore wydali na tworzenie/servery to bylo troche za malo jednak :)

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 20 sty 2005, 09:08 
Cytuj  
Cytuj:
Na serwerach USA lagi czasem sa gigantyczne, na oficjalnym forum ludzie placza za musza stac w kolejkach i nie da sie grac (dotyczy to niektorych serwerow nawet po zmniejszeniu capa).


Skąd te info?
Akurat nasz server jest jednym z najbardziej popularnych (cały czas ma High) i nie widziałem zadnych kolejek, lagi się zdarzają w AH (ale to normalne), a ping najczęsciej w okolicach 200ms.

Generalnie gra mi się tak samo komfortowo jak w mmorpgi w które wcześniej grałem o ile nie lepiej.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 20 sty 2005, 09:17 
Cytuj  
Napisalem ze dotyczy to niektorych serwerow. Naszego akurat nie (i cale szczescie).
Po prostu widzialem duzo postow "placzacych" na oficialnym forum.
Wczoraj nawet jakis ze gosc czekal 5 godzin w kolejce mimo zmniejszenia capa. :)

Nie podam linkow bo nie pamietam po prostu gdzie to bylo.
To forum jest za duze zebym pamietal gdzie to widzialem.

BTW. Dziekuje temu kto wybral ten serwer (SH) bo mimo ze jest high to nic sie z nim nie dzieje zlego. :-)

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 sty 2005, 09:18 
Cytuj  
W becie EU o godz. 16-18 (szczyt czasowy) na siódemce też żadnych kolejek - też serwer 'high'. Czy aby troszkę nie przesadzasz z tymi kłopotami ?


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 20 sty 2005, 09:24 
Cytuj  
W sumie moze przesadzam.
NVM

***

Posty: 677
Dołączył(a): 25.11.2004
Offline
PostNapisane: 20 sty 2005, 09:33 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Cytuj:
Akurat nasz server jest jednym z najbardziej popularnych (cały czas ma High) i nie widziałem zadnych kolejek, lagi się zdarzają w AH (ale to normalne), a ping najczęsciej w okolicach 200ms.


Ja nie wiem dlaczego, ale na LB mam w IF wieczorem (naszego czasu) lag zawsze. Przejrzenie aukcji to jest kilka restartów gry, bo po restarcie wszystko działa w miarę ok przez kilka min. Za to o 2am gry, zadnych problemów. ;) (i normalna gra też z reguły żadnych problemów)

Być może to jest cześciowo wina tez mojego komputera (tylko 512MB i w IF dysk mało nie oszaleje).

A LB ma mniejszą populację niż SH, chociaż macie pewnie podobnie, bo hordy jest mniej.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 20 sty 2005, 09:40 
Cytuj  
AH zawsze laguje - ja mam to sposób, ze bardzo wolno przesuwam pasek z towarami (dopoki nie doczytają się nicki sprzedawców bo z tym jest zawsze problem) i działa.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 20 sty 2005, 09:45 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
AH zawsze laguje - ja mam to sposób, ze bardzo wolno przesuwam pasek z towarami (dopoki nie doczytają się nicki sprzedawców bo z tym jest zawsze problem) i działa.


Robie dokladnie tak samo i jest OK.

I lag u mnie wystepuje tylko przy przegladaniu duzej ilosci towarow (np. wszystkie trade goods), male zawezenie i jest wszystko ok.

***

Posty: 677
Dołączył(a): 25.11.2004
Offline
PostNapisane: 20 sty 2005, 10:46 
Cytuj  
Mi bardziej chodzi o to, ze jak przegladam AH i cos kiepsko to idzie, a widze ze koles obok od 3-4 minut biegnie w sciane, mi ping robi sie >1000ms, to restartuje. Pomaga na kilka minut - generalnie, staram sie przejrzec AH jak naszybciej, i wyjsc z IF. Poczte i bank odwiedzam juz gdzie indziej - mniej czasu strace jadac do SW do banku i po poczte, niz probujac to zrobić w IF. (ale to tylko wieczorem, naszego czasu, rano jest ok). ;)

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 20 sty 2005, 11:17 
Cytuj  
psk to coś u ciebie w takim razie.
Ja mam laga w ogrimmor, owszem, ale wygląda to tak:
ląduje w ogrimmor, potem jest lag typowo SPRZĘTOWY (HDD zaczyna napierdalać jak dziki mimo 1GB RAM), podczas gdy cały screen jest zfreezowany, 2-3s i wszystko rusza i dalej jest już bez problemów (oczywiście przenosi mnie kilka kroków dalej).
Przy AH wystarczy to robic wolno - tu akurat lag związany z nagłym wzrostem ilości przesyłanych informacji, załóżmy z 1kB/s (chociaż pewnie dużo mniej) nagle dostajemy 10KB/s i coś po drodze może lagnąć stąd powoli przesuwając pasek likwidujemy i tego laga. Identyczny objaw miałem w SWG w momencie brania misji z terminala tylko, ze dużo mniej widoczny bo tam dużo mniej informacji do mnie leciało.

Ping mam stały - 200-300ms w 99% przypadkach, 1% to jak azzie zaczyna ściągać nowego pr0n-a albo właduje się na hub osiedlowy i leci coś z prędkością 5MB/s (ja mu udostępniam łącze), albo po prostu rzeczywiście blizzard, coś po drodze przycina (1% z tego 1%, 99% to niestety kolega :/).

***

Posty: 677
Dołączył(a): 25.11.2004
Offline
PostNapisane: 20 sty 2005, 13:05 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
psk to coś u ciebie w takim razie.
Ja mam laga w ogrimmor, owszem, ale wygląda to tak:
ląduje w ogrimmor, potem jest lag typowo SPRZĘTOWY (HDD zaczyna napierdalać jak dziki mimo 1GB RAM), podczas gdy cały screen jest zfreezowany, 2-3s i wszystko rusza i dalej jest już bez problemów (oczywiście przenosi mnie kilka kroków dalej).


Objaw identyczny. Tylko czasem jest ok po tym przez kilka minut, i znów czerwony lag i wszyscy kochają sciany.

Mark24 napisał(a):
Ping mam stały - 200-300ms w 99% przypadkach, 1% to jak azzie zaczyna ściągać nowego pr0n-a albo właduje się na hub osiedlowy i leci coś z prędkością 5MB/s (ja mu udostępniam łącze), albo po prostu rzeczywiście blizzard, coś po drodze przycina (1% z tego 1%, 99% to niestety kolega :/).


Podobnie, cuda sa tylko wieczorem w IF. ;) Być może dokłada sie do tego fakt, że z łacza wieczorem nie korzystam sam, i w którąś stronę się robi korek na chwilę (bo ktoś jakąś wieksza strone/email sciągnie/wyśle np) i później już gra nie jest w stanie się zsynchronizować bez restartu.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2794
Dołączył(a): 16.06.2004
Offline
PostNapisane: 20 sty 2005, 13:24 
Cytuj  
No ja mam neostrade 786kb/s i w sumie nie narzekam, od 16 do 18,19 to piung nawet w granicach 100 jest, 150. Potem dochodzi czasami do 300, ale jakis wielkich przeszkod z tym zwiazanych nie widze. Musialem zdecydowanie zmienic dysk bo malo co to z obudowy by mi wyskoczyl, i teraz wsio jest ok, jak lece do OGRI o 2 w nocy to normlane ze troszke przycina , ale jest ok i do tego trza sie przyzwyczajic. Jednak mam troszke inny problem nie wiem do konca z czym zwiazany, czasami gra sie zatrzymuje, nic nie moge zrobic, muzyka sie wylacza i wsio wisi, tylko myszka mozna ruszac, po chwili muzyka sie wlacza jednak obroz sie nie rusza i wtedy musze restart kompa robic, moze ktos sie z czyms takim juz spotkal i moglby pomoc, bylbym bardzo wdzieczny.
A wracajac do sprawy ilosci ludzi, to rzeczywiscie kolo 2 w nocy to jest zbyt duzo, na niektore qesty to trza sie w kolejkach ustawiac, nie ma qestowcyh moobow bo sa wszystkie wybite itd. itp. od zajefania ally jak zwykle ;[ - ale taki stan rzeczy obserwuje sie od godz 22, bardzo sie ciesze wlasnie z tego wzgledu ze gram na US bo przynajmniej do tej 22 mozna pograc, a na EU to o 16 to bedzie doslownie zatrzesienie graczy i mnie osobiscie za bradzo by to nie pasowalo ;[

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 20 sty 2005, 13:44 
Cytuj  
k4czy napisał(a):
Jednak mam troszke inny problem nie wiem do konca z czym zwiazany, czasami gra sie zatrzymuje, nic nie moge zrobic, muzyka sie wylacza i wsio wisi, tylko myszka mozna ruszac

I prawdopodobnie dzieje sie to w czasie przegladania aukcji? ;)
Nie przewijaj ofert na szybko, tylko co 3-4 pola i czekaj az odswiezy ci imiona sprzedawcow, to nie bedzie tego problemu ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2794
Dołączył(a): 16.06.2004
Offline
PostNapisane: 20 sty 2005, 14:00 
Cytuj  
Nie Xanth, wlasnie nie chodzi o to, dzieje sie to w roznych sytuacjach, np walczac z mobami, w pvp, gdziekolwiek, nie jestem w stanie przewidziec tego kiedy i zdefiniowac dlaczwego sie to dzieje ;[

*

Posty: 158
Dołączył(a): 25.10.2003
Offline
PostNapisane: 20 sty 2005, 14:03 
Cytuj  
a ja nie moge sie zalogowac bo z mojej sieci wyjscie na swiat nie dziala...

Kamikaze

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2794
Dołączył(a): 16.06.2004
Offline
PostNapisane: 20 sty 2005, 14:05 
Cytuj  
Ty sie lepiej ic uczyc anie w ta gre grasz, sesja i egzaminy za pasem ;]

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.