mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
**

Posty: 265
Dołączył(a): 6.04.2005
Offline
PostNapisane: 18 mar 2007, 20:03 
Cytuj  
Mam pytanie. Czy na coś takiego wogóle jest zapotrzebowanie? Dla niezorientowanych: to jest mikstura, która działa jak Super Healing i Super Mana razem wzięte. Myślałem, że będzie na to popyt - no bo w sumie fajna rzecz. Ale składniki na AH kosztują jakieś 14g - 2 Mana Thistle, 1 Netherbloom, 1 Dreaming Glory. W związku z tym cena za 5 sztuk wychodzi licząc 5g za zrobienie i butelki - jakieś 75g. A po wystawieniu za 59,90 :wink: pies z kulawą nogą się nie zainteresował

PS. Sorka za błąd w nazwie w tytule

**

Posty: 342
Dołączył(a): 26.04.2005
Offline
PostNapisane: 18 mar 2007, 21:55 
Cytuj  
No skoro nikt nie kupil to chyba nie ma zapotrzebowania.
PS. Lepiej byloby gdybys dal ten post do tematu o profesjach albo pytan poczatkujacych


_________________
Obrazek

****

Posty: 1009
Dołączył(a): 23.02.2005
Offline
PostNapisane: 19 mar 2007, 08:10 
Cytuj  
dziwisz sie ??

kto przy zdrowych zmyslach zaplaci ci za zwyklego pota 15g za sztuke ??

to tak jakbys chcial major protecty sprzedawac po 30-50 G za sztuke (bo mniej wiecej tyle kosztuja skladniki) - tez nikt tego nie kupi

5-6 G za sztuke za zwyklego potka to gora, wiecej ludzie nie beda placic raczej, nawet z wielka denominacja golda jaka teraz ma miejsce


_________________
Keron -> http://armory.wow-europe.com/character- ... ll&n=kERON

***
Avatar użytkownika

Posty: 565
Dołączył(a): 29.06.2005
Offline
PostNapisane: 19 mar 2007, 09:33 
Cytuj  
Jak do tego dodamy, że ten potek jest tylko na wyjątkowe okazje dla klas mano-żernych to nawet cena = kosztowi składników staje się za duża. Bo przecież ani warek, ani rogal many nie potrzebują. Do tego klasy kożystające z many za wyjątkiem paladyna z założenia nie mają dostawać w papę, więc bardziej potrzebują potków many niz dodatkowego dopału zdrowia. Jeszcze ew lock mógł by z tego zrobić dobry użytek, ale za taką cenę to ja wolę się bandażować :wink:


_________________
'..i on wtedy ciach! ciach! Tymi nożycami!'

***
Avatar użytkownika

Posty: 811
Dołączył(a): 29.05.2006
Offline
PostNapisane: 19 mar 2007, 09:40 
Cytuj  
inna sprawa ze aktualnie na wiekszosci serwerow ceny ziol sa tak wysokie ze praktycznie nie oplaca sie robic mikstur na sprzedaz gdyz malo kto kupuje tak drogo

sam z tych kilkudziesieciu recept robie praktycznie tylko greater fire protection potion i greater stoneshield potion bo to da sie raz w czas opchnac

**

Posty: 311
Dołączył(a): 17.12.2006
Offline
PostNapisane: 19 mar 2007, 11:46 
Cytuj  
UP

ano Dreamfoil - 25 - 30 g stack
mountain silversage - 30g /stack.
mam nadzieje ze zblizajacy sie revamp prof poprawi cala strukture handlowo -produkcyjną.

***
Avatar użytkownika

Posty: 565
Dołączył(a): 29.06.2005
Offline
PostNapisane: 19 mar 2007, 11:51 
Cytuj  
Yaroos napisał(a):
UP

ano Dreamfoil - 25 - 30 g stack
mountain silversage - 30g /stack.
mam nadzieje ze zblizajacy sie revamp prof poprawi cala strukture handlowo -produkcyjną.


Baaaardzo bym się zdziwił, gdyby w WoW nagle profesje craftingowe zaczęły być naprawdę opłacalne.


_________________
'..i on wtedy ciach! ciach! Tymi nożycami!'

***

Posty: 695
Dołączył(a): 18.03.2005
Offline
PostNapisane: 19 mar 2007, 11:54 
Cytuj  
Jeśli chodzi o potki to kwestia wyczucia kiedy wystawiać na AH.

Zwykle w środe warto te podstawowe (super mana/healing) bo pewnie 3/4 ich zejdzie (te lepsze/droższe raczej nie, ludzie sie nie buffują na prostych bossów zaraz po resecie), w czwartek można próbować coś więcej a piątek/weekend to już lecimy z wszystkim co mamy, bo zwykle wtedy są progresowe raidy i kupa ludzi kupuje potki na ostatnią chwile solidnie przepłacając.

Ogólnie rzecz biorąc - na alchemii nie jest łatwo zarobić duże pieniądze, bo dużo ludzi w to poszło, ale mam nadzieję, że w ciągu tygodnia/góra dwóch sytuacja się unormuje i będzie z tego solidny przychód.

Ofc wszystko zależy od serwa + trzeba mieć wyczucie co i kiedy jaka gildia robi ;).

Edit:
@up

Co do opłacalności craftingu.

Znajomi blacksmith-erzy zarabiają naprawde krocie na craftowaniu różnych epickich macek/swordów itp, tylko kwestia, że trzeba najpierw zainwestować te pare k golda i kupić recki.

Zresztą to samo można powiedzieć o innych profesjach, z praktycznie wszystkiego jest jakiś dochód i raczej każdy inwestuje w rozwój profesji bo są z tego jakieś profity.


_________________
Altaya | BF4

***
Avatar użytkownika

Posty: 565
Dołączył(a): 29.06.2005
Offline
PostNapisane: 19 mar 2007, 13:07 
Cytuj  
Moim zdaniem i z tego co słyszę od znajomych (sam wywaliłem crafting i zająłem się gatheringiem) ludzie levelują dla BOP'ow, nie po to by zarobić na profesji. Może jednak znam samych głąbów, albo faktycznie zależy to aż tak od serwera. :wink:


_________________
'..i on wtedy ciach! ciach! Tymi nożycami!'

**

Posty: 265
Dołączył(a): 6.04.2005
Offline
PostNapisane: 19 mar 2007, 17:09 
Cytuj  
To nie do końca tak - jeszcze przed TBC właśnie z alchemii kupiłem sobie epica, sprzedając głównie Greater Fire Protection, healing i mana. Teraz tez zarabiam całkiem sporą kasę właśnie na Super Mana Potionku. Natomiast Super Rejuvenation Potion mam jako jedyny na serwerze chyba, bo nigdy dotychczas nie widziałem tego na AH. A przepis jest dostępny tylko z "discovery". Tylko zapotrzebowania nie ma, bo część ludzi nawet nie wie co to jest - choć fakt, że poza szamanem, palem no i może druidem reszta klas mogłaby się chyba bez tego obejść.

*****

Posty: 2199
Dołączył(a): 3.07.2002
Offline
PostNapisane: 20 mar 2007, 11:28 
Cytuj  
a na kij taki pot komukolwiek oprocz lockow...


_________________
Nie mam pomyslu na signature

****

Posty: 1009
Dołączył(a): 23.02.2005
Offline
PostNapisane: 20 mar 2007, 11:39 
Cytuj  
lock alchemik z tinketem ... owned ;D


_________________
Keron -> http://armory.wow-europe.com/character- ... ll&n=kERON

****

Posty: 1623
Dołączył(a): 2.01.2006
Offline
PostNapisane: 20 mar 2007, 11:41 
Cytuj  
Brolg napisał(a):
To nie do końca tak - jeszcze przed TBC właśnie z alchemii kupiłem sobie epica, sprzedając głównie Greater Fire Protection, healing i mana. Teraz tez zarabiam całkiem sporą kasę właśnie na Super Mana Potionku. Natomiast Super Rejuvenation Potion mam jako jedyny na serwerze chyba, bo nigdy dotychczas nie widziałem tego na AH. A przepis jest dostępny tylko z "discovery". Tylko zapotrzebowania nie ma, bo część ludzi nawet nie wie co to jest - choć fakt, że poza szamanem, palem no i może druidem reszta klas mogłaby się chyba bez tego obejść.


Inny tez pewnie maja ale doszli do tego wczesniej, ze sie nie opłaca sprzedawać bez zadawania pytań na mmorpg :wink:


_________________
Obrazek
"Zapytać - może oznaczać moment wstydu, ale nie zapytać i pozostać ignorantem, to wstyd na całe życie..."

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 20 mar 2007, 12:57 
Cytuj  
Jesli w piatek/sobote/niedziele o 17:00 wykupisz wszystkie heal/mana poty to mozesz wystawic te i zejda jak woda :)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.