mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość

Posty: 6
Dołączył(a): 2.06.2009
Offline
PostNapisane: 2 cze 2009, 21:34 
Cytuj  
Witam.
Przepraszam że pytam bo być może było już to dawno wyjaśniane na łamach tego forum, niemniej jednak uzyskałem pewne informacje i chciałbym je z Wami skonfrontować.

Od jakiegoś czasu, co jakiś czas sprzedaje gold na allegro lub wymieniam na prepaidy.
Od znajomego pracującego w Urzędzie Skarbowym dowiedziałem się, że sprzedając gold w necie mogę zostać namierzony przez Urząd Skarbowy. Z tego co mi wyjaśnił sprzedaż którą prowadzę podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym. Dodatkowo jeżeli robię to w sposób zorganizowany i ciągły to powinienem założyć firmę i odprowadzać od tego składki ZUS.
Czy jest to prawdą ? Przecież jak od tej sprzedaży zapłacę podatki i jeszcze składkę zus to mi prawie nic nie zostanie.

Czy ktoś się orientuje jak to jest naprawdę i co mi grozi jeżeli tak nie zrobię ?
Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 2 cze 2009, 21:52 
Cytuj  
tak jest w teorii, w praktyce olej to


_________________
@polygamia


Posty: 7
Dołączył(a): 7.11.2007
Offline
PostNapisane: 2 cze 2009, 21:57 
Cytuj  
ten topic jest tak na poważnie?


Posty: 6
Dołączył(a): 2.06.2009
Offline
PostNapisane: 2 cze 2009, 22:10 
Cytuj  
Atherius napisał(a):
tak jest w teorii, w praktyce olej to


No właśnie podobno nie. Wkleję tutaj mail jaki dostałem od znajomego:

"W dobie kryzysu i spadających dochodów budżetu, Urzędy będą szczegółowo przyglądać się dochodom wszędzie tam gdzie wcześniej przymykano na to oko. Takie są wytyczne płynące z ministerstwa finansów i dalej od naczelników.
Poza tym, jak ogólnie, wiadomo dużo łatwiej jest złapać płotki sprzedające coś na allegro niż bonzów chowających swoje miliony w rajach podatkowych ;)
Jeżeli chcesz spać spokojnie zapłać podatki od sprzedaży która zrobiłeś, gdyż konsekwencje są dość daleko idące. Przez najbliższe 5 lat Urząd Skarbowy może Cię skontrolować i w razie złapania będziesz musiał zapłacić 75% podatku dochodowego + odsetki oraz mogą nałożyć mandat karny do kilku lub kilkunastu tysięcy (nie pamiętam dokładnie teraz ile).
Prawdą jest też to że jak sprzedaż prowadzisz w sposób zorganizowany i ciągły to musisz założyć działalność gospodarczą i tutaj musisz opłacać składki zus. Musisz do tego też doliczyć koszty prowadzenia księgowości w jakimś biurze podatkowym, ale to nie powinno być zbyt drogie przy takiej działalności."

Jak myslicie, ma racje ?

@arr - ponoć nie ma nic pewniejszego niz śmierć i podatki więc tak, jest na poważnie.

**

Posty: 484
Dołączył(a): 12.06.2005
Offline
PostNapisane: 2 cze 2009, 22:48 
Cytuj  
Znam osobiscie przypadek osoby sprzedajacej gold/prepaidy etc na allegro, ktora miala problemy z urzedem podatkowym. Jak cie ktos fachowo zakabluje to masz przesrane :)


_________________
Raylah Blood Elf Paladon
Burning Legion EU-PVP
HEAL GNOEM YOU HAEV IT??


Posty: 6
Dołączył(a): 2.06.2009
Offline
PostNapisane: 2 cze 2009, 23:15 
Cytuj  
Rayla napisał(a):
Znam osobiscie przypadek osoby sprzedajacej gold/prepaidy etc na allegro, ktora miala problemy z urzedem podatkowym. Jak cie ktos fachowo zakabluje to masz przesrane :)


Wiesz może jakie konkretnie to były problemy ?
Tzn czysto finansowe czy karne także ?

****

Posty: 1623
Dołączył(a): 11.10.2006
Offline
PostNapisane: 2 cze 2009, 23:56 
Cytuj  
Jak chcesz się tym przejmować to nastaw się min na 800zl. podstawowych składek przy działalności gospodarczej:))))))

... jak pewnie przemyślałeś, olać.


PS. Sprzedaż golda jest działalnością niezgodną z licencją:) i jest to własność blizza więc jak chcesz to robić jako firma to nastaw się, że możesz mieć proces:P


Posty: 6
Dołączył(a): 2.06.2009
Offline
PostNapisane: 3 cze 2009, 00:09 
Cytuj  
Sidagel napisał(a):
Jak chcesz się tym przejmować to nastaw się min na 800zl. podstawowych składek przy działalności gospodarczej:))))))

... jak pewnie przemyślałeś, olać.
PS. Sprzedaż golda jest działalnością niezgodną z licencją:) i jest to własność blizza więc jak chcesz to robić jako firma to nastaw się, że możesz mieć proces:P


I tak źle i tak niedobrze.

Opłaty podatkowe i zus są rzeczywiście wysokie, ale z drugiej strony jak oleje i akurat będę miał pecha i skontrolują to powiedzmy za 2 lata to zapłata 75% podatku i odsetek ustawowych za okres 2 lat, da jakieś 2 razy tyle co zarobiłem. A jak jeszcze dowalą mandat to może się okazać że i 5 razy oddam co zarobiłem. Więc to też niezbyt fajne rozwiązanie ;)

No nic zadzwonię jutro anonimowo do Urzędu Skarbowego i rozpytam jak oni to widzą.

*

Posty: 58
Dołączył(a): 10.11.2008
Offline
PostNapisane: 3 cze 2009, 10:23 
Cytuj  
po co ich wogole informowac ze takie cos istnieje ?

****
Avatar użytkownika

Posty: 1021
Dołączył(a): 8.08.2008
Offline
PostNapisane: 3 cze 2009, 10:43 
Cytuj  
Tez mysle ze powinienes olac. Zadzwonisz, zrobisz niepotrzebny zamet i nie daj boze ktos sie zacznie zaraz interesowac. A wyjdzie pewnie na to, ze tak czy owak nie zalozysz zadnej dzialanosci, bo cie zezra oplaty, zusy, krusy i wszelkiej masci podatki i daniny na armie urzedasow.

Olej, siedz cicho a jak cos mow ze ty nic nie wiesz o zadnych aukcjach, ani goldzie, a generalnie to to nie ty i nie wiesz nic :>

Edit:
Zreszta, ile tego golda mozesz sprzedac ? Oni nie sa w stanie kontrolowac kazdego, a juz na bank nie beda sie czepiac goscia z allegro ktory sprzedaje lacznie za nieduza kwote. Poki nie masz dzialanosci, to moim zdaniem dla nich nie istniejesz. Nie rozliczasz sie z fiskusem bo nie pracujesz. Tak przynajmniej ja to widze. Ale mlody jestem i malo wiem :>
Trzymaj sie zasady czego oczy nie widza, ...


Ostatnio edytowano 3 cze 2009, 10:46 przez Ziolo, łącznie edytowano 1 raz
***

Posty: 732
Dołączył(a): 23.06.2008
Offline
PostNapisane: 3 cze 2009, 10:43 
Cytuj  
Jeżeli już tak bardzo chcesz tym goldem handlować to może po prostu rób to mniej oficjalnie, pytaj w gildiach czy ktoś nie chce, reklamuj się przez fora czy coś takiego a nie wal przez allegro.

Możesz mieć fart i nigdy nie poznasz przyjemności kontroli, a możesz też mieć niefart i dziubną cię za chwilę :D

A no i jak już wyżej wspomnieli - poddawanie pomysłu US gdzie szukać pieniędzy nie jest fajny :D

*

Posty: 82
Dołączył(a): 6.04.2007
Offline
PostNapisane: 3 cze 2009, 12:55 
Cytuj  
Nie słuchaj tych którzy Ci mówią aby olać !!! To nie oni będą płacić kary i odsetki !
Też miałem takich "doradców", a gdy przyszło co do czego spuścili uszy po sobie i jedyne co mogli z siebie wydusić to...sorry, nie wiedziałem...

Ale od początku.
Robiłem to samo co ty. Nie były to jakieś wielkie dochody, ale co miesiąc coś tam kapało.
Pewnego dnia dostałem wezwanie do urzędu skarbowego, myślałem, że chodzi o pit roczny i jakież było moje zdziwienie gdy pan urzędnik zaczął
pokazywać moje wyciągi bankowe i pytać o powód każdej z wpłat...
Powiem krótko, zapłaciłem więcej niż zarobiłem, a do dziś spłacam rozłożone na raty składki zus i przeklinałem wszystkich którzy mówili "olej to".
Niestety powiedzenie, że lepiej złapać płotkę niż grubą rybę sprawdziło się w moim przypadku co do joty.

Od tego czasu każdą złotówkę należną budżetowi państwa zanoszę w zębach. Polecam, teraz śpie spokojnie.
Pozdrawiam.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 3 cze 2009, 13:04 
Cytuj  
Olej allegro i przejdź do szarej strefy.

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 3 cze 2009, 13:06 
Cytuj  
ta, jebać system /facepalm

*

Posty: 82
Dołączył(a): 6.04.2007
Offline
PostNapisane: 3 cze 2009, 13:16 
Cytuj  
Dana napisał(a):
Olej allegro i przejdź do szarej strefy.


Nie jestem pewien czy to spowoduje, że nie płacenie podatków będzie bezpieczne.

O zgrozo największe zagrożenie dla sprzedawcy golda stanowią ...kupujący.
Podając dane do wpłaty tak naprawdę podajesz tej osobie wszelkie dane jakie potrzebne są do...złożenia skutecznego donosu.
Niestety polscy gracze wow to środowisko niezwykle zawistne. Dość powiedzieć, że na serwerze burning legion ponoć najwięcej raportów (słusznych i nie słusznych) piszą...Polacy na polaków. To jasno mówi z kim masz do czynienia. Ryzyko, że jakiś zawistny kupiec napisze parę słów do Urzędu Skarbowego podając przy okazji Twoje dane jest bardzo duże – taki naród. A urząd musi zareagować na taki donos wszczynając postępowanie wyjaśniające. I jesteś ugotowany.

Naprawdę jedynym bezpiecznym wyjściem jest rzetelne opłacanie podatków i prawidłowe rozliczanie się z fiskusem
Pozdrawiam.


Posty: 1
Dołączył(a): 3.06.2009
Offline
PostNapisane: 3 cze 2009, 18:59 
Cytuj  
rocznie na allegro bez podatku można sprzedać na 3 tys zł o ile dobrze pamiętam ??? jak to z tym jest ???

*

Posty: 107
Dołączył(a): 23.09.2008
Offline
PostNapisane: 4 cze 2009, 08:50 
Cytuj  
Orta napisał(a):
Od znajomego pracującego w Urzędzie Skarbowym dowiedziałem się, ...

Let me get this straight...
Już jakiś człowiek z US powiedział Ci wyraźnie co i jak ale Ty, mimo to, chcesz to potwierdzić u paru dzieciaków z tego forum??

I którą opinię końcowo masz zamiar respektować?
Opinię użytkownika "zioło" czy innego czy też może opinię "znajomego z US".
Oprzytomniej troszkę...

Allegro to największy polski portal aukcyjny i jako taki na 100% podlega kontroli nie tylko US ale też Policji i innych służb na pewno.

Każda działalność zarobkowa (a przecież uzyskując dochody prowadzisz działalność zarobkową) podlega odpowiednim regulacjom prawnym oraz opodatkowaniu.
Jeśli robisz to niezgodnie z prawem (nielegalnie z szarej strefy) musisz się liczyć z konsekwencjami. A kara kilku tysięcy złotych to najmniejsze zło jakie Cię może spotkać.
Skądinąd sugeruję przejrzeć internet bo o takich przypadkach już było swego czasu głośno w mediach więc możesz zdobyć więdzę jak to już się odbywało


_________________
Obrazek


Posty: 6
Dołączył(a): 2.06.2009
Offline
PostNapisane: 4 cze 2009, 15:24 
Cytuj  
Semai napisał(a):
Orta napisał(a):
Od znajomego pracującego w Urzędzie Skarbowym dowiedziałem się, ...

Let me get this straight...
Już jakiś człowiek z US powiedział Ci wyraźnie co i jak ale Ty, mimo to, chcesz to potwierdzić u paru dzieciaków z tego forum??

I którą opinię końcowo masz zamiar respektować?
Opinię użytkownika "zioło" czy innego czy też może opinię "znajomego z US".
Oprzytomniej troszkę...


Masz całkowitą racje. Może próbowałem się trochę oszukiwać, że ktoś na forum powie coś innego a ja w swej naiwności mu uwierzę i przyjmę że ma rację. Wiesz jak to jest – zdajesz sobie z czegoś sprawę ale do samego końca masz nadzieję że jest inaczej.

Ale ma to tez swoje dobre strony bo zarówno Twój post jak i użytkownika tmat są postami sensownymi, które jednoznacznie stwierdzają jak wiele ryzykuje każdy, kto nie opodatkuje swojego dochodu.

Byłem również u doradcy podatkowego, który jednoznacznie stwierdził, że te dochody muszą zostać opodatkowane, a nawet, że powinienem założyć działalność gospodarczą i opłacać składki zus. Nie ma też czegoś takiego jak sprzedaż na allegro do 3 tysięcy bez podatku bo ktoś o tym pisał wyżej.

Konsekwencje w przypadku nakrycia są ogromne i rzeczywiście kilkutysięczna kara to najmniejsza z nich.

Osobiście muszę przyznać że mam sporo w gaciach jeżeli chodzi o to co już sprzedałem i zastanawiam się czy nie opodatkować tego wstecz.
Rezygnuje z dalszej sprzedaży bo gra nie warta świeczki, a tym co sprzedają i nie płacą od tego podatku życzę dużo, dużo szczęścia. Będzie im bardzo potrzebne.

****

Posty: 1410
Dołączył(a): 14.05.2009
Offline
PostNapisane: 5 cze 2009, 01:04 
Cytuj  
Co sie dziwicie ze donosza? Nie dosc ze jest to zabronione to jeszcze psuje gospodarke na serwerach.

Z drugiej strony to ciekawe, czy mozna zalozyc taka dzialalnosc, skoro to co sprzedajemy nie ma prawa byc sprzedawane. To tak jakby diler zalozyl dzialalnosc zeby go fiskus nie przyuwazyl jak wciska towar dzieciakom w szkole

****

Posty: 1623
Dołączył(a): 11.10.2006
Offline
PostNapisane: 5 cze 2009, 07:37 
Cytuj  
Dokładnie;)))) jak wyżej.
Jak założysz działalność to troszkę musisz się tego nasprzedawać:))))) na te składki:P

Jest coś takiego jak suma minimalna dochodzu, której nie musisz opodatkować:) jak dobrze kojarze jest to 150zł.

Najlepiej załóż firmę w stanach:))) bo tam według ich konstytucji nie masz obowiązku płacenia podatków:)))

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.