mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 168 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 345
Dołączył(a): 2.06.2007
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2007, 00:52 
 
Shadhun_ napisał(a):
Nie porównuj ćpania hery do grania w wow-a czy maniakalnego czytania książek, prosze.


Wiesz jak ktos wstaje o 7 rano i czyta ksiazke przez 16 godzin robiac sobie 30 sek bio brejki. Dzien w dzien. Przez rok. Zaniedbuje przez to rodzine, znajomych, prace, szkole. A z domu wychodzi jak juz jedzenia w domu nie ma. To IMHO z czlowiekiem jest zle... A przeciez to tylko niewinne ksiazki, prawda?

No i nie zapominaj, ze (jakkolwiek glupio by to zabrzmialo) gry da sie 'przedawkowac'. Kazdy z nas slyszal o przypadkach smierci ludzi, ktorzy nie mogli sie oderwac od gier (w tym wlasnie WoWa). Nie wspominajac juz o takich 'drobnostkach' jak strata pracy, powtorzony rok, oblana praca magisterska czy rozstanie z dziewczyna. A chyba wiele osob na tym forum bylo w takiej sytuacji albo przynajmniej zna osobiscie takie przypadki.

Jeszcze raz powtarzam swoja teze:
Wszystkie uzywki sa dla ludzi i wszystkie tak samo szkodza jesli nie potrafimy powiedziec stop.


_________________
corscahk napisał(a):
jak jeszcze raz ktoś napisze tutaj RZENADA to mu pierdolne w nos :D

******
Avatar użytkownika

Posty: 3478
Dołączył(a): 27.05.2005
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2007, 00:54 
 
Tyle, ze pod wplywem hery tracisz kontrole nad soba.

***

Posty: 726
Dołączył(a): 21.12.2005
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2007, 01:17 
 
Mirtul napisał(a):
Tyle, ze pod wplywem hery tracisz kontrole nad soba.


Powiedział co wiedział.

**

Posty: 345
Dołączył(a): 2.06.2007
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2007, 01:17 
 
Jesli ktos doprowadza sie do takiego stanu jak ta dziewczyna z artykulu to IMHO tez traci nad soba kontrole.

A porownywanie gier do heroiny nie przychodzi mi latwo, bo nigdy nie mialem z nia kontaktu :-) Natomiast wiem jak WoW potrafi wplynac na niektorych ludzi.


_________________
corscahk napisał(a):
jak jeszcze raz ktoś napisze tutaj RZENADA to mu pierdolne w nos :D

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2007, 03:04 
 
No to ci powiem że 90% osob ktore zażyje ją więcej niż "pare" razy po prostu umrze z jej powodu, to tylko kwestia czasu. Nadal uważasz że to dobre porównanie ?

Nadal nie widzisz róznicy między niewinną rozrywką (w skrajnych wypadkach mogącą być niebiezpieczną) a trucizną zaprojektowaną tak żebyś przed śmiercią oddał dilerowi jak najwięcej kasy ?


_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.

**

Posty: 345
Dołączył(a): 2.06.2007
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2007, 04:23 
 
Nie wiedzialem, ze mamy tylu browniarzy na forum ;-) To nie ja pierwszy wyskoczylem z ta heroina. Mimo wszystko mam wrazenie, ze wiem na ten temat troche wiecej niz nasi forumowi 'znawcy'. Tyle, ze ja z tego powodu nie bede flexowac ;-)

Cytuj:
trucizną zaprojektowaną tak żebyś przed śmiercią oddał dilerowi jak najwięcej kasy ?


Natomiast WoW jest zaprojektowany tak, abys oddawal Blizowi 6 dych miesiecznie ;-)


_________________
corscahk napisał(a):
jak jeszcze raz ktoś napisze tutaj RZENADA to mu pierdolne w nos :D

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2007, 08:38 
 
Srogi napisał(a):
Nie wiedzialem, ze mamy tylu browniarzy na forum ;-) To nie ja pierwszy wyskoczylem z ta heroina. Mimo wszystko mam wrazenie, ze wiem na ten temat troche wiecej niz nasi forumowi 'znawcy'. Tyle, ze ja z tego powodu nie bede flexowac ;-)

Cytuj:
trucizną zaprojektowaną tak żebyś przed śmiercią oddał dilerowi jak najwięcej kasy ?


Natomiast WoW jest zaprojektowany tak, abys oddawal Blizowi 6 dych miesiecznie ;-)

Ale jak przestaniesz grac na powiedzmy dwa tygodnie zeby cos pozlatwiac, to nie wykitujesz..


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 758
Dołączył(a): 16.06.2007
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2007, 16:10 
 
Kolejna ofiara uzależnienia


_________________
Obrazek


Posty: 42
Dołączył(a): 7.09.2007
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2007, 17:42 
 
Sinistralis napisał(a):

i tak zostało ich jeszcze 1 299 999 999 lol :lol:


_________________
Stomp.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2007, 17:45 
 
Sinistralis napisał(a):


Pewnie china farmer boy :< Jednego miej keke ^^

****

Posty: 1375
Dołączył(a): 23.03.2005
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2007, 20:54 
 
Cashasty napisał(a):
http://www.gram.pl/news_6gfj5_Umarl_po_10_dniach_grania.html

Cytuj:
Swoją drogą, to nie pierwsza tego typu historia. Podobna sytuacja miała miejsce w sierpniu tego roku, kiedy 28-letni rodak nieszczęsnego mężczyzny zszedł po dwóch dniach grania non-stop.


Wiem, ze stary news bo z 2005, ale jak mozna umrzeć po 2óch dniach grania ?

Zawał.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2007, 03:02 
 
roball napisał(a):
DKP jest takim nakrecaczem


Kiedyś, startujemy AQ40 we środę, a do mnie dzwoni mage, że nie wie czy zdąży bo zapierdala samochodem 150 żeby zdążyć. Także zgadzam się, DKP zawsze dawało w dupę i dzięki niemu biegał człowiek po raidach żeby syto się ubrać jako first w gildi :).

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2007, 09:32 
 
Przeczytajcie jeszcze raz artykuł - "schemat działania" każdego uzależnienia (jako choroby) jest taki sam bez względu na "substancję", która uzależnienie powoduje. Przebieg choroby zwanej potocznie uzależnieniem wygląda dokładnie tak samo - bez względu na to czy jesteś narkomanem, seksoholikiem, czy graczem.
Rozprawy o "wyższości uzależnienia od WoWa nad heroiną" jest całkowicie bez sensu.


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2007, 10:16 
 
Neonin napisał(a):
Przeczytajcie jeszcze raz artykuł - "schemat działania" każdego uzależnienia (jako choroby) jest taki sam bez względu na "substancję", która uzależnienie powoduje. Przebieg choroby zwanej potocznie uzależnieniem wygląda dokładnie tak samo - bez względu na to czy jesteś narkomanem, seksoholikiem, czy graczem.
Rozprawy o "wyższości uzależnienia od WoWa nad heroiną" jest całkowicie bez sensu.
ale nałogi sa groźniejsze i mniej groźne. co kogo obchodzi ze ktoś nałogowo obgryza paznokcie poza tym że ma obrzydliwą dłoń


_________________
psn

***

Posty: 590
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2007, 10:50 
 
Uzaleznienie to uzaleznienie.
Mam wrazenie ze polowa piszacych tu ludzi stara sie zbagatelizowac to, ze sa najzwyczajniej w swiecie uzaleznieni od gry komputerowej.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2007, 10:53 
 
bre napisał(a):
Uzaleznienie to uzaleznienie.
Mam wrazenie ze polowa piszacych tu ludzi stara sie zbagatelizowac to, ze sa najzwyczajniej w swiecie uzaleznieni od gry komputerowej.
heh, chodzi o to że uzależnienia sa różne i ogólnie nie twierdze że uzależnienie od wow jest groźne. uzależnienie od wow jest poprostu kiepskie. kiepskie jest siedzenie przed kompem zamiast robienia innych wielokrotnie wymienianych tu rzeczy (praca, nauka, koledzy, dziewczyna, imprezki)
moze fajne było 2 lata temu w MC ale ile razy mozna robić to samo czyli green -> epic


_________________
psn

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2007, 10:57 
 
Nie ma nałogów mniej lub bardziej groźnych:) Wszystkie działają tak samo - wszystkie destrukcyjnie działają na psychikę - mogą być mniej lub bardziej uciążliwe dla otoczenia, substancja która uzależnia może być mniej lub bardziej szkodliwa (fizycznie). Ale uzależnienie to choroba psychiczna i jako taka zawsze przebiega tak samo.

Zainteresowanym polecam literaturę fachową (testowania na własnych organizmach nie polecam - leczenie jest długie - trwa 10 lat - i nigdy nie prowadzi do wyleczenia, a jedynie do zaleczenia)

PS Obgryzanie paznokci to nie nałóg - to rodzaj nerwicy:)


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

***

Posty: 590
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2007, 11:02 
 
No tak Desh, wow jest mniej grozny jezeli chodzi o aspekt spoleczny - bo w sumie nie ma sie kontaktu z ludzmi :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2007, 11:15 
 
bre napisał(a):
No tak Desh, wow jest mniej grozny jezeli chodzi o aspekt spoleczny - bo w sumie nie ma sie kontaktu z ludzmi :)
granie w wow nie powoduje utraty zdrowia, tzn dziła jak papierosy - niby szkodzi ale własciwie to jest ok.
każdy robi z życiem to na co ma ochote, chciałem tylko zwrócić uwagę że blizzard bedzie rozwijał ta gre długo i każdy kto zechce miec zawsze najświeższe epicki bedzie tego żałował bo to oznacza przynajmniej 5 lat rajdów


_________________
psn

***

Posty: 726
Dołączył(a): 21.12.2005
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2007, 11:51 
 
Krótki komentarz autora na Jego blogu
Cytuj:
"outland" trafił na kilka godzin na onetową jedynkę i zgromadziło się pod nim ponad 1200 komentarzy. wnioski płynące z ich lektury są różnorakie, ale najważniejszym bodaj jest ten, że dla średnio wykształconego polaka każdy tekst publicystyczny jest rozprawką. to nic dziwnego, bo rozprawki za moich czasów ćwiczone były do wyrzygania, a znając bezwładność intelektualną mas nauczycielskich niewiele zapewne się zmieniło od tego czasu - konsekwencje są jednak takie, że średnio wykształcony polak oczekuje w tekście tezy wyrażonej explicite, następnie dyskusji argumentów pro i contra, a na koniec podsumowania, najchętniej takiego, że z jednej strony tak, ale z drugiej strony nie, i właściwie to wszystko zależy jak patrzeć. co jest spostrzeżeniem wartym, sądzę, uwagi, bo niemało wyjaśnia.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 168 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.