mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 217 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2450
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2007, 08:23 
Cytuj  
To raczej nie tak. Nie chodzi czesto o swinke, ale o to ze ktos nie czuje potrzeby.

Shagi tylko wez zauwaz ze ci ludzie mieszkaja i zyja na zachodzie, gdzie kupienie 1k golda to pewnie 2-3h ich normalnej pracy. A zeby wyfarmic 1k golda musza poswiecac kilka dni. Rachunek jest prosty. Ja tam nie widze w tym nic dziwnego. Sam kiedys tez przeliczylem swoj czas na golda i wyszlo mi, ze sie nie oplaca, a ze trafila sie w sumie okazja to kupilem sobie epic mounta. Gralo mi sie z nim o niebo lepiej, a czasu i serca do farmy nie mialem.

Zreszta przypomnij sobie Final. Tam byly osoby, ktore musialy ciagle farmowac, zeby miec na raidy poty, i takie ktore kupowaly kase i mialy to w dupie.


_________________
Ludzie żyją po to żeby mogli walczyć.

****

Posty: 1406
Dołączył(a): 8.06.2005
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2007, 08:25 
Cytuj  
Rok temu była o tym dyskusja "end game i farmienie"
Szkoda że blizz dopiero teraz rozwiązuje to patchem i to połowicznie. Innymi słowy, po patchu, jak się okaże że kupować gold trzeba dalej, w końcu wprowadzą oficjalnie sprzedaż golda za $$ imho. Dopóki tego nie zrobią, boty i kupowanie golda będzie tolerowane - bez tego, jak słusznie ktoś zauważył, progres top gildii nie byłby zgodny z planem blizza.


_________________
O.o

*
Avatar użytkownika

Posty: 83
Dołączył(a): 2.11.2005
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2007, 08:29 
Cytuj  
Ale dyskusja zeszła w ogóle na inny tor, naprawdę wisi mi to czy ktoś kupuje golda czy nie, mam to gdzieś ;P Chodzi mi tylko i wyłącznie o nie traktowanie poważnie wyników takich gildii które posiłkują się ostro zakupem golda, patrz przypadek Nihilum. Bo jest to po prostu pewien doping, którego twórcy gry nie dodali normalnie w grze, tak więc jest poki co nielegalny. Wszystko zmieni się mam nadzieje oczywiście po najbliższym patchu. Wtedy wyniki tak zwanych PR0gresowców ;P powinny stać się normalne a i innych zwykłym graczom na pewno uda się jeśli tylko będą chcieli podciągnąć się wyżej.


_________________
http://www.youtube.com/kpszczola

****
Avatar użytkownika

Posty: 1116
Dołączył(a): 11.04.2005
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2007, 08:32 
Cytuj  
ShaggY73 napisał(a):
Chodzi mi tylko i wyłącznie o nie traktowanie poważnie wyników takich gildii które posiłkują się ostro zakupem golda, patrz przypadek Nihilum.


Tzn. o nie traktowanie poważnie ŻADNEJ gildii grającej end-game content.


_________________
whiteman#2717

*
Avatar użytkownika

Posty: 83
Dołączył(a): 2.11.2005
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2007, 08:36 
Cytuj  
whiteman napisał(a):
ShaggY73 napisał(a):
Chodzi mi tylko i wyłącznie o nie traktowanie poważnie wyników takich gildii które posiłkują się ostro zakupem golda, patrz przypadek Nihilum.


Tzn. o nie traktowanie poważnie ŻADNEJ gildii grającej end-game content.


Skoro ten system tak działa to tak, póki co można wierzyć, że po patchu coś się zmieni lub też nie ;P


_________________
http://www.youtube.com/kpszczola

******
Avatar użytkownika

Posty: 3478
Dołączył(a): 27.05.2005
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2007, 08:39 
Cytuj  
Whinuja tylko ci, ktorych nie stac i musze sami farmic :(

****
Avatar użytkownika

Posty: 1024
Dołączył(a): 2.11.2005
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2007, 08:42 
Cytuj  
Badzmy powaznie kupowanie golda to nie jest zbrodnia i albo sie chce w ta gre grac i odwiedzac coraz to nowsze instance albo sie che farmowac.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2450
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2007, 08:45 
Cytuj  
Imo to tez nie do konca tak. Sa gildie ktorym w progressie nie pomoze cale moze flaskow, elixirow, potow itd. :) I nie mowie tu o eventach typu SSC, tylko o zwyklym Kharazanie, czy innym Gruuls Lair.

Zreszta teraz to moze nie jest az tak widoczne, bo instancow powaznych jest malo. Ale przed TBC byl o wiele wyrazniejszy podzial gildii pod wzgledem progressu i nigdy nie uwierze ze ci co kupowali gold byli dalej, tylko ze wzgledu na ten fakt.

Mirtul napisał(a):
Whinuja tylko ci, ktorych nie stac i musze sami farmic :(

Whinuja tez ci, ktorych stac, ale nie widza sensu w kupowaniu golda za kase :P


_________________
Ludzie żyją po to żeby mogli walczyć.


Ostatnio edytowano 19 kwi 2007, 08:49 przez KromeR, łącznie edytowano 1 raz
*
Avatar użytkownika

Posty: 83
Dołączył(a): 2.11.2005
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2007, 08:45 
Cytuj  
Mirtul napisał(a):
Whinuja tylko ci, ktorych nie stac i musze sami farmic :(


Stać mnie na zakup ale nie kupuję. Podjąłem dyskusje bo temat wydał się ciekawy i kontrowersyjny. Nie farmię, utrzymuję się z samego handlu na AH nie ruszając sie z IF samym altem kupując i odsprzedając towary można naprawdę bez wysiłku wygodnie rozwalając się w fotelu wyciągać ogromną ilość golda w tej grze. Jadę na jednym schemacie od bety EU i wciąż działa :)


_________________
http://www.youtube.com/kpszczola

***

Posty: 805
Dołączył(a): 28.01.2005
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2007, 08:46 
Cytuj  
<ironia>
Kupuje gold bo to jest fair, bo jestem statecznym powaznym czlowiekiem, mam niezla pensje, rodzine, oczywiscie moje ambicje siegaja duze wyzej niz kierownicze stanowisko firmie, moim drugim celem w zyciu jest ubicie bossa X. Oczywiscie gra jest tak skonstruowana ze przed raidem musze miec komplet eliksirow itp a to kosztuje. Nie mam czasu na farme bo mam spotkania biznesowe wiec kupuje gold na aukcji.
Mam znajomego, kiedys bylismy kumplami ale to straszny cwaniak, zreszta czlowiek nie na moim poziomie, on nawet dobrej pracy nie ma, wyobrazcie sobie ze on [nerwowe spojrzenie za siebie], faarmuujee gold uzywajac bootaa. Podly oszust !!!!!
</ironia>

Tak dla jasnosci, kupilem w zyciu duzo golda, nie uzywalem nigdy botow, ale powod nie jest bynajmniej taki ze uwazam uzywanie botow za czyn haniebny, poprostu balem sie bana i to wszystko.

**

Posty: 355
Dołączył(a): 16.02.2005
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2007, 08:47 
Cytuj  
Mimo iz sam chetnie bym sobie golda kupil (jednak szkoda mi na to kasy) to zgadzam sie z ShaggY ze jest to pewnego rodzaju "doping". Jesli doping to pewnie niezgodny z zasadami rozgrywki.

***

Posty: 867
Dołączył(a): 1.04.2005
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2007, 08:49 
Cytuj  
ShaggY73 napisał(a):
Ale dyskusja zeszła w ogóle na inny tor, naprawdę wisi mi to czy ktoś kupuje golda czy nie, mam to gdzieś ;P Chodzi mi tylko i wyłącznie o nie traktowanie poważnie wyników takich gildii które posiłkują się ostro zakupem golda, patrz przypadek Nihilum. Bo jest to po prostu pewien doping, którego twórcy gry nie dodali normalnie w grze, tak więc jest poki co nielegalny. Wszystko zmieni się mam nadzieje oczywiście po najbliższym patchu. Wtedy wyniki tak zwanych PR0gresowców ;P powinny stać się normalne a i innych zwykłym graczom na pewno uda się jeśli tylko będą chcieli podciągnąć się wyżej.


Bardzo sie ciesze ze znasz kazdego czlonka Nihilum ze ferujesz takie wyroki, stwierdzenie ze im sie nie nalezy, ze sa "cheaterzy", ze whatever bez szczatkowej chocby znajomosci tematu jest......taka zasada, gowno wiesz, nie wypowiadaj sie. Gruboooooo sie mylisz stwierdzajac ze po patchu nagle Nihilum stanie sie srednia gildia i inne 100 gildi ktore do tego czasu byly srednie w progresie nagle wskocza na ich poziom, naprawde jak nie znasz sie to lepiej zacisnac zeby i powstrzymac te wyskoki bo osmieszasz sie stwierdzeniam typu Nihilum=Cs players na botach, jak to mowil Roball "Rence". Nihilum jak bylo tak bedzie nr 1, tak samo DnT i reszta top 20 gildi, nic sie nie zmieni, chetnie zacytuje to za 2-3 miesiace jak juz patch bedzie faktem i BT bedzie otwarte. W End Game raidingu liczy sie mentalnosc, gotowosc poswiecenia czasu, szybkosc adaptowania zachowania do sytuacji itp. Nawet z max flaskami i potami bez umiejetnosci szybkiego reagowania i logicznego myslenia nic sie nie zdziala.

Swoja droga BT wymaga killa Vashj i Al'ara, Vashj jeszcze ujdzie( po fixie bedzie to naprawde fajna walka) ale Alar jest tak niedopracowana walka w porownaniu do innych na tym poziomie ze szkoda gadac. BT zobaczy niewielki ulamek graczy niestety, tak samo Hyjal. I bedzie end-game raiding dla ~10 gildi, przynajmniej do czasu jak nie znerfuja wymagan czy bossow tak aby "srednie" gildie mogly w rozsadnym tempie progressowac.

Peace Out

P.S
kazdy kto raiduje endgame powinnien miec szacunek do Nihilum i DnT, bez tych gildi wiele walk bylo by nadal niedopracowanych, tak to Blizz ma "live beta testers" i po tym jak czlonkowie tych gildi wypruja z siebie flaski i nawrzeszcza to reszta ma latwiej po fixach.....troche szasunku z tego powodu maybe?


Ostatnio edytowano 19 kwi 2007, 08:53 przez Domin, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2007, 08:52 
Cytuj  
Piekny napisał(a):
Mimo iz sam chetnie bym sobie golda kupil (jednak szkoda mi na to kasy) to zgadzam sie z ShaggY ze jest to pewnego rodzaju "doping". Jesli doping to pewnie niezgodny z zasadami rozgrywki.


Oczywiscie, ze jest to doping, i to na dodatek nielegalny w.g. Blizza doping, gdyz kupowanie golda jest oficjalnie zakazane.
W zwiazku z tym wyniki takich gildii trzeba oceniac przez pryzmat dopingu... owszem, maja chlopaki skilla, ale gdyby nie doping to na pewno duzo wolniej by robili progress.

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2007, 08:58 
Cytuj  
A ja bym powiedzial ze to w sumie zalezy od kogo sie tego golda kupuje.

Jak bierzesz od Chinczykow ktorzy napieprzaja 24h/dobe albo robia to botami to mozna powiedziec ze wplywasz na ekonomie serwera / fizyke gre / nazwij to jak chcesz.

Jesli zas bierzesz od znajomego, ktory po prostu swoj extra czas spedza na farmieniu zlota to nie widze w tym absolutnie nic zlego. Po prostu mozna to potraktowac jak wynajecie czlowieka zeby czesc pracy wykonal za nas. A jesli ktos wykonuje za nas jakas prace to zasluguje na zaplate.

I zeby byla jasnosc - kupilem golda bodajze 2 razy w celu jesli sie nie myle zrobienia reputacji w Zul Gurub. A teraz zastanawiam sie czy nie kupic drugi raz zeby dolevelowac tailoring do 375 i uszyc sobie spellfire set.

***

Posty: 677
Dołączył(a): 25.11.2004
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2007, 09:07 
Cytuj  
Qraczek napisał(a):
A ja bym powiedzial ze to w sumie zalezy od kogo sie tego golda kupuje.

Jak bierzesz od Chinczykow ktorzy napieprzaja 24h/dobe albo robia to botami to mozna powiedziec ze wplywasz na ekonomie serwera / fizyke gre / nazwij to jak chcesz.


Badzcie realistami.
Znaczna czesc golda, który mozecie ew. kupić nie jest z farmy, tylko z shakowanych kont, być moze nawet waszych lub waszych znajomych.

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2007, 09:09 
Cytuj  
psk napisał(a):
Qraczek napisał(a):
A ja bym powiedzial ze to w sumie zalezy od kogo sie tego golda kupuje.

Jak bierzesz od Chinczykow ktorzy napieprzaja 24h/dobe albo robia to botami to mozna powiedziec ze wplywasz na ekonomie serwera / fizyke gre / nazwij to jak chcesz.


Badzcie realistami.
Znaczna czesc golda, który mozecie ew. kupić nie jest z farmy, tylko z shakowanych kont, być moze nawet waszych lub waszych znajomych.


Jestem realista. Kupowalem tylko i wylacznie uczciwie recznie farmowanego golda.

***

Posty: 867
Dołączył(a): 1.04.2005
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2007, 09:14 
Cytuj  
Qraczek napisał(a):
A ja bym powiedzial ze to w sumie zalezy od kogo sie tego golda kupuje.


Niestety to juz jest podwoja moralnosc, zakup golda czy czegokolwiek w grze za real kase jest jak Huragan powiedzial nielegalne, tylko inna sprawa jak to dziala w praktyce :)


Kup gold jezeli tak bedzie dla ciebie wygodniej, po co masz sie meczyc jezeli nie chcesz? Miej w dupie whiny osob ktore beda ci zazdroscic seta ktory kupiles za ebay gold. A jak beda piszczes to zjedz od hipokrytow i spytaj sie czy cale zycie byli Jezusem i sa bez skazy na moralnosci, fajnie wtedy reaguja co niektore "swietoszki" Warto prowokowac i smiac sie z takich ludzi :)

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2007, 09:24 
Cytuj  
Shaggy daruj sobie, takie dyskusje jak ta toczyły się tu już wielokrotnie i zawsze ci którzy się oburzali na łamanie/naginanie zasad byli w mniejszości.

Cóż taka smutna prawda, ludzie mają zasady fair play głęboko w dupie i liczy się tylko to że _oni_ chcą progresu postaci, a to jakim kosztem to już ich #!@$ obchodzi.

Nic tu nie wskórasz.


Posty: 48
Dołączył(a): 21.11.2006
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2007, 09:29 
Cytuj  
Vorten napisał(a):
Chyba nie wiesz jak wygląda farma na progresowy end game.

Można mieć skilla a nie mieć czasu na farme durnych potków i co wtedy? Rezygnować z gry tylko dlatego, że jakiś dzieciak co siedzi cały dzień przed kompem i farmi jak głupi czuje się tym oburzony?



A czy kazdy musi byc hiper -imba wymiataczem? Kupowanie zlota w RL jest cheatem/oszustwem. Dlatego ze Blizzard NIE DOPUSCIL TEGO do uzycia przez graczy. Jedyna rzecza jaka jest legalna a niepochodzaca od Blizza sa addony. Miedzy kupowaniem zlota a stosowaniem cheatow np do przenikania scian roznica jest zadna, przeciez nie kazdy ma czas czyscic instancje a bossa zabic kazdy by chcial. Wiec nie tlumaczcie sie szkola/praca, sprawa jest prosta, albo grasz uczciwie i zaliczasz ile mozesz/masz ochote albo jestes oszustem. Trzeciej drogi panowie kupujacy zloto w RLu niema. Poczytajcie to na stronie Blizza, nie ma mozliwosci legalnego zakupu zlota.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3478
Dołączył(a): 27.05.2005
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2007, 09:36 
Cytuj  
Mnie nie stac i musza sam farmic, ale naprawde nie widze nic zlego w kupowaniu golda ;]

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 217 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.