mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 2 cze 2008, 20:17 
Cytuj  
Sorry. Nie sledze danych marketingowych w branzy mmo.

Prawda jest taka, ze gildie na moim ostatnim serwerze sa w rozsypce (przynajmniej po stronie hordy), tu na forum martwa cisza, wszyscy siedza na forum AoCa, a blizz podbija rynki azjatyckie i Rosje, czyli miejsca gdzie klient nie jest strasznie wymagajacy i do tego wierny (vide popularnosc starego Lineage 1).

Dlatego tez zadalem pytanie.

**

Posty: 208
Dołączył(a): 19.01.2008
Offline
PostNapisane: 2 cze 2008, 20:29 
Cytuj  
Gram na US to i takich głupich dylematów nie mam :-P Większość serwerów żyje, grałem na trzech i nie miałem żadnych problemów ze znalezieniem grupy/gildii.

*****

Posty: 2857
Dołączył(a): 31.12.2005
Offline
PostNapisane: 2 cze 2008, 20:58 
Cytuj  
jak tam raidowanie o 4 rano


_________________
martwy czarodziej produkuje dziwne cyferki

****
Avatar użytkownika

Posty: 1753
Dołączył(a): 13.04.2006
Offline
PostNapisane: 2 cze 2008, 21:00 
Cytuj  
Z tego co pamietam to ilosc zalozonych kont przekroczyla 10mln a nie ludzi grajacych teraz. Pamietajcie ze wliczone sa takze konta ktore sa frozen od 2 lat...

**

Posty: 208
Dołączył(a): 19.01.2008
Offline
PostNapisane: 2 cze 2008, 21:15 
Cytuj  
Raidy o 4? Całkiem dobrze. Zwłaszcza, że raidują z soboty na niedziele w godzinach 3-9 Polskiego czasu, a ja wracam wtedy do domu między 4 a 5.

"Paying subscribers..." =/= konta frozen/triale.

***

Posty: 535
Dołączył(a): 2.01.2005
Offline
PostNapisane: 2 cze 2008, 21:28 
Cytuj  
koci napisał(a):
Z tego co pamietam to ilosc zalozonych kont przekroczyla 10mln a nie ludzi grajacych teraz. Pamietajcie ze wliczone sa takze konta ktore sa frozen od 2 lat...


10 mln kont jest aktywnie oplacanych

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 2 cze 2008, 22:06 
Cytuj  
Tak podaje Blizzard - sprawdz sobie na necie wyniki sprzedazy gry. SPrzedalo sie ok. 10mln kopii na clalym swiecie (TBC tylko polowe z tego). Sorry ale no way zeby KAZDE konto bylo w tym momencie aktywne a do tego playera bez TBC ze swieca szukac a dodatku sprzedalo sie ok. 5mln.

NIe wiem czy Blizzard klamie ale poprostu na necie mozna znalezc inne dane.

Chociarz w sumie tak wszedzie o tym trabia ze moze to i prawda. Niemniej ja do liczb podawanych przez Blizzard podchodze sceptycznie z w/w powodow.


_________________
Obrazek

**

Posty: 208
Dołączył(a): 19.01.2008
Offline
PostNapisane: 2 cze 2008, 22:08 
Cytuj  
A gdzie Ty znalazłeś informacje ile pudełek gry sprzedali? O_O

Zresztą Blizzard chyba wie lepiej, na ile kont wpływają pieniądze co miesiąc... na chuj miałby kłamać?

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 2 cze 2008, 22:16 
Cytuj  
bloodpa1nt napisał(a):
na chuj miałby kłamać?


Żeby zwiększyć sprzedaż? Dopóki liczba graczy może być dla kogoś kryterium wyboru gry, warto nieco "nagiąć" prawdę by zdobyć kolejne $$$.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

**

Posty: 208
Dołączył(a): 19.01.2008
Offline
PostNapisane: 2 cze 2008, 22:22 
Cytuj  
Racja. Jakby jutro na worldofwarcraft.com napisali, że sprzedali łącznie 500 pudełek WoW'a to automatycznie wszyscy by anulowali subskrypcję o_O

Trochę logiki :-(

****

Posty: 1623
Dołączył(a): 11.10.2006
Offline
PostNapisane: 2 cze 2008, 22:25 
Cytuj  
Wszystko by było ok jakby do tej liczby nie zaliczali triali:)))))))))))

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 2 cze 2008, 22:27 
Cytuj  
bloodpa1nt napisał(a):
Racja. Jakby jutro na worldofwarcraft.com napisali, że sprzedali łącznie 500 pudełek WoW'a to automatycznie wszyscy by anulowali subskrypcję o_O

Trochę logiki :-(


Trochę czytania ze zrozumieniem. Nie napisałem, że dla wszystkich wyznacznikiem jakości gry jest liczba sprzedanych pudełek. Dla kogoś jednak może tak faktycznie być.

Aha, logika w przypadku analizowania działań Blizzarda dotyczących WoW'a to ostatnie co biorę pod uwagę.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

**

Posty: 208
Dołączył(a): 19.01.2008
Offline
PostNapisane: 2 cze 2008, 22:31 
Cytuj  
Nie naliczają :)))))))))))))))))))))))))))))))

Wystarczy umieć czytać. (zresztą post wyżej na ten temat też jest)

Cytuj:
World of Warcraft's Subscriber Definition
World of Warcraft subscribers include individuals who have paid a subscription fee or have an active prepaid card to play World of Warcraft, as well as those who have purchased the game and are within their free month of access. Internet Game Room players who have accessed the game over the last thirty days are also counted as subscribers. The above definition excludes all players under free promotional subscriptions, expired or cancelled subscriptions, and expired prepaid cards. Subscribers in licensees' territories are defined along the same rules


Raz: chyba tylko debile na to patrzą. Wystarczy wejść na triala i zobaczyć jak sytuacja wygląda (wg. mnie każdy normalny by tak zrobił...)

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 2 cze 2008, 22:35 
Cytuj  
bloodpa1nt napisał(a):
A gdzie Ty znalazłeś informacje ile pudełek gry sprzedali? O_O

Zresztą Blizzard chyba wie lepiej, na ile kont wpływają pieniądze co miesiąc... na chuj miałby kłamać?


CHociazby z VGChartz. Wiem ze to sa nieoficjalne dane .... ale dopoki mi nie pokazesz rocznego bilansu Blizzarda to ich newsy tez sa dla mnie nieoficjalne.

Pozatym:

Cytuj:
Blizzard Entertainment has announced that World of Warcraft has recently passed 10 million subscribers worldwide since its launch on November 23, 2004. According to Blizzard, WoW now hosts more than 2 million subscribers in Europe, more than 2.5 million in North America, and approximately 5.5 million in Asia.


Podkreslilem to co jest wazne.
News z 22 stycznia. Oni poprostu licza wszystkie konta toby sie zgadzalo z liczba sprzedanych pudelek. Plus jak juz pisalem TBC sprzedalo sie w max 5mln kopii wiec max tyle teraz jest aktywnych kont.


_________________
Obrazek

**

Posty: 208
Dołączył(a): 19.01.2008
Offline
PostNapisane: 2 cze 2008, 22:37 
Cytuj  
Też ich zacytowałem wyżej. Z oficjalnej strony Blyznerda.

Wątpię żeby nie było 10mln aktywnych graczy. Na US co chwila nowe realmy, to chyba świadczy tylko o tym, że niektóre są już po prostu przepełnione - a to może świadczyć tylko o tym, że mimo konkurencji i grafiki, która odstrasza większość MMORPG'owców na WoW'ie dalej gra masa ludzi i coraz więcej przybywa... weird.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 2 cze 2008, 22:40 
Cytuj  
bloodpa1nt napisał(a):
Raz: chyba tylko debile na to patrzą.


Gdybym był złośliwy i przeanalizował dokładnie to, co Blizzard robił z tą grą na przestrzeni lat, do czego ją sprowadził a mimo to liczba graczy stale się zwiększała, to musiałbym dojść do wniosku, że ci "debile" to istotna część community WoW'a.

Ale nie jestem złośliwy.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

**

Posty: 208
Dołączył(a): 19.01.2008
Offline
PostNapisane: 2 cze 2008, 22:45 
Cytuj  
Chodzi mi o to, że tylko debil przymierzając się do grania na WoW'ie interesowałby się tym, ile osób na nim gra. To się PO PROSTU WIE, że w chuj ;-)


Posty: 3
Dołączył(a): 2.06.2008
Offline
PostNapisane: 2 cze 2008, 23:02 
Cytuj  
[quote="Sidagel"]Liczba graczy stale rośnie;) a nie spada, na BLu masz prawie samych polaków;)

rosnie to wam broda od farmy repy http://www.warcraftrealms.com/temp/activity-2008-05.htm

**

Posty: 208
Dołączył(a): 19.01.2008
Offline
PostNapisane: 2 cze 2008, 23:04 
Cytuj  
warcraftrealms.com = fail

****

Posty: 1623
Dołączył(a): 11.10.2006
Offline
PostNapisane: 2 cze 2008, 23:16 
Cytuj  
No poziom trudności gry zniżyli do przeciętnego amerykańca;) bo przecież co chwile płakali (płączą?) jaki to wow jest trudny;)
z drugiej strony prosty sposób zbierania "łatwych" graczy o inteligencji pantofelka:) spotykam takich codziennie w grze i tylko płakać można;) jakie oni mają mniemanie o sobie jako "pro" gracze;) nie wiedząc gdzie jest kalimdor;P

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.