mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 234 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
Autor Wiadomość
******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2009, 13:03 
Cytuj  
Ziolo napisał(a):
Wspinaczka wysokogorska - poradnik jak byc pro.

- wziasc line
- ubrac sie cieplo
- stawiac nogi na skale tak, aby mozna bylo wchodzic co chwile wyzej
- uwazac na lawiny ( ocja zima mode)

I juz. Od dzisiaj kazdy moze zdobywac mount everest. Nic prostszego.


Ales przypieprzyl :) Naprawde nie widzisz roznicy miedzy siedzeniem przed kompem i klepaniem okreslonej sekwencji klawiszy, a czyms co wymaga kilku lat treningu i organizmu przystowanego do okreslonych warunkow? :) Pomijajac fakt, ze jak spelnisz wszystkie warunki to tak - wspinaczka polega na ubraniu sie cieplo i stawianiu nog tak, zeby sie nie spierdolic, a wejsc wyzej.

@Fabienne
Roznica miedzy dyskusja ze mna i z Toba, jest taka, ze ja staram sie do tematu podchodzic dosc realnie. Ty natomiast jak sie za cos zabierasz to od razu stajesz sie domyslnie najwiekszym mastahem w calej wsi w danym temacie. Leczenie? Fabienne leczy najlepiej - skillzor! DPSowanie? Fabianek najlepiej wciska klawisz "2"! Tankowanie? Fabienne tankuje wszystkich bossow - jednoczesnie! Podroze miedzykontynentalne? No coz...

***

Posty: 650
Dołączył(a): 21.05.2005
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2009, 13:17 
Cytuj  
Qrczak, naprawde przestan pierdolic.
CALA gra opiera sie na siedzeniu przed kompem i wydawaniu komend za pomoc klawiatury/myszy/pada/<wymysl cos jeszcze, bo mi szkoda czasu>.
Wypisujesz tu takie idiotyzmy, ze brak slow. Lecz sie czlowieku.

/Logout

D.


_________________
This is 10% luck,
20% skill,
15% concentrated power of will,
5% pleasure,
50% pain,
And 100% reason to remember the name!

****
Avatar użytkownika

Posty: 1021
Dołączył(a): 8.08.2008
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2009, 13:25 
Cytuj  
Qraczek napisał(a):
Ziolo napisał(a):
Wspinaczka wysokogorska - poradnik jak byc pro.

- wziasc line
- ubrac sie cieplo
- stawiac nogi na skale tak, aby mozna bylo wchodzic co chwile wyzej
- uwazac na lawiny ( ocja zima mode)

I juz. Od dzisiaj kazdy moze zdobywac mount everest. Nic prostszego.


Ales przypieprzyl :) Naprawde nie widzisz roznicy miedzy siedzeniem przed kompem i klepaniem okreslonej sekwencji klawiszy, a czyms co wymaga kilku lat treningu i organizmu przystowanego do okreslonych warunkow? :) Pomijajac fakt, ze jak spelnisz wszystkie warunki to tak - wspinaczka polega na ubraniu sie cieplo i stawianiu nog tak, zeby sie nie spierdolic, a wejsc wyzej.

.


Wiesz, takie tylko przejaskrawione porownanie dalem :)

Wezmy np gre quake. Rownie dobrze mozesz napisac ze wystarczy celowac i wciskac przysick myszy jak wskaznik i przeciwnik beda w 1 polozeniu. I od tej pory jestes godlike na serwerach.

Nie mozna powiedziec ze gra jest calkowicie bezskilowa, bo to nieprawda.

Oczywiscie mozemy sie zgodzic, ze po 100 wipie nawet najwieksza miernota bedzie w stanie rozjebac nawet KelThuzada.

Sek w tym, ze z niektorymi ludzmi gra sie latwo i przyjemnie, a z innymi nawet WC moze nbyc droga przez meke.

I to jest wlasnie skill o ktorym tutaj mowie.

******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2009, 13:41 
Cytuj  
Qraczek napisał(a):
@Fabienne
Roznica miedzy dyskusja ze mna i z Toba, jest taka, ze ja staram sie do tematu podchodzic dosc realnie. Ty natomiast jak sie za cos zabierasz to od razu stajesz sie domyslnie najwiekszym mastahem w calej wsi w danym temacie. Leczenie? Fabienne leczy najlepiej - skillzor! DPSowanie? Fabianek najlepiej wciska klawisz "2"! Tankowanie? Fabienne tankuje wszystkich bossow - jednoczesnie! Podroze miedzykontynentalne? No coz...


Jedno pytanie czy to twoj main Qraczka@Burning Legion ?

Brodaty napisał(a):
Ok, dzieks.
Na razie to bedziemy sie i tak przebijać w przód najpierw bo na razie osiągnięcia mamy prawie żadne.


a jedna wskazowka heroism odpalcie jak mag rzuci cozy fire a ludzie znajda sie w jego obrebie dzialania aby jak najszybciej nabic 25 stackow.


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2009, 14:46 
Cytuj  
Cytuj:
@qra dyskusja z toba jest bezcelowa nie masz pojecia o tym co mowisz


qft


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2009, 15:08 
Cytuj  
Ziolo napisał(a):
(...)Oczywiscie mozemy sie zgodzic, ze po 100 wipie nawet najwieksza miernota bedzie w stanie rozjebac nawet KelThuzada.
Sek w tym, ze z niektorymi ludzmi gra sie latwo i przyjemnie, a z innymi nawet WC moze nbyc droga przez meke.
I to jest wlasnie skill o ktorym tutaj mowie.


Dosc zgrabne podsumowanie tego, co probowalem powiedziec - dziekuje ;)

Roznica miedzy nami polega na tym, ze ja nie nazwalbym tego skillem tylko ograniem i wyuczeniem pewnych mniej lub bardziej PODSTAWOWYCH odruchow. "Skilla" jak zaznaczylem wczesniej wymaga PvP - bo ono wymaga zagran nieszablonowych - bo przeciwnik nie jest oskryptowany jak wszystko w PvE.

@Demandread @Magps- wybaczcie mroczni skillzorzy!

@Fabienne - tak :) Wal smialo - bedzie mi milo poczytac jakim to jestem casualem i jak niewiele wiem o tej grze.

Tylko pamietaj o jednym - wyczyscilismy z gildia ktora gralem 99% contentu dostepnego w podstawce (bez Saph i Kela). A tak sie sklada, ze akurat podstawka byla najtrudniejsza - czy moza masz do tego watpliwosci? Czy moze masz zamiar przekonac mnie, ze Ulduar jest bardziej wymagajacy od AQ czy Naxx kiedy sie pojawily? ;)

******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2009, 15:38 
Cytuj  
Qraczek napisał(a):
@Fabienne - tak :) Wal smialo - bedzie mi milo poczytac jakim to jestem casualem i jak niewiele wiem o tej grze.

Tylko pamietaj o jednym - wyczyscilismy z gildia ktora gralem 99% contentu dostepnego w podstawce (bez Saph i Kela).


o_O czyżby, a visca ubiliście?

Cytuj:
A tak sie sklada, ze akurat podstawka byla najtrudniejsza - czy moza masz do tego watpliwosci? Czy moze masz zamiar przekonac mnie, ze Ulduar jest bardziej wymagajacy od AQ czy Naxx kiedy sie pojawily? ;)


To było 4 lata temu (troche głupio żyć wspomnieniami niczym Szpakowski o meczu na Wembley), co nie zmienia faktu że nie masz pojecia o obecnym contencie. Nie będę polemizował z tym czy Ulduar hard mode jest łatwiejszy czy trudniejszy od vanilli bo tego nie wiem jeszcze. Z pewnością łatwiej znaleść 10 ogarniętych osób niż 40 a do 25tek nie podchodziłem więc się nie udzielam.

Odnośnie tego czy jesteś casualem czy nie to każdy gra jak chce ile chce i kiedy chce, jedni wolą ezmode -> no archivment inni troche urozmaicenia -> archivment. Ty wybrałeś tą pierwszą drogę patrząc po ilości arhxcivmentów z heroiców i jeśli Cię to bawi to super, ale nie zabieraj zdania na temat czegoś o czym nie masz pojęcia (czym dałeś przykład pisząc o tanku we frost resie).


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2009, 16:01 
Cytuj  
Mam wystarczajace pojecie o Wotlku, zeby sie o nim wypowiadac :) VoA, OS, Naxx w wersjach 10 i 25 oraz instacje z heroikami to tak na oko 80% contentu rzeczy.

Nie chodzi o zycie wspomnieniami Fabianku. Chodzi jak napisalem o proste porownanie poziomu trudnosci WoWa kiedys i teraz ;)

Znajdz kogos kto wyluszczy dlaczego WoW jest obecnie trudniejszy niz kiedys to pogadamy - powaznie mowie. (z jednym wyjatkiem - juz samo wprowadzenie 25man capa znacznie ulatwilo - jak sam napisales - latwiej znalezc 10 czy 25ciu ogarnietych niz 40. A innymi slowy - prawdopodobienstwo debila w grupie 40 osobowej jest wieksze niz w grupie 25 osobowej - a poczynione szkody zwykle te same).

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2009, 16:25 
Cytuj  
Obrazek

Nie mówcie że nie tęskniliście :)


_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2009, 16:29 
Cytuj  
Shadhun napisał(a):
Obrazek

Nie mówcie że nie tęskniliście :)

Przeciez powrot fabianka to najwazniejsze wydazenie w calym patchu 3.1


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2009, 18:51 
Cytuj  
Qraczek napisał(a):
Mam wystarczajace pojecie o Wotlku, zeby sie o nim wypowiadac :) VoA, OS, Naxx w wersjach 10 i 25 oraz instacje z heroikami to tak na oko 80% contentu rzeczy.


patrzac po zrobionych archivmentach nie sadze. (i mam tu namysli 5men heroic, a nie nawet rajdowe)


co do postu shadlunai iniside coz jak widac nie wyrosliscie ze spodenek. cya za kolejne 2 dodatki.


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2009, 19:36 
Cytuj  
Fabianek napisał(a):
Qraczek napisał(a):
Mam wystarczajace pojecie o Wotlku, zeby sie o nim wypowiadac :) VoA, OS, Naxx w wersjach 10 i 25 oraz instacje z heroikami to tak na oko 80% contentu rzeczy.


patrzac po zrobionych archivmentach nie sadze. (i mam tu namysli 5men heroic, a nie nawet rajdowe)


co do postu shadlunai iniside coz jak widac nie wyrosliscie ze spodenek. cya za kolejne 2 dodatki.

Zostawiasz nas ? A juz bylo tak fajnie..


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

**

Posty: 230
Dołączył(a): 10.03.2007
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2009, 19:40 
Cytuj  
bo achivmenty to wyznacznik skilla?

*
Avatar użytkownika

Posty: 5356
Dołączył(a): 6.10.2004
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2009, 19:57 
Cytuj  
Shadhun napisał(a):
Obrazek

Nie mówcie że nie tęskniliście :)

<3
Z tym, ze teraz akurat ma racje.


_________________
cypis#2942
Obrazek

*

Posty: 104
Dołączył(a): 12.03.2009
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2009, 20:09 
Cytuj  
Shadhun napisał(a):
Obrazek

Nie mówcie że nie tęskniliście :)

Strona z generatorem do takich logo chyba padla, z tego co pamietam. Jest to gdzies indziej dostepne czy po prostu wrzuciles starego screena?

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2009, 20:30 
Cytuj  
Gdybys spojrzal na adres obrazka nie pytalbys...
Oczywiscie takie rzeczy sie zachowuje na ewentualny powrot zła.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2009, 23:23 
Cytuj  
cypis napisał(a):
<3
Z tym, ze teraz akurat ma racje.


Niech bedzie, ze strzele sobie w stope - rozwin prosze :) Ja naprawde jestem w przeciwienstwie do niektorych otwarty na dyskusje.

@Fabienne - achievementy nie sa wyznacznikiem skilla, ani znajomosci contentu - achivementy sa wyznacznikiem tego, ile masz czasu na gre, czy chce Ci sie szukac grupy do robienia achievementow ew. czy masz gildie, ktora sie w cos takiego bawi. W duzym skrocie - mi sie nie chcialo - zrobilem 80ke, porobilem heroikow, do exalted w KT (sp sword) i WA (smok), polazlem pare razy na Naxx10 i pare na Naxx25. OS i VoA okazjonalnie. Zdecydowana wiekszosc contentu, spedzilem grajac wieczorami i bedac w 3 osobowej gildii bedacej pozostaloscia po pre-BC FoDzie. Ale bylem, widzialem i bralem udzial.

Zgodze sie z jednym, ale to dosc oczywiste - ze nie da sie (z drobnymi wyjatkami, ktore moga wynikac z braku wiedzy - patrz ach Faerliny) zrobic achievementa przez przypadek. I na pewno ubicie achievementa jest trudniejsze niz samo w sobie ubicie bossa. Ale jeszcze raz powtorze - nie sadze, zeby wymagalo to znajomosci sztuk tajemnych i mrocznego skilla. To nadal oskryptowany encounter i dobrze zmotywowana malpa bylaby w stanie biegac z "Glory of the Raider" :)

****
Avatar użytkownika

Posty: 1021
Dołączył(a): 8.08.2008
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2009, 06:29 
Cytuj  
Qraczek napisał(a):
Roznica miedzy nami polega na tym, ze ja nie nazwalbym tego skillem tylko ograniem i wyuczeniem pewnych mniej lub bardziej PODSTAWOWYCH odruchow. "Skilla" jak zaznaczylem wczesniej wymaga PvP - bo ono wymaga zagran nieszablonowych - bo przeciwnik nie jest oskryptowany jak wszystko w PvE.


PvP jest tak samo szablonowe jak pve. Taktyki ktore stosujesz na arenie wzgledem roznych setopow sa zawsze takie same. Bo tylko one w mniejszym lub wiekszym stopniu przynosza efekty.

Skill o ktorym tutaj mowimy to ewentualnie szybkosc podejmowanych decyzji i obycie w sytuacjach ktore zaistnialy.

Przyklad szablonowosci:

2v2 - healer + dps. Daliscie rade przebic sie przez caly healing i dojechac dps do 30%. W tym momencie healer zaczyna castowac duzego heala. Co robisz:
a) stukasz klawisze 3 razy szybciej aby zajebac dps zanim tamten dokonczy castowac
b) co to jest heal
c) rzucasz counter spela/ owce / jakikolwiek inny cc na healera i dobijasz dps.

Szablonowosc PvP jest identyczna. Jednak skill w pvp oraz w pve odroznia graczy dobrych od tych hujowych.

Znam gosci ktorzy nie maja pojecia o pvp, ale sa doslownie niesamowici w pve. Pod wzgledem taktyk, rozpracowywania pewnych encounterow, znajdowaniu przeroznych sposobow na to jak rozwiazywac problemy na bosie.

W WoWie ( mimo zenujaco latwego kontentu ) ciagle jest delikatna roznica miedzy looserami co wciskaja klawisze, a gosciami co wiedza o co chodzi. I to jest skill.


A achivmentu wg mnie tez sa gowno warte ( heroikowe 25 oraz 10), ale jesli ktos ma chec je robic i czuje ze to jego kolejny goal w grze, to niech mu ziemia lekka bedzie. Wazne zeby mial z tego fun :)

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2009, 07:15 
Cytuj  
W WoWie ( mimo zenujaco latwego kontentu ) ciagle jest delikatna roznica miedzy looserami co wciskaja klawisze, a gosciami co wiedza o co chodzi. I to jest skill.

To nie jest skill to ogarnięcie


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

****
Avatar użytkownika

Posty: 1021
Dołączył(a): 8.08.2008
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2009, 08:02 
Cytuj  
Czyli jednym slowem gra jest calkowicie noskilowa ?

Quake tez jest noskilowy. Szachy tez sa noskilowe ( przeciez zawsze pionki ruszaja sie do przodu, laufer po ukosie - szablonowosc niesamowita).

W zasadzie nic na swiecie nie wymaga skila, wystarczy postepowac wedle zasad, albo wyuczyc sie na pamiec pewnych rzeczy.

Zawsze chcialem zostac mistrzem ping-ponga. Paletke juz mam, musze tylko kupic pileczke. Zasada gry jebitnie prosta. Przezucac pilke przez siatke i nie dac przeciwnikowi wygrac.

Jutro zglaszam sie na mistrzostwa, bo teorie juz opanowalem.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 234 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.