mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 203 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 19 sty 2010, 22:34 
Cytuj  
w vanilla wow byl jeszcze nowinka i nie kazdy znal swoja klase jak powinien
byly problemy z doborem odpowiedniej grupy ludzi i ciezko bylo wyrownac braki dokoptywaniem rekrutow . Walki byly na moje oko zazwyczaj statyczne, tank and spank z malymi roznorodnosciami jak vael czy pierwsza faza razorgore


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

****
Avatar użytkownika

Posty: 1713
Dołączył(a): 2.11.2009
Offline
PostNapisane: 19 sty 2010, 22:35 
Cytuj  
Greeg, ale taka jest prawda. Kiedys walki byly trudne poprzez dziwne mechaniki i nieznajomosc gry. Teraz sa trudne bo bossy maja pierdyliard skilli, trzeba cisnac maxymalny dps, a bossowie tluka tankow normalnymi hitami za 1/2 hp.
Gdyby kiedys byla normalna itemizacja, istnial by sensowny theorycrafting i bylby dostep do addonow jaki jest teraz to bylby to faceroll totalny. Nie wiedziales ile masz threta, czy mozesz nukowac bossa, bylo mnostwo randomowych sytuacji poprzez dziwny system gry, nie bylo czegos takiego jak optymalny dobor skladu itp. Teraz randomowosc bossow to naprzyklad taki firefighter. Strzela plomieniami gdzie sie da, przez 80% walki biegasz jak glupi, a na dodatek musisz cisnac mega dps, uwazac na bomby, tluc addy , spamowac tanka i wyrobic sie przed enragem.

Jest wiele zmian, ktore mi sie cholernie nie podobaja, w tym idea normali/hmodow, ale akurat encountery jak na 5 letnia gre to sa cholernie innowacyjne jesli chodzi o hardmody. Tyle tych bossow powstalo w Wowie przez to 5 lat, a jednak encountery jak yogg, gunship battle, profesor putricide potrafia w miare zaskoczyc swiezoscia.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 20 sty 2010, 00:24 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
w vanilla wow byl jeszcze nowinka i nie kazdy znal swoja klase jak powinien
byly problemy z doborem odpowiedniej grupy ludzi i ciezko bylo wyrownac braki dokoptywaniem rekrutow . Walki byly na moje oko zazwyczaj statyczne, tank and spank z malymi roznorodnosciami jak vael czy pierwsza faza razorgore

Ke?
To chyba nie widziales ostatnio wowa alda. Ja mialem okazje widziec co sie dzieje na raidach wsrod ludzi naprawde nie znajacyh swojej klasy (nie mowiac o innych).
Za naszych czasow nie zrobiliby 5-mana (bo to tez widzialem, cale isntance bez jednego CC, click agro, kill, click agro kill, click - nic nie musieli zrobic).
Cos jak zabijania stada antylop w barrens, tylko kazdy epixa wyciaga.

No walki byly czesto statyczne z jakims jednym 'twistem', ale wystarzcalo jedno gowienko wlasnie randome i robilo sie wesolo. Od razu bylo widac kto ogarnia, a kto jest OOM (hi2u^^) po 20sec.

Zareczam ci (na podstawie dlugich dyskusji, czasem klotni), ze wlasnie dawniej - przynajmniej u nas - ludzie znali swoje klasy bardzo dobrze. Po prostu sytuacja tego wymagala.


PS. chodz w cos pograc kiedys.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

**

Posty: 221
Dołączył(a): 15.12.2004
Offline
PostNapisane: 20 sty 2010, 08:43 
Cytuj  
tomugeen napisał(a):
... a kto jest OOM (hi2u^^) po 20sec.

ROFL, caly Alda :D


_________________
YARWP - Yet Another Retired Wow Player
YAREP - Yet Another Retired EvE Player

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 20 sty 2010, 09:47 
Cytuj  
No wlasnie, WoW juz nie jest WoWem w ktorego zaczynalem grac. A szkoda, kiedys zrobic taki Deadmines to byl klopot a teraz z tymi levelujacymi itemami itp. wchodzimy klikamy na co popadnie i przemy do przodu.

Eh.

A wiecie czym sie martwie najbardziej? Tym, ze Blizzard kolejne mmo zrobi dokladnie w ten sam sposob, moze zmieni swiat, klimat itp. ale nadal bedzie skierowany do mas czyli niestety bedzie to easy-mode.

No ale miejmy nadzieje, ze nie jest to prawda! :)


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 20 sty 2010, 09:57 
Cytuj  
BaltazaR napisał(a):
ROFL, caly Alda :D

OT:

O hej! W eve caly czas latasz, czy moze w cos innego grasz?


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 20 sty 2010, 10:41 
Cytuj  
widzialem tomu , wpadlem na 7 dni do wow obadac co nowego , najbardziej rozbawily mnie pulsujace obrazki informujace o overaggro :lol: , gdzie jak pamietasz na naszych raidach czesto to byla totalna ruletka i trzeba bylo na slepo uciszac dmg dealers z top listy :) , o innych ulatwieniach nie bede pisal bo sporo juz zostalo na ten temat powiedziane . Ale do rzeczy , testuje nowe LFG ...grupa pierwsza , nikt nie wie jak tankowac DK , chaos , pulle z dupska , o czyms takim jak mana break zapomnij , mozg ktory rozwielitka by nawet pobila , no i oczywiscie blame healer , jak by inaczej :wink:

w ciagu tych 7 dni spotkalem jednego ogarnietego tanka , w dodatku palucha
nuff said

a co do OOM w 40 man to ja tam czatowalem z chinkami a nie leczylem , ja szczwany lis czesto nawet dla niepoznaki rzucalem pare razy ukradkiem fort i mialem spokoj u szefostwa no bo jestem OOM :)

spotkalem tylko Sztorma ze starej brygady , nebulus i evileye tez podobno pogrywaja


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 20 sty 2010, 10:49 
Cytuj  
pamiętam jak kiedyś byłą cała polityka gildi żeby kupować zioło na poty żeby zrobić sprawnie ragnarosa w MC. pamietam jak cała gildia farmiła mi ore na gear FR do tankowania :P
(fakt potem jeszcze bywało farmienie frost i nature ale to już był łatwy craft)

potem wszystko ułatwili sto razy kolejno i bezlitośnie, sprowadzili trudność do poziomu ubliżającego i tyle zostało :P

właczyłbym jeszcze gdyby było coś trudnego ale tam już nikt nie chce żeby pulować tankować assystować tylko EPIX PLX THX BYE


_________________
psn

**

Posty: 221
Dołączył(a): 15.12.2004
Offline
PostNapisane: 20 sty 2010, 15:34 
Cytuj  
tomugeen napisał(a):
O hej! W eve caly czas latasz, czy moze w cos innego grasz?

Gram to za duzo powiedziane, ucze sie i jestem na etapie podejmowania decyzji Null czy Hi :lol:
Niestety.... WoW znowu mnie ciagnie ale opieram sie dzielnie.

Greeq, fajny post. Niestety te czasy juz nie wrócą :(


_________________
YARWP - Yet Another Retired Wow Player
YAREP - Yet Another Retired EvE Player

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 20 sty 2010, 22:01 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
testuje nowe LFG ...grupa pierwsza , nikt nie wie jak tankowac DK , chaos , pulle z dupska , o czyms takim jak mana break zapomnij , mozg ktory rozwielitka by nawet pobila , no i oczywiscie blame healer , jak by inaczej :wink:


1) Powiem ci tak: uogólniając im lepszy gracz tym mniejsza szansa że spotkasz go w pugu, z tego prostego względu że zwykle tacy ludzie są w aktywnych gildiach / mają pełne friendlisty. Nie twierdze że na pugi chodzą sami kiepscy gracze, ale na pewno ich odsetek jest spory.

2) Random HC to jest sprint, nie dziw się więc że nikt nie zwraca uwagę na manę, zresztą jak kończy ci się mana w HC to albo tank był tragiczny albo sam jesteś niedogearowany/coś źle robisz ;p

3) ICC jest teoretycznie finałem WotLK, więc gear jest wyjebany w kosmos względem tego co jest wymagane aby zrobić HC. Ja wiem że 5-hc w Northerend nigdy nie były specjalnie trudne, ale jak ludzie robili jeszcze Nax to nie było tak łatwo. Szczególnie że Blizzard przed szybko zbliżającym się dodatkiem nerfi wszystko na potęgę żeby teoretycznie każdy miał równy start.

---
IMHO narzekacie dla samego narzekania, to co robi Blizzard może się wam nie podobać, ale faktem jest, że nie ma sensowniejszego rozwiązania problemu dostępu do contentu.

W podstawce zdecydowana większość graczy zatrzymywała się na pierwszych bossach MC czy nawet MC nie widziała. Każdy następny raid to było marnowanie zasobów Blizzarda bo widział go niewielki odsetek ludzi, co słusznie mogło denerwować większość graczy. W końcu Blizzard wydawał ich kasę na zmiany w grze / content którego prawdopodobnie nie mieli szans zobaczyć.

Teraz praktycznie każdy może zobaczyć cały content (nowe lore, nowe ciekawe rozwiązania mechaniki, loot etc) nawet kiepski gracz, bo czemu nie? W końcu nie każdy fan uniwersum Warcrafta, musi być dobrym czy nawet przeciętnym graczem. W wow'a grają najrozmaitsi ludzie, czyjaś teściowa, czyjś szef, 12 letni smark etc etc. Odcinanie tych ludzi od contentu tylko dla tego że są mniej obyci z grami jest bezsensowne, a jeżeli ktoś czuje się zagrożony przez to że mogą oni zdobyć podobny gear to 'khem', możliwe że nie jest takim uzdolnionym graczem jak mu się wydaje?

Jak ktoś oczekuje wyzwania to dalej są dostępne hardmody, a za nie są tytuły, jest marginalnie lepszy sprzęt, są mounty i inne vanity items, więc dalej można flexować przed bankiem. Hell, jeśli mnie pamięć nie myli to nawet część leaderów topowych obecnie gildii przyznawała w różnych wypowiedziach że hc yogg jest najtrudniejszym encounterem w historii wow'a więc o co k... chodzi?

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 20 sty 2010, 22:33 
Cytuj  
to byly zwykle instancje w normal mode nie hc , hc nawet nie wlaczalem widzac co sie dzieje w zwyklych ....

a czy cos zle robilem? , pewnie dlatego czesto zostawalem ja i tank i konczylismy bossa we dwojke bo reszta grupy padala na morde z wlasnej winy , proponowal mi nawet wlot do jego gildi i raidowanie ale powiedzialem sobie "nah" , wole zatrzymac te dobre wspomnienia z 2006 roku :]


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

**

Posty: 494
Dołączył(a): 26.03.2005
Offline
PostNapisane: 20 sty 2010, 23:24 
Cytuj  
Cytuj:
to byly zwykle instancje w normal mode nie hc , hc nawet nie wlaczalem widzac co sie dzieje w zwyklych ....


na normale chodzą tylko nooby wiec nie ma co się dziwić, jaki wybór takie party : )

****

Posty: 1623
Dołączył(a): 11.10.2006
Offline
PostNapisane: 21 sty 2010, 07:31 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
to byly zwykle instancje w normal mode nie hc , hc nawet nie wlaczalem widzac co sie dzieje w zwyklych ....

a czy cos zle robilem? , pewnie dlatego czesto zostawalem ja i tank i konczylismy bossa we dwojke bo reszta grupy padala na morde z wlasnej winy , proponowal mi nawet wlot do jego gildi i raidowanie ale powiedzialem sobie "nah" , wole zatrzymac te dobre wspomnienia z 2006 roku :]

Na normalach to jest norma, tam 90% ludzi nie potrafi grać:) więc się nie dziw, bo zazwyczaj ci co potrafią chcą szybko zrobić 80 i olewają instancje. na HC jest inaczej.

Goatus napisał(a):
W podstawce zdecydowana większość graczy zatrzymywała się na pierwszych bossach MC czy nawet MC nie widziała. Każdy następny raid to było marnowanie zasobów Blizzarda bo widział go niewielki odsetek ludzi, co słusznie mogło denerwować większość graczy. W końcu Blizzard wydawał ich kasę na zmiany w grze / content którego prawdopodobnie nie mieli szans zobaczyć.


Naturalna selekcja:) była, a teraz brak odsiewu noobów.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2708
Dołączył(a): 10.08.2003
Offline
PostNapisane: 21 sty 2010, 16:26 
Cytuj  
Na normalach to dziwne zeby ktos umial grac skoro to wlasnie sa instancje i tryb dla totalnie poczatkujacych.
Jaki Aldatha dumny jeszcze ze go chciala tam zwerbowac jakas noob gildia.ahahah
Do tego chyba dobiera ci ludzi ze zblizony gearem wiec jak wlaze do heroika random to praktycznie zawsze mam ludzi na poziomie z doswiadczeniem rajdwym. Jak zaczne lazic altem to pewnie trafie na ludzi co dopiero zaczynaja grac.

Nawet heroiki 5 man to nadal cos dla pocztakujacych i bez gearu pozniej rajdy 10 dla totalnych casuali 25 normal dla sredniakow szarakow i tylko hard mody w 25 sa wyzwaniem sporym. Jednym slowem jest content i wyzwania dla kazdego typu gracza praktycznie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 21 sty 2010, 17:04 
Cytuj  
dumny to ja bede jak mi sie dzieciak urodzi (ty tez powinienes o tym pomyslec troglodyto z krk! ) :] , noob gildia to nie byla , robli 70 lev twinki jak im sie nudzilo robienie ICC , tak czy inaczej chwalic sie nie ma czym , wiec tu ci Vercin dam racje :) , jest duzo za to fajnych gildi ktore polockowaly sobie exp i raiduja vanilla instancje , jakby jeszcze chociaz 20% starej ekipy grala to bym rozwazyl powrot , a ty sobie graj tym starym wylenialym krowskiem , ktorego juz muchy dawno obsiadly :]


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2708
Dołączył(a): 10.08.2003
Offline
PostNapisane: 21 sty 2010, 17:14 
Cytuj  
Stare instancje sa stare i smierdza kupa. Ok bez trashu to bym chetnie porobil ale tak to nie dziekuje - nuuuuuuda.

A moja krowka juz od jakiegos czasu jest krasnalkiem :D

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 21 sty 2010, 17:25 
Cytuj  
granie krasnalem w WoW jest rownie brzydka czynnoscia jak bawienie sie ptaszkiem :har:


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

**

Posty: 265
Dołączył(a): 6.04.2005
Offline
PostNapisane: 22 sty 2010, 10:10 
Cytuj  
Chyba granie gnomem?

***

Posty: 604
Dołączył(a): 3.12.2008
Offline
PostNapisane: 23 sty 2010, 10:45 
Cytuj  
krasnalem tez ... :wtf:

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 23 sty 2010, 11:49 
Cytuj  
Yeah, wiadomo ze proubergaylike wow players graja tylko BE, ewentulanie NE. Kransale i gnomy to obok orkow i ud najfajniejsze rasy w WoW.


_________________
Χ Ξ Σ

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 203 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.