mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1708 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 86  Następna strona
Autor Wiadomość
******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 13 sie 2006, 05:46 
Cytuj  
nie qmam ludzi ktorzy uwazaja ze skoro bedzie cap na 25osob to casuale beda mialy co tam szukac, dla przykladu takiego patchwerka spokojnie mozna zrobic w 25 osob wystarczy mu enrage z 7min wydluzyc na 20, wiec casual i tak sobie pojdzie do jakiegos "ubrs" na lv70 i czesc, nie oszukujmy sie totalny pug zlozony z casuali nie jest w stanie ubic pierwszego bossa w zg jesli nie ma w nim 3 osob z rajd gildii - tank + 2 healerow.

coz mam nadzieje ze sie z tego wycofaja tak jak sie wycofali z nerfu WF, a masowe decyzje o cancel account tylko to przyspiesza. Nie oszukujmy sie ludzie z rajd gildii sa ich najpewniejszymi klientami, a casuale to raz sa a raz ich nie ma, to freezuja konta za pol roku odnawiaja graja miesiac i znow freeze. whine zarowno na us jak i na eu jest wiec moze cos z tego wyjdzie. tbh i sobie nie wyobrazam jak miala by zostac moja gildia podzielona, utworzenie drugiej mija sie z celem bo po co 2 rajd grupy to juz lpeiej 2 gildie tak wiec pozyjemy zobaczymy, a sam osobiscie po BC spodziewalem sie raczej rajdow 80 osobowych np laczonych ally z horda 2x40 a nie 1x25

imho zenada, a odnosnie casuali i obnizonego capu to przeciez tona casuali to: shadow priesci, moonkiny, ferala, fury warki widziecie dla nich miejsce 25osobowej grupie? bo ja nie gdyz teraz "pewne" miejsce maja tylko fury warki a reszta to totalna mniejszosc. kolejnym problemem sa locki w tej chwili lockow sie bierze 5, ale jak zmniejsza capa to po co wiecej niz max 1-2 locki (CoE, CoS / CoR) przeciez lock ma beznadziejne aoe w porownaniu do maga i beznadziejny single target dps w porownaniu do rogue, z hunterami wcale nie jest lepiej (nie znam na tyle tej klasy zeby zabrac zdanie ale wize ego meter i chyba nigdy nie widzialem huntera w top3)


ArteC napisał(a):
Wy ludzie na to patrzycie zupelnie ze zlej strony. Vercin, Cypis i reszta - wy twierdzicie ze przez TBC rozpadnie sie gildia bo bedziecie mieli problem ze zmiana 40 na 25 man. Jednak w tych waszych argumentach brakuje jednego waznego elementu. Kupujesz Burning Crusade, instalujesz i co? Idziesz ownowac Ilidana? NIE, idziesz questowac, levelowac, robic 5 many przez najblizsze TYGONIE a moze i miesiace.


lol? a kto powiedzial ktos chce questowac/levelowac/etc? ja osobiscie w banku juz mam 150+ insigni z aq za ktore jest po 6,6k expa 10+ artefaktow za ktore chyba jest po tyle samo (sorka nie pamietam).

Cytuj:
Jestesmy tak juz przyzwyczajeni do end-gamu ze chyba niektorzy z nas zapominaja ze poczatek TBC to bedzie powrot do korzeni a nie eng-game raiding. To bedzie levelowanie, questowanie, powrot do funu dla funu a nie dla first killi.


hmmm moze najpier zdefiniuj fun bo dla mnie fun to wlasnie 1st kille a nie levelowanie. Wylevelowalem juz 2 mainy i 2 alty, mainy levelowalem questami instancjami etc, a te 2 alty to mag i rogue:
- mag: bujanie sie do lv24 zeby miec instant arcane explosion a pozniej do 60tki na sprzecie z ah/craftow grind aoe. a instancje zalicznane z 60tkami
- rogue: instancje zalicznie z 60tkami + maly grind broni bo wiadomo ze rogue = wpn i tak do lv51.

Cytuj:
Nie bedziesz wiedzial zeby nie robic tego questa bo jakbys poszedl tutaj w prawo to sa takie moby z takim respawn timerem i jakbys je zabijal zamist robic questa to zdobedziesz level 15 minut wczesniej. World of Grindcraft, przynajmniej na pare tygodni zmaleje.


zmaleje???? lol wzrosnie i to ogromnie bo wlasnie te ludki co sie tulaja po aq/naxx bede tluc levele a wiadomo najszybszy leveling to grind.

Cytuj:
Ludzie beda levelowali w roznym tempie, w momencie jak pojdzicie na wasz pierwszy 25 man run to i tak ludzi bedzie na styk bo tylko tyle bedzie mialo 70 lvl.


ludzie z roznych gildii tak, ludzie z end-game gildii raczej beda rownoczesnie i dingna prwie rownoczesnie, a jesli masz na mysli uber-farmerow to sadzisz ze co beda pug'i 25men? lol

Cytuj:
"A co jak juz wszyscy dobija, wtedy bedzie za duzo ludzi!!". Nie sadze. Lista powodow dla ktorych nie bedzie:
1. Nie wszyscy kupia TBC, chociaz trzeba przyznac ze wiekszosc pewnie to zrobi


o tu sie zgodze bo z gadki z ludzmi i forow jasno wynika ze beda mass quity ludzi z end-gildii.

Cytuj:
2. Znajdzie sie paru takich co sobie rerolna space Shamiego na innym serwie i porzuca stara postac


no i?

Cytuj:
3. Z tego co dalo sie zrozumiec, Blizz tak robi TBC aby raidowanie nie bylo obowiazkiem!


^^ a co teraz jest ????

Cytuj:
Tzn bedziesz mial inne rzeczy do roboty w tej grze zgodnie z preferencjami. Obiecuje sie, ze znajdziesz w gildii osoby ktore z checia nie pojda na ten raid bo beda wolaly pobic sie o jakis World Objectiv lub grac na arenach. Nie bedzie im zal itemu ktory moga przegapic, bo z areny moga miec rownie dobre, a bedzie im to sprawialo wieksza przyjemnosc.


lol? fajnie ze chca dodac content dla casuali ale dlaczego maja zabrac content end-game gildia?

Cytuj:
Jedyne gildie ktore naprawde moga miec problemy, to ci best of the best ktorzy maja 10 bossow w Naxx na farmie, bo w takich gildiach wszyscy beda power levelowac i beda gotowi na nowy end-game bardzo szybko. Tak te gildie beda mialy duzy problem, bo badzmy szczerzy 2 raid grupy nie sa rozwiazaniem. Ale tych gildii jest malo w porownaniu z iloscia graczy jaka ma WoW i niestety tak to jest ze ktos zawsze musi dostac po tylku.


tyle ze memberzy tych gildii sa najpewniejszym zrodlem dochodu blizza, a nie casuale co sobie freezuja konto co kilka miesiecy.

Cytuj:
Tym razem dostana oni, czas najwyzszy :P.


ke????? nie qmam tego stwierdzenia.


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired

***

Posty: 910
Dołączył(a): 16.02.2005
Offline
PostNapisane: 13 sie 2006, 07:59 
Cytuj  
Imo dla mnie dobry pomysł.
Sam mam w tygodniu czaas od 14-15do18stej. Raidy zazwyczaj zaczynają się 18 wiec raidowanie w tygodniu odpada. W soboty i niedziele też czasem nie chodze, bo gildia poprostu wyczysciła wiekszosc bossow w te 3dni.


_________________
>>>Sygnatura została zablokowana.<<<
Aby przywrócić sygnature wyślij sms-a o tresci SYGNATURA na numer 1337.

*

Posty: 195
Dołączył(a): 28.07.2006
Offline
PostNapisane: 13 sie 2006, 09:15 
Cytuj  
"nie oszukujmy sie totalny pug zlozony z casuali nie jest w stanie ubic pierwszego bossa w zg jesli nie ma w nim 3 osob z rajd gildii - tank + 2 healerow."

Hmm no moze na serverach pvp tak jest na RP, PvE to casuale robia cale Ony,MC,ZG i nawet czasami AQ20. Wlasnie glupimi PUG-ami, zadnym super sprzetem ale daja rade. Po ilus tam wipach, ale daja. Jednak to sa servery rajdowe i tam ludzie bardziej zwracaja na to uwage.

" przeciez lock ma beznadziejne aoe w porownaniu do maga i beznadziejny single target dps w porownaniu do rogue, z hunterami wcale nie jest lepiej (nie znam na tyle tej klasy zeby zabrac zdanie ale wize ego meter i chyba nigdy nie widzialem huntera w top3)"

IMO w top 6 dobrzy hunterzy juz napewno sa. Wkoncu byly filmy ragna w 2 min magami i hunterami. Raczej rogalem tego nie zrobisz :).

"hmmm moze najpier zdefiniuj fun bo dla mnie fun to wlasnie 1st kille a nie levelowanie"

Dla mnie zarowno to i to.


IMO duzo ludzi kupi TBC wlasnie dlatego ze jest to kontynuacja i nie beda musieli robic zadnych glupich ragn itd tylko blue itemy z 70 lvl beda takie jak T2. Wiec oni sobie tez poradza, a wlasnie te zajebiste gildie ktore biegaja w T2 straca na tym. :)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2708
Dołączył(a): 10.08.2003
Offline
PostNapisane: 13 sie 2006, 09:47 
Cytuj  
Artec czesc endgame bedzie mozna robic juz na 60 a pozniej na 70 w hardcore mode z lepszym lootem. Instancje beda mialy kilka skrzydel na rozne levele.

Pozatym owszem bedzie latiwej zebrac sklad na instancje mniejszym gildiom ale przeciez beda one rownie trudne jak teraz i szybko beda robic je tylko uber gildie.

W czym problem aby byly dungeony i 25 i 40 osbowe? Ok niech bedzie wiekszosc 25 ale czy musza calkiem likwidowac rajdy 40 osobowe?

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 13 sie 2006, 09:49 
Cytuj  
Vercin napisał(a):
Ok niech bedzie wiekszosc 25 ale czy musza calkiem likwidowac rajdy 40 osobowe?

A czy Blizz gdzieś napisał, że w podstawce WoWa nie będzie już nowych 40 ppl?
W dodatku nie będzie.


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2708
Dołączył(a): 10.08.2003
Offline
PostNapisane: 13 sie 2006, 09:51 
Cytuj  
Beda te stare ktorych juz nie bedzie nikt robil? Mc juz nie robimy bwl tylko dla kasy bo sprzedajemy epixy wiec zostaje tylko naxx.
Chodzi o wspolne robienie nowego contentu zabijanie bossow prawie cala gildia a nie w odzielnych teamach


Ostatnio edytowano 13 sie 2006, 09:52 przez Vercin, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 13 sie 2006, 09:52 
Cytuj  
PUG nie zrobi ZG ee tam. JA z pugiem w Green/Blue itemah zrobiłem pół ZG.. NA poczatku było troche Wipów bo jakoś nikt nie mógł sie dogadać ale potem szlo całkiem sprawnie. Co dalej było nie wiem, dostałem permamentne DC ...
Ale fun był większy z takim pugiem niż z ustawionym gildiowym składem :D


BTW. 25 cap przeszkadza chyba ylko mega-hardcore=uber-maniakam end-gamu, c o jak roball słusznie zauwazyłem to tak z 2% wszystkich. No ja bym powiedział ze 5%. Tyle to blizz zbanował za oszustwa..


Ostatnio edytowano 13 sie 2006, 09:53 przez iniside, łącznie edytowano 1 raz
***

Posty: 513
Dołączył(a): 21.06.2005
Offline
PostNapisane: 13 sie 2006, 09:52 
Cytuj  
Keii napisał(a):
Vercin napisał(a):
Ok niech bedzie wiekszosc 25 ale czy musza calkiem likwidowac rajdy 40 osobowe?

A czy Blizz gdzieś napisał, że w podstawce WoWa nie będzie już nowych 40 ppl?
W dodatku nie będzie.


a czy ktos bedzie robil mc czy bwl w 40 na 70 lvlu? :roll:


_________________
http://eu.wowarmory.com/character-sheet ... s&n=Venomo

**

Posty: 356
Dołączył(a): 10.02.2005
Offline
PostNapisane: 13 sie 2006, 10:08 
Cytuj  
Araye co to chranisz... PUG z casuali czyli osób które mają jedną 60 i grają sobie od czasu do czasu z gearem bez fire reza i sensowną ilością staminy robiąca onyxie??? nigga pliz...


_________________
Obrazek

**

Posty: 274
Dołączył(a): 15.06.2006
Offline
PostNapisane: 13 sie 2006, 10:14 
Cytuj  
Oczywiscie ze wraz z BC wiecej casual players liznie end game,nie chodzi o tych nawet totalnych pugzorow ale o good graczy ktorzy poprostu nie maja czasu na totalny no life i hardcore farmienie 40man instancji a DUZO latwiej zrobic gildie na 15-25 man instance niz 40 i to wcale nie musi byc newb gildia.Takich gildi sa setki jak nie tysiace i wlasnie dla nich bedzie ten dodatek jak znalazl.A wlasnie takich graczy najwiecej odchodzi z wowa bo jak ktos napisal po zrobieniu 60 nie ma co robic.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5356
Dołączył(a): 6.10.2004
Offline
PostNapisane: 13 sie 2006, 10:42 
Cytuj  
No wlasnie tu jest pies pogrzebany. Casuale lizna sobie endgame. Tylko lizna. Bo czy ktos kto nie ma czasu na 40 man raids bedzie robil nowe 25 man w expie? Raczej nie, biorac pod uwage ze blizzard z kazdym nowym instance bardzo mocno podnosi poziom trudnosci, a taki average joe ktory gra kilkanascie godzin w tygodniu raczej nie bedzie mial czasu na wipowanie x godzin/farmienie tony potow.
Ogolnie zgadzam sie, ze zmiana dla gry jako takiej jest dobra. Problem w tym, ze gildie z 50-60 osob razem z nadejsciem BC dostana po dupie, bo beda zmuszeni do:
a) kickniecie 20 osob, zeby miec jeden team na instance
b) invitniecie wiecej osob, zeby robic 2x25 co skutkuje gorszym i lepszym teamem albo 'rozbiciem' gildii na dwie czesci.
Nie oszukujmy sie, w wowie teraz liczy sie tylko pve, a nic nie buduje tak znajomosci/przyjazni jak wspolne wipy, first kille and so on. Troche prostsza analogia: wyobraz sobie, ze grasz z kims od 18tu miesiecy, razem robicie 5many/ubrs i nagle okazuje sie, ze ludzie z ktorymi grales od tak dawna sa przerzuceni do innej grupy w celu zachowania balansu klasowe. Fun, ain't it?


_________________
cypis#2942
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 13 sie 2006, 10:44 
Cytuj  
Widze ze Blizz naprawia to co spierniczyl, na dzien dzisiejszy gildia skladajaca sie wylacznie z no-life moze farmowac insty 40 osobowe, inne gildie maja problem ze stalym skladem, oczywiscie gildie nastawione na itemy gdzie gildia to tylko chat robia postepy w grze i sie z tego ciesza, dlatego zmiany, ktore chca wprowadzic ida w strone tego co jest nie osiagalne dla wikszosci, czyli bardzo dobrze.
Te zmiany dadza duza szanse na to ze wiekszosc graczy bedzie mogla zobaczyc instancje i nie znudzi sie tak szybko i nie zamrozi konta.
Przyklad to Ravenholdt, nowy serwer, 2 gildie sa w stanie lazic do MC i zaczynac BWL, reszta ludzi mimo silnych gildii ma problem i najczesciej powoduje to odchodzenie graczy z powodu nudy i braku postepu w grze, wiec uwazam ze Blizz tez to zauwazyl i zmiany maja na celu zatrzymanie wiecej ludzi w grze i sciaganie z nich kasy, a to ze mala grupka ludzi co farmuja wszystko co sie rusza i paraduja w epikach bedzie plakac to juz maly problem.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 13 sie 2006, 11:05 
Cytuj  
ta , mnie sie bardzo podobaja sneak peek jesli chodzi o pvp , zapowiadaja sie miodzio walki o miasta w Outlands , a zrzucanie granatow ze smokow na lby aliantow to juz wogole :)

zobaczymy jak to w becie bedzie

cipasowi stary nie wszedl dzis do wanny jakis nieswoj jest :wink:


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

*

Posty: 57
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 13 sie 2006, 11:07 
Cytuj  
fajne to bedzie... ale jak zwykle przez 3 tygodnie pozniej to norma


_________________
To jest blok tekstu, który może być dodawany do Twoich postów. Ma limit 255 znaków

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 13 sie 2006, 11:14 
Cytuj  
sirek napisał(a):
Araye co to chranisz... PUG z casuali czyli osób które mają jedną 60 i grają sobie od czasu do czasu z gearem bez fire reza i sensowną ilością staminy robiąca onyxie??? nigga pliz...

Lol. przeciez to norma. Casual != noskill, a dzisiejsze 60tki w blue z ubrs/strat maja duzo lepszy sprzet niz farmerzy onyxii sprzed roku.
PUGi w ZG tak samo radza sobie swietnie.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***

Posty: 573
Dołączył(a): 5.10.2004
Offline
PostNapisane: 13 sie 2006, 11:23 
Cytuj  
Dla mnie zmiana na 25 osobowe instance jet super. Uderzy tylko w gildie no-life playerow raidujacych 6 dni w tygodniu po 6 h wieczorami. Gra stanie sie bardziej przyjazna dla casual playerow, a nie dla osob mogacych grac conajmiej 30-40 h tygodniowo

Fabianek napisał(a):
Nie oszukujmy sie ludzie z rajd gildii sa ich najpewniejszymi klientami, a casuale to raz sa a raz ich nie ma,


nie moge taraz znalezc linka do posta blue, ale z ich szacunkow tylko ok 20 % graczy WoWa widzialo cos wiecej nic MC z raidowych instance.
A placzki co nie chca 25 osobowych raidow to przewaznie no-life gildie ktore stanowia ok 2-3 % graczy WOWa

A blizzard robi te zmiany zeby utrzymac jak najwiecej osob przy grze i te zmiany maja to sprawic

**

Posty: 219
Dołączył(a): 23.01.2005
Offline
PostNapisane: 13 sie 2006, 11:38 
Cytuj  
Fabianek napisał(a):
lol? a kto powiedzial ktos chce questowac/levelowac/etc? ja osobiscie w banku juz mam 150+ insigni z aq za ktore jest po 6,6k expa 10+ artefaktow za ktore chyba jest po tyle samo (sorka nie pamietam).


No widzisz i dlatego ty jestes w hardcore end-game gildii a 95% populacji WoWa nie jest. Dla wiekszosci to wlasnie bedzie fun, a PvE jest teraz poprostu jedynym rozsadnym sposobem na zdobycie dobrego gearu (rank 14 nie jest rozsadny).

Cytuj:
hmmm moze najpier zdefiniuj fun bo dla mnie fun to wlasnie 1st kille a nie levelowanie.


Ale licza sie tylko te first kille, ktorymi mozesz sie pochwalic na forum realmowym, ze jestes uber w grze komputerowej nie? First kill jakiegos bossa w 5 man instancie podczas levelowania nie bedzie dla ciebie funem bo wszyscy to moga zrobic. No widzisz a dla mnie to bedzie fun bo mnie za bardzo nie obchodzi ze jakis Hiszpan, ktorego nie znam i nigdy nie poznam zrobil cos 5 minut wczesniej odemnie w grze komputerowej :). Mam fun z tego co ja zrobie i bede mial fun z new contentu. Nowe instancje nie musza byc trudniejsze od Naxx zebym czerpal z nich przyjemnosc, beda nowe, unikalne, to dla mnie wystarczy.

Cytuj:
Wylevelowalem juz 2 mainy i 2 alty, mainy levelowalem questami instancjami etc, a te 2 alty to mag i rogue:
- mag: bujanie sie do lv24 zeby miec instant arcane explosion a pozniej do 60tki na sprzecie z ah/craftow grind aoe. a instancje zalicznane z 60tkami
- rogue: instancje zalicznie z 60tkami + maly grind broni bo wiadomo ze rogue = wpn i tak do lv51.


A ja wylevelowalem alta warka i zaliczylem z nim po drodze prawie wszystkie Instancje w grupach na odpowiednich levelach. Widac znacznie sie roznimy.

Cytuj:
zmaleje???? lol wzrosnie i to ogromnie bo wlasnie te ludki co sie tulaja po aq/naxx bede tluc levele a wiadomo najszybszy leveling to grind.


Ludki co sie tulaja po aq/naxx sa mniejszoscia na serwerze. Czym szybciej to zruzumiecie tym lepiej :). Wlasnie wiekszosc bedzie sie bawila nowym contentem zamiast tluc levele zeby znowu zaczynac wyscig szczurow w kolejnym raid Instancie.

Cytuj:
ludzie z roznych gildii tak, ludzie z end-game gildii raczej beda rownoczesnie i dingna prwie rownoczesnie, a jesli masz na mysli uber-farmerow to sadzisz ze co beda pug'i 25men?


Tak, napisalem ze ci z gildii "best of the best" maja problem. Ale jak bardzo nie chcecie tego przyznac stanowicie mniejszosc i Blizzard widac to zruzumial.
A co do PuGow 25 man. Nie bedzie, przynajmniej na poczatek. Teraz PuGi do ZG/AQ20/MC/Onyx sa na porzadku dziennym wiec w koncu co latwiejszy z raid contentu w dodatku tez bedzie mniej lub bardziej PuGowalny. Zauwaz ze startowa raid Instancja w TBC nie bedzie mogla byc az tak trudna, bo nasz tier 3 bedzie w niej gowno znaczyl i bedziemy zaczynac ja robic w blue crapach.

Cytuj:
o tu sie zgodze bo z gadki z ludzmi i forow jasno wynika ze beda mass quity ludzi z end-gildii.


Ta i tego argumentu nie rozumiem :). Bo to wyglada tak "Blizzard ssie bo rozwali mi moja super end-game gildie z super ludzmi! Nie chce sie rozstawac z zadnym z nich *placz*. Blizzard ssie, odchodze". Dobra panie whiner ja jakos nie widze zebys mial duze problemy w rozstaniu z tymi ludzmi :).

Cytuj:
no i?


No i jezeli nie bedziecie rekrutowac ludzi za tych co odeszli to gildia sama sie zmniejszy i nie bedzie takiego problemu?

Cytuj:
^^ a co teraz jest ????


Teraz jest raid or quit. PvP sprowadza sie do nabicia reputacji na AV dla altow. 14 rank nie jest dla ludzi normalnych a wszystkie inne nagrody to crap. Z wywiadow wyraznie wynika, ze Blizzard chce dac alternatywe dla raidowania. Ja wiem ze w mojej gildii sa ludzie, ktorzy robia PvE dla itemow, a wola grac PvP. Jezeli w TBC dadza im za to normalne nagrody to ludzie ci z checia beda passowac swojego slota w PvE.

Cytuj:
lol? fajnie ze chca dodac content dla casuali ale dlaczego maja zabrac content end-game gildia?


Bo w HQ Blizzarda niestety czas plynie z ta sama predkoscia co i u nas. a oni nie maja nieograniczonych zasobow ludzkich. Dlaczego 25 man? Bo Hardcore gildie beda mogly go robic tak jak teraz 40 man content i beda w tym szybkie. Ale wiecej gildii mniej harcorowych tez bedzie moglo go robic. Raiderzy twierdza ze jak ktos nie moze teraz robic 40 man contentu to i tak nie zrobi 25 manow bo jest noobem. Nie zgadzam sie z tym wogole. To ze jakas gildia jest mala nie znaczy ze ludzie w niej grajacy sa noobami. Jasne ze ludzie grajacy 3 godziny na tydzien nie pokonaja Ilidana, ale grono ludzi z dostepem do end-gamu sie powiekszy i to znacznie, a o to chodzi.

Cytuj:
tyle ze memberzy tych gildii sa najpewniejszym zrodlem dochodu blizza, a nie casuale co sobie freezuja konto co kilka miesiecy.


Objection! I call total BS on that :). Najpewniejsze zrodlo dochodow? Moze i pewne, ale bardzo malo liczne. Lepiej robic cos pod 90% populacji z ktorych powiedzmy 10% danego miesiaca nie oplaci niz pod 10% pupulacji ktora oplaci. Kapujesz? Zreszta casuale freezuja konta? Pewnie freezuja, ale dlaczego? Bo nie maja co robic w tej grze! Wlasnie to Blizzard chce naprawic.

Cytuj:
Tym razem dostana oni, czas najwyzszy :P.


Od roku w WoWie kroluja ludzie z end-gamu, oni dostaja mase nowego contentu w postaci interesujacych bossow i instancji. Non-raiderzy nie maja co robic, zbieranie piasku w Silithus nie jest ciekawym zajeciem. O to chodzi.

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 13 sie 2006, 13:10 
Cytuj  
Fabianek napisał(a):
nie qmam ludzi ktorzy uwazaja ze skoro bedzie cap na 25osob to casuale beda mialy co tam szukac, dla przykladu takiego patchwerka spokojnie mozna zrobic w 25 osob wystarczy mu enrage z 7min wydluzyc na 20, wiec casual i tak sobie pojdzie do jakiegos "ubrs" na lv70 i czesc, nie oszukujmy sie totalny pug zlozony z casuali nie jest w stanie ubic pierwszego bossa w zg jesli nie ma w nim 3 osob z rajd gildii - tank + 2 healerow.



Jesteś doskonałym zobrazowaniem powodu, czemu spora część community WOW (i pewnie większości mmo) tak nie znosi elitarnych raiding gildi. Typowy snobek, który myśli, że on i jego 49 kolegów są w jakiś sposób specjalni, i posiadają skill zdecydowanie wyróżniający ich od reszty "śmiertelników", i bez nich normalni ludzie nigdy nie zrobią end game instancji heh. IMO jesteście "specjalni" ale inaczej :lol:

Wyobraź sobie, że casual =! noskill. To po prostu ktoś, kto nie poświęca wow'owi całego swojego życia, albo nie bawi go bycie w gildi z 49 osobami, których jedynym marzeniem jest zrobić "first" kill i które stawiają to a nie zabawę na pierwszym miejscu.

Jest cała masa gildi złożonych tylko z bliskich przyjaciół, które mają 15-30 osób grających ze sobą dla funu. Wyobraź sobie, że takie gildie marzą o trudnym wyzwaniu, wielu podejściach do jakiegoś instance itd itp. Tyle, że teraz nie mają szansy tego zrobić, bo większość end game wymaga 40 osób.

Fabianek napisał(a):
coz mam nadzieje ze sie z tego wycofaja tak jak sie wycofali z nerfu WF,


BC ma wyjść w tym roku o ile mi wiadomo. Dam sobie głowę uciąć, że jest już w 95% gotowe. Tzn wszystkie albo przynajmniej większość boss encounterów i samych instancji jest już zaprojektowana i wprowadzona do gry. Zaprojektowana dla 25man cap. Przerobienie tego opóźniło by BC o parę miesięcy IMO na co Blizz czy Vivendi raczej się nie zdecydują.

Fabianek napisał(a):
a masowe decyzje o cancel account tylko to przyspiesza.

Hahaha.

Tak, jakaś grupa robi takie groźby po każdym patchu. Jak widać teraz padło na hardcore raiderów. Wydaje ci się, że goście z Blizzarda przyszli do pracy jednego dnia i przy porannej kawce wpadli na pomysł "ok to zmniejszmy cap do 25graczy"? IMO Blizzard ma dostęp do naprawdę dokładnych statystyk z serverów (co pokazali na BlizzardCon) i ta zmiana jest przemyślana tak by przynieść najwięcej korzyści większości graczy wow.

Fabianek napisał(a):
Nie oszukujmy sie ludzie z rajd gildii sa ich najpewniejszymi klientami, a casuale to raz sa a raz ich nie ma, to freezuja konta za pol roku odnawiaja graja miesiac i znow freeze.


Lol
IMO najpewniejszymi klientami są gracze, którzy nawet nie zaglądają na forum. Grają od roku dla funu z przyjaciółmi, logują się kilka razy w tygodniu i mimo iż nie mogą robić end game to dalej uważają wow'a za grę bardzo dobrą i godną płacenia 12$/mc.

Natomiast ludzie z raid gildi to grupa, która stale się czegoś domaga, jak tego nie dostaje to whinuje w niebogłosy na forum a jak nie odniesie to rezultatu to grozi cancel acc.

Zgadnij, kogo Blizzard woli?

Fabianek napisał(a):
whine zarowno na us jak i na eu jest wiec moze cos z tego wyjdzie.


Offtopic: Amerykanie to najbardziej whinujący naród, jaki widziałem. Nie wiem jak można tam prowadzić jakąkolwiek działalność wymagającą kontaktu z odbiorcami naszych usług (community)

Fabianek napisał(a):
tbh i sobie nie wyobrazam jak miala by zostac moja gildia podzielona,


Lepiej sobie zacznij wyobrażać ::]:
"25man or die"
"Adapt or quit"

xD

Fabianek napisał(a):
lol? a kto powiedzial ktos chce questowac/levelowac/etc?


Community WoW - Wow raiding guilds.
Co imo daje około 85% ludzi grających w tą gre xD

Fabianek napisał(a):
ja osobiscie w banku juz mam 150+ insigni z aq za ktore jest po 6,6k expa 10+ artefaktow za ktore chyba jest po tyle samo (sorka nie pamietam).


I myślisz że ile ci do da leveli? Imo 10% w lvl 61 :P

Fabianek napisał(a):
hmmm moze najpier zdefiniuj fun bo dla mnie fun to wlasnie 1st kille a nie levelowanie.


Again. Dla ciebie != dla community wowa

Fabianek napisał(a):
zmaleje???? lol wzrosnie i to ogromnie bo wlasnie te ludki co sie tulaja po aq/naxx bede tluc levele a wiadomo najszybszy leveling to grind.


Again.... seesh.
Ludki po aq/nax != community wow'a
Do tego każde dziecko wie, że najszybszy leveling to dobrze zaplanowane questy + grind

Fabianek napisał(a):
ludzie z roznych gildii tak, ludzie z end-game gildii raczej beda rownoczesnie i dingna prwie rownoczesnie,


Równocześnie dostaną swoje kopie BC. Równocześnie się zalogują. Równocześnie będą expić po tyle samo czasu.

Hmm. Prawie jak ludzie. Prawie robi wielką różnice :wink:

Generalnie zawsze strasznie najeżdżałem na Blizzarda a teraz go bronie. Dziwne...

IMO wszystkie patche do tej pory, mimo iż miały kilka dobrych rzeczy prowadziły wow'a w złą stronę. Ale chyba z BC się to zmieni. Pożyjemy zobaczymy

Edit: ort. Seesh...


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 13 sie 2006, 13:51 przez Goatus, łącznie edytowano 2 razy
***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 13 sie 2006, 13:23 
Cytuj  
Przyzwyczajcie sie że Fabianek na wszystko patrzy przez pryzmat swój i swojej gildi :) To taki jego świat i cała społeczność WoW.

******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 13 sie 2006, 13:38 
Cytuj  
ArteC napisał(a):
Ludki co sie tulaja po aq/naxx sa mniejszoscia na serwerze. Czym szybciej to zruzumiecie tym lepiej :). Wlasnie wiekszosc bedzie sie bawila nowym contentem zamiast tluc levele zeby znowu zaczynac wyscig szczurow w kolejnym raid Instancie.


hmmm fakt, wyobraz sobie sytuacje ze masz questa na slaina szybko respawnujacych sie mobow, sadzisz ze zrobisz tego questa za nim raid guildiom nie bedzie sie oplacalo ich tluc?

hint: najlepszy grind spot to taki gdzie sa latwe moby i sie szybko respawnuja.

Cytuj:
Tak, napisalem ze ci z gildii "best of the best" maja problem. Ale jak bardzo nie chcecie tego przyznac stanowicie mniejszosc i Blizzard widac to zruzumial.


coz to juz sprawa vivendi i blizza

Cytuj:
A co do PuGow 25 man. Nie bedzie, przynajmniej na poczatek. Teraz PuGi do ZG/AQ20/MC/Onyx sa na porzadku dziennym wiec w koncu co latwiejszy z raid contentu w dodatku tez bedzie mniej lub bardziej PuGowalny.


jasne ze sa i nawet czyszcza cale instancje a czy przypadkiem zwrociles uwage jaki tag pod nickami ma wiekszosc tego pugu?

Cytuj:
Zauwaz ze startowa raid Instancja w TBC nie bedzie mogla byc az tak trudna, bo nasz tier 3 bedzie w niej gowno znaczyl i bedziemy zaczynac ja robic w blue crapach.


wlasnie startowa odpowiednik dzisiejszego scholo/strat/brs


Cytuj:
Ta i tego argumentu nie rozumiem :). Bo to wyglada tak "Blizzard ssie bo rozwali mi moja super end-game gildie z super ludzmi! Nie chce sie rozstawac z zadnym z nich *placz*. Blizzard ssie, odchodze". Dobra panie whiner ja jakos nie widze zebys mial duze problemy w rozstaniu z tymi ludzmi :).


to juz ci tlumacze, gram z ludzmi od kilku miesiecy gadam biegam po easy instancjach a teraz blizz mowi: podzielcie sie na lepsza (30osob) czesc i gorsza (20osob) a co jesli nie ma lepszych /gorszych?

Cytuj:

No i jezeli nie bedziecie rekrutowac ludzi za tych co odeszli to gildia sama sie zmniejszy i nie bedzie takiego problemu?


coz pozyjemy zobaczymy


Cytuj:
Teraz jest raid or quit. PvP sprowadza sie do nabicia reputacji na AV dla altow. 14 rank nie jest dla ludzi normalnych a wszystkie inne nagrody to crap. Z wywiadow wyraznie wynika, ze Blizzard chce dac alternatywe dla raidowania.


nie, alternatywe tylko zamienic raidy na "ch... wie co" zakladajac ze to bedzie tak jak wszyscy casuale wierza kontent dl nich to casual or quit...

....wiec sorry ale quit bo tluczenie instancji o poziomie trudnosci schlo/strat zupelnie mnie nie interesuje.

Cytuj:
Bo w HQ Blizzarda niestety czas plynie z ta sama predkoscia co i u nas. a oni nie maja nieograniczonych zasobow ludzkich. Dlaczego 25 man? Bo Hardcore gildie beda mogly go robic tak jak teraz 40 man content i beda w tym szybkie. Ale wiecej gildii mniej harcorowych tez bedzie moglo go robic. Raiderzy twierdza ze jak ktos nie moze teraz robic 40 man contentu to i tak nie zrobi 25 manow bo jest noobem. Nie zgadzam sie z tym wogole. To ze jakas gildia jest mala nie znaczy ze ludzie w niej grajacy sa noobami. Jasne ze ludzie grajacy 3 godziny na tydzien nie pokonaja Ilidana, ale grono ludzi z dostepem do end-gamu sie powiekszy i to znacznie, a o to chodzi.


nie nie powiekszy sie bo male gildie ktore chcialy isc do MC to laczyly sie w raid grupy bylem w takich 2 raid grupach wiec to nie byl problem. ci co nie chodzili do mc+ poprostu nie mieli po co tam isc.

Cytuj:
tyle ze memberzy tych gildii sa najpewniejszym zrodlem dochodu blizza, a nie casuale co sobie freezuja konto co kilka miesiecy.


Objection! I call total BS on that :). Najpewniejsze zrodlo dochodow? Moze i pewne, ale bardzo malo liczne. Lepiej robic cos pod 90% populacji z ktorych powiedzmy 10% danego miesiaca nie oplaci niz pod 10% pupulacji ktora oplaci. Kapujesz? Zreszta casuale freezuja konta? Pewnie freezuja, ale dlaczego? Bo nie maja co robic w tej grze! Wlasnie to Blizzard chce naprawic.[/quote]

coz moze i racja.

Cytuj:
Od roku w WoWie kroluja ludzie z end-gamu, oni dostaja mase nowego contentu w postaci interesujacych bossow i instancji. Non-raiderzy nie maja co robic, zbieranie piasku w Silithus nie jest ciekawym zajeciem. O to chodzi.


hmmm pomyslmy: dire maul, tier 0,5 quest, ZG, AQ20 vs BWL, AQ40, Naxx czyzby casuale byli tak mocno poszkodowani?






Goatus napisał(a):
Jesteś doskonałym zobrazowaniem powodu, czemu spora część community WOW (i pewnie większości mmo) tak nie znosi elitarnych raiding gildi. Typowy snobek, który myśli, że on i jego 49 kolegów są w jakiś sposób specjalni, i posiadają skill zdecydowanie wyróżniający ich od reszty "śmiertelników", i bez nich normalni ludzie nigdy nie zrobią end game instancji heh. IMO jesteście "specjalni" ale inaczej :lol:

Wyobraź sobie, że casual =! noskill. To po prostu ktoś, kto nie poświęca wow'owi całego swojego życia, albo nie bawi go bycie w gildi z 49 osobami, których jedynym marzeniem jest zrobić "first" kill i które stawiają to a nie zabawę na pierwszym miejscu.


jaaaaaaaasne, a pozniej przychodza telle: "Hi, can you invite me to ZG/AQ20 when you will go because i would like to finish [60] The Perfect Poison"

Cytuj:
Jest cała masa gildi złożonych tylko z bliskich przyjaciół, które mają 15-30 osób grających ze sobą dla funu. Wyobraź sobie, że takie gildie mażą o trudnym wyzwaniu, wielu podejściach do jakiegoś instance itd itp. Tyle, że teraz nie mają szansy tego zrobić, bo większość end game wymaga 40 osób.


jesli zaliczasz sie do nich to faktycznie ciekawe mażenia :lol:

Cytuj:

BC ma wyjść w tym roku o ile mi wiadomo. Dam sobie głowę uciąć, że jest już w 95% gotowe. Tzn wszystkie albo przynajmniej większość boss encounterów i samych instancji jest już zaprojektowana i wprowadzona do gry. Zaprojektowana dla 25man cap. Przerobienie tego opóźniło by BC o parę miesięcy IMO na co Blizz czy Vivendi raczej się nie zdecydują.


pozyjemy zobaczymy

Cytuj:
Fabianek napisał(a):
a masowe decyzje o cancel account tylko to przyspiesza.

Hahaha.

Tak, jakaś grupa robi takie groźby po każdym patchu. Jak widać teraz padło na hardcore raiderów. Wydaje ci się, że goście z Blizzarda przyszli do pracy jednego dnia i przy porannej kawce wpadli na pomysł "ok to zmniejszmy cap do 25graczy"? IMO Blizzard ma dostęp do naprawdę dokładnych statystyk z serverów (co pokazali na BlizzardCon) i ta zmiana jest przemyślana tak by przynieść najwięcej korzyści większości graczy wow.


pozyjemy zobaczymy, zauwaz ze patch jest za free a za BC trzeba zaplacic

Cytuj:

Lol
IMO najpewniejszymi klientami są gracze, którzy nawet nie zaglądają na forum. Grają od roku dla funu z przyjaciółmi, logują się kilka razy w tygodniu i mimo iż nie mogą robić end game to dalej uważają wow'a za grę bardzo dobrą i godną płacenia 12$/mc.


moze uzasadnisz dlaczego? bo ja uzasadnilem


Cytuj:

Natomiast ludzie z raid gildi to grupa, która stale się czegoś domaga, jak tego nie dostaje to whinuje w niebogłosy na forum a jak nie odniesie to rezultatu to grozi cancel acc.

Zgadnij, kogo Blizzard woli?


tego kto sie przesiaduje po kilka godzin dziennie, dlatego ze jest "uzalezniony"

Cytuj:
Offtopic: Amerykanie to najbardziej whinujący naród, jaki widziałem. Nie wiem jak można tam prowadzić jakąkolwiek działalność wymagającą kontaktu z odbiorcami naszych usług (community)


w EU nie jest lepiej

Cytuj:

Lepiej sobie zacznij wyobrażać ::]:
"25man or die"
"Adapt or quit"

xD


wlasnie....quit a to jest cos czego blizzard nie chce

Cytuj:
Community WoW - Wow raiding guilds.
Co imo daje około 85% ludzi grających w tą gre xD


jakies zrodlo statystyk?

Cytuj:
I myślisz że ile ci do da leveli? Imo 10% w lvl 61 :P


to twoim zdaniem a zdaniem gry do lv61 jest 247k expa co po przeliczeniu daje ze mi ~3+levele

Cytuj:
Again. Dla ciebie != dla community wowa

Again.... seesh.
Ludki po aq/nax != community wow'a
Do tego każde dziecko wie, że najszybszy leveling to dobrze zaplanowane questy + grind


to dlaczego blizz wspolpracuje z "pro" gildiami a nie z casualami?

hint: http://www.worldofwarcraft.com/communit ... tions.html

Cytuj:
Równocześnie dostaną swoje kopie BC. Równocześnie się zalogują. Równocześnie będą expić po tyle samo czasu.

Hmm. Prawie jak ludzie. Prawie robi wielką różnice :wink:
Generalnie zawsze strasznie najeżdżałem na Blizzarda a teraz go bronie. Dziwne...

IMO wszystkie patche do tej pory, mimo iż miały kilka dobrych rzeczy prowadziły wow'a w złą stronę. Ale chyba z BC się to zmieni. Pożyjemy zobaczymy


ano zobaczymy


jesli sadzisz ze bedziesz mial jakikolwiek progress w jakims "naxx" w wersji dla lv70 jak nie bedziesz sie godzinami uczyl kazdego bossa to n/c


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired


Ostatnio edytowano 13 sie 2006, 13:57 przez Fabianek, łącznie edytowano 2 razy
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1708 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 86  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.