mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Co myślisz o sprzedawaniu "dóbr" z WOWa w internecie?
Ankieta wygasła 25 gru 2004, 09:03
Osobiście nie przeszkadz mi to, lecz sam nie będe sprzedawał. 9%  9%  [ 10 ]
Osobiście nie przeszkadz mi to, lecz sam nie będe sprzedawał. 9%  9%  [ 10 ]
Potępiam, wszak to łamanie prawa. 15%  15%  [ 17 ]
Potępiam, wszak to łamanie prawa. 15%  15%  [ 17 ]
To sprawa indywidualna każdego gracza. 5%  5%  [ 6 ]
To sprawa indywidualna każdego gracza. 5%  5%  [ 6 ]
Będę handlował - dlaczego mam zrezygnować z paru euro ekstra?. 10%  10%  [ 11 ]
Będę handlował - dlaczego mam zrezygnować z paru euro ekstra?. 10%  10%  [ 11 ]
Sprzedawać! I tak nic Blizzard nie będzie się bawił w ściganie "przestępców" tego typu. 4%  4%  [ 5 ]
Sprzedawać! I tak nic Blizzard nie będzie się bawił w ściganie "przestępców" tego typu. 4%  4%  [ 5 ]
Nie interesuje mnie powyższy temat. 6%  6%  [ 7 ]
Nie interesuje mnie powyższy temat. 6%  6%  [ 7 ]
Liczba głosów : 112
Autor Wiadomość
**

Posty: 341
Dołączył(a): 25.11.2004
Offline
PostNapisane: 11 gru 2004, 09:03 
Cytuj  
Jak łatwo było odgadnąć blizard zajął oficjalne stanowisko na temat wszelakiej maści e-bayowców sprzedających postaci, przedmioty i inne dobra "będące własnością blizzarda". Chcą karcić i gruchotać kości lecz ja przyznam się Wam szczerze niebardzo to widzę. IMO będą to raczej przypadki marginalne nie wyłapią przecież wszystkich sprzedawczyków.

Mi osobiście pomysł zarabiania w realnym świecie na wirtualnych przedmiotach się z jednej strony podoba (realna gotówka za czas poświęcony grze), lecz z drugiej strony takie zachowanie jest świadomym łamaniem warunków umowy o użytkowaniu produktu.

Co o tym myślicie?

aha oficjalne stanowisko blizza :

Cytuj:
It has come to our attention that certain individuals are selling Blizzard's in-game property for cash on auction sites such as eBay and on personal websites. The World of Warcraft Terms of Use clearly state that all of the content in World of Warcraft is the property of Blizzard, and Blizzard does not allow "in game" items to be sold for real money. Accordingly, Blizzard Entertainment will take any and all actions necessary to stop this behavior. Not only do we believe that it is illegal, but it also has the potential to damage the game economy and overall experience for the many thousands of others who play World of Warcraft for fun. In order to promote a fun and fair environment for all our customers, we are actively investigating those individuals who engage in this inappropriate activity and reserve the right to take legal action against these individuals to protect World of Warcraft for all those who "play by the rules." If you are found to be selling in-game property (such as coins, items, or characters), for real money, you will lose your characters and accounts, and Blizzard Entertainment reserves its right to pursue legal action against you as well.

We also want to remind potential buyers in the game to please refrain from buying in-game property with real money. We understand the temptation to purchase better items, but Blizzard, and not the seller, does own all in-game property. In addition, we feel that characters can find ample equipment and money within the game through their own adventuring and questing. Please understand that if you do purchase in-game property from sellers on eBay and personal sites, we may temporarily suspend your account, and at the very least, delete the offending items.

Thank you for understanding our position. Blizzard Entertainment is committed to maintaining the atmosphere of fair play and fun in World of Warcraft.


Sprawdżmy preferencje ludzików na forum.

:roll:


_________________
...:Mystical Awakening - DFO:...R.I.P
i parę innych...

*

Posty: 80
Dołączył(a): 27.11.2004
Offline
PostNapisane: 11 gru 2004, 09:48 
Cytuj  
takie zachowania graczy powinny byc tepione i karane, ale skoro e-bay sama zezwala na takie transakcje to tez powinny taka gielde ukarac

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2708
Dołączył(a): 10.08.2003
Offline
PostNapisane: 11 gru 2004, 10:04 
Cytuj  
Not only do we believe that it is illegal, but it also has the potential to damage the game economy and overall experience for the many thousands of others who play World of Warcraft for fun

I ja sie pod tym podpisuje(chociaz akurat zwisa mi czy to jest illegal czy nie) Banowac,kastrowac takich:D

*

Posty: 80
Dołączył(a): 27.11.2004
Offline
PostNapisane: 11 gru 2004, 10:22 
Cytuj  
gra jest od 3 tygodni na rynku , a niektorzy dorobili sie niezlej kasy na e-bay - a co bedzie za 6 miesiecy?

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 gru 2004, 10:25 
Cytuj  
A mnie to jakoś mocno wali... co mnie obchodzi że koleś sobie kupił item? Ja sobie taki znajdę, albo i nie... nieważne.

Może Blizzard ich trochę pościga, kilka nowych banów, bedzie fajnie :D

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 11 gru 2004, 10:44 
Cytuj  
sprzedawanie item/account jest nierozerwalnie związane z mmorpg biznesem , w myśl zasady : wszędzie gdzie pieniadze się wykłada , można też je zarobić . Blizz ma gdzies "damaged economy" , chce żeby
ta kasa trafiła do ich kieszeni a nie do graczy , ja osobiście nie widze nic w tym złego , za UO płaciło się ingame goldem , EA nawet sama wystawiała gotowe chary na sprzedaż , jak Blizz chce sobie rościć prawo do ingame itemów i zahamować sprzedawanie ich za irl cash to niech zniesie abonament i będzie cacy :]

****

Posty: 1034
Dołączył(a): 20.09.2004
Offline
PostNapisane: 11 gru 2004, 10:45 
Cytuj  
Ja jestem obojetny wobec takiego postepowania graczy.
Ale wyobrazmy sobie sytuacje, w ktorej grasz okragly rok, czyli mniej wiecej wydales juz ponad 600 zeta na gre, masz juz dobra postac i
duzo kasy i inne takie - wiesz ze juz nie bedziesz grac z roznych powodow.
I co skasujesz sobie gre, postac ekwipunek i to wszystko na co tak ciezko pracowales bez zadnego "ale" wiedzac ze masz mozliwosc odzyskania choc troche wydanych juz pieniedzy??
Jestem ciekawy zdania innych graczy...

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 11 gru 2004, 10:50 
Cytuj  
Ludzie co sprzedają konta lubią sobie doliczać "drobny procencik" za zainwestowany w to czas , więc w ostatecznym rozrachunku kwota za jaką sprzedasz swoje konto może oscylować sporo wyżej niż realna cena abonamentowa jaka przyszło tobie zapłacić :] , zapytaj się tych co grają w FFXI czy kupowanie 60-70 lev charków jest tak zupełnie pozbawione sensu w tej grze :]

***

Posty: 503
Dołączył(a): 7.02.2002
Offline
PostNapisane: 11 gru 2004, 11:10 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
jak Blizz chce sobie rościć prawo do ingame itemów i zahamować sprzedawanie ich za irl cash to niech zniesie abonament i będzie cacy :]


To dopiero wtedy sie rozpeta kupowanie i sprzedawanie przedmiotow i postaci...

Cytuj:
Ale wyobrazmy sobie sytuacje, w ktorej grasz okragly rok, czyli mniej wiecej wydales juz ponad 600 zeta na gre, masz juz dobra postac i
duzo kasy i inne takie - wiesz ze juz nie bedziesz grac z roznych powodow.
I co skasujesz sobie gre, postac ekwipunek i to wszystko na co tak ciezko pracowales bez zadnego "ale" wiedzac ze masz mozliwosc odzyskania choc troche wydanych juz pieniedzy??
Jestem ciekawy zdania innych graczy...


Po pierwsze - kupowanie / sprzedawanie postaci to z punktu widzenia prawa troche co innego niż kupowanie przedmiotow.... Teoretycznie jest legalne. Natomiast osobiscie musze przyznac, ze kupowanie calych postaci budzi we mnie nawet wieksza etyczna odraze, niz kupowanie przedmiotow.

Ja - owszem, skasowalbym postac. Mialem za te 600 zlotych rok fajnej rozrywki, uwazam, ze to jest dobra cena. Do moich postaci mam stosunek osobisty - i nie sa na sprzedaz. Ewentualnie moglbym komus specjalnemu np. przyjacielowi taka postac podarowac...

Muminus

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 11 gru 2004, 12:13 
Cytuj  
k-2 napisał(a):
gra jest od 3 tygodni na rynku , a niektorzy dorobili sie niezlej kasy na e-bay - a co bedzie za 6 miesiecy?

A co cie to obchodzi? Zazdroscisz innym obrotnosci? To sam tez zacznij zarabiac.

X.


_________________
http://zaginiony.net

*

Posty: 80
Dołączył(a): 27.11.2004
Offline
PostNapisane: 11 gru 2004, 12:25 
Cytuj  
ja gram dla przyjemnosci, a ludzionm ktorzy graja dla kasy nie mam zamiaru zazdroscic - dla mnie jest to skurw... ale jeszcze "ciekawsi" sa ludzie ktorzy to kupuja

*

Posty: 6913
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 11 gru 2004, 12:29 
Cytuj  
Ciekawy poglad. Sprzedawanie itemow to skurwysynstwo. Good, good.


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2252
Dołączył(a): 10.12.2001
Offline
PostNapisane: 11 gru 2004, 12:29 
Cytuj  
Jak ktos ma pieniadze i woli zaplacic $ zamiast spedzac xxx godzin na farmowanie kasy/itemow to tym lepiej dla niego.

*

Posty: 80
Dołączył(a): 27.11.2004
Offline
PostNapisane: 11 gru 2004, 12:43 
Cytuj  
przypomne, ze kazdy ma prawo do napisania wlasnego zdania poniewaz oczekiwal tego autor tematu (ale komentowanie wypowiedzi to moze pozniej jak juz wiekszosc sie wypowie 8) )

**

Posty: 341
Dołączył(a): 25.11.2004
Offline
PostNapisane: 11 gru 2004, 12:44 
Cytuj  
Skurwysyństwo czy nie - fakt faktem że jest to wbrew "zasadom gry" które każdy akceptuje przy instalacji. :>

Moim skromnym zadniem Blizz nie zapobiegnie procederowi - może od czasu do czasu komuś spektakularnie skasują postać i zbanują dożywotnio konto :)

Obrotność Xanth powiadasz ?? :) Z drugiej strony - to o czym wspomina Mac - zamiast w cudzysłowiu - tracić czas lepiej zapłacić troche forsy i poprostu coś mieć.

Wszystko zależy od indywidualnego podejścia - Dla mnie - wreszcie zdobyłem brzmi sympatyczniej niż kupiłem na allegro czy w innym tego typu miejscu.

Ps ciekawe ile osób zagłosuje? - sam jestem ciekawe ilu użytkowników forum zamierze pobawić się w tego mmorpg-a.

Miłego dnia życze
:]


_________________
...:Mystical Awakening - DFO:...R.I.P
i parę innych...

*****

Posty: 2199
Dołączył(a): 3.07.2002
Offline
PostNapisane: 11 gru 2004, 13:38 
Cytuj  
poczytajcie takie aukcje, kupujacy nie placi za przedmiot, tylko za czas , ktory ktos potrzebowal, zeby dla ciebie ten przedmiot znalezc. A do tego blizzard nie moze sie juz przyczepic. Tak bylo, bedzie, i nie da sie tego uniknac, czy sie to komus podoba czy nie. Bo dlaczego ja moge qmplowi farmowac cos za skrzynke, a ktos inny nie moze tego za rownowartosc skrzynki wystawic na licytacje


_________________
Nie mam pomyslu na signature

****

Posty: 1034
Dołączył(a): 20.09.2004
Offline
PostNapisane: 11 gru 2004, 13:42 
Cytuj  
Ja z kolei uwazam ze sprzedawanie wlasnych kont z postacia w ktora inwestowalem kupe czasu i pieniedzy nie jest zle i nalezy do kwestii indywidualnej kazdego gracza.
Sprzedaje NIE DLA KASY, ale dla ODZYSKANIA juz wczesniej zainwestowanej kasy w dana gre.
Nie dla ZYSKU ale dla ODZYSKU.
Mam nadzieje ze to kazdy rozumie :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 11 gru 2004, 13:50 
Cytuj  
Powiem tak: o ile z wystawieniem na sprzedaz postaci/przedmiotu jeszcze sie pogodze i zrozumiec to potrafie (ot, chcoiazby zeby sie pochwalic), to kupno jednego lub drugiego uwazam za totalna glupote. I tyle.

***

Posty: 967
Dołączył(a): 9.05.2003
Offline
PostNapisane: 11 gru 2004, 14:14 
Cytuj  
zgadzam sie z roballem .. Jak ktos traci np 2-3h czasu na farmowanie i potem to sprzedaje to imo czemu nie mial by teog robic ?.. Jak juz ktos napisal powyzej .. Czemu niemialbym jakiemus znajomemu za piwko poszukac jakiegos itemku i w mysl tej samej zasady czemu nie mialbym sprzedac jakiegos itemka na aukcji jezeli poswiecilem na to duzo swojego czasu zeby go uzyskac placac przy tym abonamet ....

Edit: Nie rozumiem wogule tego hate do ludzi ktozy sprzedaja kaske czy itemki na aukcjch .. Niech ktos mi logicznie wytlumaczy czemu nie maja tego robic poza chowaniem sie za tym ze to jest nie legalne bo imo to bardzo glupia zasada poniewaz placac za abonamet i poswiecajac czas (ktory moznaby wykozystac w inny sposob ktory moze przyniesc profit) na uzyskanie tej kasy/tego przedmiotu ingame mam pelne prawo zrobic z nim co mi sie podoba imo . Jak to sie mowi niektozy traktuja mmorpg jak prace a jak na prace przystalo powinna przynosic jakies zyski :)


_________________
"Something worked as intended?? 0_0"

"This means we will have to get someone to create a bug and another guy to nerf it, I will deal with this immediately !"

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 11 gru 2004, 14:39 
Cytuj  
Mac napisał(a):
Jak ktos ma pieniadze i woli zaplacic $ zamiast spedzac xxx godzin na farmowanie kasy/itemow to tym lepiej dla niego.


Nie dostrzegasz jednej istotnej rzeczy... mianowicie jaki to ma wpływ na innych graczy którzy lubią/chcą być fair huh? Z założenia w każdej grze gdzie gracze mają szansę ze sobą rywalizować (a WoW taką jest ze względu na pvp czy poprostu hmm reputację którą zdobywasz mając jakieś imponujące osiągnięcia w stylu elite mount) zasady powinny umożliwiać rywalizację fair play, tzn nikt nie ma dużo większych szans niż inna osoba. Więc wytłumacz mi jak kupowanie itemkow się do tego ma?

Pozdrawiam

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.