mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość

Posty: 2
Dołączył(a): 12.08.2005
Offline
PostNapisane: 12 sie 2005, 10:05 
Cytuj  
Ostatnio usłyszałem, że szaman w leczeniu niczemu nie odbiega priestowi. Jesli jeden jest nastawiony na restoration drugi na holy. Chciałbym żebyście wy wypowiedzieli się na ten temat.

Nie znam się na priestach ale na szamanach bardzo dobrze się znam i podam kilka faktów:

Szaman ma NS i czary Healing Wave (1367 do 1561), Leaser Healing Wave (832 do 928) oraz Chain Heal (551 to 629 na 3 czlonkow druzyny kazdy przeskok slabszy o 50%)

W przypadku rozwoju drzewa restoration dostajemy bonus do krytyków +5% oraz bonus do siły czarów leczacych o 10%. Założmy więc teoretycznie ze z 0 wyposarzeniem szaman i 0 wyposarzeniem priest jaka maja siłe lecząca! Wiec przelicze u szamana leczenie w ciagu sec srednie:

Leczenie na secunde(LPS)=(leczenie min+leczenie max/2)/czas castowania

Szaman
HW - 488LPS(zadko uzywane przez 3 sec czas castowania)
LHW - 586LPS

Priest


GH - 638LPS(zadko uzywane przez 4 sec czas castowania - przez dobrych priestow wogole nie uzywane podczas walki w 4 sec gosc pada a nie sie go wyleczy!)
Renew - 54LPS(czar natychmiastowy leczacy 820 w ciagu 15 sec)
FH - 598LPS

Z tego widac ze jesli priest uzyje Renew i FH to w ciagu 1 sec leczy za 652 a w ciagu 15sec za 9780( ta jedna sec nie jest do konca prawda bo jest krotki czas regeneracji czaru nastepnego ale to sa mikro sec)

Teraz szaman jesli uzyje NS i da czary w kolejnosci HW nastepnie LHW to w ciagu 1 sec wyleczy za 2050 a w ciagu 15 sec wyleczy za 10254.

Pewnie niektorzy nie dowidza jak ja to wyliczylem wiec wyjasnie

Priest leczy renewe co sec 54 zycia
a FH LPS wychodzi 598 zycia

w ciagu sec wychodzi mi liczba podana wyzej a po 15 sec dodalem jego zdolnosc wyleczenia za pomoc FH i Renew jednoczesnie jak oby 2 czary lecza.

Szaman:
NS robi z naszych czarow czar instant dziki czemu HW natychmiastowo leczy za ok 1464 wiec to trzeba wliczyc do naszych obliczen. a LHW 586LPS wiec po srednio w 1 sec powinno wyleczyc za liczbe podana wyzej a po 15 sec trzeba pomnozyc LHW x15 i dodac sume ktora uzyskujemy za NS+HW.

Ale przeliczmy dalej ile szaman leczy w ciagu 10min a priest czyli 600sec

Priest wystarczy pomnozyc Renew i FH to co w ciagu sec potrafia wyleczyc czyli 652. wychodzi 391200!

szaman
NS ma cooldown co 3min wiec w trakcie naszych wyliczen trzeba 3x dodac 1464. u szamana wychodzi 355992.

Z tego wynika ze szaman zrobiony na restoration w krotkim okresie czasu potrafi wiecej wyleczyc niz priest jednak z czasem priest zdobywa przewage nad szamanem. Z tego co ja tu widze szaman jest porównywalny do priesta w leczeniu. Przewaga priesta nad szamanem jest znikoma w leczeniu jedyne co ma lepszego to shield, ktore moze uratowac dupsko. I przekonanie ludzi ze priest to tylko leczy i sie zbroi na leczenie a szaman to hybryda ktory trzeba inwestowac w stamine intelekt tak zeby i do wojaczki i do leczenia byl dobry. Jednak jesli wyposarzyc go w dobry sprzet do leczenia to niczym by nie odbiegal priestowi a podczas instantow trudniej go zabic ma lepszy pancerz i bardzo czesto wychodzi z szamana bonus dla warka ktory podnosi przez 15 sec jego pancerz.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 12 sie 2005, 10:10 
Cytuj  
Amfiwin napisał(a):
Z tego wynika ze szaman zrobiony na restoration w krotkim okresie czasu potrafi wiecej wyleczyc niz priest jednak z czasem priest zdobywa przewage nad szamanem.


zgadza sie... jesli jest zrobiony na restoration :) dodatkowo wtedy duzym bonusem szamana jest totem mana tide :)
Ja jednak nigdy nie przerobie swojego szamka na restoration gdyz za bardzo lubie PvP a taki "resto szaman" to w PvP jest dupa

p.s. musi ci sie niezle nudzic ze tyle wyliczac :)


_________________




Posty: 2
Dołączył(a): 12.08.2005
Offline
PostNapisane: 12 sie 2005, 10:15 
Cytuj  
Tak wogole wczoraj mialem o to rozmowe na prv z kolesiem o nicku daruma(grimsoul Legion) kiedy probowalem mu argumentowac ze szaman jest porownywalny do priesta. Wysmial mnie i nazwal impotentem umyslowym :D i dal ignore mowiac ze sie nie znam na szamanach chociaz mam go na 60lvl. No nic ja pozostaje przy zdaniu ze szaman dobrze wyprofilowany niczym nie bedzie odbiegal w leczeniu priestowi nawet jesli dostane 30 ignorow.

W pracy jestem :P

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 12 sie 2005, 10:20 
Cytuj  
ja się nigdy nie zagłębiałem w takie oblicznie. ALe generalnie w endgamingu za healerów robią 2 klasy: holy_priest/restoration_druid.
Shaman nigdy nie leczy, oczywiście może sobie castować random heale na raid ale to wszystko.

Nie ma szans by shaman leczył tanka w MC, bo:
1. za duży agro management
2. mana mu się kończy (priest ma dużo większy spirt) momentalnie

Podobnie z druidem zresztą, niby leczy bardzo podobnie, ale robi większy hate swoimi healami.

Shaman to support od totemów i podnoszenia raidu po wipe.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 12 sie 2005, 10:23 
Cytuj  
Amfiwin napisał(a):
No nic ja pozostaje przy zdaniu ze szaman dobrze wyprofilowany niczym nie bedzie odbiegal w leczeniu priestowi nawet jesli dostane 30 ignorow.


bedzie odbiegal.. moze na poczatku leczenia bedzie OK, ale priestowi na dluzej starczy many, wiec w dluzszej perspektywie czasowej priest okaze sie lepszy od szamana.
Chyba ze ubierzesz swojego szamana w clothy z duzymi dodatkami +spirit +int :)


_________________



*****

Posty: 2293
Dołączył(a): 25.12.2004
Offline
PostNapisane: 12 sie 2005, 10:27 
Cytuj  
Huragan napisał(a):
Amfiwin napisał(a):
Z tego wynika ze szaman zrobiony na restoration w krotkim okresie czasu potrafi wiecej wyleczyc niz priest jednak z czasem priest zdobywa przewage nad szamanem.


zgadza sie... jesli jest zrobiony na restoration :) dodatkowo wtedy duzym bonusem szamana jest totem mana tide :)
Ja jednak nigdy nie przerobie swojego szamka na restoration gdyz za bardzo lubie PvP a taki "resto szaman" to w PvP jest dupa

p.s. musi ci sie niezle nudzic ze tyle wyliczac :)



Hmm senti jest resto shaman i jakos nikt nie moze z nim wygrac, leczy tyle samo co proest prawie (okolo 6% mniej) , z tym ze ma lepszy zestaw heali, a w pvp ... Moze sie uleczyc tyle razy i za taki amount hp ze nikt go nie moze zabic :)

****

Posty: 1009
Dołączył(a): 23.02.2005
Offline
PostNapisane: 12 sie 2005, 10:32 
Cytuj  
pod warunkiem ze uda mu sie cos wykastowac :D


_________________
Keron -> http://armory.wow-europe.com/character- ... ll&n=kERON

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 12 sie 2005, 10:54 
Cytuj  
RoozTer napisał(a):
Hmm senti jest resto shaman i jakos nikt nie moze z nim wygrac,


czyzby ? :)


_________________



***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 12 sie 2005, 11:00 
Cytuj  
tak to prawda , zarowno szaman jak i druid moga leczyc porownywalnie do holy priesta , co trudne nie jest , w holy tree masz 2 talenty co podnosza sile heala (renev o 25% i general heal o 10%) , plus takie suplementy jak crity , redukcje many itd . Ale jako szaman nie masz dostepu do zabawek jakie ma tylko priest np benedition , set transdence
, set prophercy . Priest z takim gearem crituje praktycznie co chwila , sprzedaje renev za 350 hp /tick (co juz jest porownywalne z poteznym hot druida) , pozatym priest ma lepsze area heale od szamana i druida .
Jak Mark zauwazyl priest ma wysoki spr ktory dodatkowo moze sobie buffnac , i najwyzszy klasowy mana regen /tick , pozatym priest ownuje wszedzie tam gdzie sa udeady , shackle i cure disease sa nie do zastapienia (tu moge sie mylic , paladyx chyba tez moze zdejmowac disease) , wiec bedzie must have w takich instancach jak scholo , stratholme .

Ludzie maja zakodowane ze priest- l33t healer i musi byc w kazdej ekipie do instancow , druidow , shammy bierze sie jako support healerow i czesto ratuja dupsko MT kiedy healer sie wyprztyka z many , btw mana tide jest takie sobie w porownaniu do bardzo dobrego druidzkiego innervate , dlatego lubie miec kolo siebie drooda . Wiec Amfiwin nie patrz na sile healow bo nie tylko one licza sie w tej grze , priest to swietny buffer , debuffer (usuwa rozne gowna z ludzi ) i ma bardzo dobry crowd control , liczy sie przedewszystkim jak dlugo bedziesz w stanie utrzymac tanka przy jak najmniejszym aggro generated


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 sie 2005, 11:24 
Cytuj  
Co do disease to się mylisz, mamy i czar i totem do zdejmowania.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 12 sie 2005, 11:38 
Cytuj  
racja , myslalem ze tylko poison :] , od dzisiaj ty odwalasz brudny debuffing w stratholme :wink:


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

**

Posty: 484
Dołączył(a): 12.06.2005
Offline
PostNapisane: 12 sie 2005, 11:42 
Cytuj  
Poza tym priest ma shielda co można zakwalifikować jako 1k instant heal >< No i talenty w drzewku discipline ownują.


_________________
Raylah Blood Elf Paladon
Burning Legion EU-PVP
HEAL GNOEM YOU HAEV IT??

****

Posty: 1569
Dołączył(a): 8.12.2001
Offline
PostNapisane: 12 sie 2005, 11:42 
Cytuj  
No akurat mam szamana z resto do MC ( 38 talentow w rest), no i w instancach typu UBRS, strat itp spokojnie moge healowac jak druid czy priest. Chodzi oczywiscie o ilosc dmg wyleczonego. To ze druid i priest maja lepsze zabawki do heala to oczywiste. To ze w MC nie lecze tanka to tez oczywiste. Ale ktos musi stawiac totemy, zwlaszcza mana tide, i trzymac priestow przy zyciu. A wlasnie w MC szaman jest niesamowity jesli idzie o support dla casterow. I imho to najlepsza rzecz jaka moze robic. O ile nukowanie na trash mobach jest ok to na bossach nie ma sensu. Mana skonczy sie tak szybko ze mozna sobie potem najwyzej dotykac w meele za tak straszna ilosc obrazen ze nikt tego nawet nie zauwazy.

Z szamanem jest tak ze z odpowiednim setupem i gratami moze robic wszystko niewiele gorzej od klasy, ktora jest do tego stworzona. Udalo mi sie byc najlepszym nukerem, jak i najlepszym healerem a i tankowanie tez nie jest slaba strona szamana;]

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 12 sie 2005, 11:44 
Cytuj  
shield podstawa wszedzie tam gdzie sa debuffy redukujace healing

huba: szaman to taka sama hybryda jak druid i paladyn :nigdy nie bedzie tak dobry jak klasa predysponowana , chyba ze tankujesz Onyxie a MT wyprawiasz na wakacje , to zwracam honor :]


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

**

Posty: 365
Dołączył(a): 16.02.2005
Offline
PostNapisane: 12 sie 2005, 11:49 
Cytuj  
spoko maroko ale czy szmaman ma cos takiego jak fade lub fear nie ma jak zdjac z siebie agro ;) a robi go o wiele wiecej niz priest ;) niby ma mail armor ale...

****

Posty: 1125
Dołączył(a): 2.11.2004
Offline
PostNapisane: 12 sie 2005, 11:58 
Cytuj  
spokojnie chlopak napisal "Założmy więc teoretycznie ze z 0 wyposarzeniem szaman i 0 wyposarzeniem priest"

no i wlasnie wyposazeni tutaj daje bardzo wiele - shaman nigdy nie bedzie mial takiego sprzetu +healing jak priest - shaman nigdy ie bedzie mial tyle many ile priest - i nie bedzie mial takiej regeneracji many jak priest

przelicz to jeszcze raz biorac pod uwage ilosc many priesta i shamana oraz regeneracje many - po jakim czasie skonczy sie mana i ile w tym czasie zdolaja wyleczyc - widze ze lubisz liczycz to czekamy na wyniki :)


_________________
Obrazek

**

Posty: 449
Dołączył(a): 6.05.2004
Offline
PostNapisane: 12 sie 2005, 12:12 
Cytuj  
Mam 60 priesta i do tej pory zawsze najlepiej leczyłam we wszystkich grupach i raidach. Mam zamiar założyć sobie druida teraz więc za jakiś czas będę mogła porównać.
Wiem jedno, shield to rzeczywiście świetny czar. Często tylko dzięki niemu da się uratować tanka, który bardzo mocno obrywa - bo daje czas do rzucenia FH.

*

Posty: 82
Dołączył(a): 24.01.2005
Offline
PostNapisane: 12 sie 2005, 12:32 
Cytuj  
nie wiem czy wiecie ale szaman ma cos takiego jak

Improved Lesser Healing Wave - 5/5 points
Gives you a 75% chance to avoid interruption caused by damage while casting Lesser Healing Wave

dzieki temu mocno spada agro ktore na nim moze byc.

Co do jego ilosci many i spirytu wszystko zalezy od sprzetu jaki sie dobierze wiekszosc graczy mysli ze u szamana podstawa jest Stamina Intelekt. Jednak jesli bysmy wyposarzyli szamana w intelekt spiryt by jego mana drastycznie wzrosla.

Co do regeneracji mana Tide totem i mana totem mocno zwiekszaja ta regeneracje dzieki temu szybkosc regeneracji mocno nie odbiega od priesta!


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 12 sie 2005, 12:33 
Cytuj  
raczej w starciu z poteznymi HOT druida priest przegra , lecza wiecej w krotszym odstepie czasu i ma ich druid do dyspozycji az trzy :]

Zaki , zauwaz ze priest nie ma zadnych zabawek do odnawiania many oprocz spr , sila rzeczy musi byc efektywniejszy na tym polu od pozostalych klas


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 12 sie 2005, 12:38 
Cytuj  
tylko ze spirit jest nerfniety i gdy masz go wiecej wcale nie oznacza to duzo szybszej regeneracji many :) krzywa maleje.. czyli czym wiecej spirytu tym mniejsze tiki dochodza.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.