mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Posty: 1753
Dołączył(a): 13.04.2006
Offline
PostNapisane: 24 sie 2007, 11:45 
Cytuj  
14 moich znajomych nie moglo sie dzisiaj zalogowac na konto. Po odzyskaniu hasla nie mialo itemow na postaciach. Nie sadze by byl to przypadek iz wlasnie tyle osob stracilo konto tego samego dnia.
Anyone ktory zostal okradziony?

***
Avatar użytkownika

Posty: 811
Dołączył(a): 29.05.2006
Offline
PostNapisane: 24 sie 2007, 11:52 
Cytuj  
tak sie zastanawiam, keyloggery moga tez odczytac login, ktory jest w sumie zapamietany na stale? bo rozumiem ze haslo jest czytane w trakcie pisania ale login?

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 24 sie 2007, 12:04 
Cytuj  
Damien napisał(a):
tak sie zastanawiam, keyloggery moga tez odczytac login, ktory jest w sumie zapamietany na stale? bo rozumiem ze haslo jest czytane w trakcie pisania ale login?
nie mogą. keylogery tez musza wysłac dane wiec jak masz firewall i wiesz jak go używac jesteś bezpieczny


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 24 sie 2007, 12:11 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
Damien napisał(a):
tak sie zastanawiam, keyloggery moga tez odczytac login, ktory jest w sumie zapamietany na stale? bo rozumiem ze haslo jest czytane w trakcie pisania ale login?
nie mogą. keylogery tez musza wysłac dane wiec jak masz firewall i wiesz jak go używac jesteś bezpieczny

Niekoniecznie Keylogger moze uzywac standardowego portu (np. poczty) i w tedy nie tak latwo go zablokowac.
Mozna byc oczywiscie paranoikiem i blokowac kazdy program ktory nie jest na liscie :D


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 24 sie 2007, 12:13 
Cytuj  
iniside napisał(a):
Keylogger moze uzywac

nie może - do tego słuzy firewall

to nie jest paranoja tylko podstawowa zasada uzywania firewalla. blokujesz wszystko i kolejno robisz reguły programom którym ufasz.

ja tak robie od zawsze, a keyloger nie może użyc portu poczty bo sam program (keyloger) nie bedzie miał pozwolenia na połaczenie


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 24 sie 2007, 12:17 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
iniside napisał(a):
Keylogger moze uzywac

nie może - do tego słuzy firewall

to nie jest paranoja tylko podstawowa zasada uzywania firewalla. blokujesz wszystko i kolejno robisz reguły programom którym ufasz.

ja tak robie od zawsze, a keyloger nie może użyc portu poczty bo sam program (keyloger) nie bedzie miał pozwolenia na połaczenie

Chyba ze dopisze sie do programu pocztowego ktorego uzywasz. Binding plikow malo ktory firewall sprawdza.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 24 sie 2007, 12:19 
Cytuj  
iniside napisał(a):
Chyba ze dopisze sie do programu pocztowego ktorego uzywasz. Binding plikow malo ktory firewall sprawdza.
nie dopisze się przestań wymyślać.

jeżeli mój outlook.exe zostanie zmodyfikowany firewall mnie o tym poinformuje przed pozwoleniem na połączenie z netem (tak jak to robi np po zainstalowaniu oficjalnej poprawki)

btw po co uzywac hujowego firewala z wyłaczonymi zabezpieczeniami w opcjach - nie widze celu


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 24 sie 2007, 12:30 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
iniside napisał(a):
Chyba ze dopisze sie do programu pocztowego ktorego uzywasz. Binding plikow malo ktory firewall sprawdza.
nie dopisze się przestań wymyślać.

jeżeli mój outlook.exe zostanie zmodyfikowany firewall mnie o tym poinformuje przed pozwoleniem na połączenie z netem (tak jak to robi np po zainstalowaniu oficjalnej poprawki)

btw po co uzywac hujowego firewala z wyłaczonymi zabezpieczeniami w opcjach - nie widze celu

Nie wymyslam stwierdzam to co sam robilem :P


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 24 sie 2007, 12:32 
Cytuj  
iniside napisał(a):
Nie wymyslam stwierdzam to co sam robilem :P
odpisałem, nie ma takiej możliwość np w moich 3 komputerach. jak ktos nie umie używac FW to tak jakby go nie miał


_________________
psn

*****

Posty: 2857
Dołączył(a): 31.12.2005
Offline
PostNapisane: 24 sie 2007, 12:32 
Cytuj  
Ja mam taki sposob: haslo zmienilem sobie na innym komputerze i wyslalem do siebie, dalem ctrl+c i skopiowalem do notatnika i zapisalem na pulpicie obok ikonki wowa, i za kazdym razem jak wchodze do gry to robie ctrl+c, ctrl+v

Nie wiem czy to skuteczne ale wydaje mi sie ze skoro keylogger pamieta jakie przyciski nacisnalem na klawiaturze to bedzie tylko widzial ctrl c, ctrl v itd? :)


_________________
martwy czarodziej produkuje dziwne cyferki

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 24 sie 2007, 12:39 
Cytuj  
niebezimienny napisał(a):
Ja mam taki sposob: haslo zmienilem sobie na innym komputerze i wyslalem do siebie, dalem ctrl+c i skopiowalem do notatnika i zapisalem na pulpicie obok ikonki wowa, i za kazdym razem jak wchodze do gry to robie ctrl+c, ctrl+v

Nie wiem czy to skuteczne ale wydaje mi sie ze skoro keylogger pamieta jakie przyciski nacisnalem na klawiaturze to bedzie tylko widzial ctrl c, ctrl v itd? :)
dokładnie. to dobra metoda :P


_________________
psn

****

Posty: 1009
Dołączył(a): 23.02.2005
Offline
PostNapisane: 24 sie 2007, 12:40 
Cytuj  
zapamietanie username powinno wystarczyc jako zabezpieczenie przed keyloggerem


_________________
Keron -> http://armory.wow-europe.com/character- ... ll&n=kERON

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 24 sie 2007, 12:42 
Cytuj  
Robus napisał(a):
zapamietanie username powinno wystarczyc jako zabezpieczenie przed keyloggerem
przy ataku przypadkowym, jeżeli ktos atakuje osobe z wypasionym kontem to login jest zwykle taki jak main char


_________________
psn

****

Posty: 1009
Dołączył(a): 23.02.2005
Offline
PostNapisane: 24 sie 2007, 13:05 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
Robus napisał(a):
zapamietanie username powinno wystarczyc jako zabezpieczenie przed keyloggerem
przy ataku przypadkowym, jeżeli ktos atakuje osobe z wypasionym kontem to login jest zwykle taki jak main char

i niby skad ma ktos wiedziec jaki masz main char jak sie nie zalogowal ?? :D (no a niestety keylogger raczej nie wie kogo atakuje :D)

ale generalnie sie zgadza, jesli wiesz kogo atakujesz to zalozenie sluszne - 99% userow tak robi ;P


_________________
Keron -> http://armory.wow-europe.com/character- ... ll&n=kERON

**

Posty: 256
Dołączył(a): 13.01.2005
Offline
PostNapisane: 24 sie 2007, 13:29 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
niebezimienny napisał(a):
Ja mam taki sposob: haslo zmienilem sobie na innym komputerze i wyslalem do siebie, dalem ctrl+c i skopiowalem do notatnika i zapisalem na pulpicie obok ikonki wowa, i za kazdym razem jak wchodze do gry to robie ctrl+c, ctrl+v

Nie wiem czy to skuteczne ale wydaje mi sie ze skoro keylogger pamieta jakie przyciski nacisnalem na klawiaturze to bedzie tylko widzial ctrl c, ctrl v itd? :)
dokładnie. to dobra metoda :P


Ta metoda tylko pozornie wydaje sie dobra , poniewaz loggery moga skanowac pamiec podreczna , robic screeny etc.

na dzien dzisiejszy jesli ktos jest paranoikiem to polecam wpisywac haslo troszke inaczej

zalozmy ze haslo to mampryszcze007 .... zaczynamy od wpisania "007" klikamy przed tym co napisalismy ipiszemy "pryszcze" znowu klikamy na poczatku i piszemy "mam"

oczywiscie ta metoda tez nie jest na 100% pewna bo keylogger moglby rejestrowac klikniecia i wtedy to kewstja czasu jak haxor sie polapie w jakiej kolejnosci to haslo poskladac - ale zasze mozna wklejac w srodek wyrazu , badz miec taki cag znakow w hasle ze po wklejeniu nawet dla mowiacego po polsku (w tym przypadku pryszcze lol) nie bedzie to mialo sensu i takie skakanie po hasle robi metlik w glowie ;0

ja wpisuje normalnie mam FW i jeszcze nigdy nie stracilem konta


_________________
Nauka jazdy w Tychach

****

Posty: 1406
Dołączył(a): 8.06.2005
Offline
PostNapisane: 24 sie 2007, 14:05 
Cytuj  
Erm... nawet darmowy sygate informuje jeśli zaufany program zmienił się i próbuje się łączyć.
W życiu bym nie wpadł na to, żeby mieć imię postaci takie samo jak login O.o
Chociaż w rzeczy samej jeden mój kolega tak miał.
Haxor jak widzi problemy to imho odpuszcza, bo po co sobie gitarę zawracać jak można znaleźć łatwiejszą ofiarę. Ale głowy za to nie dam.
Jest gdzies cos na oficjalu o tym ataku? Szukałem ale jakoś nie znalazłem


_________________
O.o

***

Posty: 653
Dołączył(a): 22.12.2005
Offline
PostNapisane: 24 sie 2007, 14:14 
Cytuj  
Ja mam jakiegos smiesznego Avasta co niby blokuje te keylogery... w FW nic nie grzebalem, czasem zezwalam na odblokwoanie kilku rzeczy i jakos od 3 lat nic nie stracilem :wink:

***

Posty: 643
Dołączył(a): 1.02.2005
Offline
PostNapisane: 24 sie 2007, 14:19 
Cytuj  
Nigdy nie bedziemy bezpieczni jezeli chcemy cokolwiek robic w internecie;p
U mnie w gildii dwie osoby w ciagu dwoch tygodni stracilo itemy i na razie jedna odzyskala a druga suspended:d

**

Posty: 308
Dołączył(a): 26.02.2007
Offline
PostNapisane: 24 sie 2007, 14:20 
Cytuj  
można sie też pozbyć kompa, nabyć zegar słoneczny i ciemną nocą wpatrywać się w jego wskazówki nie rzucające najmniejszego cienia.

a tak na serio to chyba Dash podał receptę jak uniknąć 99,99% haxów.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 24 sie 2007, 14:24 
Cytuj  
Lu napisał(a):
można sie też pozbyć kompa, nabyć zegar słoneczny i ciemną nocą wpatrywać się w jego wskazówki nie rzucające najmniejszego cienia.

a tak na serio to chyba Dash podał receptę jak uniknąć 99,99% haxów.


nie grac - 100% pewnosci :roll: to jest takie gdybanie co moze zrobic keylogger - jakos nie slyszalem od zadnego ze znajomych, ktorzy uzywaja aktualizowanego antivira i fw, aby ktos im konto zarabal. imho jak ktos jest lama, to nawet da sie nabrac na fikcyjny mail z banku ;)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.