mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość

Posty: 46
Dołączył(a): 28.12.2005
Offline
PostNapisane: 2 gru 2007, 01:01 
 
witam graczy wow mam taki mamly problemy z wow na Vista panowie z pomocy technicznej world of warcraft mi nie pomogli . i ten problem jest taki że nie moge odpalic wow na viscie podczasz wczytywania gry wyskakuje mi napis low memory i sytem resetuje sie

mam kompa
Intel 3.2 mhz
1024 ramu
geforce 7300 gt 256mega

ps czy ktos wie jakie są wymagania WoW pod vista ?

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2708
Dołączył(a): 10.08.2003
Offline
PostNapisane: 2 gru 2007, 01:24 
 
Nie wiem ale 1 giga to sama vista potrzebuje chyba:P

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 2 gru 2007, 01:34 
 
Hmmm dziwne. Nie powinno. To raczej wina systemu/ komputera anizeli WoW.

Gdy odpalasz WoW na bardzo niskiej ilosci RAM to wyskakuje ostrzezenie, ze gra moze nie dzialac prawidlowo ale i tak sie uruchomi.

Stawiam na problem z ramem a raczej dostepem aplikacji do niego. Sproboj wymienic/ pozyczyc ram od kogos i sprawdzic.


Anyway mi framerate spal o 50% na Viscie.

Mam P4 3,0 64, 2gb ram i x1600 :<


Posty: 46
Dołączył(a): 28.12.2005
Offline
PostNapisane: 2 gru 2007, 02:04 
 
umnie wogóle nie rusza, na Xp to wszytko na maxa i leciało sie 20 do 40 fps a teraz lipa bo rodzinka sie uparla na Viste a Xp oddali komuś tam =_= lipa na maxa

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 2 gru 2007, 02:13 
 
Ja po przesiadce na vista mialem wzrost ilosci fps o jakies 3-5%, gra szybciej sie laduje niz na XP i jestem zadowolony, mam 2gb ram i 7300gt.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 2 gru 2007, 06:41 
 
dokładnie, embe.

ja rok grałem na viscie w WoW bez kłopotów. stawiam że system jest źle postawiony


_________________
psn

****

Posty: 1623
Dołączył(a): 2.01.2006
Offline
PostNapisane: 2 gru 2007, 12:33 
 
Vista i 1Gb ramu... ciekawe ;) powiedz że jeszcze masz włączone Aero i inne bajery.


_________________
Obrazek
"Zapytać - może oznaczać moment wstydu, ale nie zapytać i pozostać ignorantem, to wstyd na całe życie..."

**
Avatar użytkownika

Posty: 327
Dołączył(a): 9.08.2003
Offline
PostNapisane: 2 gru 2007, 12:55 
 
komunikat mowi sam za siebie, masz za malo ramu. Vista potrzebuje sporo ramu zeby dzialac, pozostawia niewiele do innych aplikacji. Majac tylko 1gb ramu vista nie pozostawia odpowiedniej ilosci do wowa.

*
Avatar użytkownika

Posty: 182
Dołączył(a): 10.12.2005
Offline
PostNapisane: 2 gru 2007, 13:02 
 
Vista wymaga do prawidłowego działania - aby mieć taką samą płynność działania jak na XP - 2 gb ramu. Osobiście posiadam 3 gb ale tylko z tego względu, że pracuje na kilku programach jednocześnie. Polecałbym dokupienie ramu, ponieważ system ze standardowym obciążeniem programów jakie z reguły używane są przez posiadaczy Visty zużywa od 1 do 1,5 gb ramu.


Posty: 46
Dołączył(a): 28.12.2005
Offline
PostNapisane: 2 gru 2007, 19:10 
 
z tego co mi pokazuje program djagnostyczy systemu, vista ciągnie 47% pramięci z ramu tak oto zostaje mi 53% wolnego zainstalowalem dzisaj Lord of the rings online i smiga na średnio wysokich 20-32 fps ,a jako że mam 256 mega na karcie graficznej to o Areo nie muszie sie martwić osobiscie uważam ze wow nie jest przystosowany do Win vista i dlatego mam taki problem

**

Posty: 364
Dołączył(a): 25.09.2007
Offline
PostNapisane: 2 gru 2007, 19:19 
 
Cytuj:
Nikt nie lubi win vista


fixed.


_________________
A disgrace on the beyond
That can never be undone
Who shall rise and unveil
The Facade of Reality?


Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 2 gru 2007, 19:42 
 
Solidus napisał(a):
z tego co mi pokazuje program djagnostyczy systemu, vista ciągnie 47% pramięci z ramu tak oto zostaje mi 53% wolnego zainstalowalem dzisaj Lord of the rings online i smiga na średnio wysokich 20-32 fps ,a jako że mam 256 mega na karcie graficznej to o Areo nie muszie sie martwić osobiscie uważam ze wow nie jest przystosowany do Win vista i dlatego mam taki problem


No to jak wiesz to dlaczego pytasz ?
Znam sporo ludzi grajacych na vista w WoW-a i nie maja problemow, jednak kazdy wsiadajacy do vista zdaje sobie sprawe jakie ma wymagania ten system i zawsze doklada pamiec, nie ma sie co meczyc na 1gb, uwierz mi i innym ze jak bedziesz mial wiecej pamieci to WoW bedzie chodzil.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*
Avatar użytkownika

Posty: 182
Dołączył(a): 10.12.2005
Offline
PostNapisane: 2 gru 2007, 20:53 
 
Solidus napisał(a):
wow nie jest przystosowany do Win vista i dlatego mam taki problem

WoW został przystosowany do Visty miesiąc po jej wyjściu, tak jak to miało miejsce niedawno z pełnym oprogramowaniem do Dual Core procków, które to Blizz zaimplementował już na stałe. Więc to nie WoW tylko mała, bardzo mała ilość ramu jak na WoW-a i Viste.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 2 gru 2007, 21:42 
 
Deshroom napisał(a):
dokładnie, embe.

ja rok grałem na viscie w WoW bez kłopotów. stawiam że system jest źle postawiony


Moze dlatego, ze x64? Przyznam sie, ze nie mialem wczesniej do czynienia z Vista.

Dostalem Viste Business x64 jakis czas temu i przesiadlem sie przed wczoraj.

Ogolnie wszystko poinstalowalo sie bueno lacznie z driverami do x1600 - po czym zaczely sie BSOD. 0x000000BE bodajze czyli driver fault. Musialem zainstalowac te co sugerowala Vista w update czyli certified.

Najogolniej pod XP po ostatnim patchu mailem stale 30-40 fps w 1280x1024 w amx detalach.

Obecnie mam 15-25 przy totalnie wszystkim obcietym. :E

wtfux


Posty: 46
Dołączył(a): 28.12.2005
Offline
PostNapisane: 2 gru 2007, 23:49 
 
Corodar napisał(a):
Solidus napisał(a):
wow nie jest przystosowany do Win vista i dlatego mam taki problem

WoW został przystosowany do Visty miesiąc po jej wyjściu, tak jak to miało miejsce niedawno z pełnym oprogramowaniem do Dual Core procków, które to Blizz zaimplementował już na stałe. Więc to nie WoW tylko mała, bardzo mała ilość ramu jak na WoW-a i Viste.


to poweidz mi dlacego lotr dziala mi plynie na mid max seting na 20-35 fps
jeżeli mam tak malo ramu

***

Posty: 756
Dołączył(a): 9.10.2003
Offline
PostNapisane: 2 gru 2007, 23:53 
 
Ja jakis czas temu dorobiłem sie laptopa z zainstalowaną Vistą (C2D, 2 GB, GF8400 GS). Na początku gra chodziła gorzej (niske fpsy i crashe) niż na moim starym blaszaku, ale po jakimś czasie udało mi się doprowadzić ją do stanu używalności.

Samego Windowsa obciąłem tak, żeby wyglądał jak 95.

WoW uruchamia się w trybie zgodności z XP.

Przerobiłem około 10 sterowników zanim udało mi się znaleźć ten jeden, jedyny. ;) Łatwo nie było bo nie dość, że Vista to jeszcze laptop.

Teraz gra chodzi bardzo dobrze, nie mam żadnych problemów.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 3 gru 2007, 00:18 
 
Ja kupiłem Viste 64 3 tygodnie temu i właśnie dzisiaj zainstalowałem spowrotem XP. Także coś w tym musi być. Vista 64 jest skurwiona. Swampy, wolniejsza, wkurwiająca, trochę rzeczy się sypie, ogólnie jestem zły na siebie że ją kupiłem. NO ale zobaczymy w przyszłości.

**
Avatar użytkownika

Posty: 382
Dołączył(a): 13.06.2005
Offline
PostNapisane: 3 gru 2007, 08:19 
 
Z dwoch kupionych kosci ramu dziala mi jedna wiec od wczoraj lece z wowem na viscie wlasnie z 1GB RAMu, karta 7300 GT, w terenie 70-80 FPS, w miescie , w rajdzie 30-40. Ustawienia graficzne na minimum, 1200+1024 rozdzialka. WoW na 1GB i viscie powinien wiec chodzic ale zgadzam sie aby to mialo sens potrzeba 2 GB


_________________
Maiori Cede


Posty: 46
Dołączył(a): 28.12.2005
Offline
PostNapisane: 3 gru 2007, 09:27 
 
ja nie kupilem tylko u mojej sister w szkole MS czy tam UE rozdawal pakiety multimedialne do pomocy w nauce ,dostali Viste i Pakiet office no i rodzinka uparla sie na viste =_= teraz tylko czekam aż oni gdzieś wyjadą to walne XP bo tak to mi nie dadzą nic zrobic to ta mam pyskata mnie sprzeda i będe musial jej kupic nowego kompa a nie mam zamiaru

*
Avatar użytkownika

Posty: 182
Dołączył(a): 10.12.2005
Offline
PostNapisane: 3 gru 2007, 12:19 
 
Solidus napisał(a):
to poweidz mi dlacego lotr dziala mi plynie na mid max seting na 20-35 fps jeżeli mam tak malo ramu

Po pierwsze nie porównuj LOTR-a z WoW-em co do stanu technicznego, po drugie 35 fps nie no toś zaszalał - oszałamiająca ilość, po trzecie do Visty najlepiej mieć przystosowany cały komputer, a nie "stacje dyskietek" i kto to kupuje do: Intel 3.2 MHZ, 1024 ramu, Geforce 7300 GT 256 mb taką skromną ilość ram-u. OK mogę zrozumieć brak środków, funduszy, ale czy nie lepiej było poczekać i dokupić jeszcze jedną kość 1 GB, a rozwiązałoby to problemy w przyszłości.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.