mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
*
Avatar użytkownika

Posty: 173
Dołączył(a): 6.12.2001
Offline
PostNapisane: 9 gru 2008, 13:54 
Cytuj  
Witam,

Mój problem wygląda następująco:
Podczas wykonywania screenshotów WoW zacina się na ok 15 sekund, po czym znów zaczyna działać. Dzieje się tak nie tylko podczas gry ale nawet na login screenie w czasie próby wykonania screenshota (gdy addony nie są załadowane).
Problem nie występował gdy uruchamiałem WoW'a pod WinXP, niestety jakiś czas temu przesiadłem się na Vistę (i nie wchodzi w rachubę powrót na XPka). WOW.exe i LAUNCHER.exe uruchamiają się na prawach admina, foldery WoW'a są bez atrybutów.

Pomóżcie.

EDIT 23/12/2008: zmieniłem nazwę tematu


_________________
moje mixy ambientowe www.rokkyu.com


Ostatnio edytowano 23 gru 2008, 10:48 przez ROKKYU, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 9 gru 2008, 14:00 
Cytuj  
Może masz za dużo screenów już w folderze, opróżnij go na próbę (skopiuj scr) i sprawdź.


_________________
@polygamia

*
Avatar użytkownika

Posty: 173
Dołączył(a): 6.12.2001
Offline
PostNapisane: 9 gru 2008, 14:09 
Cytuj  
Dziwne (HDD jest prawie pusty) ale sprawdzę to wieczorem i dam znać czy zadziałało.

Pozdrawiam.

EDIT: Nie zadziałało. Jakieś inne pomysły?


_________________
moje mixy ambientowe www.rokkyu.com

*

Posty: 131
Dołączył(a): 18.06.2005
Offline
PostNapisane: 10 gru 2008, 21:43 
Cytuj  
U mnie na lapku, jest to samo. moze tu trzeba szukac przyczyny?


_________________
Obrazek

***

Posty: 803
Dołączył(a): 27.09.2005
Offline
PostNapisane: 10 gru 2008, 22:12 
Cytuj  
Mało ramu może albo wolny dysk? Strzelam.


_________________
http://rince.mybrute.com/

**

Posty: 430
Dołączył(a): 27.01.2006
Offline
PostNapisane: 10 gru 2008, 22:50 
Cytuj  
Działo mi się tak samo, po jakimś czasie dysk zaczął wydawać dziwne dźwięki. Okazało się że coś tam w dysku już tak siadało że kumpel "co sie zna" powiedział żebym skopiował wszystko dopóki jeszcze mogę i zaopatrzył się w nowego twardziela...

*
Avatar użytkownika

Posty: 173
Dołączył(a): 6.12.2001
Offline
PostNapisane: 11 gru 2008, 14:25 
Cytuj  
Sęk w tym że poprzednio grałem 2 lata także na (o wiele słabszym) laptopie i nie było takich symptomów. Tego laptopa zakupiłem miesiąc temu, więc myślę, że przyczyną nie jest brak ramu (3GB) czy miejsce na dysku (wolne 200GB).
Ostatnio zauważyłem też, że po odpaleniu WoW'a szaleją inne programy, np odtwarzacz mp3 (AIMP) tnie się, mimo że wykorzystanie CPU nie jest 100%.
Karta graficzna w nowym lapie to GeForce9600GT.


_________________
moje mixy ambientowe www.rokkyu.com

*

Posty: 148
Dołączył(a): 20.11.2007
Offline
PostNapisane: 11 gru 2008, 15:25 
Cytuj  
ROKKYU napisał(a):
Sęk w tym że poprzednio grałem 2 lata także na (o wiele słabszym) laptopie i nie było takich symptomów. Tego laptopa zakupiłem miesiąc temu, więc myślę, że przyczyną nie jest brak ramu (3GB) czy miejsce na dysku (wolne 200GB).
Ostatnio zauważyłem też, że po odpaleniu WoW'a szaleją inne programy, np odtwarzacz mp3 (AIMP) tnie się, mimo że wykorzystanie CPU nie jest 100%.
Karta graficzna w nowym lapie to GeForce9600GT.


Poprzednio wystarczał średniej mocy kalkulator żeby jako tako chodziło, WotLK jest już cholernie wymagający dla kompów i to dla całokształtu - wymaga silnego proca, mocnej grafiki i od cholery ramu, przy wlatywaniu do Northrendu frapsy średnio spadają o połowę w stosunku do reszty Azeroth. Spróbuj zrobić screena w starym świecie i porównaj.

*
Avatar użytkownika

Posty: 173
Dołączył(a): 6.12.2001
Offline
PostNapisane: 12 gru 2008, 10:29 
Cytuj  
Niestety bez różnicy - na starym lądzie trwa to tyle samo. Przed WOTLK miałem w Orgrimmarze średnio 45 FPS. Dziś mam 10-15 FPS ...
Zależy mi na tych screenshotach, chciałoby się uwiecznić [For The Horde!], etc etc. ale nie mogę sobie pozwolić na 15 sek freezy...

Czas chyba potruć niebieskim na wow-europe. ;)


_________________
moje mixy ambientowe www.rokkyu.com

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 12 gru 2008, 11:02 
Cytuj  
Spróbuj poscreenować frapsem

*
Avatar użytkownika

Posty: 173
Dołączył(a): 6.12.2001
Offline
PostNapisane: 12 gru 2008, 11:13 
Cytuj  
Koledze powyżej dziękuję za podp., skorzystam.

BTW: skoro już jesteśmy przy wydajności WOTLK - sprawdzał ktoś z Was szybkość działania WoW pod Ubuntu lub pod inną dystr. linuxową?
Manual mam pod ręką, chcę tylko wiedzieć czy warto się z tym pi***lić.


_________________
moje mixy ambientowe www.rokkyu.com

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 12 gru 2008, 11:28 
Cytuj  
ROKKYU napisał(a):
Koledze powyżej dziękuję za podp., skorzystam.

BTW: skoro już jesteśmy przy wydajności WOTLK - sprawdzał ktoś z Was szybkość działania WoW pod Ubuntu lub pod inną dystr. linuxową?
Manual mam pod ręką, chcę tylko wiedzieć czy warto się z tym pi***lić.


Wrzuć na looz stary :] WoW idzie teraz odpalić dosłownie wszędzie, wydajność tej gry jest żenująca. A czy warto się bawić z ubuntu. Widze, że masz Viste, więc kompa pewno też dosyć szybkiego - nie zawracaj sobie głowy linuxem żeby w WoWa grać :).

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 12 gru 2008, 11:44 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
ROKKYU napisał(a):
Koledze powyżej dziękuję za podp., skorzystam.

BTW: skoro już jesteśmy przy wydajności WOTLK - sprawdzał ktoś z Was szybkość działania WoW pod Ubuntu lub pod inną dystr. linuxową?
Manual mam pod ręką, chcę tylko wiedzieć czy warto się z tym pi***lić.


Wrzuć na looz stary :] WoW idzie teraz odpalić dosłownie wszędzie, wydajność tej gry jest żenująca. A czy warto się bawić z ubuntu. Widze, że masz Viste, więc kompa pewno też dosyć szybkiego - nie zawracaj sobie głowy linuxem żeby w WoWa grać :).

Dlaczego nie ? Linuks jest fajny. Jak mu tylko do grania w WoW potrzebny/internetu to nie ma sensu trzymac windy na dysku..


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

*
Avatar użytkownika

Posty: 173
Dołączył(a): 6.12.2001
Offline
PostNapisane: 12 gru 2008, 12:02 
Cytuj  
Co do przesiadki na Ubuntu to zastanawiałem się nad tym. Nie ukrywam, że przeglądanie netu i WoW to większość czasu spędzonego przez kompem, jednak odpalam też programy do obróbki dźwięku i wideo. Wiem na pewno, że muszę mieć działające FL Studio, co do reszty to może być jakaś linuxowa alternatywa. Ważna jest też dla mnie obsługa wyjścia HDMI.
Zresztą - zawsze mogę przeskakiwać na Ubuntu gdy odpalam WoWa, czyż'nt? ;)

*

Posty: 148
Dołączył(a): 1.03.2008
Offline
PostNapisane: 12 gru 2008, 13:18 
Cytuj  
nom , mozesz miec dwa systemy i zobaczysz jak to dziala pod linuxem... z odpaleniem wowa nie problemu instalujesz tylko wine, zmieniesz zeby wow szedl na opengl i jazda...

mi na ubuntu z kompem dual core 3k , 4gb ramu i gt 8800 512mb , jest roznie od 50 do 120 fpsow... wazne tez zebys mial karte muzyczna ktora obsuguje sprzetowe miksowanie ( chyba tak to sie nazywa ) bo inaczej jest troche "dupczenia" zeby dzialalo kila zrodel dzwieku naraz ( np winamp + wow + ts )

szczerze polecam ubunciaka jak masz jakies pojecie i kompach oraz troche czasu zeby sie nauczyc obslugi linuxa to nie powinno byc problemu , w wiekszosci problemow przydaje sie forum http://forum.ubuntu.pl/

edit : co do Twoich programow mozesz albo probowac przez wine albo szukac jakiejs alternatywy. niestety na tym sie nieznam wiec nie pomoge ale mozesz zapytac na forum ubuntu


Posty: 36
Dołączył(a): 13.12.2008
Offline
PostNapisane: 13 gru 2008, 14:26 
Cytuj  
mam ten sam problem tyle ze nie mam nawet wotlk i nie wiem o co w tym chodzi a laptopa mam calkiem w porzadku na stacjonarnym o wiele slabszym kompie takiej sytuacji nigdy nie mialem czy moze to byc wina sterownikow ?

*
Avatar użytkownika

Posty: 173
Dołączył(a): 6.12.2001
Offline
PostNapisane: 15 gru 2008, 09:07 
Cytuj  
W sobotę rano poszedłem na całość i usunąłem Viste z HDD. Zainstalowałem Ubuntu 8.10, potem WoW'a i (prawie) wszystko gra. Gra śmiga szybciej niż pod Vistą, nie ma problemów ze screenshotami, a minusy to brak cieni i sporadyczne freezy gry (mam najnowsze stery). Jednak cały klient ładuje się w 5 sekund, mimo że mam nawalone addonów. Generalnie jestem zadowolony z tego, że HDD nie pracuje gdy niczego nie uruchamiam. W Vista dysk zasuwał przy wyłączonych procesach i indeksowaniu.


_________________
moje mixy ambientowe www.rokkyu.com

*
Avatar użytkownika

Posty: 173
Dołączył(a): 6.12.2001
Offline
PostNapisane: 16 gru 2008, 11:23 
Cytuj  
Podbijam nowym postem jako że wynikł nowy problem.
Tyczy się on zachowania kursora w WoW. Podczas normalnej pracy w systemie jest ok, natomiast w grze kursor "pływa", tj. mimo zmian szybkości i czułości czuję minimalną utratę kontroli nad nim - tak jakby reagował z milisekundowym opóźnieniem na każdy ruch, a i z precyzją jest gorzej niż pod Windowsem. Moja mysz pracuje w 800 dpi. Co może pomóc? Wymiana myszy na egz. z większym DPI?


_________________
moje mixy ambientowe www.rokkyu.com

****
Avatar użytkownika

Posty: 1021
Dołączył(a): 8.08.2008
Offline
PostNapisane: 16 gru 2008, 11:41 
Cytuj  
ROKKYU napisał(a):
Podbijam nowym postem jako że wynikł nowy problem.
Tyczy się on zachowania kursora w WoW. Podczas normalnej pracy w systemie jest ok, natomiast w grze kursor "pływa", tj. mimo zmian szybkości i czułości czuję minimalną utratę kontroli nad nim - tak jakby reagował z milisekundowym opóźnieniem na każdy ruch, a i z precyzją jest gorzej niż pod Windowsem. Moja mysz pracuje w 800 dpi. Co może pomóc? Wymiana myszy na egz. z większym DPI?


Siedze w pracy teraz, wiec dokladnie nie pamietam jaka to opcja. Ale poszukaj w ustawieniach grafiki czegos o nazwie Hardware cursor.

Z tego co sie oreintuje, zaznaczenie tego albo wylaczenie moze byc przyczyna "plywania" kursora. Jesli to nic nie da, napisz, a bedziemy myslec dalej :)

*
Avatar użytkownika

Posty: 173
Dołączył(a): 6.12.2001
Offline
PostNapisane: 17 gru 2008, 09:53 
Cytuj  
Sprawdziłem wieczorem czy opcja Hardware Cursor jest odhaczona... i niestety nie można jej wybrać. Szukałem w necie czy ktoś miał podobny problem i okazało się, że ładnych kilka tysięcy ludzi się z tym boryka. Powodem jest brak obsługi H.C. w windowsowym OpenGL (na Mac'owym OpenGL jest obsługa H.C.). Blizzard wie o problemie od dłuższego czasu ale to zlewa. Pozostaje więc:

1) emulować Direct3D, cieszyć się działającym kursorem i mulącą grą
2) emulować Win OpenGL, grać ch****m kursorem ale z wysokim FPS

Wybieram opcję 2. Zwiększyłem w pliku conf. wowa zasięg tab'a przy wybieraniu celów w grze.


_________________
moje mixy ambientowe www.rokkyu.com

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.