mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3825 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192  Następna strona
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Posty: 1139
Dołączył(a): 6.01.2002
Offline
PostNapisane: 10 lip 2011, 23:50 
Cytuj  
Kabraxis napisał(a):
Wiedziony ciekawoscia i tym ze WoWik za free sciagnalem sobie Cata i zagralem na tym free koncie i powiem tak:

1. Rzecz na ktora zawsze narzekam czyli - GRAFIKA = TRAGEDIA. :) Po uzyciu makr i komend konsoli polepszajacych grafe i tweakujacych niektore opcje graficzne ponad to co mozna uzyskac w panelu opcji gry nadal slabo. Sytuacje uratowal ENBSeries z GTA4, ktory dziala z WoW dodajac HDRy, Occlusiony, poprawia oswietlenie, ktore imituje dynamiczne, bloom, itp.... Po minutowej zabawie z plikiem INI grafika jest znosna. :) Niektore miejscowki nawet potrafia zrobic wrazenie, przede wszystkim designem i rozmachem - nowy Orgrimmar jest calkiem fajny, szkoda tylko ze nie na defaultowej grafie.

2. Gameplay = SPOKO. Zrobilem Trolla, nowa start area luzik, zrevampowany Durotar 10 razy ciekawszy od starego, nowe questy fajne. Tu akurat jest lepiej niz w RIFT. : )

3. Teraz wady: Nuda pomiedzy questowaniem, swiat jest martwy, niedynamiczny, statyczny, itp.... bardzo brakuje czegos takiego jak np. kolekcjonowanie artefaktow ala RIFT/EQ czy czegokolwiek dynamicznego w swiecie gry co przerywaloby schemat -> Quest HUB -> lazenie -> questy -> lazenie -> nagroda -> vendor -> lazenie -> QuestHUB. Wylazi na wierzch jak doskonalym pomyslem jest Dynamic Content w MMO - nawet w takiej podstawowej formie jaki jest w RIFT. Bardzo mi tego brakowalo - zeby cokolwiek sie dzialo... niestety w WoW nie dzieje sie nic.

4. No i na koniec najgorsze - poziom trudnosci i zaangazowanie gracza w levelowanie oraz szybkosc "expienia". No tutaj jest slabo - gra nie wymaga od playera doslownie NICZEGO podczas robienia questow. Sa latwe, zginac ciezko nawet clothowcem, ot... idziesz i napierdalasz jak w Diablo 2 na poziomie Normal. Questow grupowych nie ma, elitek w open world nie ma, contentu grupowego poza instancja nie ma... NUDA. Jedyne co ratuje gre atm jest ciekawa fabula zony i ciekawe jej przedstawienie podczas questow oraz jak zwykle duzy nacisk na fajny design zony, questow i duzy na cisk na Lore, fluff oraz szczegoly i detale.

5. Najwiekszy WTF to szybkosc levelowania... nie dosc ze jest koszmarnie latwo to jeszcze jak zrobilem all q w Durotar to dinglem 14lvl (w zonie lvl 1-10) i to bez gildii (bonus EXP), bez RAF i bez herloomow (nowe konto). Questy pointujace do nastepnych zon (Northern Barrens i Azshara do wyboru) mam zielone, jeszcze jeden lvl i beda szare lol (a spokojnie go wbije w kilkadziesiat minut w Durotarze na samyym zbieraniu rudy) ... epic fail.

Podsumowujac... pisze to z perspektywy gracza solo, cieszacego sie w Theme Parku tzw. "podroza" czyli levelowaniem i patrzeniem jak charek z 1lvl w szmatach robi sie coraz silniejszy oraz poznawaniem swiata gry itp.... w WoW to atm nie istnieje, wszystko sie dzieje za latwo, za szybko, wlasciwie bez naszego udzialu.... szkoda.... to byla jedna z najlepiej zrobionych rzeczy w Vanilla WoW. Blizzard zapomina ze nie wszyscy gracze jebia tylko na endgame "oby jak najszybciej", choc zdaje sobie sprawe ze to jest wiekszosc community WoW. Srsly po tych paru godzinach z WoW teraz NIE MAM ZIELONEGO pojecia po chuj oni revampowali caly swiat aby byl ladniejszy, ciekawszy, questy lepiej przedstawione i bardziej wciagajace fabularnie (a sa) jak przez to wszytko sie przechodzi jak rozgrzany noz przez maslo i nawet nie zwraca uwagi. : ) Ogolnie to gra sie tak ja na priv serverze z podkreconymi ratami EXPA tylko bez bugow. :)
Nie jestem sobie w stanie wyobrazic jak szybko mozna sie przekopac przez ta gre z bonusem do EXPa od gildii, heirlooomami i RAF. Dziwie sie ze nie ma jeszcze opcji zaczecia na max lvlu.

Podsumowujac nr 2 - Mimo ze gra sie calkiem fjnie, contentu niby jest od chuja to wszytko w WoW rozbija sie o polityke "No Brain No Pain" i rushowanie przez content do endgame. Chuja w tym jest MMO, chuja w tym jest RPG, wiecej HnS i gry coop ala Guild Wars 1 z Orgrimmarem/Stormwind jako central chat hubem.

Niedziwie sie ze ludzie z WoW uciekaja i wszpolczuje all tym co np. wrocili napaleni na Cataclysm wydajac np. 200-300 PLN na wszytko od poczatku tylko po to zeby zobaczyc cos takiego czyli sptworzenie postaci -> kilkadzesiat (-nascie z bonusami?) godzin prosciutkiego HnS -> napierdalanie smokow do znudzenia (dosc szybkiego z tego co czytam o biezacym endgame w WOW) .

Chciaz imho jesliby Blizzard poszeld choc troche po rozum do glowy i w dodatku nr 4 zmienil troche polityke dotyczaca designu gry w elementach nie-endgeme'owych, dodal choc troche dynamiki do swiata gry za pomoca dynamic contentu albo wiekszej ilosci questow grupowych czy w jakikolwiek inny sposob i odcasualowil gre choc troche (nie mam nic przeciewko casual ale to co jest atm to jest przesada - to jest ULTRA CASUAL i to na very easy mode) czyli dodal troche trudniejszych miejscowek, jakies elite mobki do klepania w grupie, zwiekszyl troche poziom trudnosci "ogolny" to reszta moze zostac jak jest bo tbh ta gra dalej ma "to cos" co miala w 2006 roku... tylko jest tego juz baaaardzzoooo malo.

PS. To nie jest zaden flame-starter post choc pewnie cypisowi sie nie spodoba... chcialem opisac swoje wrazenia z grania w WoW za free... ot... moze sie komus kto chce zaczac gre atm przyda. Ponadto jest to opis wrazen gracza ktory na w dupie endgame i wyscic szczurow po +10 stamina i ktory nie uwaza ze gra sie zaczyna na max lvl (a wrecz przeciwnie uwazam sie tam sie theme park konczy) i nie uwaza sie zeby moc cokowiek napisac o WoW, pozytywnego czy negatywnego trzeba 50 razy zabic Lich Kinga Na Ultra Heroic mode.....a takich postow o WoW jest jak na lekarstwo.

PS2. Jesli sie komus chcialo przeczytac calosc to wspolczuje... : ) Wyjdzcie na dwor ladna jest pogoda. :)

PS3. Kurwua nie ma fajengo Theme Parka atm znowu... RIFT jest spoko ale z recji tego ze gra jest nowa i nie ma jeszcze w uj contentu to chwilowo go "przeszedlem", w LOTRO widac coraz czesciej ta sama polityke co w WoW i o ktorej pisze wyzej a reszta to wogole nie trzyma poziomu. GW2 nadchodz szybciej!!! :)


Nowy content jest calkiem spoko imo. Ale tez nie rozumiem jak go wogole zobaczyc jak po paru questach trzeba zmieniac zone.
Natomiast zauwazylem nowa bolaczke ktora pojawila sie w cata, imo przedobrzyli momentami z phasingiem. Nowe zony maja w zasadzie lancuszek questow ktory trzeba skonczyc zeby odblokowac konieczny content (czy to jakas frakcje czy zone).
Problemy w tym rozwiazaniu sa 2:y
-Przy levelowaniu alta jest sie zmuszonym do wykonania x questow (80 w hyjal + ~120 w deepholm)
-Nie da sie pominac startu dla goblinow, ktory jest uciazliwie powolny i arcynieciekawy za drugim razem. Ba, warriorem nie bylem w stanie wykonac jednego questa solo, a story nie da sie inaczej popchnac. To jest durnowate bo zona swieci pustkami a ja mialem ogromne szczescie ze akurat kogos spotkalem.

Niestety kazdy aspekt gry byl designowany chyba juz z 15 razy. Gra jest ogromna, pelna contentu, ciekawego lore a endgame sklada sie z 2 dungeonow w tym samym theme dla casuali i jednej lokacji raidowej dla hardkorow. Reszta lezy sobie martwa i czeka na lepsze czasy, no kurna litosci..

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 11 lip 2011, 00:29 
Cytuj  
Prawda jest taka, ze ludzi przy WoWie trzyma teraz jedna jedyna rzecz: znajomi z gildii, caly social, wspolne raidowanie, zarty na TS/Ventrillo, a nie to, ze gra jest zajebista sama w sobie, bo w tym momencie to jest po prostu serwowanie caly czas tego samego odgrzewanego kotleta. Samotnie je sie go bez entuzjazmu, ale z kilkoma znajomymi, przy dobrym winku, zartujac i cieszac sie towarzystwem nawet nie zauwazasz co masz na talerzu...

****

Posty: 1410
Dołączył(a): 14.05.2009
Offline
PostNapisane: 11 lip 2011, 03:37 
Cytuj  
nie ogarniam. jesli komus podoba sie taki typ rozgrywki to dziwne zeby nagle mial miec dosc.
ja sam przez bite 2 lata w wowie jedynie co robilem to areny i gdyby nie to, ze ekipa z ktora gralem sie posypala to do dzis bym gral, i nie dlatego ze mialem z kim, a dlatego ze dla mnie areny to najlepsza forma pvp z jaka mialem do czynienia. na dobra sprawe jedynie inne MOBY daja mi podobny fun co wowowe areny.

i to samo tyczy sie ludzi, ktorych bawi rozkminianie oskryptowanym encounterow przed innymi. bo wkoncu na tym gra w wowa polega - na rywalizacji czy to w aspekcie pvp, czy pve.
w pve gracz dostaje co jakis czas nowa lamiglowke, natomiast pvp to jak wiadomo trwa niezmiennie.


tbh nie ogarniam stwierdzenia, ze cos jest wtorne wiec jest be. przeciez jak gra sie w dany tytul to wlasnie dlatego, ze jego zalozenia nam odpowiadaja i jedyne czego oczekujemy to wlasnie wiecej tego samego.
lubie pilke nozna to gram co roku w nowego PESa czy FIFE, lubie lamiglowki to gram w Portal2, mimo ze to to samo co jedynka tyko z nowymi zagadkami itp.

***

Posty: 764
Dołączył(a): 30.01.2008
Offline
PostNapisane: 11 lip 2011, 10:29 
Cytuj  
Jakbym miał grać pve to tez bym się na plecy wyłożył hehe. Areny, RBG dają true fun ,rajdy tylko dodatek moim zdaniem.

**
Avatar użytkownika

Posty: 222
Dołączył(a): 13.12.2007
Offline
PostNapisane: 11 lip 2011, 10:35 
Cytuj  
Tak odnosnie levelowania to zawsze poczatkowe levele lecialy jak burza, pozniej bylo coraz wolniej, stad powszechna opinia od ludzi testujacych triala ze levelowanie jest strasznie szybkie.

Ogolnie oczywiscie w wow jest to uproszczone ale nie az tak jak na poczatkowych levelach.

***

Posty: 764
Dołączył(a): 30.01.2008
Offline
PostNapisane: 11 lip 2011, 14:18 
Cytuj  
mam 15 h played miedzy 84 a 85 ,jeszcze 3 butelki mi zostaly :D Szybkie lvlowanie heh...

**

Posty: 355
Dołączył(a): 16.02.2005
Offline
PostNapisane: 11 lip 2011, 21:39 
Cytuj  
Zawsze uwazalem ze wow jako gra byla najbardziej kompletna ze wszystkiego co gralem. Pare aspektow, ktorymi sie mozna zajac i do tego zbudowana wlasnie pod social, ktory znow przyciagal jeszcze bardziej. Mimo ze juz mi sie to wszystko troche przejadlo to i tak chetnie polece ta gre kazdemu kto by spytal w co tu pograc.
A argument ze ciagle to samo kompletnie do mnie nie przemawia. Sam w starcrafta 1 cialem 8 lat, a sa i hardcory co i do dzis tluka.


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 13 lip 2011, 09:20 
Cytuj  
Dla mnie jedyny problem jako taki nie tylko z WoW ale z MMO w ogole to fakt, ze zawsze bardziej rajcowalo mnie PvE a pvP malo gryzlem. Wiem jednak, ze wieczorami moge nie miec czasu na PvE i wtedy dupa :E.... Oczywiscie mozna robic BG i Arenki które też mogą dawać sporo funu, jednakże ile zajmuje wbicie tego "last seta" ?? na pewno nie za duzo i jednocześnie nie za mało. Obecnie wróciłem do WoT i SC2 więc zobaczymy co takiego los przyniesie;p??


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 13 lip 2011, 10:07 
Cytuj  
Ale normalne PvP w tej chwili zaczyna sie wlasnie po wbiciu "last seta". Wczesniej jestes miesem armatnim (przynajmniej na bg).

****
Avatar użytkownika

Posty: 1797
Dołączył(a): 16.01.2007
Offline
PostNapisane: 13 lip 2011, 10:35 
Cytuj  
a no większośc ludzi na low lvl BG ma hairloomy więc nie ma tam żadnej zabawy jak nie masz tych itemków.
No i jakby nie patrzeć zabawa na 85 sie zaczyna.

***

Posty: 764
Dołączył(a): 30.01.2008
Offline
PostNapisane: 13 lip 2011, 11:35 
Cytuj  
Powiem tak, zmiany w pvp moim zdaniem na +, gra jest bardziej zrecznosciowa, walki sa dłuższe, i mniej już zależy od RNG. Fakt że trzeba wbić gear ale to nie jest problem. Jak narazie to jestem zadowolony:)

****
Avatar użytkownika

Posty: 1797
Dołączył(a): 16.01.2007
Offline
PostNapisane: 22 lip 2011, 08:35 
Cytuj  
Mam problem z tym nowym łańcuszkiem questów z thrallem.
Przez przypadek wyrzuciłem tego questa z loga na etapie jak trzeba było zabijać żywioły powietrza.

POleciałem do tej aggi czy jak jej tam co dawała quest i nic dla mnie nie ma.
Jak to teraz pociągnąć ?

******
Avatar użytkownika

Posty: 3592
Dołączył(a): 30.07.2005
Offline
PostNapisane: 22 lip 2011, 10:54 
Cytuj  
Gleader napisał(a):
Mam problem z tym nowym łańcuszkiem questów z thrallem.
Przez przypadek wyrzuciłem tego questa z loga na etapie jak trzeba było zabijać żywioły powietrza.

POleciałem do tej aggi czy jak jej tam co dawała quest i nic dla mnie nie ma.
Jak to teraz pociągnąć ?

może napisz ticket do GM'a


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 138
Dołączył(a): 24.03.2009
Offline
PostNapisane: 22 lip 2011, 12:55 
Cytuj  
Gleader napisał(a):
Mam problem z tym nowym łańcuszkiem questów z thrallem.
Przez przypadek wyrzuciłem tego questa z loga na etapie jak trzeba było zabijać żywioły powietrza.

POleciałem do tej aggi czy jak jej tam co dawała quest i nic dla mnie nie ma.
Jak to teraz pociągnąć ?


Użyj wbudowanej w grę pomocy (znak ?). Masz tam gotowe rozwiązanie. Ten problem jest zgłoszony jako jeden z najczęściej spotykanych.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3592
Dołączył(a): 30.07.2005
Offline
PostNapisane: 22 lip 2011, 19:09 
Cytuj  
w wow'a nie gram ale właśnie wyczytałem że wychodzi WoW w Brazyli i widzę że mają całkiem fajne ceny abonamentu

Cytuj:
Subscription plans will be available at launch at an expected price of BRL 15 (30 days), BRL 42 (90 days), and BRL 78 (180 day). Sixty-day time cards will also be available in retail stores at launch.


wg. obecnego kursu

30 dni - 26,79 zł
90 dni - 75,01 zł
180 dni - 139,31 zł

coś chyba ludzi im ubywa że wybierają się do Ameryki Południowej aby utrzymać poziom subskrybentów na dotychczasowym poziomie

edit:
poprawka z 60 dni na 90


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 22 lip 2011, 19:34 przez Varenthin, łącznie edytowano 1 raz
****
Avatar użytkownika

Posty: 1797
Dołączył(a): 16.01.2007
Offline
PostNapisane: 22 lip 2011, 19:23 
Cytuj  
na keye.pl za 60 dni płace 74,49 więc nei wiem czy takie fajen mają ceny,normalne imo.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3592
Dołączył(a): 30.07.2005
Offline
PostNapisane: 22 lip 2011, 19:34 
Cytuj  
Gleader napisał(a):
na keye.pl za 60 dni płace 74,49 więc nei wiem czy takie fajen mają ceny,normalne imo.


małe porównanie do cen w europie

http://www.wow-europe.com/en/info/faq/general.html

Cytuj:
What is the monthly fee to play the game?
After the end of the one-month subscription included with the game, you will need to subscribe in order to continue playing. There are three options in our flexible subscription structure: month-by-month subscription costs 12.99€/£8.99 per month, 3-month subscription costs 11.99€/£8.39 per month and six month subscription costs 10.99€/£7.69 per month.


30 dni - 51,79 zł
90 dni - 143,42 zł
180 dni - 262,92 zł

abonament =/= prepaid, możliwe że też prepaidy taniej im wyjdą - pamiętam że kiedyś lepiej było płacić kartą, bo pp stały po ~110zł


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1797
Dołączył(a): 16.01.2007
Offline
PostNapisane: 23 lip 2011, 09:50 
Cytuj  
Dobra zrobiłem ten chain z thrallem ale dalej nie mam lub nie wi gdzie są te daily questy .
Trzeba coś jeszcze zrobić , mieć jakiś achi ?

*
Avatar użytkownika

Posty: 138
Dołączył(a): 24.03.2009
Offline
PostNapisane: 23 lip 2011, 17:58 
Cytuj  
Gleader napisał(a):
Dobra zrobiłem ten chain z thrallem ale dalej nie mam lub nie wi gdzie są te daily questy .
Trzeba coś jeszcze zrobić , mieć jakiś achi ?


Musisz mieć zrobione w sumie wszystkie questy w Hyjal. Wtedy zobaczysz nowych npc.

*

Posty: 105
Dołączył(a): 27.01.2008
Offline
PostNapisane: 6 sie 2011, 23:01 
Cytuj  
http://www.esl.eu/pl/

live stream turnieju z wawy. pl comment.
wie ktos gdzie graja komentatorzy ?[realm]

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3825 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.