mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość
*

Posty: 57
Dołączył(a): 17.02.2006
Offline
PostNapisane: 6 gru 2011, 18:02 
Cytuj  
Witam
Czy ma ktoś może jakąś wypowiedź Blizzarda na temat serverów mangosowych? Jak wygląda legalność takich serwerów?

*****

Posty: 2350
Dołączył(a): 12.07.2007
Offline
PostNapisane: 6 gru 2011, 19:16 
Cytuj  
wypierdalaj

*

Posty: 57
Dołączył(a): 17.02.2006
Offline
PostNapisane: 6 gru 2011, 19:46 
Cytuj  
:wtf: Zakładam, że absolutnie nielegalne wnioskując z Twojego posta:) To dobrze, bo mam takie samo zdanie. Najgorzej, że kumpel mnie zarzucał jakimiś cytatami z ichniego forum, że niby pól-legalne, że blizz tam kadre pozyskuje:D Nie martw się tak samo zareagowałem na takie argumenty:) Myslałem tylko, że może ktoś ma pod ręką wypowiedź albo cytat, który mógłbym mu wrzucić:)

******
Avatar użytkownika

Posty: 4646
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 6 gru 2011, 19:54 
Cytuj  
Ta, na pewno pozyskuje tam kadre... zaprasza ekipe co wiekszych do wspolnych odwiedzin w sadzie co najwyzej :]


_________________
Once upon a time games was fun and too quickly became about winning, being the best or leveling up to get sick loot. Screw that... it is the time to have fun. - Day9

*

Posty: 57
Dołączył(a): 17.02.2006
Offline
PostNapisane: 6 gru 2011, 20:03 
Cytuj  
8) hyhy tak myślałem ale mnie to mega męczyło a nic nie mogłem konkretnego wygooglować. To do wykasowania temat:) A kumpel niech poda mi konkretne info albo to co napisał Daedrael.

*

Posty: 57
Dołączył(a): 17.02.2006
Offline
PostNapisane: 6 gru 2011, 20:16 
Cytuj  
lol kurwa dokopałem się do jednego z jego argumentów (spotkanie na blizzconie). Okazało się, że to był żart primaaprilisowy:) Czy ludzie na forach czytają tylko pierwsze posty?:) Dobra teraz poważnie już do wykasowania. Czuję się jakbym został strolowany irl

*

Posty: 145
Dołączył(a): 5.05.2002
Offline
PostNapisane: 6 gru 2011, 20:17 
Cytuj  
E tam. Serwery takie są legalne, chyba że blizz opatentował protokoły komunikacyjne dla wowa.

Korzystanie z nich już nie - bo łamie to licencję kupionej gry - jak piractwo.

Zastanawiam się na jakiej podstawie blizz ciąga po sądach właścicieli tych serwerów. Z tego co pamiętam, to ściga tylko tych co na tym zarabiają.

Edit: jak przeczytałem swojego posta to dopiero zauważyłem, że trochę trollowo wyszedł. Ale serio chciałbym się dowiedzieć na jakiej podstawie blizzard sądzi się z właścicielami pirackich serwerów.

*

Posty: 57
Dołączył(a): 17.02.2006
Offline
PostNapisane: 6 gru 2011, 21:05 
Cytuj  
Nie ściga tych co nie zarabiają, bo nie podstaw prawnych czy mu się nie chce?

****
Avatar użytkownika

Posty: 1797
Dołączył(a): 16.01.2007
Offline
PostNapisane: 6 gru 2011, 21:10 
Cytuj  
moim zdaniem są to za małe pieniądze dla nich żeby się jebac w adwokatów i cale stresujące procedury.

****

Posty: 1410
Dołączył(a): 14.05.2009
Offline
PostNapisane: 6 gru 2011, 21:28 
Cytuj  
mangos is an educational project. This means, our primary interest is to learn and teach us and our users more about C++ project development in a large scale. Our software is not intended for running public servers, and we do not support that.

takie maja zabezpieczenie.


swoja droga ja serdecznie wspieram takie przedwsiewziecia i pierdole czy to legalne czy nie wedlug jakis chorych zasad wymyslonych przez tworcow.

looknijcie na przyklad na arenatournament.com server. Jest to server prywatny, ktory focusuje sie na PvP i lepiej sobie z tym radzi niz pierdolony retail - w peak time ma 3-4k osob online(pamietajmy ze idea tego priva jest tylko i wylacznie PvP arena, wiec populacja jest cholernie duza)
Jakies 2 trolle napisaly spectator client do WoWa, ktory pokazuje wiecej i wyglada lepiej niz oficjalny blizzardowy uzywany na turniejach.
Maja oni tez sztab ludzi odpowiedzialny za balansowanie(i nie chodzi tu o robienie balansu od nowa, a o naprawianie chorych mechanik gry, ktore moglismy spotkac na retailu co jakis czas).

Juz nawet nie bede wspominal o tym, ze cala czolowka PvP wowa wiekszosc czasu spedza wlasnie na tym serverze, a nie retailu + administratorzy servera to pro pvp plejerzy z TBC + to, ze server ma stream na ktorym komentuja turnieje czolowi gracze(gracze ktorzy maja pojecie o grze, a nie tylko o niej pierdola co chwila sie mylac <hi5 blizzcon invitation w wawie), ktory ma kilka k widzow podczas transmisji.

A co by bylo jeszcze lepiej ten server tak zajebiscie prosperuje, ze organizuje mase tournamentow z nagrodami pienieznymi(nie jestem pewien, ale w ostatnim miesiacu byly chyba 2 turnieje gdzie nagrody prezentoway sie tak: 1st place 1500 euro, 2nd place 600 euro, a 3rd place 300 euro)



A tu maly przyklad tweakow jakie wprowadzono na server:

'We added a feature which makes it easier for high-rated teams to find suitable opponents when there are none in their current MMr range (150 rating difference)

This new feature will check wether you get a Queue pop in the first minute and if you don't it will rise your MMr range by 100 each thirty seconds, so you don't meet a random 1500 team, but a team which is as closest to your rating as possible.

This leads to way shorter queue times and to even more competition between the higher rated teams + it prevents low rated teams of facing those high rated teams.'

podczas gry na retailu przez caly 1 sezon w cata ludzie abusowali zjebany system mmr i blizzard przez praktycznie caly dodatek gowno zrobil i nic nie naprawil.


czy tez taki bajer - http://i56.tinypic.com/2eocnz4.jpg

NPC, ktory gdy do niego zagadamy pokazuje dostepne mecze i daje nam mozliwosc ich ogladania jako spektator z delayem, podczas gry blizzard statment glosil, ze zrobienie spektatora live jest praktycznie niemozliwe z punktu technicznego.

***

Posty: 764
Dołączył(a): 30.01.2008
Offline
PostNapisane: 12 gru 2011, 12:30 
Cytuj  
Ja się pytam jakim cudem oni to ogarneli ,mi to wygląda jakby ktoś wyjebał pliki serwa na turnieju i na tym postawili serwa. Bez kitu zdecydowanie za dużo działa jak na priva.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 12 gru 2011, 14:10 
Cytuj  
przeciez oni te priv'y rzezbia juz ile lat? 6, 7? Pamietam, jak testowalem jeden z pierwszych serwow na mangosie, to sie robilo save postaci co kill moba - tak czesto to sie wypieprzalo.
Albo jak populacja siegnela 100 osob na serwie z zielonym latency meter'em, a ktos napisal, ze teraz czuc, ze to mmo:)

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 12 gru 2011, 14:50 
Cytuj  
Wow kilkanaście dni temu obchodził 7 urodziny a zaraz się dowiem, że emulatory jeszcze przed premierą były. ;p
Wszystko fajnie tylko jeden szczegół, taki serwer może w każdej chwili przestać istnieć a w raz z nim setki godzin, które poświęciliśmy na grę.


_________________
@polygamia

****

Posty: 1410
Dołączył(a): 14.05.2009
Offline
PostNapisane: 12 gru 2011, 15:30 
Cytuj  
WilkuDemon napisał(a):
Ja się pytam jakim cudem oni to ogarneli ,mi to wygląda jakby ktoś wyjebał pliki serwa na turnieju i na tym postawili serwa. Bez kitu zdecydowanie za dużo działa jak na priva.


widzisz. jak sie zapelency znajda to wszystko moga zrobic(teraz sobie wyobraz jak by mogly wygladac pelnoprawne gry, gdyby robili je milosnicy gier, a nie ludzie biznesu).

ja pamietam, ze arena-tournament.com juz od TBC dzialal i byl prowadzony przez 2-3 osoby, ktore swego czasu byly jednymi z lepszych pvperow. wtedy ten server byl pelen bugow, podczas wotlka juz bylo lepiej, ale ciagle prakowalo sporo elemtnow jak naprzyklad animacja szarzy u warriora, czy nie dzialajacy shadowfiend itp.

takim momentem kluczowym bylo wprowadzenie przez blizza cata - gracze pvp ogarneli, ze gra osiagnela kluczowy poziom debilizmu, wiec zaczeli szukac alternatywy w postaci prywatnego servera i wtedy sie wybil wlasnie AT realm, ktory to polaczyl sie z abyssal wowem(najpopularniejszy serv swego czasu) i zostal rozreklamowany glownie przez hydramist(community hydry i kalimista)

I praktycznie od tego czasu server sie na naszych oczach rozwija - spectator client z pelnymi funkacjami obserwacji cooldownow, buffow i debuffow, turnieje ze sporym cash price itp.

Mnie najbardziej zamurowalo jak zobaczylem, ze w kazdej chwili mozemy sie podlaczyc do jakiejs gry i ja obserwowac samemu jako duch(poprostu postac sie pojawia na arenie i jest niewidoczna dla walczacych, ale my wszystko mozemy z naszego PoVa obserwowac).


@up.
to samo tyczy sie retaila tbh ;)

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 12 gru 2011, 17:04 
Cytuj  
Atherius napisał(a):
Wow kilkanaście dni temu obchodził 7 urodziny a zaraz się dowiem, że emulatory jeszcze przed premierą były. ;p


Blisko:)
http://en.wikipedia.org/wiki/User:Zite/Sandbox
W sumie sam sie zdziwilem, ze wszystko zaczelo sie jeszcze przed release. Z drugiej strony patrzac na to co sie dzieje obecnie z D3, to dziwic nie powinno.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 12 gru 2011, 17:17 
Cytuj  
D3 to małe piwo, oskryptowanie całego świata w mmo, żeby to miało ręce i nogi to już chyba duża sztuka.


_________________
@polygamia

*

Posty: 109
Dołączył(a): 31.08.2006
Offline
PostNapisane: 13 gru 2011, 08:24 
Cytuj  
grywam na arenatournament i na live
kolejki na bg i areny krotsze niz na live, maja swoja wersje isle of quelcostam z BC
dodatkowo za glada na live dostajesz vip acc (ktore chyba tez mozesz kupic, nie jestem pewny co do tego)
daje ci full WF gear + jakies unikalne rzeczy i komendy do teleportowania + skip queue na realm
Atherius napisał(a):
[..]
Wszystko fajnie tylko jeden szczegół, taki serwer może w każdej chwili przestać istnieć a w raz z nim setki godzin, które poświęciliśmy na grę.
nie tracisz nic, ani nie spedzasz tam wielu godzin.
0 farmy, 0 levelowania, 0 pve i achievmentow z tym zwiazanych. To nie dla kazdego ale jest masa ludzi ktorych podbija od wyzej wymienionych rzeczy, a IMO tak powinno PVP wygladac, jak w jakims FPS, logujesz sie grasz sesje logout, wracasz kiedy chcesz. zadnego musze zrobic TO czy TAMTO przed resetem.


_________________
Kalii, Iilak, Laiik, Kiila @ BL

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.